Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest N, 19 maja 2019, 23:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 2 września 2016, 22:41 
Forumowicz

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Jezioro Niegocin.
Z racji tego, że już widać jesień, wybieram się na szczupłego niemal codziennie. Wyniki jak na wiosnę. Zero. Mogę sobie wybaczyć bo nie znam tego jeziora dostateczne dobrze. Dzisiaj wiało dość mocno wiec miałem nadzieję, że coś się uczepi. Na wodzie byłem ok 15. Ponton ledwo wszedł w slizg przy tej fali.
Lowiłem na gumy( Lunker City, relax, sandra), wobki( Dorado Clasic 11, slider 7) i obrotówki (mepps 5). Efakt był w postaci ładnego leszcza na obrotówkę. Przywalił przy opadzie. Kopnięcie było całkiem niezłe.
Wypad oceniam średnio ze względu na fale. Jest to jezioro gdzie ciężko uciec odwiatru.
Następnym jeziorem na którym się skupię to Kisajno. Mnóstwo zatok i wysp. Jest szansa połowienia nawet przy dużym wietrze.

PostNapisane: So, 3 września 2016, 13:02 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ja wędkuję głównie na rzece Ełk i na chwilę obecną złowiłem tylko 7 szczupaków w maju i 2 w tym miesiącu :( i tylko jeden wymiarowy , a jestem też codziennie nad wodą bo mieszkam 300m od rzeki :) A w tamtym tygodniu wędkując z bratem na jeziorze Ełckim , miałem 4 szczupaki ( jeden wymiarowy) a brat tego dnia złowił 15! ale wszystko 40ki . Ale tych z jeziora nie liczę - reasumując - ja moje szczupaki wypuszczam , zresztą nie biorę żadnej ryby ,bo nie jadam - więc gdzie ona jest?

PostNapisane: So, 3 września 2016, 21:18 
Site Admin

Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Z zainteresowaniem czytam wasze wpisy o połowach na jeziorach mazurskich, moim marzeniem jest aby kiedyś większość jezior Warmii i Mazur było obfite w ryby naszych wód, póki na razie jest gospodarka rybacko wędkarska w krainie tysiąca jezior, pozostaje śledzenie gdzie warto pojechać aby złowić właśnie szczupłego o którym piszecie. W poprzednim sezonie byłem dwa razy na jeziorze Dadaj, połowiłem okoni i krótkie szczupaki, ale wiem że są o wiele większe. Jak nie ryby to grzyby, tak czy tak warto i zawsze chętnie jadę odpocząć kilka dni w te rejony Polski, choćby żeby popływać w czystej wodzie :)

PostNapisane: Wt, 6 września 2016, 07:15 
Forumowicz

Jezioro Dadaj z tego co się słyszy to rybny akwen. Liczne zawody na tym jeziorze zdają się potwierdzać te plotki :) Gospodarz ma jakieś perełki w swoim władaniu bo z tego co pamiętam nie wolno pływać na niektórych jeziorach. Nawet koło giżycka ma chyba ze 3 jeziora. Na jednym z nich bywałem często w poprzednim roku. Szczupłe brały ale nie były jakieś wielkie. W tym roku bratu uczepił się wymiarowy i to wszystko. Ale słyszy się o szczupakach 4 kg i więcej. Pewnie są. Muszę to sprawdzić :)

Tytuł: Jezioro Kisajno
PostNapisane: Śr, 5 października 2016, 21:18 
Forumowicz

Witajcie.

Szczupak się obudził po wiosennej drzemce i zaczął solidnie brać. Wszyscy znajomi o tym mówią a i ja z bratem miałem okazję się o tym przekonać. Wybraliśmy się w piątek ok 5.30 rano i popłynęliśmy na płytkie łowisko gdzie łatwiej namierzyć szczupłego. W krótkiej chwili brat złowił 3 sztuki i pięknego okonia na wobler Jaxona imitację szczupaka. Ja łowiłem nieco ciężej (slidery, gumy 12 cm na główkach 10 g, obrotówki nr5) bez efektów. Kilka pobić i obcinki.

