Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest So, 23 maja 2015, 06:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 16 września 2008, 22:30 
Stażysta

morrum napisał(a):
Na szczupaki troszkę dużawa...

Na szczupaki chyba nie ma za dużych przynęt...
Ta "gumka" wcale nie jest największa w arsenale mojego kolegi. Co ważne- jest skuteczna!
Ja w to oczywiście nie wierzyłem, bo jak "normalna" ryba może się skusić na takie "coś". Uwierzyłem, jak Simonowi walnęła na to 80-tka, i całą :!: gumę miała w paszczy :roll:
Ten wobler na górze to skinner 18cm- nieźle obrazuje wielkość "gumki" :wink:

Załączniki:
Komentarz: gumka szczupakowa
DSCF0784.JPG
DSCF0784.JPG [ 91.57 KiB | Przeglądane 14749 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 17 września 2008, 10:58 
Stażysta

witam , wpadly mi w ręce stare blachy nie ktore sa interesujace bo nigdy takich nie widziałem. może ktos z z was kiedys lowil na takie blachy i moze cos o nich powiedziec np. jak sie nazywaja i co Wam sie takim sprzetem udalo przechytrzyc?

z gory dzieki

sory za poprzedniego...

Załączniki:
DSC04793.JPG
DSC04793.JPG [ 1.73 MiB | Przeglądane 2457 razy ]
DSC04792.JPG
DSC04792.JPG [ 1.71 MiB | Przeglądane 2488 razy ]
DSC04791.JPG
DSC04791.JPG [ 1.68 MiB | Przeglądane 2462 razy ]
DSC04786.JPG
DSC04786.JPG [ 1.64 MiB | Przeglądane 2397 razy ]
DSC04785.JPG
DSC04785.JPG [ 1.57 MiB | Przeglądane 2608 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 17 września 2008, 11:01 
Stażysta

...ciag dalszy

Załączniki:
DSC04800.JPG
DSC04800.JPG [ 1.65 MiB | Przeglądane 2418 razy ]
DSC04799.JPG
DSC04799.JPG [ 1.74 MiB | Przeglądane 2419 razy ]
DSC04798.JPG
DSC04798.JPG [ 1.68 MiB | Przeglądane 2416 razy ]
DSC04797.JPG
DSC04797.JPG [ 1.8 MiB | Przeglądane 2368 razy ]
DSC04796.JPG
DSC04796.JPG [ 1.66 MiB | Przeglądane 2411 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 17 września 2008, 11:01 
Stażysta

i jeszce jedna!!

Załączniki:
DSC04801.JPG
DSC04801.JPG [ 1.73 MiB | Przeglądane 2411 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 17 września 2008, 11:51 
Forumowy Wyga

Rozpoznalem Alge Kalewe i Gnoma.Bardzo lowne blaszki. Lubie lowic szczegolnie na mniejsze Gnomy 0-2

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 17 września 2008, 11:54 
Forumowy Wyga

Kilka wzorów rozpoznaję- kalewa , heitz, blaszki algo i gnomo podobne... Odnów je tak jak Ci radziłem, uzbrój w nowe kółka , kotwiczki i krętliki i nad wodę :grin:

P.S. Kilka killerków wśród nich widzę :cool: I powiem szczerze, że zazdroszczę Ci ich :roll: :razz: Mam nadzieję, że masz świadomość ile są warte wyroby z czaplą :mrgreen: Mam kilka takich i kiedy trzeba wchodzę za nimi do wody :wink: To ponadczasowe i łowne przynęty, przede wszystkim szczupakowe.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Tytuł: patenty
PostNapisane: Śr, 17 września 2008, 15:11 
Forumowicz

Kiedyś szukałem w biurze patentowym USA różnych ciekawostek. Między innymi wynalazłem trochę przynęt spinningowych. Na niektóre z nich patenty już wygasły (50 lat), na inne nie, ale do celów niekomercyjnych (na własne potrzeby) można je wykorzystać. Oto pierwsze dwa :

Załączniki:
wobler2.JPG
wobler2.JPG [ 409.25 KiB | Przeglądane 2590 razy ]
wobler_1.JPG
wobler_1.JPG [ 492.05 KiB | Przeglądane 2581 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 17 września 2008, 17:12 
Forumowicz

