Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Pn, 21 września 2020, 14:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wolna rozmowa
PostNapisane: So, 14 lutego 2009, 08:33 
Witam zgłaszam okonie 33cm i 32cm i 26cm złapane jezioro Czarne
przynęta blaszki
zdjecia w temacie nasze połowy umieszczone przez Mistrzunia

Ostatnio edytowano So, 4 kwietnia 2009, 19:02 przez galieni, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So, 14 lutego 2009, 09:37 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
Przykro mi Marcin, ale nawet dla Ziomali nie mam taryfy ulgowej. :wink:
Na początek zdjęcia, które powinny być zrobione z miarką i z Łowcą, a jeżeli jest sam na rybach, to z kartką na której widnieje Jego nick. Poza tym, zanim zgłosisz rybę, powinieneś zgłosić siebie. Jest nowy temat, w którym można zgłaszać chęć uczestnictwa w Grand Prix FWŚ 2009.

Mimo wszystko gratuluję rybek :grin:

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 16 lutego 2009, 20:49 
zgłaszałem zgłoszenie
a mam zdjecia ale bez miarki niewiedziałem ze trzeba ale mam swiadków i to paru :cry:
sam nie moge umiescić bo mam wolny net pozdrawiam M

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 16 lutego 2009, 20:56 
Site Admin

Zgłaszałeś w ubiegłym sezonie, ale nie wszyscy zeszłoroczni uczestnicy chcą wziąć udział w GPFWŚ teraz, dlatego utworzona została nowa lista uczestników na 2009 rok.
Co do wymogów stawianych zgłoszeniom - wszystko znajdziesz w Regulaminie, czyli tu:
http://wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=1980

P.S. Można zgłaszać ryby, które się złowi po wciągnięciu na listę uczestników, czyli w Twoim przypadku od kilku minut :grin:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 10 kwietnia 2009, 17:07 
Site Admin

Cytuj:
włóczykij

Wysłany: Pon Mar 30, 2009 10:17 am

Chciałbym w jakiś sposób propagować w naszej zabawie wypuszczanie złowionych ryb. Myślałem o jakiejś punktowej gratyfikacji - np. 10% więcej za wypuszczenie zgłaszanej rybki. Zastanawiam się tylko jak sprawdzić, czy rybka rzeczywiście odzyskała wolność.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

W tym roku tez podjęliśmy ten temat.
Znając jednak życie i "nadgorliwą dbałość o szczegóły" niektórych userów - każde zdjęcie da sie podwazyć, bo jak chociażby udowodnić, że ryba zamoczona w wodzie jest żywa?
Jedną z propozycji było dołączanie krótkich filmików.
Czekamy na sugestie.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 10 kwietnia 2009, 21:00 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Tylko jak mam zrobić filmik sobie jak wypuszczam rybe często będąc samemu i zrobienie sobie fotki z rybą jest juz dosc ciezkie i jakosc czesto jest słaba. Ustawienie w odpowiedniej pozycji aparatu zeby udalo sie zrobic film jak wypuszcza się rybe będzie bardzo trudne a w niektórych miejscach wręcz niemożliwe. Jestem jak najbardziej za C&R ale udokumentowanie tego będzie naprawde trudne.

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 03:28 
Zaawansowany Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 0 razy
Jesli chodzi o te wszystkie rybki zgloszone przeze mnie zostały wypuszczone do wody,co do pomysłu robienia filmiku to podzielam zdanie mikisa.Pozostaje zaufanie i własne sumienie.Ostatnią złowioną i zabita rybą przeze mnie był karp złowiony 2 lata temu.

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 08:36 
Site Admin

Jacek_bp napisał(a):
otóż to, ale skoro nie mamy do siebie zaufania w kwestii wypuszczania ryby, to można tez śmiało zakwestionować wymiary jakie mają ryby złowione. To w takim razie po co taki konkurs?

Nie traktujmy tego jako konkurs - przede wszystkim ma to być zabawa z elemementami współzawodnictwa :). Wymiary są dobrze udokumentowane, a te które nie są takie, zostaja poddane dogłębnej analizie i są korygowane (były takie przypadki w ubiegłym sezonie).
Może zostawmy uczestnikom wolna rękę, jeśli chodzi o dokumentację. Jeśli pokażą w swoim zgłoszeniu, że rybka bezsprzecznie odzyskała wolność to nagrodzimy to.
Warto nagradzać takie postępowanie - to pewne.

