Garmin® Producentem Roku według NMEA

Garmin® Producentem Roku według NMEA

Już po raz trzeci z rzędu Garmin uhonorowany zostaje tytułem Producent Roku przyznawanym przez National Marine Electronics Association (NMEA®) – największą na świecie organizację zrzeszającą producentów urządzeń elektronicznych segmentu marine. Produkty Garmin nagrodzone zostały tytułem NMEA Product of Excellence w aż ośmiu kategoriach: radar, autopilot, wyświetlacz wielofunkcyjny (MFD), mobilna aplikacja nawigacyjna, mobilna aplikacja użytkowa, echosonda, przetworniki AIS, a także multimedia i rozrywka. 

“Jako światowy lider w branży elektroniki morskiej1, zostaliśmy ponownie nagrodzeni za nasze ciągłe zaangażowanie w rozwój, produkcję, sprzedaż i wsparcie najlepszych urządzeń w branży marine.” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska – “Jesteśmy niezwykle dumni z tych wyróżnień i zamierzamy wciąż pozostawać w awangardzie branży, dostarczając najlepsze urządzenia i oprogramowanie.”

Po raz drugi z rzędu nagroda w kategorii wyświetlaczy wielofunkcyjnych przyznana została modelowi Garmin GPSMAP ® 8624 - 24-calowemu ploterowi z ekranem dotykowym o największej rozdzielczości na rynku. GPSMAP 8624 dostępny jest z fabrycznie załadowanymi mapami BlueChart® g2 oraz LakeVü HD, jest w pełni kompatybilny z radarami, autopilotami, instrumentami, ekranami, czujnikami, echosondami, cyfrowymi systemami przełączania, kamerami termowizyjnymi i innymi akcesoriami.

FUSION®, marka zależna Garmin, uhonorowana została w kategorii rozrywki multimedialnej. Nagrodę otrzymał AV755 Marine Stereo System, zgodny z NMEA 2000 pokładowy odtwarzacz DVD/CD z łącznością Bluetooth®, który może być kontrolowany przez wielofunkcyjny wyświetlacz pokładowy.

Po raz piąty nagrodzone zostały autopiloty Garmin, w tym roku nagroda przypadła GHP Reactor™ z pompą SmartPump. GHP Reactor był pierwszym rekreacyjnym autopilotem z technologią AHRS oferowanym przez Garmin, charakteryzującym się łatwością instalacji i obsługi i innymi funkcjami przydatnymi na pokładzie każdej łodzi.

Nowy radar kopułkowy Fantom™ 24 z rewolucyjną technologią MotionScope™ zwyciężył w kategorii radarów. Radary Fantom wykorzystują efekt Dopplera do wykrywania i podświetlania na różne kolory obiektów poruszających się w kierunku radaru lub oddalających się od niego, co ułatwia unikanie kolizji.

Aplikacje mobilne są obecnie niezbędnym narzędziem dla żeglarzy. Propozycje Garmin w tym zakresie zostały docenione po raz kolejny. Garmin BlueChart Mobile, aplikacja do planowania trasy z uwzględnieniem prognoz pogody uznana została za najlepszą aplikację wspomagającą nawigację. Garmin Helm™, aplikacja pozwalająca żeglarzom kontrolować ploter ze smartfonu lub tabletu zwyciężyła natomiast w kategorii aplikacji użytkowych.

Inne nagrodzone produkty Garmin to cyfrowy sonar GSD™ 26 z technologią sygnału Spread Spectrum (w kategorii echosond) oraz przetwornik AIS 600, umożliwiający odbiór danych docelowych AIS oraz przesyłanie danych o własnej jednostce pływającej do innych odbiorników AIS w okolicy (w kategorii urządzeń AIS).

W portfolio firmy Garmin znajdują się najbardziej zaawansowane plotery i wyświetlacze wielofunkcyjne, echosondy, radary, autopiloty, mapy o wysokiej rozdzielczości, instrumenty pokładowe oraz inne produkty i usługi cechujące się innowacyjnością, niezawodnością i prostotą obsługi.

O firmie Garmin

Firma Garmin od lat jest pionierem technologii GPS, urządzeń bezprzewodowych i aplikacji przeznaczonych dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Produkty Garmin znajdują zastosowanie w transporcie drogowym, wielu dyscyplinach sportowych, w sektorze marine, lotnictwie, aktywnościach outdoorowych i segmencie fitness.

 1 Na podstawie danych o sprzedaży 2016

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program