Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 18 września 2019, 21:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 9 września 2010, 18:24 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Chciałbym ostrzec wszystkich wędkarzy wybierających się na połów na jeziora w okolicach Jedwabna, nie wierzcie w to, że można tu złowić wiele wymiarowych okazów, otóż jeziora te ok. 20-hektarowe świecą pustkami,3-4 razy do roku są odławiane przez rybaków. Od wielu lat jestem wędkarzem i mieszkańcem Mazur i naprawdę nie wiem po co wogóle płacę za kartę wędkarską, skoro wszystko, nawet drobnica zostaje wyłapana! Wychodzi na to,ze to bezsensowny wydatek. Nie wiem, czy to jakieś odgórne ustalenia czy nielegalny odłów w celu handlowania ,,na lewo" , fakt faktem, że głupotą jest wyłapanie wszystkiego po kilka razy w roku z 20-hektarowego jeziora.
Łaźnica, Konik, Rekowe, Konieczne, Średnie, Kociołek- kiedyś dzikie, obfite w wymiarową rybę dziś świecą pustkami, aż przykro!
CO MOŻNA W TEJ SPRAWIE ZROBIĆ???

PostNapisane: Cz, 9 września 2010, 19:21 
Forumowicz

darek6969 napisał(a):
Łaźnica, Konik, Rekowe, Konieczne, Średnie, Kociołek- kiedyś dzikie, obfite w wymiarową rybę dziś świecą pustkami, aż przykro!
CO MOŻNA W TEJ SPRAWIE ZROBIĆ???

NIC :evil: a wiesz może kto jest dzierżawcą tych jezior?Czy to są jeziora PZW?
Bo nie wiem czy tych jezior nie ma w wykazie jezior na które został rozpisany przetarg,wydaje mi się że nazwy widziałem w komunikacie RZGW o przetargach,czyli ktoś je wyczyścił a teraz są do wzięcia.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 9 września 2010, 19:24 
4 razy do roku odławiane to mało :mrgreen: Nie warto wykupować licencje na mazurskie jeziora, na nie na prawdę szkoda pieniędzy jak na żadne inne wody. Siła ich w liczebności i wielkości, to je jeszcze uchrania przed pustynią.

Pozdrawiam

PostNapisane: Cz, 23 września 2010, 18:31 
Stażysta

darek6969 napisał(a):
Chciałbym ostrzec wszystkich wędkarzy wybierających się na połów na jeziora w okolicach Jedwabna...

Zgadza się.Przyjeżdżam (łem) tam z Warszawy od końca lat 90-tych na ryby,wcześniej nad Głęboczek jako dziecko na pole namiot.(starsi z rodziny i znajomi szli do jeziora po rybkę na kolację -gdy "zachciało" się rybki(dosłownie!),10-15 min i 2 wym szczupaczki przynosili,okonie, leszcze -po nasiadce).
Gdy jeździłem sam (1998-2003) na weekendy wiosną -raz w roku na weekend (jeśli złapałem to jeden dzień -zależnie od pogody-czyli z doskoku) za każdym! razem trafiałem coś (to pamiętam : 2000-jez.Średnie -szczupak 2kg;2001-Głęboczek -szczupak 3kg ,2003-Głęboczek-okonie 42cm(0,89kg;35cm(przy brzegu w czasie tarła słonecznic?uklei?.
Ostatnio nic-nawet niewymiarowego okonka-Kociołek,Łaźnica,Płociczno,Konik-oblatane co prawda po 1h--Głęboczek(4h ponton) , ale nic!!!!!!!(SPINNING)

PostNapisane: Cz, 7 maja 2015, 10:39 
Stażysta

hmm mieszkam na mazurach i muszę wam przyznać że pustki to są sam się zastanawiam czy da redę coś z tym zrobić zakazać jakoś szkoda gadać płacę raz w roku 300zł za zezwolenie a nic nie łowie dosłownie żona się śmieje ze mnie że na cały rok bym sobie filetów bez ości kupił w rybnym ale zawsze jej tłumaczę że przyjdzie czas że rekordową złowię. szkoda że nie można zakazać odłowów niestety ryby w tych czasach już nie będzie i musimy się z tym pogodzić

PostNapisane: Cz, 7 maja 2015, 16:37 
Stażysta

Otrzymał podziękowań: 2 razy
Też jestem z Mazur i potwierdzam co wyżej , tyle że ja przeważnie łowię na rzece Ełk i zawsze coś tam złowię - żadne okazy ,ale ja idę na ryby a nie po ryby :) wolę posiedzieć nad rzeką jak się gapić w telewizor - mnie dobija tylko ten gówniany rejestr , ryb przecież nie zabieram , ale data musi być! tylko czemu to ma służyć? kiedyś tego nie było i było ok' wszystko rozbija się o kasę , jest miejsce na 40 wpisów , a ja w sezonie letnim to nad rzeką jestem codziennie .

PostNapisane: Cz, 7 maja 2015, 23:27 
Zaawansowany Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 3 razy
to nie wpisuj ;) Ja to mam w nosie i wpisuje tylko kiedy widzę, ze kontrolują :P a że nie kontrolują, to co roku oddaje pusty rejestr :)

PostNapisane: Pt, 8 maja 2015, 10:08 
Stażysta

he ja też nie wpisuje nie ma takiej potrzeby hah mam kontrolę czasem ale to na szybkiego się wpisuje :P a co do ryb u nas też można złowić ale małe niestety. zdarza się że coś się złowi do 3kg ale jedynie szczupaka he więcej cisza bynajmiej ja nie słyszałem. Tak naprawdę ja też nie idę po ryby tylko na ryby wypić piwko z kolegami czy tam flaszkę grilla rozpalić zjeść odpocząć od codzienności ale czasem jak się złowi większą to jedną wezmę żeby zjeść świeża rybkę

PostNapisane: Wt, 11 czerwca 2019, 10:35 
Stażysta

U nas podobnie, nic konkretnego się nie złowi. Pazerna polityka grabienia akwenów z ryb w latach 90 odbija się do dnia dzisiejszego.

PostNapisane: Śr, 12 czerwca 2019, 12:24 
Forumowy Wyga

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy
grabili akweny ale wystarczą 4 lata by akwen się pięknie odrodził czyli pojawiły się piękne szczypaki , okonie które podobno rosną 30 lat to bajki u mnie w stawie w 5 lat z króciaków dobiły do 35-40cm kwestia warunków ale to musi być kilka lat dobrych warunków - sporo zielska , niska presja i nie zarybiać badziewiem .

Strefa czasowa: UTC + 1