Garmin redefiniuje kartografię morską dzięki nowym mapom i integracji danych z Navionics

Garmin redefiniuje kartografię morską dzięki nowym mapom i integracji danych z Navionics

W czasie 2018 Fort Lauderdale International Boat Show marka Garmin zaprezentowała najnowszą linię produktów przeznaczonych do żeglugi morskiej i śródlądowej.

BlueChart g3 i BlueChart g3 Vision

Nowa linia produktów kartograficznych łączączy to, co najlepsze w produktach Garmin i Navionics, zapewniających niezrównany zasięg i szczegóły. Dzięki oznaczeniom punktów szczególnych, izobatom, informacjom o pływach i prądach, a także szczegółowym planom portów i marin, nowe mapy zapewniają niezrównane wsparcie w nawigacji na morzu i śródlądziu. Co więcej, na mapie można wyświetlić dodatkowe wędkarskie izobaty, które zapewniają dokładniejsze zobrazowanie struktury dna, w celu uzyskania lepszych map połowowych i lepszych szczegółów na bagnach, kanałach, w marinach i portach.

Użytkownicy mogą też korzystać teraz z funkcji Auto Guidance, dzięki której możliwe jest wyznaczanie kursów z uwzględnieniem określonej głębokości i prześwitu.

W przypadku BlueChart g3 Vision korzystać można również ze zdjęć satelitarnych, które ułatwiają orientację w otoczeniu. Unikalne widoki 3D, w tym MarinerEye i FishEye, zapewniają dodatkową perspektywę zarówno nad jak i pod linią wody, a krystalicznie czysta fotografia lotnicza pokazuje wyjątkowe szczegóły wielu portów i przystani, co jest szczególnie przydatne przy wchodzeniu do nowych portów.

Nowe mapy BlueChart g3 i BlueChart g3 Vision będą dostępne w pierwszym kwartale 2019 roku. Ponadto ogłoszono premierę trzech nowych urządzeń stworzonych z myślą o wodniakach. Nowe akcesoria zapewniają dodatkową wygodę, kontrolę i bezpieczeństwo na pokładzie.

Reactor Autopilot Remote

Wytrzymały, wodoodporny kontroler do autopilota wyposażony jest w jasny, czytelny w silnym świetle słonecznym, kolorowy wyświetlacz oraz poprawione funkcje. Charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją i możliwością programowania szybkiego dostępu do ulubionych funkcji. Nowy Reactor Autopilot Remote pozwala użytkownikom z łatwością sterować poprzez zmianę lub korygowanie kursu za pomocą gestów - wystarczy skierować pilota w pożądanym kierunku. Urządzenie jest wodoodporne i unosi się na wodzie. Dzięki zasięgowi do 45 stóp, kontrolowanie kursu na autopilocie nigdy nie było łatwiejsze. Przewidywana dostępność produktu - IV kwartał 2018 r. Cena: 249,99 USD.

GRID 20 Remote Input Device

Łatwe w obsłudze zdalne urządzenie GRID 20 zapewnia intuicyjny zdalny dostęp i kontrolę nad całym systemem morskim Garmin. Panel z 360-stopniowym joystickiem z pokrętłem i przyciskiem wyboru ułatwia nawigację i precyzyjną obsługę plotera, nawet w najtrudniejszych warunkach. Użytkownicy mogą predefiniować cztery wybrane klawisze, aby przywrócić wcześniej zapisaną konfigurację ustawień. Przyciski funkcyjne umożliwiają szybki dostęp do ważnych funkcji - lewy i prawy przełącznik ekranu, autopilot w trybie czuwania i pracy i wiele innych. Na wszelki wypadek, na panelu został umieszczony także dedykowany przycisk SOS. Aby było wygodniej GRID 20 może być zasilany za pomocą kabla zasilającego NMEA 2000, kabla dołączonego do zestawu, bądź też bezprzewodowo przy użyciu baterii AA. To rozwiązanie plug-and-play może być używane według preferencji użytkownika, zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej, a jego niewielkie wymiary pozwalają na wygodną montaż w okolicy steru lub pomiędzy dwoma wyświetlaczami. Przewidywana dostępność produktu - IV kwartał 2018 r. Cena: 249,99 USD.

GC 200 Marine IP Camera

Zaprojektowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom dodatkowego bezpieczeństwa na pokładzie, kamera GC 200 IP umożliwia monitorowanie obszarów nad i pod pokładem, dzięki czystemu obrazowi w wysokiej rozdzielczości i czasie rzeczywistym - nawet przy słabym oświetleniu. Widok z czterech kamer można jednocześnie przesyłać i wyświetlać na jednym ploterze lub udostępniać na wiele kompatybilnych ploterów Garmin. Kamera jest łatwa w instalacji, a jej niewielkie rozmiary i dyskretny design wtapiają się w otoczenie. Kamera GC 200 IP może być montowana w praktycznie każdej orientacji, a ponieważ obrazy z niej można obracać o 90/180/270 stopni podczas wyświetlania na kompatybilnym ploterze. Wytrzymała, wodoodporna obudowa pozawala na umieszczenie kamery niemal w każdym miejscu na łodzi. Przewidywana dostępność produktu - IV kwartał 2018 r. Cena: 499,99 USD.

Garmin jest wiodącym na świecie producentem elektroniki morskiej, a ostatnio - czwarty rok z rzędu - został uhonorowany przez NMEA tytułem producenta roku. Portfolio firmy Garmin obejmuje jedne z najbardziej zaawansowanych w branży ploterów i ekranów dotykowych, technologie sonaru, radary wysokiej rozdzielczości, autopiloty, mapy w wysokiej rozdzielczości, oprzyrządowanie żeglarskie, sprzęt audio oraz inne produkty i usługi znane z innowacyjności, niezawodności i prostoty użytkowania. Oprócz produktów sprzedawanych pod własną marką, do rodziny produktów Garmin przeznaczonych dla branży marine należą także FUSION Entertainment, Navionics - wiodący dostawca elektronicznych map nawigacyjnych oraz EmpirBus.

Zapraszamy na stronę: www.garmin.pl

oraz na stronę Garmin Fishing Polska na FB, na której testerzy prowadzą fanpage, z którego można dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu sprzętu w praktyce: 

https://www.facebook.com/GarminFishingPolska/

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze