Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Pn, 21 września 2020, 13:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 27 stycznia 2011, 19:27 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Dodaję ankietę o takiej treści. Moim zdaniem zgłaszanie ryb złowionych poza RP bardzo zaburzy tabelę. Ja na przykład w tym roku jadę na 3 tygodnie do Skandynawii i pewnie złowię około 10 szczupaków powyżej 80 cm, pewnie też trochę pstrągów, jazi, sandaczy i okoni, znacznie przekraczających najniższy próg. Dlatego proponuję w regulaminie wyłączyć ryby z poza Polski. Żeby jednak było demokratycznie dodaję ankietę.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 27 stycznia 2011, 20:48 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Dzięki. Przez ostatnie dwa lata zajmowałem się w zasadzie tylko spławikiem, więc prawie tu nie zaglądałem. Ten rok planuję bardziej spinningowo I przypomniało mi się GPFWŚ, więc zajrzałem, to fajny motywator do łowienia.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 27 stycznia 2011, 20:54 
Forumowy Wyga

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Cholera, ja właśnie załapałem że ja sporo fajnych ryb łowie za granicą, ale mam nadzieje że ta moja się nie będzie liczyła??

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 27 stycznia 2011, 20:57 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 1 razy
Dla zagraniczniaków proponuje oddzielną klasyfikację.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 27 stycznia 2011, 20:58 
Dago, nie idzie ustalić Polskich a ty jeszcze zagrańczne chcesz dorzucic :P

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 27 stycznia 2011, 21:03 
Zaawansowany Forumowicz

szczupaczek napisał(a):
Dago, nie idzie ustalić Polskich a ty jeszcze zagrańczne chcesz dorzucic :P

Innymi słowami odpowiadam na pytanie Dzimana. Nie uwzględniać w tabeli polskiej ryb z zagranicy. Ale, że sporo osób tam wyjeżdża albo na stałe mieszka to dla nich osobna klasyfikacja. Wiem, że kiedyś takie głosy (globtrotteróew i emigrantów) za taką opcją były.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 27 stycznia 2011, 21:09 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 5 razy
dago napisał(a):
Ale, że sporo osób tam wyjeżdża albo na stałe mieszka

Ja miałem raczej na myśli, że dorzucam tam blachą :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 27 stycznia 2011, 21:11 
Zaawansowany Forumowicz

maniek72 napisał(a):
dago napisał(a):
Ale, że sporo osób tam wyjeżdża albo na stałe mieszka

Ja miałem raczej na myśli, że dorzucam tam blachą :mrgreen:

Teraz załapałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 29 grudnia 2014, 13:53 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 497 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Nie.

PostNapisane: Cz, 21 listopada 2019, 11:59 
Forumowy Wyga

Podziękował : 135 razy
Otrzymał podziękowań: 212 razy
Grzesiek słusznie zauważył, że temat jest...

Słuchajcie. Co Wy na to, by wreszcie dopuścić ryby zza granicy?
Żeby nie było, że ktoś jedzie na tydzień i sprząta GP moja propozycja jest taka, by progiem zgłoszeniowym była norma brązowego medalu a dodatkowa premia 100 tylko pkt. za przekroczenie normy złotego medalu lub progu dla zgłoszeń zagranicznych w RPwDR "WŚ".
By nie komplikować liczenie byłoby tak samo, czyli przy normie zgłoszeniowej na poziomie brązowego medalu szczupak 101 z Pl to 100+36×5 +100za brązowy razem 380 a z SE 100+36×5 czyli 280.
Otwieram zażartą mam nadzieję dyskusję :D

P.S. W Polsce mamy wody prywatne z rybostanem lepszym niż w większości skandynawskich wód. Jedynie ceny zaporowe.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: Pt, 22 listopada 2019, 07:13 
Forumowicz

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy
A co jak ktoś bedzie merliny czy rekiny zgłaszał? Trzeba by było dla każdej ryby zrobić opisy i progi medalowe.

PostNapisane: Pt, 22 listopada 2019, 07:44 
Forumowy Wyga

.... kup sobie "WŚ" albo przekartkuj w jakimś sklepie. Nikt nie mówi o egzotyce a o rybach występujących nawet nie gdzieś w Europie... tylko gatunki rodzime.
Nigdy też nie braliśmy pod uwagę ryb stricte morskich z tego co pamiętam.

I jeszcze jedno, bo wnnerwia mnie to równie mocno, co nazywanie byle pełnołuskiego tuczonego w stawie karpiszona szlachetnym mianem sazana, a jest chyba równie powrzechne - ryba to MARLIN, Merlin to czarnoksiężnik z legend arturiańskich.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 00:24 
Forumowy Wyga

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Nie jestem entuzjastą łowisk zagranicznych w GP. Nieco trudniej jednak o wspólny mianownik. Oczywiście Michał ma rację, że da się w Polsce znaleźć prywatne wody lepsze niż wiele łowisk zagranicznych, ale jakoś tak mimo wszystko... :)

