Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 22 sierpnia 2019, 06:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 13 marca 2019, 11:31 
Forumowy Wyga

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Witam
w tym roku nasz okręg (kaliski) nie podpisał ani jednego porozumienia wzajemnego a że mamy najmniej wody w kraju to chciałbym wykupić znaczek na inny okręg hmm Poznań około 200zł a tyle tym ż.....m nie dam za słabe wody z utrudnionym nie rzadko dostępem dlatego pomyślałem o okręgu Konin tylko moja znajomość łowisk kończy się na odcinku rzeki Warty w okolicach Pyzdr gdzie za dzieciaka jeździłem wraz z ojcem .
Chciałbym uzyskać ogólne informacje o łowiskach w tym okręgu o jeziorach , zbiornikach zaporowych czy można tam pływać , używać spaliny , jak z miejscem do wodowania łodzi itp itd z góry dziękuje :)

PostNapisane: Śr, 13 marca 2019, 15:34 
Forumowicz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
W mojej okolicy (Turek) Jest tylko kilka wód wartych uwagi - zb. Przykona (6-7m gł.)- Fajny na okonie (również te 35+), tylko aby się do nich dobrać potrzebna łódka. Słabo tam z sandaczem, szczupaki się trafiają ale na 20 złowionych ok 2-3 są ponad 70cm. Sum jest duży (w ub. roku padł tam 64kg), ale do złowienia tylko z wywózki. Ogólnie fajna woda do rekreacyjnego łowienia. Minus taki że ryby stamtąd nie wezmę bo podobno jakieś ścieki oficjalnie pompują, w. ub. roku glony nitkowate takie że przejrzystość wynosiła 10cm i padło trochę lina (ok 150kg śniętych ryb zebrano). Ochrona środowiska poprała próbki ale nic nie stwierdziła. Tutaj pływać możesz wszystkim.

Drugi zbiornik to Żeronice, mały, klimatyczny (gł. do 3m) na zimę zarybiony szczupakiem - królują tam bolenie (ok 60-80cm) które bardzo efektywnie ganiają drobnicę, ale tylko nieliczni są w stanie je złowić. Nocą tam praktycznie ryba nie żeruje bo w dzień zbiornik dość oblegany - chyba że jakiś mętnooki by się trafił. Zakaz łowienia z łodzi.

Trzeci zbiornik to Ruszków k. Koła - Bardzo zadbany i strzeżony przez miejscowych wędkarzy - jest tam każda ryba, ale przeważnie łowią karpie, leszcze - z drapieżnikiem słabiej. Zakaz łowienia z łodzi i o ile pamiętam również zakaz wywózek.

Ze zbiorników to tyle - zostają jeszcze małe bajorka, rozlewiska (jest kilka ciekawych i rybnych miejsc)

Rzeka Warta na odcinku za tamą do Konina jest zróżnicowana w obfitość ryb - są miejsca bankowe, ale są odcinki w których ryb nie uświadczysz choć byś wiadrami nęcił.

Reszta już jest w Koninie lub pod Koninem.

Na uwagę zasługuje też zbiornik Bogdałów (gł. ok 10m z ostrymi spadkami) - w prawdzie jest on nadleśnictwa (40zł za 2 tygodnie łowienia), ale jest tam sporo ładnego okonia, karpia, amura (pow. 12kg), leszcza i ogromne sumy, ale z racji trudnej wody raczej nie do opanowania. Szczupaki się trafiają, ale potrafią być bardzo marudne. Zakaz łowienia z łodzi.

PostNapisane: Śr, 13 marca 2019, 15:56 
Forumowy Wyga

Dużo zakazów łowienia z łodzi a nie ukrywam że interesuje mnie tylko łowienie z łodzi na spinning .
Poszukam w necie wykazu łowisk następnie namierzę je na mapie i będę szukał info o poszczególnych akwenach bo do wód okręgu Konin mam nie tak daleko 60-100km do Wrocławskich 140-200 podobnie Opole Legnica to tak pod kątem Odry ale tam znowu lipa z wodowaniem łodzi w pojedynkę mając normalne auto .