W sobotę wybrałem się sam i też było dobrze. 7 sztuk. Niestety tylko jeden miał 56 cm. Reszta poniżej 50. Łowiłem płytko, przy trzcinach więc nie spodziewałem się okazów. Taktyka łowienia wynika z mojego braku wiedzy na temat tego jeziora. Weekend spędzę z echem i pilnym obserwacjom wędkarzy wyjadaczom :) Dodam, że w sobotę złowiłem wszystkie ryby na obrotówkę mepps nr 5 comet w kolorze mosiądzu.

Zdjęć nie dodam ponieważ nie chce mi się ich zmniejszać itp. W końcu mamy wiek 21 i mógłby ktoś zadbać o wygodę. Automatyczna zmiana rozmiaru jest niezbędna w tych czasach :twisted:

PostNapisane: Śr, 1 marca 2017, 14:01 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Tej zimy sporo czasu spędziłem na lodzie ,praktycznie można było chodzić po lodzie 25-30cm już od połowy Stycznia do połowy Lutego mniej rozsądni łowili nawet do końca lutego tym roku odpuściłem sobie okonie z tej racji ,że łowię je latem do jesieni i postawiłem na leszcza , średnio były to sztuki 1,10kg do 2kg a nawet parę z którymi walkę przegrałem , fajna zabawa zwłaszcza jak się łowi na mormyszkę.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/HcGp ... 9IMMI8~_5Q
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/PfL3 ... b3gdmkoyJi
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/4iN0 ... 0FryPGy_~k

PostNapisane: Cz, 2 marca 2017, 16:35 
Forumowicz

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/20894c29fd1b2a7d

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/14ada9718148ba79

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8dac07ef16b4ce7e

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a945f13f14aba93a

PostNapisane: Wt, 14 marca 2017, 12:00 
Forumowicz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: N, 30 kwietnia 2017, 21:31 
Forumowicz

Jak większość z nas, tak i ja otwierałem dzisiaj sezon. W tym roku skupiłem się na jednym jeziorku (w mojej okolicy) we władaniu PZW Olsztyn o nazwie J. Paproteckie kilkanaście kilometrów od giżycka. Budzik o 4 rano, kawa, kanapki i w drogę.
Na jeziorze byłem ok godz.5.15.
4 wędki na których wisiały różne przynęty by mieć wybór. Bo człowiek lubi mieć wybór. 2 godziny biczowania nie dały ryby choć pobicia były. Później było już tylko lepiej. Brania dość delikatne, ale gumy były połknięte bardzo głęboko. Zaliczyłem 6 szczupłych z czego 4 miały wymiar. 50,58,58,71 cm. Łowiłem do ok godz. 10.30. Kilerem okazały się gumy w kolorze seledynu. Sandra i fishunter-y Mikado imitacja okonia. Długość od 9 do 15 cm. na główkach od 7.5 do 10 gr. na wodzie od 2 do 4 metrów.

PostNapisane: Cz, 11 maja 2017, 13:09 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 4 razy
Witam
trochę późno, ale dopiero dziś mam wolniejsza chwilę.
Jak większość wędkarskiej rodziny ruszyłem 1 i 3 maja na jezioro otworzyć sezon szczupakowy. Pomimo ogólnej mizernoty udało się każdego dnia wydłubać po 2 niewielkie szczupaki.

