Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 13 listopada 2019, 10:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 3 maja 2019, 21:21 
Site Admin

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy
Nie szkoda Ci zębów lub/i blanku? :)

PostNapisane: Pt, 3 maja 2019, 22:21 
Forumowy Wyga

Podziękował : 96 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Szkoda było multika w piasku tarzać. Blank może nie niezniszczalny, ale mu nie zaszkodzi.
A zęby... Karol też musi mieć robotę :D

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: So, 4 maja 2019, 22:04 
Forumowicz

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Morrum Twoja relacja ewidentnie emanuję szczęściem i radością z wypadu :wink: Fajnie się czyta 8)

PostNapisane: Cz, 24 października 2019, 22:58 
Forumowy Wyga

makar92 napisał(a):
Morrum Twoja relacja ewidentnie emanuję szczęściem i radością z wypadu :wink: Fajnie się czyta 8)

No to teraz w drugą stronę...

Na rybach nie byłem od ... lipcowego zlotu nad Wartą. Ale umówiłem się z kumplem z roboty, który znalazł w międzyczasie pracę równie niewdzięczną a ponad dwukrotnie lepiej płatną, na ryby na jezioro Leszcze koło Złotnik Kujawskich. Problemy transportowe załatwiłem w ten sposób, że ugadałem się z koleżanką rozwożącą towar, że mnie podrzuci, bo to zaraz obok jej trasy. Tyle, że koleżanka wzięła na wtorek wolne. Ale dogadałem się z kolegą ją zastępującym. Tyle, że mój punkt był za końcem jego listy objazdu okolicy. Wyszedłem z domu tuż po piątej a nad wodą - po pasjonującej jeździe autem bez fotela pasażera we mgle niczym mleko i z szybą, która po wyłączeniu silnika narychmiast zamieniała się w skraplacz, a odparowywała gdy dojeżdżało się do kolejnego klienta - byłem o 8:30. Pół godziny zajęło mi napompowanie Kabaczka po uprzednim założeniu jednoczęściowej podłogi, przygottowanie kijków i takie tam. Jako, że uparłem się na łowienie tylko castem (miałem mojego spin trawelka w odwodzie na wypadek silnego wiatru z tradycyjnego na pontonie kierunku czyli w ryj), przygotowałem 3 zestawy. Mój klasyczny ulubiony uncjowy patyk z Tatulą 100, dżerkówkę Guide Select Cast z podpiętym Team Dragonem i testowo kolejny kij od Kamila z Łodzi - ciężki badyl pod większe gumy 230cm w teorii 40-120 z podpiętym Cardinalem C3 rocznik '95. Przy okazji testowałem jeden z parki jerków które dostałem od kolegi. Od niego zacząłem. Przy jednostajnym prowadzeniu (podobnie jak jego lżejszy, smukły kolega) nie wykazywał niczego fajnego, był wręcz anemiczny - wiem że jerki się prowadzi inaczej, jednak i takie prowadzenie bywa skuteczne, zwłaszcza gdy jerk sam pracuje jak Slider 7mka czy Westin Swim. Ale wystarczyło lekkie pszyspieszenie, nawet z korbki, by przynęta zrobiła fenomenalny, szeroki odjazd. Kąt dziewięćdziesiąt stopni? Bez większego wysiłku jerk osiągał 120! A w opadzie... nie dość, że nie lusterkował, a wibrował niemal jak cykada to jeszcze w pozycji lekko skośnej, głową w dół. Byłem szczerze zaskoczony i zachwycony. Nie sądziłem, że tak ciężki (około 70g sprawdzę jeszcze) jerk, szybko tonący do tego, może mieć tak piękną pracę. Jednak brak efektów skieriwał mój wzrok na badyl do gum. Zapięty na nim był Pig Shad jr 20cm z ciężarkiem 25g. Miałem wrażenie, że pod tą kombinacją kij dopiero zaczyna się ładować.
Następnym razem założę Piga 26cm -sama guma 130g- bo mam wrażenie, że ogarnie to bez problemu. Ale największym zaskoczeniem był dla mnie multiplikator. Przyzwyczajony do niskoprofilówek z hamulcami magnetycznymi miałem lekkie wątpliwości czy ogarnę antycznego okrąglaka bez wspomagaczy rzutowych.
No i cóż, rzucało się mniej plątliwie niż Tatulą a samo łowienie było bardzo fajne. Zestaw dopasowany niemal idealnie.
Tyle że ani jerki ani duże gumy nie kusiły szczupaków. Tak więc finalnie najwięcej łowiłem uncjówką na mniejsze jerki, wahadłówku i gumy w nadziei na branie jakiegokolwiek szczupaka, choćby małego.
Mimo zimnego, wyraźnego wiatru mgła utrzymywała się twardo aż do południa. Atmosfera niesamowitości towarzyszyła moim połowom, psuły ją tylko dźwięki z pobliskiej szosy. Do południa jedynie odstrzeliłem Meppsa Syclopa (wina agrafki!) nie doczekawszy się ani brania.
Tuż po południu mgła zaczęła się podnosić a do mnie dołączył kolega na swoim pontonie.
Jezioro dla mnie nietypowe, czysta woda, za pasem przybrzeżnych trzcin 2,5-3,5m i czyste, piaszczyste dno. Jedynie w jednym rejonie (tam gdzie leży teraz moja wahadłówka) troszkę mułku i rogatka.
Kolejne 3 godziny desperacko starałem się skusić cokolwiek do brania. Założyłem nawet obrotówkę, co w przypadku rzucania tym nielotem z zestawu castingowego oznacza kłopoty, ale przeszedłszy na rzuty boczne jakoś dawałem radę. Niestety. 6 godzin pływania i ostrego kombinowania spełzło na niczym.
Kolejne łowisko w okolicy, słynące za czasów panowania nad nim PZW z ciekawego co najmniej rybostanu, okazało się wyczyszczonym z ryby przez dzierżawcę lub/i lokalesów. Coraz bardziej oswajam się z myślą, że albo będę musiał ograniczyć swoje ambicje do wędkarstwa uklejowo - krąpiowego albo na ryby będę musiał jeździć daleko.
Dawno nie odniosłem aż tak spektakularnej porażki, więc śmiem twierdzić, że nie "ryba nie brała", bo chociaż maluch by zostawiały ślady na gumkach lecz po prostu ryb już tam nie ma...
Moja ocena wyprawy- 2/10 za wyrwanie się z chaty i niesamowitą mgłę :wink:

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.

PostNapisane: Pt, 25 października 2019, 19:08 
Forumowy Wyga

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Michał fajnie opisana wyprawa a co do efektów to spokojnie zaliczyłeś taki wynik jaki u mnie jest normą od której są czasem wyjątki :)

PostNapisane: Pt, 25 października 2019, 21:12 
Forumowy Wyga

Tylko teraz nabijają się ze mnie w pracy, że nic nie złowiłem.
Najlepiej zbił mnie kumpel pochodzacy z okolic tego jeziora. "Na Leszczach byłeś?! Po c..j, przecież tam taka wiara mieszka że tak siatami trałują że tam nawet zielsko już nie rośnie". No kuźwa a ja się zachwycałem że nic się kotwic nie czepia.
Ale przynajmniej nadzieja, że kolejny wypad nie będzie już gorszy :)

PostNapisane: Pt, 25 października 2019, 21:41 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
A ja Ci michal gratuluje ze byłes w koncu na rybach
Tfuu nad wodą

PostNapisane: Cz, 7 listopada 2019, 16:51 
Forumowy Wyga

Udało się wybrać "do domu" na ryby. Z racji braku auta pojechaliśmy z kuzynem na jeziorko Plątnowo, na które można dojechać miejskim autobusem.
Wstałem o 3:30 by PKSem dotrzeć jak najprędzej do Bydgoszczy. U rodziców byłem o 5:45 tam szybka kawa, przebieranko i bieg na rzeczony autobus. (Pisząc te słowa jadę tramwajem na dworzec, w domu będę około 18:30).
Przygotowane miałem 3 zestawy -do 18, około 40 i 100g. W ruch poszły jerki, gumy i wahadła. Widać było życie, drapieżniki goniły drobnicę aż miło. Tyle że w okolicach środka zbiornika, gdzie z brzegu nie sposób było dorzucić.
Obejście z obłowieniem jeziorka zajęło nam około 4 godzin. W tym czasie trafiliśmy jedno branie - szczęśliwie na moją najłowniejszą wahadłówkę, którą nota bene chwilę wcześniej wpakowałem haniebnie w zaczep, a łowiłem nią nadal tylko dlatego, że przezornie nawinięta nieco mocniejsza niż potrzeba plecionka okazała się mocniejsza niż jeden z grotów kotwiczki. Ryba nie była duża, ot stykowiec.
Z pozytywów poznana nowa woda, którą miałem pod nosem kupę lat a nigdy tam nie łowiłem.
Fajne stanowiska z mini pomostami, bardziej pod stacjonarne metody połowu, ale cóż. Brzegi w miarę czyste - nie powiem że w ogóle nie było śmieci, ale jak na polskie standardy nie było źle. Efekt psuły worki z zebranymi śmieciami rzucone w nieładzie w miejscu dojazdu. Koło z Solca Kujawskiego będące gospodarzem wody na pewno dba o wodę . Zabrakło tylko "wisienki na torcie" w postaci wywiezionych śmieci (głównie paczki po zanętach, opakowania po robakach oraz różnego rodzaju naczynia po napojach).
Baterie naładowane, czas wracać do ponurej codzienności.

Załączniki:
20191107_081135.jpg
20191107_081135.jpg [ 958.39 KiB | Przeglądane 63 razy ]
20191107_081142.jpg
20191107_081142.jpg [ 778.42 KiB | Przeglądane 63 razy ]
20191107_113548.jpg
20191107_113548.jpg [ 1.52 MiB | Przeglądane 63 razy ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1