Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 13 listopada 2019, 10:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 27 kwietnia 2015, 19:23 
I miejsce w GPFWŚ 2014

Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy
Z chęcią przyjechalbym po tego raka, jest pod ochroną. Wpuściłbym go do Krzny i zawołał kogoś z ochrony środowiska, może po tym koparki przestałyby niszczyć rzekę

PostNapisane: Pn, 27 kwietnia 2015, 21:39 
Forumowy Wyga

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Mogę Ci powiedzieć gdzie dokładnie go wypuściłem, może Ci się poszczęści :)

PostNapisane: Pn, 4 maja 2015, 10:01 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Obrazek
narazie same krótkie zębacze

http://www.wedkarz.pro

PostNapisane: Pt, 10 czerwca 2016, 15:37 
Site Admin

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
3, 4, 5 czerwiec połów / nauka łowienia pięcio metrowym bacikiem młodej adeptki sztuki wędkarskiej na spławik.
Lekki wiatr, mała presja wędkarska przez pierwsze dwa dni, łowiliśmy w Parku Potulickiego w Pruszkowie, trzeciego dnia zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka i 100-lecia miasta Pruszkowa. Udało się zainteresować następną młodą osobę, piszę następną gdyż na 6 pierwszych miejsc w tych zawodach trzy uczyły się łowić m.in. ze mną :) Połowy, jak to połowy na zawodach ukleje, płotki, okonki i jazgarze, trafił się krąp i linek. Oby więcej takich dni z entuzjastyczną młodzieżą :)

PostNapisane: N, 19 czerwca 2016, 15:03 
Site Admin

19 czerwca
czas połowu od świtu do 9 rano
połów 2 leszcze 40 cm, jaź 46 cm, płotki, okonki, zerwany karp
miejsce połowu zalew w Komorowie / k Pruszkowa
ciepło i przyjemnie, bezwietrzenie, bez presji wędkarskiej, po za tym tam zawsze jest dużo miejsca na rozłożenie wędek
zanęta firmowa Trapera z dodatkiem ochotki mrożonej (jokersa nie było w sklepie)
łowiłem z młodym adeptem sztuki na 2 wędki łowiąc dużo drobnicy i kilak większych sztuk, wszystkie ryby wróciły do wody. Na koniec pospinningowałem w starym korycie Utraty bez efektów, ale będę dalej próbował :)

PostNapisane: Śr, 3 sierpnia 2016, 14:03 
Site Admin

Dzień: 31.07.2016
Łowisko: rz. Wisła
Miejscówki: dużo lekko odkrytych główek, przy filarach mostu, spowolnienia nurtu
Pogoda: słonecznie, 26 stopni C
Przynęt: woblery kleniowe, obrotówki: wielkość od 00 do 2, twistery, ripperki do 5 cm
Połów: Kilka ryb boleni, sandaczy i okoni - Złów i wypuść
Przebieg połowu: Wyruszyliśmy na wodę przed 12 w południe, słonko ładnie przygrzewało a my trzymając się lewej strony rzeki popłynęliśmy pod prąd Wisły w kierunku prawej strony rzeki, z licznymi obiecującymi miejscówkami. Przebieg połowu będzie można zobaczyć za kilka dni na kanale "Wędkarski Świat" https://www.youtube.com/channel/UCJfcxkOhPT4ldM4KCltKIGA
Uwagi, wniosk, itp.: Popowodziowej wodzie, kiedy płynęła kawa z mlekiem i kiedy w rzece znajdowało się mnóstwo niebezpiecznych konarów, drzew, gałęzi i innych przeszkód płynących z nurtem, pozostało tylko trwałe wspomnienie. Tym razem woda jeszcze nie była przejrzysta ale na tyle klarowna, że ryby już chciały żerować. Na główce za portem praskim dwóch wędkarzy złowiło sumka na oko 1 metr, myślałem że go wezmą ale po sfotografowaniu wrócił do wody :D Za tą główką nie wyciągnąłem okonia ponad 3 kilka centymetrów, nadwyrężona kotwiczka po zaczepie w woblerze zwróciła wolność garbusowi w momencie podbierania :| Z kolei po drugiej stronie z nieczynnej kawiarni poleciała butelka do wody po napoju chłodzącym, turyści, miejscowi? Nie wiem, ale po kilku słowach od nas zmyli się na brzeg z głupimi minami :twisted:

Załączniki:
Komentarz: Popowodziowa woda niesie ze sobą przeszkody wodne na które trzeba bardzo uważać
2_2.jpg
2_2.jpg [ 2.04 MiB | Przeglądane 8092 razy ]

PostNapisane: Pn, 15 sierpnia 2016, 19:44 
Site Admin

Dzień: 14.08.2016
Miejscówki: dużo odkrytych główek, rafek, przykos, przy filarach mostu, spowolnienia nurtu, przy brzegu z kamienistymi napływami
Pogoda: słonecznie z zachmurzeniem, 23 stopnie C
Przynęt: woblery kleniowe, obrotówki: wielkość od 00 do 2, twistery, ripperki do 5 cm
Połów: Kilkanaście ryb okoni, sandaczyczków, jaź i kleń - Złów i wypuść
Przebieg połowu: Przed połowami dojechaliśmy na miejsce i spadł oczekiwany deszcz, który pokropił dość solidnie przez pół godziny. Wybieranie deszczówki z łódki wiaderkiem trwało z 15 minut i wyruszyliśmy na wodę przed 11, słonko ładnie przygrzewało a my trzymając się lewej strony rzeki popłynęliśmy pod prąd Wisły w kierunku prawej, niezurbanizowanej, ekologicznej i zielonej strony rzeki, z licznymi obiecującymi miejscówkami na ryby. Ponieważ rzeka opadła od poprzedniego razu o ponad 30 cm, poodkrywała liczne kamieniste "przeszkody" wodne z rybami. "Nowe" miejscówki okazały się nie tylko rybne, ale również bardziej liczne w zaczepy, co też odczuło moje pudełeczko z przynętami. "Stare" miejscówki zmieniły swój wygląd, właściwie tylko dzięki stałym punktom odniesienia można było do nich ponownie trafić. Złowiłem jazia około 30 cm, hasał dookoła łodzi i dał się skusić na 3 cm kleniowego woblerka , w moim ręku po podebraniu nadal hasał i po odhaczeniu wyskoczył mi z dłoni wprost do wody :) Połowiłem też kilkanaście okoni w tym jeden około 28 cm, reszta od 20 do 25 cm na gumę w jasnych kolorach uzbrojone w 4 g główką.
Przebieg połowu będzie można zobaczyć za kilka dni na kanale "Wędkarski Świat" https://www.youtube.com/channel/UCJfcxkOhPT4ldM4KCltKIGA
Uwagi, wniosk, itp.: Woda delikatnie opadła, jednak do dużej klarowności nadal jej sporo brakuje, rzeka zmieniła swój krajobraz w dużej części, przez co można było odnieść wrażenie że to ta sama rzeka ale w innym miejscu :) Jedna wędka na łódce to za mało, optymalnie powinny być trzy, uzbrojone w tym jedna sandaczowa, szczególnie teraz kiedy jesień się zbliża.

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 4.98 MiB | Przeglądane 7933 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 5.21 MiB | Przeglądane 7933 razy ]

PostNapisane: N, 21 sierpnia 2016, 09:59 
Zaawansowany Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Dość dawno nie byłem na rybach ostatnio chyba na urlopie na mazurach. Wczoraj po pracy pomyślałem, że chyba najwyższa pora. Skosiłem trawnik przed domem i zacząłem się szykować. Było już późne popołudnie więc postanowiłem, że nad wodą zostanę do nocy. Wybrałem się nad Bug w miejsce gdzie po obu stronach rzeki jest Polska. Nad wodą dużo ludzi więc mimo niskiego samochodu postanowiłem odjechać spory kawałek w bok, przez krzaki, piach i łąki żeby mieć trochę spokoju. Opłaciło się, na prawdę odpocząłem.
Zacząłem łowienie od zestawów z koszyczkiem i białych robaków. Brań sporo ale sam drobiazg, krąpie, płotki i ukleje. Bliżej wieczora zmieniłem zestawy na solidniejsze i na haki założyłem wątróbkę drobiową, za którą zjeździłem pół miasta. Długo nie musiałem czekać na branie bo chwilę po zarzuceniu pierwszego zestawu miałem mocne skubnięcie. Zacięcie i siedzi. Zrobił kilka odjazdów po czym wjechał w zalane trawy przy brzegu, trochę mu poluzowałem i łaskawie wyjechał na otwartą wodę, jeszcze kilka odjazdów i wylądował na brzegu :) Mój pierwszy wymiarowy sumek, miara pokazała 81 cm.
Później miałem jeszcze kilka skubnięć na obu zestawach ale nie do zacięcia, pewnie jakaś drobnica podskubywała przynętę. Trochę po północy zacząłem się zwijać.