Załączniki:
Komentarz: 50cm
20170503_123248_resized.jpg
20170503_123248_resized.jpg [ 957.66 KiB | Przeglądane 7261 razy ]
Komentarz: 60cm
20170501_143427_resized.jpg
20170501_143427_resized.jpg [ 770.45 KiB | Przeglądane 7261 razy ]
Komentarz: 50cm
20170501_132830_resized.jpg
20170501_132830_resized.jpg [ 568.79 KiB | Przeglądane 7261 razy ]

PostNapisane: Pt, 26 maja 2017, 13:49 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 4 razy
Trochę późno, ale dopiero teraz mam wolniejszą chwilę by opisać swój "dzień dziecka" z ostatniej niedzieli.
Zaczął się od szczupaka w 3 rzucie, po kolejnych przepłyniętych 50m kolejne branie. W tym momencie zacząłem się zastanawiać co się dzieje. Na kolejnym trzcinowym cyplu 3 brania i 1 wyholowana ryba, a to dopiero 30min od momentu w którym zaczęliśmy łowić. Już nie pamiętam takiego dnia by szczupaki brały jak "głupie". Wystarczyło namierzyć stado drobnicy przy trzcinowisku i można było się spodziewać brania w pierwszych 5 rzutach. Jeśli takowego nie było płynęliśmy dalej. Może ryby nie powalały wielkością, bo wszystkie z jednego okołowymiarowego rocznika, ale ich ilość mi to wynagrodziła :)
Cały dzień skończyłem z 6 szczupakami wyholowanymi i 5 braniami niezaciętymi. Tata 4 ryby wyholowane i 4 spięte z czego 1 szczupak wyholowany tak, że się nie zaciął a przynęta zaklinowała mu się w poprzek pyska - śmieszny widok :lol:
Zdjęć nie ma wiele, bo po prostu zajęty byłem łowieniem.

Załączniki:
20170521_130346_resized.jpg
20170521_130346_resized.jpg [ 372.01 KiB | Przeglądane 7130 razy ]
20170521_113202_resized.jpg
20170521_113202_resized.jpg [ 315.06 KiB | Przeglądane 7130 razy ]
20170521_121122_resized.jpg
20170521_121122_resized.jpg [ 377.21 KiB | Przeglądane 7130 razy ]

PostNapisane: N, 8 października 2017, 07:55 
Forumowicz

Znalazłem trochę czasu i wybrałem się parę razy popływać za okoniem a tu parę fotek okonków .
Okonie stoją już głęboko na 8-10m
Sprzęt to:
Poenix 0,5/10g ,Konger Ultris, do 6g
Shimano Technium 2500, Ultegra 2500
Plecionka momoi 0,6
Gumki keitech 3"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Wt, 6 lutego 2018, 22:18 
Forumowicz

Parę rybek że styczniowego wypadu na lód ,może jeszcze w lutym da się wejść bo trochę nocami mrozi.

Obrazek

PostNapisane: Śr, 7 lutego 2018, 06:15 
Stażysta

Otrzymał podziękowań: 2 razy
A jak tam u Ciebie z grubością było? U mnie na Łaśmiadach w północnej zatoce do 15cm , byli już tacy co i samochodami jeździli :shock: Złowiłem sporo okonia ale przeważnie niewymiarowy ,trafił się jeden szczupak ,na szczęście blaszki nie zabrał :idea: a już w zeszły weekend tam gdzie najpóźniej zamarzło brzegi odpuściło , a środek już pływał :cry: ale w zatoce gdzie łowiłem lód był , lecz nie wchodziłem bo nikogo nie było :| W tej chwili za oknem mam -10 :mrgreen:

PS. Zdjęcie szczupaka złowionego w okresie ochronnym jest sprzeczne z regulaminem. Usunąłem

Załączniki:
20180126_103601.jpg
20180126_103601.jpg [ 95.57 KiB | Przeglądane 4623 razy ]

PostNapisane: Śr, 7 listopada 2018, 21:23 
Zaawansowany Forumowicz

Latem byłem na urlopie na Mazurach. Udało mi się złowić kilka zębatych ale niestety nie było okazów. Szkoda, że nie mam okazji wedkować tam częściej bo bardzo mi się podobają tamtejsze jeziora. Poniżej kilka zdjęć szczupłych.