Ten z drugiej fotki dalej mozna nabyc w sklepach,wczoraj na e-buy ktos wystawil podobny z 1903r w oryginalnym ,drewnianym pudelku za jedyne$499 :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 17 września 2008, 18:38 
Forumowicz

patenty cd

Załączniki:
xwobler3.JPG
xwobler3.JPG [ 428.42 KiB | Przeglądane 2528 razy ]
xwobler4.JPG
xwobler4.JPG [ 588.88 KiB | Przeglądane 2482 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 18 września 2008, 21:26 
Stażysta

Prezent od znajomego:)

Załączniki:
IMG_2803.jpg
IMG_2803.jpg [ 757.87 KiB | Przeglądane 2389 razy ]
IMG_2802.jpg
IMG_2802.jpg [ 746.77 KiB | Przeglądane 2402 razy ]
IMG_2801.jpg
IMG_2801.jpg [ 935.51 KiB | Przeglądane 2379 razy ]
IMG_2800.jpg
IMG_2800.jpg [ 807.46 KiB | Przeglądane 2397 razy ]
IMG_2799.jpg
IMG_2799.jpg [ 730.27 KiB | Przeglądane 2402 razy ]

PostNapisane: Wt, 23 września 2008, 19:23 
Forumowicz

Dzisiaj dostałem kilka przynęt od kolegi z Kanady. Myślę ze jest to trochę odpowiedź na to, że pewnie nie znają kogutów. Nie są to koguty, przynajmniej tak jak ja to rozumiem, ale są ciekawe. Chociaż ta najmniejsza... Wyłączając pijawkę, która przetestuję już w piątek!

Załączniki:
IMG_0770.JPG
IMG_0770.JPG [ 387.56 KiB | Przeglądane 2379 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 23 września 2008, 19:50 
Forumowy Wyga

Marku glowki rybki mozna u nas dostac. reszta to okoniowe kombinacje z jigami. Lowne jesli chodzi o okonie i pstragi.
Zrobie ci kilka lepszych w kolejnej paczuszce

PostNapisane: Wt, 23 września 2008, 20:41 
Forumowicz

mak222 napisał(a):
Dzisiaj dostałem kilka przynęt od kolegi z Kanady. Myślę ze jest to trochę odpowiedź na to, że pewnie nie znają kogutów. Nie są to koguty, przynajmniej tak jak ja to rozumiem, ale są ciekawe. Chociaż ta najmniejsza... Wyłączając pijawkę, która przetestuję już w piątek!

Słyszałem,że tak zaczeła się historia ze śląskimi kogutami.Ktoś miał amerykańskie jigi z jakimś włosiem,długo walały się po pudełku,na kompletnym bezrybiu założył takiego jiga i złowił sandacza.Okazały się w miarę dobre na sandacze i kiedy wszystkie zostały na zaczepach,stworzono jakies podróbki z piór koguta bo akurat były pod ręką.I to byla rewelacja na sandały...I taka puenta,nie wszystko co amerykańskie jest najlepsze :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 września 2008, 09:07 
Forumowy Wyga

Wczoraj dopadł mnie szał porządkowania pudełek spinningowych, w związku z którym postanowiłem rozwinąć koncepcję rurki Radowana, kto jej nie zna, jest tu http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/view ... c&start=45 i skonstruować na jej bazie imitację zaskrońca. Znalazłem leżącego od dawna w pudełku dość długiego i wąskiego twistera, przewlokłem przezeń stalkę przez całą długość korpusu, na końcu umieściłem kotwiczkę, stalkę kilkoma oplotami i węzłami przymocowałem do oryginalnej kotwiczki rurki a następnie dla pewności przeciągnąłem przez wnętrze rurki i zamocowałem krętlik do kółka łącznikowego, do którego dodałem od spodu kotwiczkę. Całość ma około 25 cm długości. Myślę też, że środkową kotwiczkę, mocującą twisterka można w takiej sytuacji zamienić na jakiś drut. Po wszystkim została mi zabawa z markerem i ostateczny efekt wygląda mniej więcej tak :razz: :lol: :mrgreen: Nadałem tej przynęcie roboczą nazwę "Snejk" :razz: . Mam tylko nadzieję, że "ogon" nie stłumi zbytnio zygzakowania rurki. Testy zapewne niebawem :grin:

Załączniki:
snejk.JPG
snejk.JPG [ 197.78 KiB | Przeglądane 2362 razy ]

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 września 2008, 10:07 
Forumowy Wyga

3 kotwiczki? nie jestem pewien ale u nas mozna chyba tylko na 2... Jeli sie myle to z gory przepraszam

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 września 2008, 10:21 
Forumowy Wyga

RAPR rozdz.4, §3, pkt 2e.
Cytuj:
Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z różnych materiałów naturalnych lub sztucznych. Przynęty te mogą być uzbrojone najwyżej w trzy haczyki o rozstawie ostrzy nie większym niż szerokość przynęty sztucznej /z tolerancją do 2 mm/.

Zajrzyj tu Grzesiu http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl/ ... egpzw.html

Istotnie od niedawna można stosować 3 haczyki (kotwiczki) wcześniej przez długie lata maksymalną ilością były 2 do każdej przynęty.

Sam jestem zwolennikiem 2 kotwiczek, wiec zaznaczyłem, że tę środkową, zamieniłbym na jakiś drut trzymający gumkę. Generalnie dodałem kotwiczkę przednią, gdyż praktyka pokazuje, że długie przynęty atakowane są przez drapieżniki "w łeb" i ta powinna być najbardziej chwytna, choć wydaje mi się nieco za duża (innych nie miałem na stanie). Zresztą to prototyp i wszelkie sugestie są mile widziane :smile:

O ile dobrze się domyślam, ograniczenie ilości haczyków i grotów miało w zamyśle ukrócić proceder "szarpania" pod pozorem spinningowania. Ów "snejk" jest przynętą powierzchniową, wiec mam nadzieję, że nikt nie zarzuci jej bycia krwawym narzędziem kłusowniczym.

Pozdrawiam.

P.S. Wymyśliłem, ażeby faktycznie środkową kotwiczkę zlikwidować i zamocować twistera na jakiejś drucianej spiralce lub innym patencie, natomiast przednią kotwicę przesunąć do tyłu i ulokować ją albo gdzieś w połowie długości rurki (tylko jak :?: ) albo na końcu rurki, ale od spodniej strony, w takim wypadku wystarczy wywiercić dodatkowy otwór.

P.S. P.S. Przednia kotwiczka już zniknęła a środkowa z góry trafiła na dół. Gumkę zamocowałem na wygiętym druciku (wzorowałem się na systemikach Mustada). Jest lepiej, choć wciąż nie do końca jestem zadowolony. Obmyślam plan zamocowania tej kotwiczki na około połowie długości rurki. :cool:

Ostatnio edytowano Pt, 26 września 2008, 19:14 przez morrum, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 września 2008, 09:14 
Forumowicz

Prosty sposób mocowania twistera to kawałek drutu,tak jak mocowane są gumowe rybki przy błystkach obrotowych np.meppsach.
Ale chciałem wrocić do rurki Radowana,sadzę że po małym dopracowaniu mogłaby być świetną przynętą na belony z plaży.Mam juz nawet pewną koncepcję i szkoda tylko,że do maja taki szmat czasu.
Jeżeli znajdę odpowiedni materiał to wykonam dalekosiężną wersję na morskie trocie,to będzie można wypróbować znacznie szybciej.
Zainspirowała mnie ta rurka,sądzę że będzie ciekawą przynętą w plażowym spinningu,a nawet w ofertach amerykańskich,chociaż mają całe mnóstwo wszelakich dziwolągów,nie widziałem podobnej przynęty.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 września 2008, 21:21 
Forumowy Wyga

Zrobiłem to, o co mi mniej więcej chodziło, trochę bólu i 2 niepotrzebne otwory, ale jest.
Snejk Mark III :mrgreen: Wersja prawdopodobnie ostateczna :grin:

Długość całkowita (z rozwiniętym ogonkiem) 25 cm, masa własna 36 gramów.

