Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 22 maja 2019, 07:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So, 4 sierpnia 2007, 12:34 
Forumowy Wyga

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
za 2 tygodnie bede w okolicach takich miejscowości jak Nowa Sól - Głogów no i wiadomo zamierzam noc spędzić przy kijach
Na co najlpeiej sie tam zasadzić ? raczej drapieżnik mnie interesuje i czy jakieś specjalne patenty są na tę część rzeki ?

Tytuł:
PostNapisane: So, 4 sierpnia 2007, 12:38 
Forumowy Wyga

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ja bym zasadził się z gruntówkami.Na jednej z pęczkiem rosówek a na drugiej z martwą rybką.Odra jest rybną rzeką i możesz spodziewać się każdego drapieżnika.Mając na jednej gruntówce założone rosówki,dodatkowo Twoją zdobyczą może paść duży karp,których w Odrze jest sporo.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So, 4 sierpnia 2007, 12:40 
Stażysta

Otrzymał podziękowań: 0 razy
Zamela

Ja mieszkam w Nowej Soli. Więc o tutejszej Odrze powiem -

W "mieście" nie masz czego szukać. (Główki bardzo płytkie, woda wogóle nie kręci). No może na opasce. Poleciłbym Odre w okolicy Starej Wsi. (przed mostem w prawo) Odre w okolicy Przyborowa i w okolicach Stanów.
Bardzo ciekawe, urozmaicone głębokie główki.

Powiedz mi jeszcze na jaki gatunek chciałbyć polować?

Tytuł:
PostNapisane: So, 4 sierpnia 2007, 12:50 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 4 razy
Cytuj:
Powiedz mi jeszcze na jaki gatunek chciałbyć polować?

Przecież to Zamela się pytał,na co się ma nastawić,a Ty Danek odpowiadasz mu tym samym niemal pytaniem.Skoro z tamtąd jesteś to powinieneś coś więcej doradzić.Ja tylko pobieżnie mogłem odpowiedzieć,bo nie znam tamtejszego odcinka Oderki.

Tytuł:
PostNapisane: So, 4 sierpnia 2007, 12:55 
Stażysta

Sory, źle musiałem zrozumieć pytanie :) jeszcze raz przepraszam za moje niedopatrzenie.

W nocy na tutejszej Odrze bardzo często trafia się spory węgorz.
Niewymiarowe sumy bardzo często biorą jak ukleje, brania przez całą noc.

Z przynęt polecam wątróbke drobiową. Najlepiej kosteczke 3x3cm. Bardzo często właśnie na tą przynęte trafić można grubego klenia i jazia.
Na sandacza najlepszy jest żywy kiełbik, zarzucony w warkocz.

Tytuł:
PostNapisane: So, 4 sierpnia 2007, 13:14 
Forumowy Wyga

kolego DANEK moze dokladniej opiszsesz mi te miejsc a gdzie warto wpaść na rybki bo jestem z okolic Kalisza i zabardzo nie znam Twoich rejonów a chcialbym sobie połowić na odrze bo nigdy nie mialem oakzji :)

Tytuł:
PostNapisane: So, 4 sierpnia 2007, 13:46 
Stażysta

Opiszę ale nie teraz. Właśnie wychodze z roboty. Opiszę w poniedziałek.
Pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 8 sierpnia 2007, 16:35 
Forumowy Wyga

" Danek " puk puk czekam na opis miejsc :P
Byłbym wdzięczny gdybyś dokładnie opisał jak dojechać autem w dobre miejsca bo nigdy w Twoim rejonie nie byłem a teraz mam okazje i chce połowic w nocy w odrze może akurat coś wpadnie .

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 8 sierpnia 2007, 21:03 
Stażysta

Już opisuję, przepraszam że to tak długo trwało.
Samochodu nie mam więc jeśli coś źle napisze to przepraszam :cool:

Najbardziej proponowałbym Odre w okolicy Stanów. (Bardzo blisko Nowej Soli)
Są tam fajne głębokie główki, w nocy grunciarze często łapią tam spore węgorza, leszcze, klenie, sandacze. Trafiają się sumy.

Musisz wyjechać z Nowej Soli, przejechać przez most drogowy. Od razu za mostem jest skręt w lewo. Jedziesz tą asfaltową dróżką do momentu gdy zobaczysz mały mostek. (Rzeczka która łączy Odre ze starorzeczem). Za tym mostkiem pierwsza ścieżka w lewo. I wyjeżdzasz prosto na Odre.
Połamania kija !

