Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 22 maja 2019, 07:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 13 listopada 2009, 16:36 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam.Jestem nowy na forum.Od kilku lat mieszkam w Gorzowie ale dopiero tej jesieni (październik)zdecydowałem się spróbować swoich sił na Warcie.Z marnym rezultatem zresztą- kilka szczupaczków, nic godnego uwagi.Samo łowienie to magia,to tej pory łowiłem na wodach stojących.Woda wydaje się być trudniejsza.Ale do rzeczy.Bardzo chciałbym złowić sandacza.Co do połowu sporo czytałem i gotów jestem spróbować.Nie wiem tylko czy w/w występuje w okolicach Gorzowa.Czy mógłby mi ktoś "wystawić" jakieś może nie od razu tajne, ale miejscówki gdzie mógłbym się spróbować z tą piękną rybą?

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 13 listopada 2009, 20:21 
Cytuj:
Co do połowu sporo czytałem i gotów jestem spróbować.Nie wiem tylko czy w/w występuje w okolicach Gorzowa.Czy mógłby mi ktoś "wystawić" jakieś może nie od razu tajne, ale miejscówki gdzie mógłbym się spróbować z tą piękną rybą?

Emiloo więc mieszkałem niecały rok w okolicach Gorzowa Wlkp i jeżeli chodzi o Rzekę Wartę to wg mnie nie ma na niej rewelacji, ale to nie znaczy, że jest tragicznie. Co prawda jeżeli chodzi o upolowanie szczupaka to z pewnością to będzie łatwiejsze. Z kolei jeśli chodzi o Sandacza to ja głównie łowiłem na wysokości miejscowości Santok oraz w okolicach Mostu Lubuskiego przy ul. Pomorskiej. Miałem kilka brań i kilka spadów. Z miejscówek na których łowiłem poleciłbym Ci ujście Noteci do Warty oraz przy Moście Lubuskim masz kanał wpadający do Warty a tam ponad 5 metrów głębokości oraz od ujścia tego kanału w stronę centrum idzie bardzo głęboka opaska. Właśnie tam również miałem brania sandaczy i chyba 2 niemiarowe udało mi się wyciągnąć. Ale z pewnością spadały wymiarowe. Przynęta to tradycyjnie seledynowe kopytko.
Jeśli chcesz wybrać się na jesienne szczupaki to naprawdę polecam starorzecze po lewej stronie zaraz za Santokiem przy drodze Santok - Murzynowo.

Tytuł:
PostNapisane: So, 14 listopada 2009, 11:38 
Stażysta

Tiimi83 dzięki za info.Na Santoku byłem raz, z tym że na samej Warcie.Wieszały się głównie zębate pistolety.Właśnie połamałem kijaszka i ten sezon mam już chyba z głowy ale za rok na pewno spróbuje wielokrotnie opisywanych czerwcowych nocy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 3 listopada 2011, 11:59 
Stażysta

Smutne to trochę kiedy widzę jak umiera forum, a raczej prowadzona na nim dyskusja wędkarzy, pasjonatów. Wielu z nas chętnie tu zagląda szukając informacji najlepiej z nad wody właśnie czy porady kiedy dopada nas bezsilność w związku z brakiem współpracy ze strony mieszkańców naszych wód. Ostatnie kilka miesięcy spędziłem w miejscu gdzie byłem kompletnie pozbawiony możliwości spędzenia chociaż chwili nad wodą, za to miałem sporo czasu na wertowanie stron na wielu forach i szukanie info o rybie która spędzała mi sen z powiek odkąd zacząłem łowić na Warcie - mowa o SANDACZU. Udało się w końcu, w warkoczu za główką zapiąłem pierwszego w życiu sandała!!! - całe 51cm. Przez następne 15 minut nie mogłem utrzymać wędki w ręku, emocje ogromne. Wniosek - to działa, wszystko co wielokrotnie przeczytałem na stronach poświęconych tej tematyce zaowocowało może nie mega, ale moim prywatnym ogromnym sukcesem. Informacje zwłaszcza te z pierwszej ręki są bezcenne. Pozdrawiam wszystkich uśpionych forumowiczów.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 4 listopada 2011, 09:47 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Gratulacje, też pamiętam pierwszego sandacza (Wisła), a minęło z 15 lat.
Co do tematu Warty, jest on zdublowany (Rzeka Warta wolna rozmowa), tam dzieje się chyba więcej.

Strefa czasowa: UTC + 1