Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest N, 5 kwietnia 2020, 11:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 22 stycznia 2020, 09:07 
Site Admin

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
suchi napisał(a):
U mnie tak to wygląda http://www.pzw.org.pl/lublin/mapa_porozumien
Opłacam tylko składkę w swoim okręgu i mi to wystarczy. Dodatkowo opłacę jeszcze chyba żwirownie w Międzyrzecu Podlaskim Żwirek za 200 zł.

Radzyń nie podlega pod O. Biała Podlaska?

PostNapisane: Śr, 22 stycznia 2020, 12:33 
Forumowicz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Podlega tylko że opłacam składkę w kole oddalonym od Radzynia jakieś 7 km a tam jest już okręg Lublin.

PostNapisane: Wt, 28 stycznia 2020, 10:31 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 394 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Na srtonie https://wedkuje.pl/porozumienia-okregow-pzw-2017 można sprawdzić wszystkie porozumienia 2020 r. Mam tylko wątpliwości, czy jest zgodna z rzeczywistością, bo na przykład:
- klikając w Konin nie widać żadnych porozumień;
- klikając w Sieradz uwidocznione jest porozumienie z Koninem (dopłata 85.- zł).
:?

PostNapisane: Wt, 28 stycznia 2020, 10:56 
Forumowy Wyga

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Alex - raczej nie sugerowałbym się porozumieniami z wędkuje,pl
Konin w ostatnich latach nie zawierał porozumień

Co do mapki z wędkuje to tak samo klikając Sieradz wychodzi że nie ma porozumienia z Poznaniem ale Poznań z Sieradzem ma może to jednostronne porozumienie :P

PostNapisane: Wt, 28 stycznia 2020, 13:15 
Zaawansowany Forumowicz

Masz rację, choć to jest publikacja firmowana bezpośrednio pod znakiem ZG PZW, więc powinna być rzetelna, ale co oczekiwać od tego zgromadzenia tępogłowych leśnych dziadów. :twisted:

PostNapisane: Wt, 28 stycznia 2020, 17:12 
Forumowy Wyga

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 185 razy
Alku, kiedy ostatni raz byłeś na zebraniu sprawozdawczym i sprawozdawczo - wyborczym Twojego koła?

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: Śr, 29 stycznia 2020, 06:29 
Zaawansowany Forumowicz

Michałku, a myślisz, że coś by to dało? Byliśmy z Niką cztery lata temu, gdy przenieśliśmy się z Piły do Piotrkowa, po trzeciej "kolejce" (ja nie uczestniczyłem, bo za kółkiem nie piję), wróciliśmy do domu z obawy o wątrobę Niki. :?

PostNapisane: Śr, 29 stycznia 2020, 08:50 
Forumowy Wyga

U mnie to coś daje jednak, chociażby moralne prawo do krytyki ;)
Niejednokrotnie moje postulaty były uwzględniane, nie od razu, bo zazwyczaj uderzały w ... pewną liczną grupę osób, ktora reprezentuje nazwijmy to konserwatywne poglądy... znaczy lubią ryby w słoiki pakować.
Jestem członkiem mojego koła od ponad 20 lat (dokładnie nie chce mi się sprawdzać, ale pierwszy raz wygrałem kołowe zawody spinningowre w 2000 roku o czym przypomina pucharek a w kole już jakiś czas wcześniej byłem) przez ten czas jedną kadencję byłem w zarządzie koła, następnie w sądzie koleżeńskim. Miałem też epizod w SSR.
Przez te lata starałem się robić coś dla Związku. A Związek to nie jacyś tam na górze przyspawani do stołków ONI, a przede wszystkim zwykli wędkarze, MY.
Przez te lata chyba raz albo dwa nie byłem na zebraniu walnym. Raz nie przyjechał PKS, z 5 lat temu a wcześniej pamiętam straszną grypę, która mnie uziemniła, tylko nie kojarzę czy to było walne czy zebranie zarządu koła.
Z mojej inicjatywy do programu zawodów spinningowych naszego koła najpierw wszedł a potem na stałe się zadomowił Memoriał Wiktora Lepczyńskiego - bohatera, patrioty i społecznika, z którego biografią warto się zapoznać. Rok w rok stawiałem postulaty czy wręcz żądania, by zimowiska na Brdzie w Bydgoszczy objąć ochroną. Udało się, w końcu inni też dostrzegli problem i ruszyło. Przed rokiem wymyśliłem i zasponsorowałem nagrody dla łowców największych ryb na zawodach spinningowych w postaci dedykowanych obrotówek od Eluśki. W tym roku prowadziłem zajęcia z młodzieżą z Okręgowej Szkółki Wędkarskiej z teorii spinningu, bo tylko spławik i spławik i same prosiły o coś o spinningu. Kolega prowadzący zajęcia kilka razy prosił o pomoc spinningistów z koła. Ludzie chwalili pomysł, deklarowali pomoc i ... na tym się kończyło. Wziąłem urlop, dwa nieużywane kije dla dzieciaków jako niespodzianki dla najwytrwalszych, wsiadłem w PKSa i pojechałem. Było super. Już jesteśmy umówieni na zajęcia praktyczne w maju a chciałbym im jeszcze jedne zajęcia teoretyczne zrobić. Załatwiam by każdy chętny dzieciak ze Szkółki dostał na start garść przynęt okoniowych wiosną. Za te rzeczy nigdy nie dostałem ani złotówki. Gdy mogłem jako strażnik SSR wykupić znaczki na wszystkie wody Okręgu i okręgu ościennego zgodnie z porozumieniem za całe 2 złote - odmówiłem, bo tak uważam.
Przez te ponad dwadzieścia lat ANI RAZU na zebraniu nie było ani kropelki alkoholu i nie chce mi się wierzyć,że gdziekolwiek takie praktyki mają miejsce - w międzyczasie byłem też gościnnie na zebraniu koła z Bochni - i tam było nie inaczej.

Zwróc uwagę co się dzieje w ZG , jakie bunty. To dobry znak, lody topnieją a lodowiec niechętnie oddaje swój teren.
I uważam, że mogę mowić o tępogłowych leśnych dziadach, bo moja racja jest najmojsza ;)

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.

PostNapisane: Śr, 29 stycznia 2020, 14:59 
Forumowicz

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Michał dobrze prawi. Narzekaniem nic nie zmienimy. Trzeba działać a kropla drąży skałę. Leśne dziadki czy jak zwał tak zwał wiecznie żyć nie będą i od nas zależy czy my przejmiemy po nich pałeczkę czy ich wychowankowie o antywędkarskim podejściu do naszej pasji.

PostNapisane: Śr, 29 stycznia 2020, 17:45 
Forumowy Wyga

Gdyby postępowi narzekający (gotowi na pewne poświęcenie i samoograniczenie dla późniejszego wspólnego dobra) wszyscy co do jednego poszli za zebrania sprawozdawczo - wyborcze i wybrali świadomie swoich reprezentantów w Zarządach Kół a także swoich delegatów do władz Okręgów, spośród których reprezentanci wybrani zostaliby do ZG -wówczas byłaby mała rewolucja. A tak pozostaje ewolucja, też nie wszystkim w smak.
Zresztą jak można mówić o "przyspawanych" do stołków starych leśmych dziadygach, głównie na szczeblach okręgów, jeśli bardzo często innych kandydatów NIE MA - młodzi się nie garną, nie chce im się, nie mają czasu, nie interesują się, mają wy e ba ne..
Co gorsza "członków" PZW którzy narzekają na rybostan a jedyne co by chcieli to zniesienie limitów a zwiększenie zarybień jest niestety duuużo więcej niż tych, którzy chcą no killi, zamkniętych zimowisk, ograniczeń limitów, "widełek" i mniej zarybień a więcej ochrony i kontroli... ale im też zwykle się nie chce nic ponad narzekanie, tyle dobrego z naszej narodowej przywary ;)

Za niecały miesiąc mam walne. Chcę kilka trudnych pytań i postulatów do Okręgu złożyć. Wątpię czy coś przejdzie tak o, ale zawsze mam prawo narzekać i dodać "A NIE MÓWIŁEM ?!"

PostNapisane: Cz, 30 stycznia 2020, 06:46 
Zaawansowany Forumowicz

Michale, zapewne jest wiele kół takich jak Twoje. Ja też nie mam złego doświadczenia z poprzednim kołem w Pile. Niestety ostatnie mnie zawiodło. Zresztą przeniosłem się w tym roku do O/Sieradz, koło mam w odległości 16km, więc zapewne będę próbował bywać, a jaki będzie tego wynik, zobaczę.

Jeśli chodzi o "przejmowanie władzy" to ja już się nie łapię, jestem tetrykiem, ale zawsze zaangażuję się w działania zmierzające do tworzenia łowisk No Kill i specjalnych. Choćby teraz Wolbórka http://lodzkiprzewodnikwedkarski.pl/forum/lowiska/994-re-wolborka-nk#22334 Nota bene od 28-lat nie zabiłem i nie zabrałem żadnej złowionej ryby (za wyjątkiem gatunków inwazyjnych) :mrgreen:

PostNapisane: Cz, 30 stycznia 2020, 16:49 
Site Admin

morrum napisał(a):
Gdyby postępowi narzekający (gotowi na pewne poświęcenie i samoograniczenie dla późniejszego wspólnego dobra) wszyscy co do jednego poszli za zebrania sprawozdawczo - wyborcze i wybrali świadomie swoich reprezentantów w Zarządach Kół a także swoich delegatów do władz Okręgów, spośród których reprezentanci wybrani zostaliby do ZG -wówczas byłaby mała rewolucja...

Co gorsza "członków" PZW którzy narzekają na rybostan a jedyne co by chcieli to zniesienie limitów a zwiększenie zarybień jest niestety duuużo więcej niż tych, którzy chcą no killi, zamkniętych zimowisk, ograniczeń limitów, "widełek" i mniej zarybień a więcej ochrony i kontroli...

Moim zdaniem oba cytowane fragmenty wypowiedzi sa prawdziwe, ale w tym kontekście przeczą sobie wzajemnie. Chyba już kiedyś wspominałem tu o naszej, jeszcze podlaskiej próbie przejęcia władzy. Skrzyknęliśmy się i całkiem sporą grupą wtargnęliśmy na zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Patrząc na liczbę dziadków byliśmy pewni wygranej. Niestety oni także zauważyli tę niekorzystną dla nich róznicę, złapali za telefony i zanim doszło do głosowania, które swoją drogą było skutecznie opóźniane - na miejscu zameldowała się jeszcze większa grupa "dziadków" i było po zawodach.

PostNapisane: Cz, 30 stycznia 2020, 17:26 
Forumowicz

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
włóczykij napisał(a):
morrum napisał(a):
Gdyby postępowi narzekający (gotowi na pewne poświęcenie i samoograniczenie dla późniejszego wspólnego dobra) wszyscy co do jednego poszli za zebrania sprawozdawczo - wyborcze i wybrali świadomie swoich reprezentantów w Zarządach Kół a także swoich delegatów do władz Okręgów, spośród których reprezentanci wybrani zostaliby do ZG -wówczas byłaby mała rewolucja...

Co gorsza "członków" PZW którzy narzekają na rybostan a jedyne co by chcieli to zniesienie limitów a zwiększenie zarybień jest niestety duuużo więcej niż tych, którzy chcą no killi, zamkniętych zimowisk, ograniczeń limitów, "widełek" i mniej zarybień a więcej ochrony i kontroli...

Moim zdaniem oba cytowane fragmenty wypowiedzi sa prawdziwe, ale w tym kontekście przeczą sobie wzajemnie. Chyba już kiedyś wspominałem tu o naszej, jeszcze podlaskiej próbie przejęcia władzy. Skrzyknęliśmy się i całkiem sporą grupą wtargnęliśmy na zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Patrząc na liczbę dziadków byliśmy pewni wygranej. Niestety oni także zauważyli tę niekorzystną dla nich róznicę, złapali za telefony i zanim doszło do głosowania, które swoją drogą było skutecznie opóźniane - na miejscu zameldowała się jeszcze większa grupa "dziadków" i było po zawodach.

A my na to znaleźliśmy sposób. Założyliśmy własne koło. Liczba członków w pierwszym roku osiągnęła 400. Fakt faktem okręg rzucał nam przez cały 2019 rok kłody pod nogi, byliśmy kompletnie odcięci od finansów o innych dziwnych sprawach nie wspominając. w tym roku mamy już własny budżet, własne środki i bierzemy się prężnie do pracy. Powstanie naszego koła a jeszcze wcześniej innego opanowanego przez młode pokolenie jest bardzo nie w smak rządzącym zwłaszcza że rozmontowaliśmy najstarsze i chyba największe koło w Białej. W grudniu z 400 kilkudziesięciu członków na sprawozdawczym pojawiło się 18 osób. Komentarz zbędny. Ale nawet w tej liczbie możemy wiele.

PostNapisane: Pt, 31 stycznia 2020, 00:15 
Forumowy Wyga

Grzesiek nie przeczą - dziadów rybożerów jest więcej niż nazwijmy to postępowców. Ale ci pierwsi jeszcze bardziej mają wywalone na jakąkolwiek działalność.
W moim kole zgodnie ze sztuką zaczynamy zebranie o pełnej godzinie, lecz z braku kworum przesuwamy o kwadrans, i tak nikt nie dochodzi - zresztą sala nie pomieściłaby nawet 10% członków - no dobra dziś może by pomieściła - lecz zgodnie ze statutem rozpoczynamy zebranie i od tego momentu lista obecności jest zamknięta. Czyli zwykle 45-60 osób.

PostNapisane: Pn, 23 marca 2020, 08:24 
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
włóczykij napisał(a):
Dziś to przerabialem osobiście w Krokodylu.

Grzesiu, to jest ten sklep na Tęczowej? Bym musiał ogarnąć glejty na Wrocław i zastanawiam się gdzie. Blisko mam jeszcze Cieszków, ale nie odbierają

PostNapisane: Pn, 23 marca 2020, 11:02 
Forumowy Wyga

10 dni temu byłem z krokodylu ale niestety skarbnik działa chyba od godziny 12 a byłem przed 10 więc do siedziby okręgu podjechałem , dalej wycieczka do Jeleniej Góry a w drodze powrotnej Legnicę chciałem załatwić ale w poniedziałki biuro okręgu czynne tylko od rana a inne placówki w poniedziałki wolne z wyjątkiem Prochowic tam też wskazany adres na rynku to pustostan ale przechodzący mieszkaniec załatwił nr tel i udało się pobrać zezwolenie :) teraz aby Zielona Góra , Gorzów i Sieradz bo w tych okręgach będę przynajmniej 1 raz wędkował.

PostNapisane: Pn, 23 marca 2020, 18:22 
Site Admin

Kub@ napisał(a):
włóczykij napisał(a):
Dziś to przerabialem osobiście w Krokodylu.

Grzesiu, to jest ten sklep na Tęczowej?

Tak i rzeczywiście skarbnik jest od dwunastej. Czekanie na niego trochę mnie kosztowało, bo co mozna robić czekając w takim sklepie wędkarskim :D

zamela napisał(a):
... a w drodze powrotnej Legnicę chciałem załatwić ale w poniedziałki biuro okręgu czynne tylko od rana a inne placówki w poniedziałki wolne z wyjątkiem Prochowic tam też wskazany adres na rynku to pustostan ale przechodzący mieszkaniec załatwił nr tel i udało się pobrać zezwolenie :)

Też byłem w tym "pustostanie". Na samej górze trzeba się przedrzeć przez te wszystkie kartony, butelki, wózki... i mocno zapukać w stare drewniane drzwi (sugeruję zaopatrzyć sie w latarkę). Jak dobrze pójdzie to usłyszymy "czego?" Wtedy mówimy, że w sprawie karty, na co znów usłyszymy "niech czeka na dole". Po jakimś czasie zejdzie do nas sędziwa pani, zabierze papiery i zniknie z nimi na kwadrans. Potem nam je znosi wraz z legnickim rejestrem.
Kręciłem się z pół godziny po tamtejszym rynku zanim ktoś mi objaśnił jak to wszystko tam działa :D

PostNapisane: Pn, 23 marca 2020, 18:39 
Forumowy Wyga

Cytuj:
Też byłem w tym "pustostanie". Na samej górze trzeba się przedrzeć przez te wszystkie kartony, butelki, wózki... i mocno zapukać w stare drewniane drzwi (sugeruję zaopatrzyć sie w latarkę). Jak dobrze pójdzie to usłyszymy "czego?" Wtedy mówimy, że w sprawie karty, na co znów usłyszymy "niech czeka na dole". Po jakimś czasie zejdzie do nas sędziwa pani, zabierze papiery i zniknie z nimi na kwadrans. Potem nam je znosi wraz z legnickim rejestrem.
Kręciłem się z pół godziny po tamtejszym rynku zanim ktoś mi objaśnił jak to wszystko tam działa :D

Hahaha wchodząc tam trochę się zdziwiłem bo jakieś kocury ukryte między tymi kartonami ogólnie czułem się tam dziwnie ale ja załatwiłem sprawę w knajpie przy drodze w Kierunku Wrocławia po prawej stronie za stacją paliw - tam chyba ta kobieta pracuje .

PostNapisane: Pn, 23 marca 2020, 23:33 
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Udało mi się załatwić Wrocław w Cieszkowie ;)
zamela napisał(a):
Hahaha wchodząc tam trochę się zdziwiłem bo jakieś kocury ukryte między tymi kartonami.

Te kocury to chyba nieodłączny element w procesie załatwiania zezwolenia. W Cieszkowie też jakiś się kręcił :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1