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 01:17 
Forumowy Wyga

Zdanie Twoje rozumiem i szanuję.
Przy swoim nie będę się upierać.
GP od 5 lat pozostaje w formie niezmienionej. Czy zasady są dobre - uważam, że tak. Nie mniej zwróć uwagę na to ile osób się udziela regularnie. Jest martwo i drętwo. GP to dla wielu, a szczerze mówiąc kilku, osób jedyny temat w którym chce im się udzielać.
Adam organizując zlot nad Wartą ruszył tyłki kilku osobom. Było fajnie, forum odżyło na moment i ... jest jak było. Zostały wspomnienia i nadzieje.
Łukasz na wariata założył temat o zlocie w Szwecji. Próbuję, zachęcam i nic. Ktoś tam coś przegląda, ale zainteresowanie nikłe. W modowni ... zresztą wiesz jak jest.
Dopuszczając na pewnych zasadach ryby zza granicy miałem nadzieję na to, że Zamela pokaże jakieś holenderskie drapieżniki, że jakieś angielskie karpie się pojawią a może nawet coś ze Szwecji. Byleby coś drgnęło, byleby jeszcze jakaś iskierka się tliła.

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 10:01 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
Zacznę od końca. Mamy wody prywatne z dużymi rybami, ale przecież tu takich ryb przynajmniej teoretycznie nie zgłaszamy. Właśnie o to lata temu była wojna z Mańkiem i rybami z jego bagna.
Drugi temat to te przeliczniki. O ile jestem na bieżąco to na brąz trzeba 95cm, ale to nieistotne. Istotne dla mnie jest natomiast to ile Ty Michale złowisz takich szczupaków w Szwecji, a ile na PZW i czy Twoim zdaniem będzie to adekwatne?
Może łowisz regularnie metrówki na PZW, może masz pod ręką lepsze wody - ja przez niemal 40 lat łowienia na Bugu, Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, czy teraz na Odrze i okolicach nigdy metrówki nie złowiłem, choć wiem, że i na Podlasiu i na Dolnym Ślasku takie ryby są.
I ostatni post - to że Zamela zgłosi holenderskiego drapieżnika, czy Ty szweckiego nie wpłynie w żaden sposób na życie forum, bo akurat wy dwaj jesteście nielicznymi pozostałymi kołami napędowymi tego forum. Pisałem już o powodach takiej sytuacji i wciąż uważam tak samo. Zagladam na inne fora i widzę to samo. Jedno z nich napędzane jest różnymi sposobami przez miesięcznik, pod którego egidą działa i reklamodawców, drugie napędzają w zasadzie tylko lokalni wędkarze, pisząc w kilku tych samych tematach, pozostałe stoją nietknięte od lat.
Mógłbym temat rozwinąć, ale nie wiem czy chcę publicznie, więc może tyle wystarczy.
Oczywiście decyzję pozostawiam innym, w końcu to tylko zabawa, w której od lat czynny udział bierze kilka osób. W sumie to chyba komentowanie GP wciąga więcej osób niz samo w nim uczestnictwo. Może więc wystarczy poddać w wątpliwość zasady w nim panujące, bądź zaproponować zmiany, by pobudzić forum :lol:

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 12:56 
Forumowy Wyga

Jesteś pewien, że nie zgłaszamy? "Wojna" była dawno. Komuś przeszkadzało i kłuło w oczy, że ryby z "lepszej wody"- czyt. od Mańka - są zgłaszane. Tym samym osobom nie przeszkadzało zgłoszenie przezajebiaszczej sieji Adriana z łowiska specjalnego objętego dodatkowymi opłatami o czym on sam, jak i pozostałe znające temat osoby, zapomniał wspomnieć w zgłoszeniu a fakt ten wyszedł chyba już po podsumowaniu sezonu. Od tego czasu przestałem się przejmować z jakiej wody jest ryba, bo co to zmienia.
Ale okej, zostańmy przy rybach złowionych tylko na terenie Polski.

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 14:13 
I miejsce w GPFWŚ 2014

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 85 razy
Sieja Adriana była niczym w porównaniu do pięknych szczupaków i okoni łowionych w tajemniczych jeziorach rezerwatu przyrody w Nadleśnictwie Sobibor. Z tego co pamiętam, chyba nawet jakieś mandaty się posypały.