Tytuł:
PostNapisane: N, 19 sierpnia 2007, 18:25 
Forumowy Wyga

No i wróciłem efekt -0 heh
W nocy kilka niewielkich leszczyków a na drapieżnika zadnego ładnego brania
Z rana na sining 6 szczupaczków 30-40cm i 3 okoniki
ogolnie musze stwierdzić że fajne tam są miejsca ale jak dojechałem to większość glówek była zajęta :/

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 14 kwietnia 2008, 08:28 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 17 razy
Witam kolegów!
Mam pytanko...Na co mogę się nastawiać jadąc ze spinningiem na Odrę w okolicy miasteczka Klenica? Planuje weekendowy wypad w tamte okolice(bo mam tam najbliżej z domu :P ). Łowił tak ktoś z forum? Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 14 kwietnia 2008, 17:02 
Witam,
okolice Klenicy to na przemian bardzo głębokie główki i duże wypłycenia. Możesz tam liczyć na każda rybę. Spróbuj przyczaić się na klenia i jazia. Choć teraz klenie biorą jeszcze głównie tylko na kukurydzę, to i tak powinieneś mieć brania na malutkie woblerki, najlepiej 3cm. Przy odrze jest dużo oczek więc tam możesz spróbować za okoniem.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 14 kwietnia 2008, 19:17 
Forumowicz

A majowe potworki jak tam stoją? :cool:
Bo zapomniałem dodać że wybiorę się tam raczej w maju a nie teraz...ale dzieki za info. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 14 kwietnia 2008, 19:26 
Jeśli chodzi o Zębatego, to na pewno będzie stał jak co roku w do 3m przy warkoczy i w głębokich cofkach przy brzegach i jak zwykle w wolnym głębokim napływie.
Jeśli chodzi o Bolenie tradycyjnie płytkie główki i przy piaszczystych wyspach przy głównym nurcie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 15 kwietnia 2008, 08:55 
Forumowicz

No, tyle to wiem :cool: Chodziło mi raczej o ilość i wielkość. Przepraszam, że nie sprecyzowałem. Czego można się tam po prostu spodziewać. Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 15 kwietnia 2008, 15:09 
Tamte okolice są bardzo rybne. Pamiętam kilka lat temu jeden koleś przyniósł do wagi na zawodach szczupaka prawie metrowego. Jest duży boleń i gruby kleń, tylko jak wiadomo trzeba się na niego trochę przyczaić.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 15 kwietnia 2008, 17:14 
Forumowicz

No to jest to co lubię :) Mala traperka na rybach :) Dzięki za info, mam nadzieję, że uda mi się tam dotrzeć w maju :) Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 26 czerwca 2008, 16:59 
Witam,
od 5 do 10 lipca bede przebywał u rodziców w Sulechowie koło Zielonej góry. Czyli praktycznie codziennie będę siedział nad Odrą, głównie w Cigacicach, Pomorsku, Brodach. Jeżeli byłby ktoś chętny na wspólne połowy to zapraszam. Te odcinki znam doskonale bo łowię na nich juz ponad 10 lat.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 25 sierpnia 2008, 21:55 
Stażysta

Czy ktos moze mi powiedziec czy mam jakakolwiek szanse na zlapanie wegorza w Odrze,w okolicach Krosna Odrzanskiego?

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 28 sierpnia 2008, 08:52 
Zaawansowany Forumowicz

wiesz co kolego jak znam odrę choc nie na tej wysokości to na pewno złowisz węgorza :wink:

Tytuł: Odra - Lubuskie
PostNapisane: Pt, 15 maja 2009, 20:16 
Opisywany odcinek od Cigacic do Brodów
Ciężko jest opisać w kilkunastu zdaniach odcinek, który poznawało się kilka lat spędzając na tej rzece setki dni. Ale poniżej najważniejsze informacje.
Odra na tym odcinku jest rzeką rybną, o bardzo bogatym rybostanie, w której znajdują się praktycznie wszystkie gatunki ryb słodkowodnych występujących w Polsce, poza gatunkami ryb szlachetnych.
Zacznę od pierwszego kawałka tego odcinka a mianowicie okolice Cigacic. Pierwszą świetną miejscówką jest wpad rzeki obrzycy do odry. Jest to królestwo Bolenia (złowiłem tam swój rekord 80 cm), którego można złowić na większości główek w Cigacicach. Na samym wpadzie często można spotkać wędkarzy polujących na grubego leszcza i klenia, w nocy na Suma i Sandacza. Jesienią jest to świetna bankówka na miętusy. Kolejny odcinek to około kilometrowy odcinek pomiędzy 2 mostami, gdzie większość główek kończy się przelewami, na których bardzo dużo stanowisk obrały sobie bolenie, klenie i piękne jazie oraz nierzadko szczupaki, które atakują kleniowe woblery. Na odcinku tym oraz odcinku powyżej, aż do portu bardzo często organizowane są zawody (bywają ogólnopolskie - Boleń Odry oraz Puchar Lata). Na spławikowych zawodnicy łowią przepiękne leszcze, gdzie 2 kg nikogo nie dziwią. Kolejną miejscówką jest port w Cigacicach, przy którym jest bardzo dużo Leszczy, Sumów, Sandaczy, Boleni oraz pięknych Płoci (do gazet wędkarskich zgłaszane były już ponad 1kg). Kolejnym odcinkiem jest odra na wysokości Starego Dworu (wioska w lesie), gdzie z powodu trudnego dojazdu przez las zawsze jest mniej wędkarzy, a co za tym idzie zdecydowanie łatwiej o większą rybę. Zdecydowanie więcej na tym odcinku Szczupaków, Kleni, Sandaczy. Kolejny znany i polecany odcinek to okolice mostu kolejowego w Laskowie, gdzie ryba jest przyzwyczajona do ciągłych hałasów przejeżdżających pociągów, a mimo to bardzo dobrze bierze. Na jednej z główek przy moście w letnie ciepłe dni przy powierzchni można zauważyć przepiękne amury, mające spokojnie ponad metr długości, właśnie tamte okolice często wybierają odrzańscy karpiarze. W nocy jest to świetne łowisko Sumowo - Węgorzowe. Bardzo częste nocne ataki sumów, jakby ktoś głazy wrzucał do wody to normalka. Przy samych filarach czają się piękne Sandacze oraz Bolenie. Na napływach główek śmiało można zrobić zasiadkę za pięknym Leszczem, grubym kleniem czy jaziem. Kolejna świetna miejscówka, chyba moja ulubiona to tzw. Drugie dęby i wpad do starej Odry przed Pomorskiem. Na 2 Dębach jest chyba najgłębsza główka na tym odcinku, gdzie głębokość sięga do kilkunastu metrów. Jest to technicznie bardzo trudne łowisko, ale wynagrodzić nas może pięknym sumem, grubym leszczem, kilku kilowym bolkiem czy ogromnym sandaczem (bardzo często łowione są tam sztuki 5-7 kg). W głębokich zatokach warto zapolować na Jazia albo Klenia. Kawałek za Dębami znajduje się wpad do starej odry, połączonej z tzw. "czystymi wodami" gdzie można złowić piękne kilkukilogramowe liny, grube Płocie, bardzo duże leszcze i szczupaki. W starorzeczu warto zapolować na grubego okonia, którego tam naprawdę sporo. Około Kilometr dalej znajduje się przeprawa promowa w Pomorsku gdzie naprawdę warto zapolować w nocy na suma, który lubi tamtą okolicę oraz na dużego leszcza. Odcinek od promu w Pomorsku do promu w Brodach, to z pewnością duża ilość Szczupaków, Boleni, Kleni, Jazi, Leszczy. Co prawda niektóre główki są trudno dostępne, ale czasami warto się pofatygować. Odcinek na wysokości miejscowości Brody to już bardzo znane i lubiane łowisko wielu wędkarzy z województwa lubuskiego i nie tylko. Jeżdżąc tam pewne jest, że przy odrobinie szczęścia rzadko wraca się do domu o kiju.
Przynęty: jeżeli chodzi o białoryb to najczęściej stosowane to białe robaki na leszcze i płocie, kukurydza i groch zwłaszcza wiosną to killer na klenie i jazie, miejscowi często nęcą i łowią na pszenica z bardzo dobrymi wynikami. Jeżeli chodzi o spinning to w łowieniu Boleni, Kleni i Jazi prym wiodą woblerki (na bolenie smukłe, na klenie i jazie killerem są "chrabąszcze") Na szczupaki i sandacze najczęściej wędkarze wybierają się z kopytkami.
Jeżeli ktoś będzie chciał więcej szczegółów proszę pisać na PW.

Ostatnio edytowano Pt, 23 lipca 2010, 08:41 przez tiimi83, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 31 sierpnia 2011, 08:33 
Stażysta

Witam,
Pytanie do kolegów z woj. Lubuskiego. Chodzi mi o odcinek Odry opisywany przez tiimi83 od Cigacic do Brodów. Ponieważ nie znam tego odcinka, a chce z kolegami wybrać sie tam w połowie wrzesnia ze spinningiem dlatego potrzebuję troche info. Na pogodynka.pl stan wody na wodowskazie w Cigacicach dzisiaj wskazuje 216 cm, czy przy takim stanie wody główki są odkryte czy zalane, jaki jest dojazd do rzeki (miejsce parkingowe), czy któryś z opisywanych przez tiimi83 odcinków jest bardziej lub mniej oblegany przez grunciarzy? Za wszystkie informacje z góry dziękuje.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 2 września 2011, 21:52 
Stażysta

Witam.
Przy takim stanie wody, główki są w większości odkryte praktycznie po same kamienie
a co za tym idzie najlepsze przelewy są suche lub bardzo płytkie.
Oczywiście do pełnego odsłonięcia szczytów główek jeszcze trochę brakuje.
Na spinning ciekawe miejsca zawsze się znajdą trzeba tylko trochę pochodzić.

Z dojazdem nie powinno być żadnego problemu.
Jest dość sucho, aby zwykłą osobówką dojechać praktycznie wszędzie.

Teraz tak.
Główki przy ujściu Obrzycy [północny brzeg Odry -zewnętrzna strona zakrętu] są dość kamieniste i wabikożerne:)
a co za tym idzie rybne i obfitujące w wędkarzy wszelkiej maści. Dojechać bezpośrednio nad brzeg Odry się nie da, trzeba więc zostawić auto we wsi Górzykowo i iść wzdłuż Obrzycy ok. 500m. Samo ujście wygląda bardzo ciekawie, można tam liczyć na dorodnego bolenia, sandacza, klenia, szczupaka, okonia. Występują też brzany mające tam dogodne stanowiska.

Odra w Cigacicach w obie strony od mostów są dość mocno obsadzone zwłaszcza popołudniami i w weekendy. Główki są różnorodne i ciekawe. Idąc w dół rzeki coraz mniej oblegane i stopniowo coraz bardziej zarośnięte. Poniżej portu, krótkie co nie znaczy nieciekawe. Mowa o południowym brzegu.
Północny tuż za rockwoolem i portem również ciekawy z dobrym dojazdem [o ile jest sucho]. Prawie 1,5km do obłowienia zaczynając od portu na rozlewisku kończąc.

Kolejne miejsca, już mniej dostępne z dojazdami przez las pozostawmy miejscowym.

W dół rzeki polecałbym jeszcze główki poniżej promu w Pomorsku z "rzeką w rzece", choć przy tym stanie wody są to raczej rozlewiska ze słabym nurtem lub całkiem odcięte od Odry, "starą Odrę" w Pomorsku oraz w górę i w dół promu w Brodach, wszystkie te miejsca są z dobrym dojazdem.

A na koniec, dla lubiących dłuższe spinningowe wędrówki, ujście kanału Ołobok we wsi Bródki, 2 km za Brodami.
Po solidnym spacerze przez trawiaste łąki z ciekawymi odnogami kanału, zastaje nas całkowicie bezludna i piękna Odra w całej okazałości, gdzie kontakt z przyrodą wylewa się uszami.

Mam nadzieję że trochę pomogłem.
A przy okazji, pisząc to wróciłem myślami w te piękne odrzańskie zakątki, eh...

Połamania korbki.
Michał

P.S.
Na Odrę wskazane:
gumowce 30%, wodery 70% uratowanych przynęt

Ponadto polecam C&R

Tytuł:
PostNapisane: So, 3 września 2011, 18:21 
Stażysta

=dRh+, Wielkie dzięki o takie informacje mi chodziło. No to jedziemy i mam nadzieje, że pierwsza wizyta nad Odra nie skończy się o kiju :lol: Jeszcze raz wielkie dzięki

Tytuł:
PostNapisane: So, 3 września 2011, 21:17 
Stażysta

Witam !

Wklejam fotkę z okolicy o której pisaliście. Dokładnie to Klenica - 15 km w górę Odry od Cigacic. Fotka jeszcze gorąca od wrześniowego słonka choć trochę pokąsana przez nygi.

Obrazek

PZDR

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1