Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 21 marca 2019, 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 21 lutego 2019, 17:37 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Jakiś czas temu zamówiłem w internetowym sklepie wędkarskim bata Jaxon wędka Intensa GTX Tele Pole Beta 6,00 m, bat na trzeciej sekcji przy samej krawędzi był jakby przypalony zapalniczką (tak to wyglądało) jakby błąd przy produkcji, źle wylany lakier jako że jest to miejsce narażone na obciążenia stwierdziłem że wędka jest znacznie osłabiona a jej żywotność będzie znacznie krótsza, zwróciłem go. Zamówiłem w innym sklepie mianowicie w rybomani czyli sklep raczej z pozytywnymi opiniami JAXON ANTRIS HTI TELE POLE TX 6,00m 600, dziś bat przyszedł i znowu defekt na pierwszej sekcji przy samej krawędzi czyli też w wrażliwym miejscu jest uszczerbek (zamieszczam zdjęcia).
Proszę o poradę czy to ja "wydziwiam" czy to te sklepy nie wiem rzucają tymi wędkami po magazynie czy co, czy powinienem się tym przejmować i kolejny raz odsyłać i darować sobie już spławik czy go zostawić.

https://zapodaj.net/6d58d7743aef6.jpg.html

https://zapodaj.net/7636b202e604a.jpg.html

ttps://zapodaj.net/37c90021560ac.jpg.html

PostNapisane: Cz, 21 lutego 2019, 19:47 
Forumowicz

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
W tej cenie, w tej marce to raczej nic nadzwyczajnego. Taka jakość materiału.

PostNapisane: Cz, 21 lutego 2019, 20:33 
Site Admin

Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Najlepiej zrobisz ja zamówisz wędkę z sklepie z możliwością odbioru osobistego lub w sklepie stacjonarnym. Będziesz mógł sprawdzić każdy szczegół wędki i zdecydować czy bierzesz ten model czy inny. Piszę, radzę w ten sposób, bo widzę że nie pierwszy raz opisujesz w ten sposób zakupy w internecie, także może lepiej kupować w sklepach stacjonarnych z dużym asortymentem. Większość sklepów posiada katalogi różnych firm i naprawdę można wybrać coś interesującego dla siebie, nawet jeśli nie od ręki będą mieli model wędki w sklepie, to mogą zamówić specjalnie dla Ciebie, sprawdzić sobie przy odbiorze i gitara.

PostNapisane: Pt, 22 lutego 2019, 08:43 
Stażysta

Miałem kilka lat przerwy w wędkarstwie, kompletuje teraz sprzęt pamiętam że całe życie wydawałem na baty +/- 3 dyszki i były okej tylko że szklane, myślałem że wydajając 5 razy tyle otrzymam porządny sprzęt, czyli baty do 150-160 zł to nadal na tyle niska półka że przymyka się oko na wyszczerbienia i ubytki ? To żeby otrzymać sprzęt w stanie "idealnym" to ile trzeba wydać ?

Nie myślę o zawodach tylko o wygodnym rekreacyjnym wędkowaniu, zdecydowałem się na węglowy z względu na wagę i sztywność ale węgiel jest przecież kruchy i takie obtłuczenia wydaje mi się że mocno skracają jego żywotność jak mam co roku wydawać 150 zł na bata bo to normalne to chyba szkoda kasy. Ale jestem zaskoczony, dobrze że napisałem bo mnie uświadomiliście że nie stać mnie na to hobby :shock:

PostNapisane: Pt, 22 lutego 2019, 11:03 
Forumowicz

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
To jak to ma być rekreacyjne wędkowanie to moim zdaniem nie ma się czym przejmować tylko łowić tym kijem.

PostNapisane: Pt, 22 lutego 2019, 14:17 
Stażysta

Niestety macie racje, pozmieniało się w tej branży, jakieś 14-15 lat temu kupowałem najtańszą na rynku tyczkę jaxona chyba orion, 11 m kosztowała ok 300 zł, była to ciężka uginająca się pod swoim ciężarem klucha ALE nie było na niej nawet ryski była w stanie idealnym a dziś okazuje się że nowe nie znaczy idealne. Dzwonił do mnie facet z sklepu, w sumie chciałem się zgodzić na wymianę ale poprosiłem żeby ktoś obejrzał sprzęt przed wysyłką, że o drobne ryski mi nie chodzi ale wyszczerbienia i ubytki przy krawędziach to już trochę odstrasza to mi gość otwarcie powiedział że to jest typowa chińszczyzna i każda będzie miała jakiś tego typu defekt. Załamał mnie, odsyłam i kupuję chińszczyznę tylko ze za 30 moze 40 zł a nie 160.

PostNapisane: Cz, 28 lutego 2019, 07:49 
Forumowy Wyga

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 118 razy
Pierwsza sprawa. Artur dobrze radzi. Nie polecam kupowania grubszego sprzętu w internecie. Niby przy takich zakupach masz 2 tygodnie na zwrot, ale po co robić sobie kłopot.
Sprawa druga - uszkodzenie, które pokazałeś na zdjęciach w mojej opinii nie będzie miało wpływu na żywotność wędziska. To raczej kwestia estetyczna.
Obecnie większość naszych firm to dystrybutorzy towaru z Chin. Czasem tylko tańsze modele kijów i kołowrotków, czasem większość a czasem wszystko danej marki pochodzi z Chin. Nie zawsze jest to towar niskiej jakości. Często to dobry sprzęt. Niestety jakość - rozumiana bardzo szeroko - najczęściej idzie w parze z ceną. 150zł za 6m. bat to raczej niewiele mimo wszystko i cudów bym się nie spodziewał, ale rozważyłbym dołożenie 2 dyszek i kupno w sklepie stacjonarnym gdzie można przed zakupem sprzęt obejrzeć.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Strefa czasowa: UTC + 1