Załączniki:
14063952_1090863704323922_1089745348040725844_n (1).jpg
14063952_1090863704323922_1089745348040725844_n (1).jpg [ 68.87 KiB | Przeglądane 7859 razy ]

PostNapisane: Cz, 25 sierpnia 2016, 21:14 
Zaawansowany Forumowicz

Dziś powtórzyłem wyjazd na ryby. To samo miejsce, ta sama pora a efekty ? Po 19. złowiłem sumka 50+ ok 20. zaciąłem i trochę poholowałem sporo większego około metra ale niestety wygrał bo trafił się na delikatniejszym zestawie i na do widzenia ok 21 kijanka 40+ :) Brań sporo ryby nie za wielkie, szkoda tego zerwanego ale jeszcze tam wrócę z mocniejszymi zestawami :)

PostNapisane: N, 28 sierpnia 2016, 12:49 
Forumowy Wyga

Podziękował : 96 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy
Adrian, nie żebym się czepiał, może zwyczajnie jestem niedouczony w dziedzinie geografii, ale gdzie w województwie Mazowieckim jest miejsce, gdzie po drugiej stronie Bugu nie ma Polski?

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: Pn, 29 sierpnia 2016, 04:14 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 0 razy
Mazowieckie kończy się między Borsukami a Gnojnem (jest tablica na drodze). Początek Gnojna ten ze starorzeczem i miejscem widokowym na górze pl/pl, koniec Gnojna to już pl/by

Co nie zmienia faktu że w maz nie ma pl/py ;)
Może chodziło tylko mniej więcej o miejsce...

PostNapisane: Wt, 30 sierpnia 2016, 06:57 
Site Admin

Dzień: np. 28.08.2016
Pogoda: Słońce 30 C
Przynęty,sprzęt: woblerki kleniowe, twisterki, jaskółki, ripperki, obrotówki
Wędka Konger Equs Rapier 225 cm 2-10 g
Kołowrotek Shimano Aero 1000
Plecionka Berkley 0,04 mm
Wędka Jaxon Phantom LightSpin300 5-25
Kołowrotek Okuma Elektra ETF-20
Żyłka Dragon Millenium Okoń 0,18
Połów: Klenie, okonie, sandaczyki, boleń
Przebieg połowu: Dzień zapowiadał się i był słoneczny, jak to na wodzie czasami powiała wodna bryza, słońce jednak świeciło dość mocno. Głębokość Wisły utrzymuje się od tygodnia na podobnym poziomie czyli 81 cm na wodowskazie. Wyruszamy o 11 i spływamy przed most łazienkowski obławiając opaskę po stronie parku Agrykola. Bolki ładnie atakują drobnicę zatem raz łowimy klenie i okonie a za chwile zmieniamy sprzęt na wytrzymalszy. Brak brań, zatem zmieniamy miejsce i płyniemy z prądem rzeki do następnej opaski za mostem Świętokrzyskim gdzie łowimy klenie w tym jeden ponad 40+, przed samym podebraniem dał dyla i się odhaczył w wodzie, na filmiku widać w jaki sposób. Spływamy z nurtem w kierunku mostu Gdańskiego obławiając co ciekawsze miejsca, Piotrek doławia wymiarowego sandacza, dużą ilość okoni, kleni, próbuję i ja łowiąc kilka kleni i okonie ale po tym jak złowił sandacza, zakładam woblera głęboko schodzącego i siada mi boleń ponad 55 cm, co on wyprawia w czasie holu widać na filmie (chyba bo jeszcze nie widziałem :) ) w każdym bądź razie powinno być widać na filmie jak ganiam po łódce z jednego krańca na drugi :) W końcu jednak udaje mi się wprowadzić go do podbieraka, fotka, bez buzi i do wody :) Łowimy nadal już trochę spełnieni wędkarsko, pozostaje jeszcze czas do zachodu słońca około 2 godzin zatem nastawiamy się na okonie ale nie odpuszczając większych ryb. Płyniemy w miejsca z wolniejszym nurtem na praską stronę Wisły. W kilku rzutach łowimy po kilka okoni, muzyka jazzowa rozchodzi się po wodzie, zatem atmosfera wokół jest coraz weselsza, ze Stadionu Narodowego dochodzą wieść o nowym rekordzie Anity Włodarczyk w rzucie dyskiem w pewnym momencie Piotrek zmienia przynętę, kątem oka widzę że zakłada żółto-czerwonego twisterka, rzut i zaczyna się jazda na jego delikatnej okoniówce, po kilku chwilach efektem czego jest pięknie wypasiony garbus pod 40cm, foto i do wody. Łowimy dalej po kilka okoni, mi znowu ! dzisiaj spięła się ładna ryba tym razem okoń ponad 30 cm (miałbym do GP).