Obrazek

Załączniki:
FB_IMG_1541621820736.jpg
FB_IMG_1541621820736.jpg [ 23.13 KiB | Przeglądane 1714 razy ]
FB_IMG_1541621842505.jpg
FB_IMG_1541621842505.jpg [ 24.49 KiB | Przeglądane 1714 razy ]

Tytuł: Płoć
PostNapisane: Pt, 22 marca 2019, 08:47 
Forumowicz

Witajcie.
17 marca wybrałem się na ryby ze wskazaniem na płoć. Presję wędkarską już widać wyraźnie. Wszyscy chcą łowić duże płocie. Tego samego dnia ugotowałem konopie, wziąłem zanętę z poprzedniego sezonu, która nadal pachniała czekoladą. Ogólnie płocie nie ruszyły się tak jak powinny, lecz to kwestia dni i może gdy piszę teraz, ktoś łowi porządnie. Przez 1.5 godz. złowiliśmy z kumplem ok 10 ryb z czego moja miała 30 cm, dwie inne po 28 cm a reszta poniżej tych wymiarów. Ryby mega silne. Łowiłem na kij Trabucco Precision 3.90 do 25 gram na linkę 0.18 na 4 gramowy spławik. Wędka głęboko się gięła. Ryby chodziły od lewej do prawej strony. Walka genialna. Jadę w weekend ponownie lecz tym razem zamiast zanęty będzie glina i gotowane konopie. Postaram się dodać zdjęcia ryb, które złowiłem.

PostNapisane: Pn, 25 marca 2019, 17:15 
Forumowicz

c.d.

Załączniki:
IMG_2851.JPG
IMG_2851.JPG [ 189.72 KiB | Przeglądane 500 razy ]
IMG_2846.JPG
IMG_2846.JPG [ 220.34 KiB | Przeglądane 500 razy ]

PostNapisane: N, 5 maja 2019, 10:07 
Forumowicz

Witajcie!
Majówka to takie święto wędkarskie trochę dla tych, którzy czekają na szczupaki jak też i inne gatunki. Ja czekam na szczupłe. Przygotowania zaczęły się w momencie gdy otrzymałem wiadomość, iż jadę do Szwecji. Natychmiast zacząłem kupować na aukcjach przynęty, dozbrojki, plecionki, wędki itp.
Jak już wszystko miałem to tylko czekałem na przetestowanie tego wszystkiego.

I tak 1-ego maja ruszyłem ze skrzynką pełną nowych przynęt, które zabiorę do Szwecji a, których jeszcze nie miałem.
4.30 to godzina pobudki bo chwilę później trzeba już być nad wodą. 3 spinningi i kilogramy przynęt do tego echo, silnik, podbierak itd., zagraciły mi pastucha (vw passat b4) :)

Michał ma rację. Na ryby wstajemy wcześnie i nie chcę się spać. Wstajemy rześcy, wypoczęci. Szkoda, że do pracy jest zupełnie odwrotnie.
Wypływamy na jezioro Kisajno zaraz po piątej. Pogoda iście późnozimowa więc są czapki i kalesony :) Trasę mamy zawszę tą samą. Dopływamy do pierwszego miejsca, rozkładamy kije i jazda. Przynęta na pierwszy ogień to Westin Shad Teez Slim 14 w kolorze official roach na główce 10g od SG z wkrętem i dozbrojona w system od SG spinshad stinger. Świetne rozwiązanie i mega skuteczne. Machałem kijem do 35 gram Team Dragon Pike Special uzbrojony w Zaubera 4000 i plecione PP 0,12.

Pierwsza miejscówka nie przyniosła nawet pobicia więc popłynęliśmy dalej. Niewielkie zatoczki w trzcinach o głębokości ok 2-3 metrów okazały się dobrymi łowiskami. Kilka rzutów i jest.... 62 cm piekielnie mocnego szczupaczka. Walka imponująca jak na takie wymiary. Brat wyjmuje chwilę później mniejszego bo 53 cm zębatego. Kolejna zatoczka i 67 cm zwierza wisi na gumie Westin. Ryby są grube, silne i ładnie ubarwione choć widać rany po tarle na płetwach. Doławiamy jeszcze kilka krótkich szczupaczków i wracamy.

