Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 2 września 2015, 09:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 13 stycznia 2008, 12:46 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
jestem mieszkańcem nadwiślańskiej wioski na wysokości Baranowa Sandomierskiego. preferowaną metodą połowu ryb jest dla mnie spinning, chciałem się więc dowiedzieć jaką rybe na co i w jakich warunkach można złapać początkiem stycznia w naszych wodach.

Tytuł:
PostNapisane: N, 13 stycznia 2008, 15:05 
Forumowicz

W styczniu można poszukać kleni i jazie. Poszukiwania można uskuteczniać na twardych skarpach, wrzynających się np. w łąkę, tam gdzie nie jest zbyt głęboko. Na dobrą sprawę w styczniu na klenie i jazie wystarczy 1-2 metry wody. Ciekawe są także stare opaski i rafy. Warto także ich poszukać w bocznych korytach w okolicach wcześniej wspomnianych opasek, lub ostróg. Dobrze jest także połowić w ujściach dopływów, które są z reguły cieplejsze, a także przy zatopionych wiklinach itp, kładących sie na wodę.
Z przynęt można polecić woblery do 5 cm, w naturalnych kolorach. Powinny one pracować dosyć delikatnie. Dobrym wyborem mogą okazać się Kenarty.
W tym roku jak widać zima głupieje. U mnie już chyba zaczyna się wiosna :) , więc ryby też może pogłupieją. Styczeń w tej chwili bardziej mi na marzec wygląda. Może warto trochę wzbogacić arsenał w żywsze kolorki, jak właśnie w marcu.

Przejrzyj jeszcze tematy dotyczące połowu klenia i jazia. Na pewno pomogą:
http://wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=864
http://wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=548
http://wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=1146
http://wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=1216

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 15 stycznia 2008, 08:46 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
W styczniu i w lutym moi drodzy to się łowi z lodu. Natomiast na jazia i klenia to można się w marcu i kwietniu wybrać. Wędkowanie z lodu też jest fajne, gdyż można fizycznie dotrzeć i wędkować w tych miejscach gdzie wiosną latem i jesienią dotrzeć nie można. Oczywiście o ile auro i grubość lodu na to pozwolą.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 15 stycznia 2008, 10:29 
Forumowicz

A dlaczego uważasz że na jazia i klenia się nie można wybrać w lutym czy w styczniu? Wystarczy tylko żeby rzeka nie była skuta lodem. A w tym roku gdzie styczeń wygląda jak marzec można wybrać sie tym bardziej na ryby, w poszukiwaniu właśnie klenia i jazia. W tym roku na lód nie za bardzo można, z powodu dość wiosennej styczniowej aury.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 17 stycznia 2008, 20:03 
Stażysta

muszę sie zgodzić z panem zanderem gdyż swego czasu chodziło sie na wczesne klenia i jazie łapałem je na male woblerki typu salmo-tiny są bardzo skuteczne , dobrze sie prowadzą na lekkich wędziskach ;>

Strefa czasowa: UTC + 1