Przebieg połowu będzie można zobaczyć za kilka dni na kanale "Wędkarski Świat" https://www.youtube.com/channel/UCJfcxkOhPT4ldM4KCltKIGA

Uwagi, wniosk, itp.: Muszę dokupić różnej wielkości główki, jeden gram na rzece robi wielką różnicę, 3 g nie sięga dna, 4 gramy już tak. Znów sporo zaczepów, chociaż woda się trochę podniosła i łatwiej było odstrzelić przynęty, łatwiej też obławiać miejscówki z przeszkodami podwodnymi bez strat przynęt. Nadal nie wiem czemu spinają mi się ładne ryby, to już trzecia w trakcie dwóch wypraw...

Załączniki:
Komentarz: Miejscówka na okonia i klenia
20160828_122007.jpg
20160828_122007.jpg [ 2.07 MiB | Przeglądane 7665 razy ]
Komentarz: Nadwiślański brzeg
20160829_190147.jpg
20160829_190147.jpg [ 4.65 MiB | Przeglądane 7665 razy ]
Komentarz: Wiślana rapa na koniec weekendu
20160829_171048.jpg
20160829_171048.jpg [ 4.89 MiB | Przeglądane 7665 razy ]

PostNapisane: Śr, 31 sierpnia 2016, 07:43 
Forumowy Wyga

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
morrum napisał(a):
Adrian, nie żebym się czepiał, może zwyczajnie jestem niedouczony w dziedzinie geografii, ale gdzie w województwie Mazowieckim jest miejsce, gdzie po drugiej stronie Bugu nie ma Polski?

Nie żebym ja się czepiał ale może jestem trochę niedouczony w kwestii czytania ale gdzie Adrian napisał że w mazowieckim jest odcinek graniczny Bugu? Przecież on zwykle łowi w województwie lubelskim...

PostNapisane: Śr, 31 sierpnia 2016, 16:37 
Zaawansowany Forumowicz

Otóż to, zazwyczaj łowię w lubelskim a na nocne zasiadki zapędziłem się do sąsiedniego województwa.

PostNapisane: N, 18 września 2016, 21:08 
Site Admin

Dzień: 16,18.09.2016
Pogoda: Słońce 24 C, 20 C
Przynęty,sprzęt: woblerki kleniowe, twisterki, ripperki, obrotówki, główki mustad micro i anti-snag
Wędka Konger Equs Rapier 225 cm 2-10 g
Kołowrotek Shimano Aero 1000
Plecionka Berkley 0,04 mm
Wędka Talon 270 cm, 7-18 g
Kołowrotek Cupido gujo 306ai
Żyłka Dragon Millenium Okoń 0,18
Połów: Okoń 30+, kilka mniejszych 25+, kilkanaście 15-25 centymetrów, Boleń 60 +/- 2 cm

Dwa dni i kilka godzin łowienia dziennie, odmienna aura z jednym mianownikiem, niski stan rzeki przez co pływanie po Wiśle stało się ostrożniejsze, w pewnym stopniu na własne życzenie w jednym miejscu łódka stanęła dnem na mieliźnie i musiałem pośrodku rwącej rzeki wysiąść i spychać ją na głębszą wodę.
Pierwszego dnia ciepło, bezwietrznie wręcz słonecznie, piękna końcówka lata - złowiony okoń 30+ (niestety nie zabrałem miarki to ryb i ryba nie trafi do GP FWŚ), dużo mniejszych trochę i masę okonków dłoniaków
Drugiego dnia zimno i wietrznie, niski stan wody, nauczeni przygodami z pierwszego dnia pływamy wyłącznie po torze wodnym, cel bolenie z opaski w dół Wisły w kierunku mostu Siekierkowskiego, cel osiągnięty dwa bolenie w tym jeden przeze mnie :) Większy od sierpniowego i trochę grubszy, już w podbieraku odhaczony z woblerka pływa nadal.