Kolejny dzień lecz to samo jezioro. Trasa inna lecz finalnie i tak trafiamy w nasze ulubione miejsce. Pogoda do bani. Jeszcze zimniej, wietrzniej i z opadami. Chroniliśmy się za wyspami od strony zawietrznej by nie wrócić szybko do domu. Początek wyprawy słaby z kilkoma małymi szczupakami.
Postanowiliśmy przepłynąć po "wzburzonym morzu" :) na drugą stronę w miejsce gdzie zawsze jest coś łowione. Stanęliśmy na kotwicy i zaraz padł zębaty 50 cm. Kolejna kotwica kilkadziesiąt metrów dalej i jest.... 70 cm zwierza. Jak się okazało to był ostatni tego dnia.

Majówka w Giżycku straszna pod względem wypoczynku. Pogoda straszna. temp ok 12-15 st. z wiatrem i przelotnymi deszczami na długo zostaną w pamięci turystów. A wędkarsko......hmm, nie ma złej pogody, jest tylko źle dobrany ubiór :)

Ryby zostały złowione na jedną przynętę czyli Shad teez slim 14 w kolorze OR. Jeżeli chodzi o rozmiar i kształt tej przynęty to nie jest ona selekcyjna. Biorą te większe i te zupełne małe szczupaki. Nie zmieniałem jej i nawet nie myślałem tego zrobić skoro brały. Guma dobrze wykonana choć oczy odpadają po jakimś czasie. Ze zbrojeniem w główkę i dozbrojkę od SG zestaw spisywał się rewelacyjnie. Natomiast przypony Dragona....to jakaś porażka. Jeden się urwał a, drugi się postrzępił. Trzeba poszukać jakiejś alternatywy dla nich.

Niestety zdjęć nie dodam bo nie chce mi się zmieniać rozmiaru. To powinno być robione automatycznie zaraz po dodaniu zdjęcia do postu.

PostNapisane: N, 5 maja 2019, 15:04 
Forumowicz

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Jakich konkretnie przyponów Dragona używasz ?

PostNapisane: N, 5 maja 2019, 16:05 
Forumowicz

Materiał to Surflon i Surfstrand ale nie pamiętam splotu. Ten pierwszy pękł przy rzucie a drugi się strzępi. Oba były nowe i nie miały dużego "przebiegu"

PostNapisane: N, 5 maja 2019, 17:50 
Forumowicz

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Ja właśnie łowie na surflony 7x7 i jestem zadowolony. Tylko właśnie coraz więcej słyszę negatywnych opinii na temat przyponów dragona. Czyżby obniżyli jakość ? :P

PostNapisane: N, 5 maja 2019, 18:41 
Forumowicz

Do tej pory działo mi się to, ale z przyponami, które pracowały cały sezon. Były pokręcone, pogięte itp. Wrócę do Spinwala chyba. Szkoda tylko, że mam sporo dragonowskich kupionych, a nie chcę tracić kolejnych przynęt.

PostNapisane: Wt, 7 maja 2019, 13:37 
Forumowicz

Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Cytuj:
Natomiast przypony Dragona....to jakaś porażka. Jeden się urwał a, drugi się postrzępił. Trzeba poszukać jakiejś alternatywy dla nich.

Już jakieś dwa sezony temu doszedłem do takich samych wniosków.

Ze dwa razy mi się zdarzyło, że przerzuciłem blachą całe łowisko po tym jak przypon Dragonowski od tak strzelił, innych przypadków nie będę przytaczał, ale to nie tylko moje spostrzeżenia i nie mam zamiaru stracić okazowej ryby oraz kolejnych przynęt.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1