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 12:51 
Zaawansowany Forumowicz

A mi osobiście wydawało się iż właśnie zrobienie filmiku jest łatwiejsze niż samej fotki, ale widać to kwestia zdolności i kordynacji poszczególnych użytkowników. :mrgreen: Skoro mamy jednak polegać na sumieniu i choć to tylko zabawa, to chyba bez wiszącego bata się nie obejdzie, gdyż nic tak do ludzi chyba nie przemawia.Dlatego wydaje mi się iż wszelkie wykryte próby naciągnięcia powinny skutkować natychmiastową dyskwalifikacją.Dodatkowo jeszcze myślałem o dodatkowych bonusach na ryby złowione na bezzadziorach ułatwia to również życie złowionej rybie, jeśli się jej takowe daruje.

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 13:32 
Zaawansowany Forumowicz

włóczykij napisał(a):
Może zostawmy uczestnikom wolna rękę, jeśli chodzi o dokumentację. Jeśli pokażą w swoim zgłoszeniu, że rybka bezsprzecznie odzyskała wolność to nagrodzimy to.

Jestem za,ci co chcąi potrafią niech filmują a inni niech uwiecznią swoja dobroć na zdjęciu np;
Obrazek
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 19:10 
Zaawansowany Forumowicz

Fotografując rybe z miarką w tle, trzeba i tak uzyskać takowe zbliżenie by z owej miarki dało się jasno i czytelnie odczytać wymiar ryby celem przyznania odpowiedniej ilości punktów.Myśle iż wtedy nie będzie wielką przeszkodą uchwycić tak całość by przynęta była w miare widoczna i rozpoznawalna.Dodatkową dokumętacją było by jeszcze jedno zdjęcie, tym razem samej przynęty dla porównania i stwierdzenia czy są na niej zadziory czy też nie.Nie mam na myśli też jakichś wielkich bonusów, ot symboliczne np 5% plusewentualne 10 za zwrot wolności, ale to kwestia dogadania.Skoro już jesteśmy przy zwrocie wolności to właśnie fotka powyżej może być wielce dyskusyjna, bo czyż nie można w taki właśnie sposób przedstawić wszystkiego.Dlatego jeśli chodzi o fotografie to musiały by być co przynajmniej jak te co zaprezentowałkarhu,

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 19:45 
Zaawansowany Forumowicz

mirek napisał(a):
fotka powyżej może być wielce dyskusyjna

WCHODZIMY W PARANOJE :!: Zachwile ktos wpadnie na pomysł zeby przyznawać pkt za najkrótszy hol ryby udokumentowany materiałem video.Panowie to ma być zabawa i jesli ktos zgłasza rybe i opisuje przebieg jej złowienia i deklaruje ze ja wypuścił to mu wierze i tyle chyba że ktos z was jest z PISu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 20:12 
Site Admin

ANGLER-73 napisał(a):
WCHODZIMY W PARANOJE

Spokojnie.
Gratyfikacja wypuszczanych ryb jest na razie tylko propozycją, dzięki której chcielismy promować takie postepowanie wśród wędkarzy, którym jest ono obce. Nie oznacza to, że nie uznamy zgłoszenia, w którym zabraknie dowodów na uwolnienie ryby.
Jak wskazuje tytuł tego tematu - to wolna rozmowa, w której dyskutujemy próbując ulepszyć, czy może urozmaicić zasady naszej zabawy, nie narzucamy jednak nikomu, ani zasad postępowania, ani nowych wymogów jakie ma spełniać zgłoszenie - po prostu poddajemy temat pod dyskusję.

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 20:22 
Zaawansowany Forumowicz

A ja powiem tak wole być z PISu lub nawet samoobrony niż choć w małej części liberałem,ale to watek polityczny, który nie powinien mieć miejsca w tym temacie.
Skoro to jest jakiś konkurs to powinien mieć jakieś przejżyste zasady, bo skoro mam wierzyć wszystkim na słowo, to po co wogóle jakiekolwiek zasady istnieją.
Przecoeż daj my na to franek powie iż złapał bolka 60cm, zenek szczupaka 90, a jeszcze bronek okonia 45 i co też mamy im od razu przyznawać punkty itp.
Jeśli też mamy wierzyć na słowo to z góry cale zamierzenie jest bez sensowne w moim mniemaniu, gdyż na 99% jestem przekonany iż każda konkursowa ryba bedzie zglaszana jako ta która odzyskała wolność, bez odzwierciedlenia stanu faktycznego.

