woda

Demonstracja wędkarzy przed siedzibą ZG PZW!

Demonstracja przeciwko gospodarce rybackiej władz Polskiego Związku Wędkarskiego rozpocznie się we wtorek 26 kwietnia o godz. 12 w Warszawie przed budynkiem PZW przy ul. Twardej 42 i potrwa 2 godziny. Budynek ten jest siedzibą Zarządu Głównego PZW oraz Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW. Demonstracja, której organizatorami są wędkarze z mazowieckich kół PZW, została oficjalnie zgłoszona do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Wędkarze organizujący pikietę napisali w Internecie:

(…) od dłuższego czasu wszyscy widzimy, co PZW robi z naszymi wodami!!! Tak, tak!!! Naszymi, bo skoro jesteśmy wędkarzami opłacającymi składki, to te wody i to co w nich pływa jest poniekąd również nasze! Nad wodą często komentujemy, często używamy przy tym słów niecenzuralnych… lejemy hejtem po necie i co? NIC!!! My wybieramy się pod siedzibę PZW, bo skoro Prezesi nie czytają naszych opinii w necie, to my im pod oknami wykrzyczymy!!!

Warto przypomnieć, że Zarząd Główny PZW na czele z prezesem Dionizym Ziemieckim od lat prowadzi komercyjne odłowy rybackie na prawie 22 tysiącach hektarów mazurskich jezior. Z kolei Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW łowi sieciami m.in. na Zalewie Zegrzyńskim i na Wiśle oraz prowadzi restauracje rybne. Wiceprezes ZG PZW i prezes Okręgu Mazowieckiego Zbigniew Bedyński jednocześnie pełni funkcję członka zarządu Lokalnej Grupy Rybackiej (LGR) „Zalew Zegrzyński”, a dyrektor biura okręgu Janusz Klenczon jest członkiem komitetu LGR jako „przedstawiciel sektora rybackiego”.

Autorzy