P.S. Niestety testy wypadły fatalnie :evil: cokolwiek przyczepione do rurki by nie było, gasi to zygzakowanie przynęty, snejk zamiast poruszać się wężowym ruchem idzie prosto jak po sznurku :sad: jednym słowem niewypał :cry:

Załączniki:
Snejk Mk III.JPG
Snejk Mk III.JPG [ 185.86 KiB | Przeglądane 2501 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 września 2008, 14:53 
Forumowicz

Morrum,krótki filmik instruktażowy jak łowić na snejka.
(Myślę,że pasuje do tematu i można go tu zamieścić.)

http://pl.youtube.com/watch?v=iF5cWZtNfDU&feature=related

Tylko nie próbuj tego:

http://pl.youtube.com/watch?v=PUAlagPV1rI&feature=related

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 września 2008, 17:24 
Forumowy Wyga

Po tym "okazie" z drugiego filmu Radowan z Markiem przepłynęli kiedyś :mrgreen:

A niestety mój snejk okazał się katastrofą i po prostu nie pracuje. Nawet ta kotwiczka na środku rurki źle wpływa na jej akcję, dopiero rozebranie wszystkiego i powrót do pierwotnego uzbrojenia zaowocował oryginalnym, wężowatym torem pracy wynalazku. A szkoda. Ale nie poddaję się :grin:

Tytuł:
PostNapisane: N, 28 września 2008, 13:38 
Forumowicz

Myslę,że wystarczy na kotwiczce (przy oryginalnym uzbrojeniu) zrobić jakąś dekorację z piór,barwionej sierści czy cristal flashu.
Ewentualnie można również pokombinować z jakąś turbinką,przed lub za rurką.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 grudnia 2008, 15:38 
Forumowicz

Czy ktoś łowił kiedyś na takie cuda :?: W opisie na opakowaniu było napisane że są one na pstrągi :?: Wahadłówki były kupione w Hiszpanii :wink: Są bardzo lekkie wręcz powierzchniowe :!: Pierwsza z lewej i trzecia są zamontowane na krótkiej osi na końcu więc wskazuje ze się kręcą w około własnej osi :?: Ciekawe jak sprawdzają się w praktyce przy połowie innych ryb bo na pstrągi się nie wybieram raczej nigdy :?:

Załączniki:
IMG_0003.JPG
IMG_0003.JPG [ 37.68 KiB | Przeglądane 14847 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 20 lutego 2009, 13:59 
Forumowy Wyga

Dziś w sklepie wypatrzyłem znów dość oryginalny tandem.
Z dwóch kupiłem jeden (druga błysteczka była niebieska) jest to dość prosta wahadłóweczka o długości 65 mm. i wadze 21g. Jest wykonana z blachy o grubości 2mm ale dość mocno wykrępowana. Na kotwiczce znajduje się ciekawy dodatek w postaci twisterowego ogonka z króciutkim owalnym korpusiku z dziurką - drugi taki jest dołączony do zestawu jako zapas.
Przynęta jest rodem z Francji, podobnie jak jedna z poprzednich pokrak jakie tu wstawiłem :razz: Pogrzebałem w necie, i znalazłem te przynęty za blisko 4 €, a ja zapłaciłem w złotówkach przy obecnych kursach prawie za pół ceny, ale i tak za dużo :razz:
Większe modele w kształcie naszych gnomów czy krabów są pokazane jako killery sumowe...

Załączniki:
Komentarz: CUILLER CARNASSIER ONDULANTE SERT TANZILLI ZILLAX 15 ET 21G
DSC00019.JPG
DSC00019.JPG [ 209.33 KiB | Przeglądane 2536 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 26 lutego 2009, 16:11 
Zaawansowany Forumowicz

Michał kiedy byłem na zawodach okręgowych, Kozłowa Góra, (latka płyną ) wylosowałem do łodzi gościa z Żor, ten dokładał do wszystkiego po dwa a nawet trzy odcięte ogonki twisterów, na jednej kotwicy miał nawet trzy kolory, ja swoim starym sposobem dwa sandały on nic, tak więc nie jest to znowu jakaś nowość bo stosują to już od dawna nasi też nie tylko we Francji. :grin:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 26 lutego 2009, 18:00 
Chyba najdziwniejsze przynęty są produkowane dla bassów i muskie - gumowe jigi z fikuśnymi kołnierzami, duże spinnerbaity i przynęty na muskie - powierzchniowe, bucktaile...

http://www.youtube.com/watch?v=txFUp8S4cD0

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1