Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest So, 24 sierpnia 2019, 23:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dunajec
PostNapisane: So, 6 stycznia 2007, 19:20 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam
Mam pytanie czy jest na tym forum ktoś kto łowi w Dunajcu k\ Tarnowa zaróno w dół jak i w góre ,głównie chodzi ni o ryby poławiane na spinig .Kilka lat temu zaprzestałem łowić z przyczyn rodzinnych ale mam zamiar w tym roku wystartować na nowo.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowano N, 4 sierpnia 2013, 21:03 przez donkicha, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: So, 3 lutego 2007, 19:38 
Stażysta

Witam!Czesto wedkuje na dunajcu lecz niestety nie na spining tylko przeplywanka i grunt ale mimo ze z rybami coraz gorzej to mysle ze warto tu zagladac.Pozdro.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 6 lutego 2007, 09:15 
Stażysta

donkicha napisał(a):
Mam pytanie czy jest na tym forum ktoś kto łowi w Dunajcu k\ Tarnowa

Ja łowie w zgłobicach :) jesli chodzi o spining to raczej bawie sie z kleniami, w wakacje nie było dnia zebym jakiegos nie złapał.(piękne Klenie sa w szczepanowicach) Szczupaków jest troche ale najwieksze sztuki raczej łapie sie na żywca. A tak to nie ma poblemu z okoniem a czasami zdarza sie Boleń i Pstrąg.
Na ładnego bolenia musiał bys sie wybrac do ostrowa poniżej progu (należy pamietac o regulaminowej odległości) Kolega na początku kwietnia2006 złapał kilka konkretnych sztuk jedna miała 90cm pozatym bolenie 65cm w tym miejscu nikogo nie dziwią.

Jak bedziesz kiedys w zgłobicach na spining to pewnie sie zobaczymy bo tak od maja na dunajcu jestem codziennie :)

Powodzenia!!!

Tytuł: Rzeka Dunajec
PostNapisane: Wt, 1 kwietnia 2008, 11:00 
Stażysta

Witam serdecznie i na wstępie mocno poirytowany musze oznajmić tym którzy lubia spiningować za pstrągiem na Dunajcu że jego czas dla nas się skończył.
Wchdząc na strone PZW Nowy Sącz zauważyłem taki napis Dunajec łowisko specjalne i jak na niego kliknołem i zaczołem czytać to się przeraziłem .Panowie z zarządu koła (pewnie bardzo bogaci) ustanowili na Dunajcu obszar wyłączony dla spiningistów i dla biedniejszych muszkarzy w najlepszym miejscu na przepięknej rzece a to jest od dopływu Dunajca Krośnicy aż do Tylmanowej zarybiają to miejsce jednocześnie dużym Pstrągiem oraz tarlakiem w dużej ilości.Można tam wędkować na muche ale po wykupieniu licencji 60 zł dzień lub 1200 zł rok i każda złapana ryba wraca do wody, są też limity osobowe na dzień i rok ale to już szczegóły.Wiecie co mnie najbarzdiej poirytowało to że Pstrąg z zarybienia zacznie jak w Angli wypierać gatunek macieżysty (z naturalnego tarła) i także zacznie niszczyć drobniejszą rybe oraz małe Pstrągi a wędkarz przez połów nie bedzie dokonywał (selekcji)-jak widać liczy się tylko KASA :cry: :evil: dla działaczyPZW.
Wędkarstwo jest dla mnie czymś więcej niż hobby ja to nazywam (zboczenie) bo wole wydać pieniądze na sprzęt i przynęty niż na durne w nadmiernej ilości ciuchy i itp.
Nie interesuje mnie też ryba gdyż z całorocznego połowu zabieram mniej niż 10% do domu i to tylko ze względu na żone bo czasem ma ochote na rybke ale za to kocham wędkować wszędzie gdzie jest woda.
Na codzień wędkuje na Wiśle i innych zbiornikach przy niej bliżej luba dalej, a do Krościenka n/d Dunacjem mam aż 250 km ale i tak tam często jeździłem 3-5 razy w roku (jedno dniowe wypady).Jestem tak poirytowany że już nie chce mi się pisać na ten temat.Moja płenta na koniec BOGATY SNOBIE w Krościenku nad Dunajcem już cie witają z kasą fiskalną a biedaki na roztocze lubelskie latać po krzakach w puszczy.