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 20:54 
Site Admin

mirek napisał(a):
Skoro to jest jakiś konkurs to powinien mieć jakieś przejżyste zasady, bo skoro mam wierzyć wszystkim na słowo, to po co wogóle jakiekolwiek zasady istnieją.

Ale przeciez nikt nie powiedział, że to będzie wolna amerykanka. Zasady zgłaszania ryb ustalone zostały rok temu i tego sie trzymamy. Co do premii za "no kill" - nikt ich nie będzie przyznawał "na gębę".
Jeśli podobnie jak rok temu nie znajdziemy sposobu zadowalającego wszystkich, to jak wtedy - nie będziemy tego nagradzać.

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 kwietnia 2009, 21:41 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Moim zdaniem fotografowanie ryby z miarka przyneta wedkarzem panem Kaziem i dwoma rodzajami kwiatow rosnacych nad woda w ktore wpiete sa kotwice przynety z widocznymi zadziorami lub ich brakiem nie da nam czasu na zrobienie zdjecia czy filmu z uwalniania ryby... bo ryba nie dozyje wypuszczenia i zwyczajnie sie udusi. Wymogi i tak sa dosyc rygorystyczne. Jesli lowimy sami to musimy wytarzac rybe w trawie lub piachu wymacac wysciskac wypozowac.
Duzo tego niestety. Osobiscie nie zglosilem w tym sezonie jeszcze zadnej ryby bo nie bylo warunkow do ich fotografowania (a bylo tego kolo 80pkt) i na pewno jesli bede cos zglaszal to ryba ta bedzie mozliwie najmniej uszczerbkowo fotografowana lub martwa. Nie widze wiekszego sensu w tarzaniu ryby po ostrej zeszlorocznej trawie i wypuszczaniu jej bez warstwy ochronnej do wody tylko dla kilku % wiecej.
Moja propozycja to fotografowanie zywych ryb z mysla o ich dalszym losie. Dyskryminacja osob zabierajacych ryby w swietle prawa jest tez pomyslem (choc cel jest szczytny) niezbyt trafionym ale to dluga dyskusja.... a nie chcemy tu burzy bo zabawa ma byc zabawa.
Moja prosba jest taka. Zanim zaczniemy fotografowac krecic filmy czy w jakikolwiek inny sposob dokumentowac sprawdzmy gdzie mozemy to zrobic najlepiej i najszybciej.

Ostatnio edytowano N, 12 kwietnia 2009, 09:54 przez Grzes D., łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 12 kwietnia 2009, 09:04 
Zaawansowany Forumowicz

W 100% zgadzam sie z Grzesiem , nie raz musiałem reanimowac złowiona rybe po mozliwie krotkiej sesji fotograficznej,więc nie wyobrazam sobie robienia dodatkowych zdjęć w/w propozycji.

Tytuł:
PostNapisane: N, 12 kwietnia 2009, 14:25 
Zaawansowany Forumowicz

Wiecie co, możecie nawet ustalic iż beda akceptowane zgloszenia telefoniczne,lub przyniesione przez gołębia nie koniecznie pocztowego, to wasza zabawa i wasza ewentualna rywalizacja.Wciąż się zastanawiam po co ta dyskusja, przecież i tak wszyscy będą wypuszczać,jest to jak dla mnie w takim wypadku tylko podwyższenie przyznawanej granicy punktowej, która tak naprawde nic nie zmienia.
Nie sugerowałem nic ponadto niż jest do tej pory i mogło by wydłużyć pobyt samej ryby poza jej środowiskiem, dlaczego taka burza się robi to już zagadka.
Zdażało mi się wycierać ryby do sucha ręcznikiem i żyją.
Zdażało mi się znakować i szczegółowo dokumętować ryby i żyją.
Reanimacji jeszcze nie miałem okazji przeprowadzać bo i nie musiałem.
Może właśnie dlatego dodatkowe zdjęcie makro, SAMEJ PRZYNTY
pięcio sekundowy filmik z odnoszenia ryby do wody, zamiast ustawienia statywu, samowyzwalacza i przyjęcia pozy wydają mi się w miare przystępnymi rozwiazaniami.
Jednak chyba by nie doszło do zwady pozostać przy starych zasadach zabawy bo jak sugerowałem bedzie to ciężki temat.
Oczywiscie nie mam zamiaru propagować wspomnianych przezemnie działań, gdyż w warunkach nazwijmy to polowych są złe i na codzień nie do przyjęcia.