PostNapisane: Śr, 13 marca 2019, 19:12 
Forumowicz

A Sieradzki? Zb. Jeziorsko. Wprawdzie lata świetności ma juz za sobą ale jak spuszczali wodę z tamy to było w niej setki sandaczów. Wprawdzie max 40cm... ale na późną jesień...

PostNapisane: Śr, 13 marca 2019, 23:01 
Site Admin

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy
zamela napisał(a):
... do Wrocławskich 140-200 podobnie Opole Legnica to tak pod kątem Odry ale tam znowu lipa z wodowaniem łodzi w pojedynkę mając normalne auto .

Niestety potwierdzam. Sam bym chętnie poplywal, ale nie mam ani z kim, ani gdzie. Ostatnio trzeba było jechać na Opolszczyznę i namówić Daniela, żeby rozprostowac ponton i popływać po Odrze.
Jeśli chodzi o Legnicę to zajrzałem ostatnio nad Słup. Woda fajną, kilka miejsc do wodowania nawet z osobowki. Może się skuszę i spróbuję.

PostNapisane: Pt, 22 marca 2019, 09:56 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 290 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy
jungu napisał(a):
A Sieradzki? Zb. Jeziorsko. Wprawdzie lata świetności ma juz za sobą ale jak spuszczali wodę z tamy to było w niej setki sandaczów. Wprawdzie max 40cm... ale na późną jesień...

Wielokrotnie byłem nad Jeziorskiem zarówno dwa lata temu, jak i w ubiegłym roku, na różnych miejscówkach i poza kilkoma niewymiarowymi okonkami, nic mi się nie "uwiesiło". Może dla tego że spinninguję wyłącznie z brzegu, ale do czorta, właśnie przy brzegu jest mnóstwo karczy, gdzie powinny stacjonować sandacze. Mam wrażenie, że Jeziorsko nie warte tracenia czasu.

PostNapisane: Pt, 22 marca 2019, 10:41 
Forumowicz

Alex napisał(a):
jungu napisał(a):
Może dla tego że spinninguję wyłącznie z brzegu, ale do czorta, właśnie przy brzegu jest mnóstwo karczy, gdzie powinny stacjonować sandacze. Mam wrażenie, że Jeziorsko nie warte tracenia czasu.

Podobno sandacze najchętniej przebywają w okolicach starego koryta Warty.
O ile pamiętam z brzegu chyba jest tylko malutki odcinek aby można było tam dorzucić.

PostNapisane: Pt, 22 marca 2019, 10:57 
Forumowy Wyga

przeanalizowałem wody tego okręgu i niby trochę wody jest ale to zakaz pływania to zakaż pływania pontonem a to daleko i póki co namówiłem 2 kumpli aby opłacić Legnicę tam też szału nie ma ale chociaż kawałeczek Odry - daliśmy ciała bo trzeba było opłacić kartę w Legnicy to byśmy mieli trójporozumienie Legnica - Wałbrzych -Wrocław do tego za 80zł byśmy dokupili Kalisz i wyszłoby to korzystniej niż teraz sama Legnica bez Wrocławia no ale tak jest jak podnieta bierze górę nad zdrowym rozsądkiem :)

PostNapisane: So, 23 marca 2019, 13:36 
Zaawansowany Forumowicz

No, ale przecież opłaciliście Legnicę, to w czym problem? :shock:
Ja opłacając Piotrków, mam Częstochowę, Sieradz i Tarnobrzeg bez żadnych dopłat. Tak samo powinieneś mieć z Wrocławiem i Wałbrzychem.

PostNapisane: So, 23 marca 2019, 19:00 
Forumowy Wyga

skladke podstawową główną płacę w okręgu Kalisz i do tego samego koła przynależę więc tylko te "nie porozumienia" mnie dotyczą - zero porozumień jak nawiasem mówiąc a Legnicę chcemy dopłacić w systemie 50%/50% wcyhodzie 100zł i raczej nie będą mi przysługiwały porozumienia Legnickie jedynie w przyszlym roku zrobimy tak że przeniesiemy się do okręgu Legnica do pierwszego lepszego koła by tam opłacać składkę członkowską i okręgową dzięki czemu zyskamy chociaż jakieś porozumienia .