Ostatnio edytowano Wt, 1 kwietnia 2008, 16:10 przez tekcop, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt, 1 sierpnia 2008, 13:46 
Stażysta

mam pytanie niedługo wybieram sie z rodzicami w góry do krościenka i jezeli chciałbym tam łowic to musze cos dopłacac pomimo wykupienia normalnej składki ? i czy moge łowic na spinning ?

Tytuł:
PostNapisane: So, 2 sierpnia 2008, 13:41 
Stażysta

to jak jest wkońcu z tym dunajcem trzeba wykupywac te pozwolenie dodatkowe ????

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 28 stycznia 2009, 20:33 
Stażysta

Ja jestem z Tarnowa. Powiem tak. W Dunajcu ryby jest w brud tylko warto jej poświęcić czas i zająć się szukaniem dobrych iejscówek. Jeśli ktoś łowi tam gdzie wygodnie podjechać autem i wogóle widac że dziennie do tego miejsc leci wywrotka zanęty a woda jest orana w takim tempie że ryby jak na ręcznym zawijają między twisterami, woblerami, blachami to nie połowi:D Ja wędkuję tu na zmianę z Białą. Ryb nie biorę bo nie i koniec. Jeszcze nie miałem problemu z łowieniem. Bardzo sobie chwalę Biała <--( moja rekordowa świnka 58cm) ale i Dunajec lubię. Ja zostawiam auto pod mostem na Ostrowie i kilometry targam po krzakach za rybkami. Można pięknie połowić w okolicach mostu kolejowego, i w okolicach komorowa są takie bolenie że SZOK. Wieczorami można posłuchać jak bolki walą w ukleje sandacze sieją drobnice a klenie cmokają z powierzchni jakieś kąski. Naprawdę ryby jest tu masa tylko jej poszukajcie a nie rozsiadajcie się na plaży poniżej progu i feeder w feeder cała plaża :D Ruszcie tyłki dalej a zobaczycie jak brzana wciąga feeder w nurt :P a 3 kilowy kleń zassa waszego wobka mikroba. Powodzenia i do zobaczenia nad wodą.

PostNapisane: So, 3 sierpnia 2013, 13:16 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Jestem rozczarowany. Zły. Wręcz wku......y!
Rzeka (pewien odcinek rzeki, najpiękniejszy)która mnie zauroczyła, gdzie spędziłem nie mało bo aż 40 lat z muchą i spinem dzisiaj wygląda jak szambo. Dunajec, a tak właściwie odcinek na wysokości Sromowców od tamy do wrót przełomu, jest martwy. Wygląda jak kanał w Wenecji.

Obrazek

...to jednak nie jest najgorsze.