Załączniki:
Komentarz: Wieczorne niebo w dniu dzisiejszym koloru czerwonawo rózowego, jutro będzie chłodniej niż w weekend
20160918_185637.jpg
20160918_185637.jpg [ 1.5 MiB | Przeglądane 7378 razy ]
Komentarz: Okoń 30+
3.jpg
3.jpg [ 69.49 KiB | Przeglądane 7383 razy ]
Komentarz: Piękna wysoka główka pomiędzy łachami wiślanego piasku
20160916_142144.jpg
20160916_142144.jpg [ 65.2 KiB | Przeglądane 7383 razy ]

PostNapisane: Pn, 6 listopada 2017, 08:05 
Site Admin

Dzień: np. 4.11.2017
Pogoda: 12 stopni
Przynęty,sprzęt: twisterki, jaskółki, ripperki, obrotówki

Wysoki stan wody, szybki nurt rzeki, dużo ryb było widać na echosondzie na torze wodnym, przy brzegu echo wskazywało mniej ryb, ale były brania i ryby. W nurcie toru prawdopodobnie białoryb był widoczny na ekranie i poprzyklejane do dna za skarpami okonie, sandacze. Tor wodny jest wyłączony z wędkowanie. Łowiłem w miejscach przy brzegu, z nurtem spokojnym lub wodą stojącą. Rozmawiałem z jedną grupą wędkarzy na mini zawodach którzy łowili na baciki i wiele razy ze spinningistami, pozdrawiali i chętnie dzielili się informacjami.

Połów: Dwa okonki wymiarowe, kilka wyraźnych brań ale bez efektów, może skubały szczupaki, sandacze?

Wnioski: następnym razem, już w czwartek wezmę również sprzęt do cięższych połowów, wędka do 30-40 gramów, kołowrotek i przynęty 40-50 gramów, okoniówkę też wezmę oczywiście przy tym stanie wody można łatwiej pływać po Wiśle ale i zapolować na dużą rybę dalej rzucając blisko toru wodnego :)

PostNapisane: Śr, 7 listopada 2018, 21:07 
Zaawansowany Forumowicz

Witam. Dawno nie zaglądałem na forum. Z reguły pisałem w woj. Lubelskim ale w tym sezonie więcej łowiłem w Mazowieckim i chciałem podsumować sezon na moim nowym łowisku. Zacząłem w maju skończyłem w październiku. Piękne liny piękne karpie i karasie. Raz pobilem swój rekord w wielkości lina na 43 cm i co najmniej 4 razy poprawiałem zyciowke karpia zaczynając od 5kg przez 6, 7.80, 9 a kończąc sezon pięknym 13kg. Poniżej kilka zdjęć.

Załączniki:
FB_IMG_1541621078080.jpg
FB_IMG_1541621078080.jpg [ 15.56 KiB | Przeglądane 2004 razy ]
IMG_20181101_082144_240.jpg
IMG_20181101_082144_240.jpg [ 77.4 KiB | Przeglądane 2004 razy ]
IMG_20181101_200006_377.jpg
IMG_20181101_200006_377.jpg [ 125.49 KiB | Przeglądane 2004 razy ]

PostNapisane: Cz, 8 listopada 2018, 19:30 
Forumowicz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Siemka. Rzeczywiście dawno Cię tu nie było. Karpie i liny z komercji?

PostNapisane: N, 10 listopada 2019, 16:39 
Forumowicz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Byłem na kilku łowiskach okręgu skierniewickuego.
Kilka sandaczy udało się złowić. Jednak to łowiska nie dla mnie. Wszędzie pełno ludzi itp. Jakoś wolę swoją rzeczkę i Wieprz gdzie mam święty spokój.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1