PostNapisane: N, 24 marca 2019, 01:06 
Forumowy Wyga

Podziękował : 90 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Aż się prosi o nawet wysoką, ale jednak opłatę krajową, jak kiedyś za złych czasów kiedy wędkowanie było bez porównania tańsze niż dzisiaj, o "no killu" nikt nie słyszał a w wodzie były ryby...

Co do Jeziorska - Łukasz już tam nie jeździ a on przecież prawie tak uparty jak Ty, raczej nie warto... nie Wartą... nie ma sensu.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: Pn, 25 marca 2019, 06:55 
Zaawansowany Forumowicz

morrum napisał(a):
Aż się prosi o nawet wysoką, ale jednak opłatę krajową, jak kiedyś za złych czasów kiedy wędkowanie było bez porównania tańsze niż dzisiaj, o "no killu" nikt nie słyszał a w wodzie były ryby...

Pamiętam te czasy, aż łza się w oku kręci... :(

morrum napisał(a):
Co do Jeziorska - Łukasz już tam nie jeździ a on przecież prawie tak uparty jak Ty, raczej nie warto... nie Wartą... nie ma sensu.

Dokładnie, szkoda czasu i paliwa. Jedyne co warto to odcinek poniżej zapory, buszują tam bolenie i mam zamiar się w tym roku dobrać do nich, ale to dopiero w maju, bo do końca kwietnia zakaz spinningowania na tym odcinku.

PostNapisane: Śr, 27 marca 2019, 18:34 
Forumowy Wyga

W okręgu Konin a dokładnie w okolicach Turku Warta jest dosyć ciekawa ale jeździć taki kawał drogi żeby połowic w kilku miejscach to trochę lipa do tego na Wartę patrzę przez pryzmat ostatnich lat czyli słabizna choć znajomi chwalą się sandaczami , woleniami i szczupakami łowionymi tylko i wyłącznie w porze nocnej a takiego wędkowania nie lubię .

W połowie kwietnia wraz z kilkoma kumplami których namówiłem pojedziemy opłacić , dopłacić Legnicę , mam nadzieje że ten rok będzie "rybny" :)

PostNapisane: Śr, 3 kwietnia 2019, 07:58 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Zebaty ile masz km do tej legnicy? Tak mi sie wydaje że zeby połowic tfuu żeby mieć szanse na rybe to minimum 80 km w jedna strone.

PostNapisane: Śr, 3 kwietnia 2019, 08:05 
Forumowy Wyga

Do Odry w Chobieni mam 120km i generalnie na miejscówki w tym okręgu mam + - tyle km bo do Głogowa troche dalej ale wszystko mieście się w przedziale 120-140km
do zbiornika Słup w zależności od trasy :wiochami 190km , lepszą drogą przez Wrocław 210km.

PostNapisane: Śr, 3 kwietnia 2019, 08:16 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
To jakas masakra zeby tyle km jezdzic na ryby gdzie inni maja pod nosem :( ale Andrzej Zieliński albo Piotr Florczak czy Piotr Berger sa z Łodzi i tez lataja po calej Polsce na ryby. Ile to kasy na paliwo idzie. A disel 5.15

PostNapisane: Śr, 3 kwietnia 2019, 08:26 
Forumowy Wyga

niestety tak jest dlatego u mnie czy u Ciebie jeden wymiarowy szczupak wymaga tyle zaangażowania jak u osoby mieszkającej przy wodzie 50 szczupaków .
Nasze okręgi nie mają w ogóle wody a jak jest jakaś kałuża to naje....ne karpi i karpiarzy blokujących akwen wywiezionymi zestawami dlatego żeby mieć święty spokój będę jeździł po kilkaset km

Strefa czasowa: UTC + 1