Przypominam sobie kiedy to rano około czwartej w wodzie stało kilkudziesięciu wędkarzy, muszkarzy miedzy nimi ja i dno tej pięknej, kiedyś rzeki było widoczne. Zmieniało się co dnia. Raz nawet wpadłem w dziurę co nie było miłe ale mile wspominam bo to była dobra rzeka. Głębiny, małe zakola, przelewki, progi no i ryba. Dzisiaj, a pojechałem tam po dziesięciu latach nieobecności (przyczyny znam ja) doznałem szoku. Otoczaki są czarne, rozumiecie? Otoczaki są czarne! Już w pewnych miejscach pokryte szlamem. Jasna cholera niech mnie coś trafi. Ludzie kochani na brzegach pod kamieniami nie ma chruścika, czy wiecie co to znaczy? Kiedy przeciągniesz paproszka obciążonego granulatem to ściągasz same glony. Wobek po dwóch obrotach kręciołkiem jest tylko jedną wielką masą zieleniny. Woda cuchnie bo prawie brak przepływu. Po przelewie w niby warkoczu, na jego powierzchni unoszą się tylko małe banieczki gazu z przerobionego już zielska. Jeszcze w dodatku Nowy Sącz żąda sobie za połów w tym rynsztoku 25 zł na dzień. Jak cwaniaki co pobierają w Sromowcach opłaty parkingowe za postój na poboczu drogi. Jestem chory. Mój mózg tego nie przegryza. Zniesmaczony. Rzygać się chce na taką gospodarkę wodną. Wiedziałem że biznes zniszczy wszystko, ale żeby ekologia? Dwie oczyszczalnie ścieków na tym odcinku, Słowacka i nasza pod samymi wrotami do przełomu. Co to znaczy. To znaczy że górale powinni dalej - w Dunajec s... było by piękniej.
Nie wiem czy wołanie na ratunek coś może pomóc, pewnie nie. Wiem to. Bo biznes to biznes.
Pan Kazimierz M z Sromówców Niżnych mówi.
-cowieku a kiej sie ty łurodził, walom tu restauratozy prondym i ryby niy bydzie. Zobuc tys tych na ty zece to jako ta łulica w Londynie bo moja cera tam siedzi to wiem. A patrzcie no wielaśki to wody jest, o tak kaj ten gompel sie chlopie a po kolana, a beło ze dwa metrów wiyncy.

Żal mi tych mieszkańców, rzeki mi żal, ryb mi żal, przyrody żal.
Płkać się chce, ryczeć, wyć, ale co zrobisz chłopie, tak postanowiono.

Zatem nie radze tam jechać i liczyć na miłe wrażenia. No chyba że pojedziemy z kopaczkami ruszyć to towarzycho za biurka.

Wodom cześć

Rudolf Czajor wędkarz który zwątpił.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: So, 3 sierpnia 2013, 19:44 
Stażysta

To mnie kolego Rudolfie zasmuciłeś. Zamierzałem wybrać się w ciemno na kilka dni, na Dunajec pod Nowym Sączem, teraz mój zapał osłabł. Marzyło mi się brodzenie w krystalicznej wodzie i polowanie na "upatrzonego". Dawno nie widziałem Dunajca i ciężko mi uwierzyć w taką przemianę. Wygląda na to, że oczyszczalnie przyczyniły się do "użyźnienia" górskiej jak dotąd rzeki. Ktoś z ochrony środowiska powinien się temu przyjrzeć.

Tytuł:
PostNapisane: So, 3 sierpnia 2013, 22:02 
Zaawansowany Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 11 razy
Tam w okolicach Nowego Sącza nie byłem, więc nie wiem. Może jest lepiej. Czego życzę. :wink:

Tytuł: Re: Dunajec
PostNapisane: Wt, 13 sierpnia 2019, 19:56 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 14 razy
Ostatnio trochę padało, dzisiaj też popadało na podhalu i woda w Dunajcu trochę trącona. Jak miślicie ile dni minie aż woda się oczyści? Czy w ogóle jest sens wykupować dniówkę czy lepiej iść pochodzić po górach?

PostNapisane: Pt, 16 sierpnia 2019, 15:39 
Forumowy Wyga

Podziękował : 90 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Zależy na co i z czym chcesz się nastawiać. Woda delikatnie trącona i lekko podniesiona jest moim zdaniem lepsza niż kryształ. Ale też dużo lepsza od powodziowej kawy z mlekiem ;)

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: Śr, 21 sierpnia 2019, 21:26 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 14 razy
Miały być pstrągi, w tamtym roku przy kryształowej wodzie były. W tym roku tylko okonie i klenie. Padało jeszcze w środę, w piątek woda już była czysta a łowiłem w sobotę. I w sobotę się dowiedziałem od miescowych że lepsza jest trącona, może za rok znowu spróbuje.

Strefa czasowa: UTC + 1