Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Gdzie najlepiej łowić na spinning na prywatnych łowiskach?

łowisko

Spinning to jedna z najpopularniejszych metod wędkarskich. Wiele prywatnych łowisk dedykowanych jest właśnie amatorom tej metody wędkarskiej.

Łowisko spinningowe to najczęściej naturalne jezioro, które oferuje bardzo bogatą i zróżnicowaną populację drapieżników. Nie znaczy to jednak, że łatwo złapać tam np. dorodnego szczupaka. Nawet na prywatnym łowisku trzeba wykazać się dużymi umiejętnościami w metodzie spinningowej.

Najbardziej popularne komercyjne łowiska spinningowe w Polsce

W naszym kraju dostępnych jest wiele prywatnych łowisk dla spinningistów. A jakie są najpopularniejsze łowiska spinningowe w Polsce? Niewątpliwie jednym z częściej wybieranych miejsc przez fanów tej metody jest Łowisko Szachty w Poznaniu. Co ciekawe, jeszcze w początkach XX wieku w tym miejscu funkcjonowała kopalnia odkrywkowa zaopatrująca w glinę poznańskie cegielnie. Dlatego też potocznie to łowisko nazywa się także “Glinianką”. Dominującym gatunkiem ryb jest tu karp, ale można również złowić niezwykle dorodne karasie, amury, szczupaki czy okonie. Cała powierzchnia łowiska wynosi 15 ha, a dla wędkarzy dostępnych jest 30 stanowisk. Poza tym na amatorów wędkowania czeka wiele udogodnień, takich jak toalety i prysznic, bardzo dobry dojazd samochodem do każdego ze stanowisk czy solidna przystań na łódki.

Bardzo urokliwe jest również łowisko Oleśnikowa Dolina. Znajduje się około 60 km od Warszawy, niedaleko Grójca. Całe łowisko o powierzchni 4,3 ha podzielone jest na trzy stawy, które mają głębokość od 80 cm do 1,5 m. Na tym akwenie dominują trzy gatunki ryby: karp, sum i amur. Na miejscu można zakupić przynętę, zanętę i drobne akcesoria wędkarskie; prowadzona jest też wypożyczalnia sprzętu. Dla osób, które chcą spędzić więcej niż jeden dzień na łowisku dużym udogodnieniem będzie możliwość wynajęcia domku.

Łowiska komercyjne to również uroki przyrody

Komercyjne łowiska spinningowe, poza dużą rybą, oferują także piękne widoki. Do takich miejsc należy niewątpliwie jezioro Dejnowa, położone niedaleko Reszla w województwie warmińsko-mazurskim. Zbiornik ma kształt rynnowy, a na jednym z jego brzegów znajduje się gęsty liściasty las, który zwłaszcza jesienną porą prezentuje się nader okazale. Nad brzegiem jeziora umiejscowiony jest ośrodek dedykowany wędkarzom z piękną plażą, pomostem kąpielowym i oczywiście pomostem wędkarskim. Na tym łowisku można złowić dorodne sztuki węgorza, sandacza i szczupaka.

W województwie pomorskim, niedaleko Starej Kiszewy, wędkarze polecają szczególnie łowisko Wygonin. Niewątpliwą zaletą jest czysta i bardzo przejrzysta woda. Całkowita powierzchnia jeziora to aż 68 ha, a w najgłębszym miejscu ma ono 24,8 m. Dominujące gatunki ryb w jeziorze Wygonin to: węgorz, karp, okoń i szczupak. Można złapać tam również leszcza i lina. Dla potrzeb wędkarzy przygotowanych jest około 20 stanowisk. Łowisko oferuje parking, bazę gastronomiczną, wypożyczalnię sprzętu, a w niewielkiej odległości bazę noclegową.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.