Ostatnio edytowano N, 12 kwietnia 2009, 14:58 przez mirek, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So, 2 maja 2009, 08:02 
Forumowicz

bez sensu jest zaliczanie tylko tych ryb ktore wypuszczamy:) nie to ze miesiarz czy cos, i tak wypuszczam wszystko ale nie rozumiem w ogole ideii, ryb od tego wypuszczania napewno nie przybędzie, tam gdzie jest lipa dalej bedzie lipa

DON'T JUST DREAM IT. LIVE IT

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 15 czerwca 2009, 18:27 
Forumowicz

W regulaminie nie ma nic na temat kraju i miejsca połowu. Proszę o informację czy to oznacza, że można zgłaszać ryby złowione poza granicami polski i na łowiskach specjalnych, czy też jest to nieporozumienie?

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 15 czerwca 2009, 19:20 
Forumowicz

Ad. http://wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopi ... 2054#42054

Z powodu wypuszczenia ryb 12.06.2009 miałem drobną sprzeczkę z rodzicami, kompletnie nie rozumieją po co ja wędkuję, skoro wypuszczam ryby. Mają po 60 lat, więc pewnie się nie zmienią. Aczkolwiek widzę pewne postępy, ponieważ wypuszczanie 104 cm szczupaka w zeszłym roku nie zostało skrytykowane :grin:, nawiesem mówiąc też złowionego w Bugu.

Załączniki:
Zdjęcie078.jpg
Zdjęcie078.jpg [ 335.43 KiB | Przeglądane 18725 razy ]

Ostatnio edytowano Pn, 15 czerwca 2009, 20:07 przez Dziman, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 20 lipca 2009, 15:00 
Forumowicz

karhu napisał(a):
akuku napisał(a):
nie rozumiem w ogole ideii, ryb od tego wypuszczania napewno nie przybędzie, tam gdzie jest lipa dalej bedzie lipa
Błagam, napisz, że żartujesz...

w moich rejonach nie widze postępu :/ mam paru znajomych wszyscy lub wiekszość wypuszcza ryby.. niestety z tego powodu nie widze ze jest lepiej, a nawet powiedziałbym ze jest coraz gorzej

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 22 lipca 2009, 12:19 
Site Admin

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
37 * 1 = 37 = 76,80 pkt
Gratulacje

powinno być i juz poprawiłem :razz:

37 * 1 = 37 pkt
Gratulacje

76,80 z poprzednich wpisów po skopiowaniu się znalazło :)

natomiast długość odczytałem po dokładnym odczytaniu miarki pod lupą, jednakże zauważ że tylko na jednym zdjęciu, pozostałem 2 były zbyt słabej jakości :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 23 lipca 2009, 15:11 
Forumowicz

tzn moze zle to ująłem jestem jak najbardziej nokill, z pełnym szacunkiem dla przyrody i wogole mam ksywe przyrodnik.. halo.. ja mowie to co widze..

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 3 sierpnia 2009, 08:15 
Stażysta

Chciałbym zgłosić leszcza o długości 48cm i wadze 2kg.
Kij Shimano Alivio
Przynęta ziarno kukurydzy na haczyku nr. 8
Miejsce złowienia: Wisła w Glinach Wielkich.
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bartosz/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/HPIM0837.jpg
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bartosz/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/HPIM0838.jpg
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bartosz/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/HPIM0842.jpg
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bartosz/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/HPIM0838.jpg
Leszcz został złowiony 2 sierpnia 2009 około godziny 15:30 metodą gruntową.

Zanim zgłosisz następną rybę - przeczytaj regulamin.
Co do tego zgłoszenia wystarczy przeczytać dwa pierwsze punkty:

pawelwoblerek napisał(a):
1. Grand Prix FWŚ jest formą zawodów towarzyskich rozgrywanych pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami Forum Wędkarskiego Świata i dotyczy wyłącznie metody spinningowej i muchowej.
2. Użytkownik forum wyrażający chęć wzięcia udział w Grand Prix powinien zgłosić swój akces.

Ostatnio edytowano Pn, 3 sierpnia 2009, 08:29 przez barteq95, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1