...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Na co zwrócić uwagę kupując lodówkę?

lodówka

Masz w planach remont kuchni? Z pewnością przyjdzie również czas na kupno sprzętu, w tym lodówki. Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się m.in. jakie rodzaje lodówek rozróżniamy oraz na co zwrócić uwagę przy jej kupnie.

Rodzaje lodówek

Lodówki można podzielić ze względu na kilka kategorii. Pierwszym z nich jest wielkość i liczba drzwi. Rozróżniamy:

  • lodówki jednodrzwiowe – są niewielkich gabarytów, zmieszczą się nawet do małej kuchni,
  • lodówki dwudrzwiowe – mają oddzielony  zamrażalnik, który może znajdować się na dole lub górze urządzenia,
  • lodówki side by side – to duże gabarytowo sprzęty, w którym chłodziarka i zamrażarka zostały ustawione w słupku.

Drugim znanym podziałem jest wyróżnienie lodówek wolnostojących oraz do zabudowy. Jeżeli sprzęt ma być również ozdobą wnętrza warto postawić na ten pierwszy rodzaj, jeżeli chcemy wkomponować go w meble kuchenne należy zdecydować się na tę z możliwością zabudowy.

Szeroką gamę modeli poznasz na: https://www.morele.net/kategoria/lodowki-237/.

Na co zwrócić uwagę kupując lodówkę?

Decydując się na zakup lodówki warto zwrócić uwagę na kilka jej podstawowych cech. Pierwszą z nich jest ilość agregatów oraz termostatów. Ich zadaniem z jednej strony jest zasilenie sprzętu, a z drugiej jego właściwe chłodzenie. Lodówki najczęściej zawierają jeden agregat i dwa termostaty.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest hałas, jaki tworzy lodówka. Standardowy wynosi około 40db.

Następny parametr to klasa energetyczna. Lodówka jest cały czas podłączona do prądu, dlatego tak ważne jest, aby wybrać tą oszczędzającą energię. Najbardziej ekonomiczną lodówką jest ta o klasie A, a każdy plus przy oznaczeniu to dodatkowe 10% oszczędności w poborze prądu.

Kolejną funkcją jest no frost. Jest to nic innego jak automatyczne odmrażanie oraz odszronienie lodówki za pomocą powietrza. W utrzymaniu świeżości w lodowce pomogą również takie funkcjonalności jak: komora zero oraz komora świeżości. Dzięki nim żywność jest przechowywana w stałej temperaturze lub wilgotności. Skutkiem tego jest fakt, że warzywa lub też wędliny nie zepsują się szybko.

Innymi udogodnieniami mogą być np. wysuwane lub składane półki, antybakteryjne powłoki, jak również specjalne uchwyty na butelki. Dzięki temu można zachować większy porządek w lodówce.

Ostatnią kwestią są gadżety t.j: kostkarka do lodu, czy też podajnik wody. Świetnie sprawdzą się one np. podczas wizyty gości. Dodatkowo to dobre działanie dla planety, bo kupujemy mniej plastikowych butelek.

Na co zwracacie uwagę kupując lodówkę?

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.