Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 22 maja 2019, 09:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 8 września 2011, 08:19 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Piękna fota, świetne miejsce w momencie gdy wody jest +50 cm i więcej.
Takich właśnie kąsków szukam nad wodą i w miarę możliwości staram się je dokumentować fotograficznie
i w pamięci, aż stan wody uczyni z nich świetnie łowiska.

I jeszcze rzecz o takich właśnie i tym podobnych miejscach.
Będąc jakiś czas temu w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej spotkałem wykonawców roboty dotyczącej pomiaru brzegów rzeki. W trakcie rozmowy okazało się że robią to na potrzeby projektu naprawy istniejących umocnień brzegowych.
Gdyby ktoś z Was drodzy forumowicze wiedział coś więcej na ten temat, proszę o podzielenie się tą informacją.
Np. w jakim zakresie owe naprawy będą wykonywane.
Czy takie miejsca jak na fotce wyżej, zostaną "naprawione", czy podmyte brzegi /skarpy między główkami, będące poniekąd cennymi dla nas miejscówkami a znajdujące się na terenach zalewowych pomiędzy wałami szerokości kilkuset metrów z dala od jakichkolwiek osad ludzkich, zostaną zasypane tonami kamienia w imieniu ochrony przeciwpowodziowej?

Czy może prace dotyczyć mają jedynie pogłębienia osi koryta i napraw naprawdę niezbędnych dla naszego bezpieczeństwa?

Moim zdaniem, pieniądze na ten cel posłużyły by lepiej na powiększenie (niejako pomniejszonych swego czasu) terenów zalewowych. Przywrócenie posady wałowego, który po odbyciu odpowiedniego szkolenia, lepiej weryfikowałby zakres niezbędnych prac naprawczych niż projektant podejmujący decyzje zza biurka, nierzadko bez jakiegokolwiek wywiadu terenowego.

--==C&R==--

Tytuł:
PostNapisane: So, 18 lutego 2012, 20:01 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam, do ponizszego pytania założyłem nowy temat, ale postanowiłem jeszcze tu zapytać, bo widzę, że akurat jest mowa o odcunku zreki, który mnie interesuje:
Planuję wyjazd urlopowy w drugiej połowie maja. Stawiam na ujście Ołoboku do Odry i okolice. Główny cel, to szczupak na spinning. Nie znam Odry zupełnie dlatego prosiłbym o porady gdzie i jak łowicie w tej rzece wiosenne szczupaki. Prosiłbym o rady w jakich miejscach poszukujecie szczupłych na samej rzece i w starorzeczach.

Mam jeszcze takie pytania:
1. Czy znacie może w Brodach jakieś gospodarstwa agroturystyczne?
2. Czy przeprawa promowa w Brodach funkcjonuje
3. Czy po przedostaniu się tymże promem na drugą stroną da się dojechać na rzekę samochodem? Na mapie nie widzę tam dróg, a interesuję mnie dwa spore starorzecza połączone z rzeką i chciałbym do nich dotrzeć:)

Tytuł:
PostNapisane: So, 26 maja 2012, 12:35 
Forumowy Wyga

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Zna ktoś może Odrę w okolicy miejsowości Lubów ?? bo mam zamiar tam się własnie wybrać z znajomymi.
Chciałbym połowić szczupaki i okonie czy są tam w okolicy starorzecza ??

patrzyłem na roznych mapach ale wiadomo jak to z nimi jest gdy zdjęcia były robione przy wysokiej wodzie często po dojechaniu na miejsce okazuje się ze został tylko suchy dołek .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1