Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 12 grudnia 2019, 22:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 29 listopada 2019, 23:26 
Forumowy Wyga

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy
Witam
po serii bardzo złych informacji dotyczących łowisk w dalekiej okolicy z których wynika że 2 glinianki wzięło OZW co wiąże się z zakazem pływania , zniszczeniem wody karpiami i amurami , zarybieniem ogólnym czyli łowiska można spisać na straty bo nie będę w karpiarskim szlamie łowił
podobna sytuacja dotyczy stawu do którego miałem blisko to jedyna wod do której można było dość piechotą bo do innych mam 25kmx2
okoliczny staw został przejęty przez sitwę spod znaku leśnych ludzi niby PPOŻ zakaz łowienia choć łowiłem tam od urodzenia i dbałem od 10 roku życia to niestety woda odpadła i wpadłem na pomysł że jeśli nie będę miał swojego bajora to o rybach mogę zapomnieć bo jak mam jechać 50km żeby oddać kilka rzutów to zwyczajnie na paliwo w Polin nie nastarczę a jak nastarczę to nie będzie czasu żeby jechać heh .

Chciałbym uzyskać kilka informacji od osób obeznanych w temacie jak wygląda sprawa wykopania stawu bez dopływu/odpływu
-jak sprawdzić czy utrzyma się woda ?
-na końcu pola jest głęboki na 4m rów który mnie niepokoi bo mógłby zbierać wodę choć służy on obecnie do ściągania wody z dren na których ów staw by był
jak kiedyś kopałem rowki pod oczyszczalnie to metr pod powierzchnią była raczej glina
- hmm powierzchnia o jakiej myślę to 30x100m choć wiem że powyżej 0,5ha można załapać się na dotację , zwrot części kosztów tylko niestety jedna działka jest przedzielona samowolą melioracyjna którą cięzko wyprostować "rów jest i już" tłumaczenie urzędasów
-głębokość to myślę że w okresie letniej suszy minimum 1,5m a max 3-4m to tak +-
-jakie + - koszty takich usług z częściowym wywozem ziemi a reszta składowana dookoła

z góry dzięki za wszelkie informacje

Załączniki:
Komentarz: poglądowa grafika
bajoro.jpg
bajoro.jpg [ 453.36 KiB | Przeglądane 314 razy ]

PostNapisane: Pt, 29 listopada 2019, 23:47 
Forumowy Wyga

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy
Gdzieś był pokrewny temat... pamiętam tekst, że za wykopanie stawu ktoś płacił ... sąsiednią działką o takiej samej powierzchni.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: So, 30 listopada 2019, 22:08 
Forumowicz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
zamela napisał(a):

Chciałbym uzyskać kilka informacji od osób obeznanych w temacie jak wygląda sprawa wykopania stawu bez dopływu/odpływu
-jak sprawdzić czy utrzyma się woda ?

Na początek proponuję sprawdzić na czy masz i na jakiej głębokości masz wody gruntowe. U mnie woda zaczynała się na głębokości ok 150cm (na górze warstwa gliny, a pod spodem jakiś łupek kredowy), szczęście miałem bo przez mój staw akurat płynie ciek wodny i stale go zasila. Inaczej po roku już by w nim wody nie było. Staw mam głęboki średnio na 1m, a w drugiej części na jakieś 140cm. Niestety po parunastu latach poziom wody się obniżył, cieki się pozapychały i czeka mnie pogłębianie stawu. Orientacyjnie cena za pogłębianie to jakieś 7-10tys zl (staw 60x30m), wiec myślę że za wykopanie pewnie wyjdzie jeszcze raz tyle.

PostNapisane: N, 1 grudnia 2019, 22:29 
Forumowy Wyga

teraz już za późno pewnie na wykonanie badania geotechnicznego ale latem gdy poziom wód będzie najniższy będę musiał zlecić wykonanie takiego badania bo może się okazać że na tak stepowiejącym obszarze kraju z wodą jest gorzej niż mnie się wydaje .

PostNapisane: Pn, 2 grudnia 2019, 00:36 
Forumowy Wyga

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy
A dlaczego za późno? Wierciłem nawet w styczniu przy kilkunastu stopniach na minusie :) ale to był hardkor :D wahania poziomu wód gruntowych nie są aż tak dynamiczne jak powierzchniowych. A są metody na podniesienie tych drugich stosunkowo tanim kosztem.
Będę musiał chyba do Ciebie zadzwonić w sprawie tego stawu.

Moja luźna propozycja. Mateusz robi cykliczne zloty u siebie. Najpierw pomożemy kopać staw, potem zarybiać a na finalnych będziemy już łowić ;)

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: Wt, 10 grudnia 2019, 19:40 
Forumowy Wyga

Rozglądam się też za kawałkiem ziemi , podmokłej łąki , nieużytku przy jakiejś rzeczce , rowku płynącym cały rok ale tu każdy metr ziemi jest zagospodarowany bo to strikte rolerkosterski region ale będę szukał do skutku zwiększając promień bo wiadomo im dalej tym gorzej.

Strefa czasowa: UTC + 1