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 15:24 
Forumowy Wyga

Okoni na szybko nie kojarzę znaczy pamiętam że były, ale rozmiarowo trudno mi powiedzieć, szczupaki tak. Czy były w jakimś rezerwacie łowione - głowy nie daję. Mogę tylko od siebie powiedzieć, że szczupak, którego zgłosiłem był złowiony w wodzie nie PZW lecz co ciekawe czesanej siatami przez lub za zgodą "opiekuna" łowiska. Nie pamiętam by jadac tam była jakaś informacja o rezerwacie czy zakaz wjazdu. Było to w 2012r. Wówczas wybuchła burza i jakieś dziwne domysły. Wówczas też zmieniony został regulamin na wody tylko niespecjalne PZW. Sieja Adiego złowiona została w 2013r. Na wodzie specjalnej z dopłatą. Rok później złowiliście z Przemkiem i Danielem bużańskiego szczupaka - samobójcę trzykrotnie. Ryba ta zepchnęła te piękne ryby Mańka i jego ekipy poza tabelę rekordów. Okonie o których wspominasz nie wiem czy w ogóle w tabeli rekordów były.
Nie chcę tu być advocatus diaboli, lecz o ile wiem Maniek czy kto tam dostał jakiś mandat, lecz kilka lat później czy raczej zim, bo sytuacja miała miejsce na lodzie, od okoliczności łowienia tych "pięknych szczupaków i okoni" a czy na tym samym łowisku?
Lecz jeśli dla Ciebie sieja na vice rekord kraju jest niczym, to nie wiem co powiedzieć :?
Dla mnie to wspaniała ryba i wielkie osiągnięcie absolutnie bez względu na to, w jakiej wodzie została złowiona - bo przecież nie w kwadratowym przerybionym stawie -i dlatego chciałem umożliwić zgłaszanie ryb również spoza granic naszego kraju - acz jak najbardziej rodzimych - by od czasu do czasu ktoś złowiwszy rodzynka z obcym nawet paszportem mógł się rybą w GP pochwalić i zabawę uatrakcyjnić.

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 16:00 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 79 razy
Jak będzie dopuszczone zgłaszanie ryb zza granicy to może zacznę coś wrzucać z moich krótkich wyjazdów bo u mnie w okolicy z wodą słabo a dziś się dowiedziałem że nawet staw do którego mam najbliżej został hmm przejęty czy coś nie wiem ale pewne jest że chcą wypompować wodę , wyłowić "moje" ryby po czym wziąć t w dzierżawę i zakarpić to by była III woda którą tracę w tym roku więc tak naprawdę jak nie wykopię sowjego stawu mogę skupić się już tylko na przeglądaniu zdjęć historycznych bo u mnie ryb nie ma i nie będzie a świadczyć o tym mogą moje zgłoszenia , ostatnia ryba punktowana zostałą złowiona chyba w 2013r a nad wodą w tym roku spędziłem ponad 120 dni :| .

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 16:58 
I miejsce w GPFWŚ 2014

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 85 razy
Nie zrozumieliśmy się. Sieja Adiego była piękną rybą i po części czuje się współtwórcą jego sukcesu bo została złowiona na błystkę mojej produkcji. W moim wpisie chodziło o to, że została złowiona w wodzie PZW, zgodnie z regulaminem RAPR, w przeciwieństwie do szczupaków i okoni łowionych w rezerwacie przyrody. Nie dostał też żadnej nagrody bo to tylko zabawa, chociaż o ile pamiętam Artur obiecywał jakieś czapki za podium w ostatniej edycji, ale do dziś nic do mnie nie przyszło :lol: Więc skończmy tą nic nie wnosząca do tematu dyskusję. Jestem przeciwko wprowadzeniu "zagranicznych" ryb do GPFWŚ. Jeżeli ktoś fajnie połowi za granicą, zawsze może się pochwalić na forum, jest tu sporo tematów w których można to zrobić.

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 17:40 
Site Admin

włóczykij napisał(a):
Zacznę od końca. Mamy wody prywatne z dużymi rybami, ale przecież tu takich ryb przynajmniej teoretycznie nie zgłaszamy. :lol:

morrum napisał(a):
Jesteś pewien, że nie zgłaszamy? "Wojna" była dawno. Komuś przeszkadzało i kłuło w oczy, że ryby z "lepszej wody"- czyt. od Mańka - są zgłaszane. Tym samym osobom nie przeszkadzało zgłoszenie przezajebiaszczej sieji Adriana z łowiska specjalnego objętego dodatkowymi opłatami o czym on sam, jak i pozostałe znające temat osoby, zapomniał wspomnieć w zgłoszeniu a fakt ten wyszedł chyba już po podsumowaniu sezonu. Od tego czasu przestałem się przejmować z jakiej wody jest ryba, bo co to zmienia.

Rogóźno nie jest wodą prywatną.
Nie wiem nawet czy jest łowiskiem specjalnym. To woda PZW pod opieką chyba Koła Górnik z dodatkową opłatą. Moje koło też ma dwie takie glinianki i mimo, że wykupuję licencję to jeszcze w żadnym z nich kija nie moczyłem - wolę rzekę. Nie zmienia to faktu, że na brzegach obu z nich stoją tablice informacyjne z numerem łowiska i informacją, że woda jest pod opieką koła i że mogą w nim łowić członkowie tego koła. Członkowie ci, budują pomosty, dwa razy w roku sprzątają brzegi, organizują zawody, czasami wpuszczą jakiegoś kroczka z pieniędzy składkowych - ale czy to oznacza, że to woda prywatna? A tym bardziej czy te moje glinianki, czy Rogóźno mozna porównywać do wód szwedzkich?
morrum napisał(a):
Ale okej, zostańmy przy rybach złowionych tylko na terenie Polski.

Najpierw nawołujesz do zażartej dyskusji, a gdy pojawia sie jeden post nie po Twojej myśli - spuszczasz głowę? Pokaż tę zażartość :twisted:

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 18:14 
Forumowy Wyga

Z Twoim zdaniem liczę się najbardziej. I nie mam zamiaru się kłócić.
Czy można je porównywać do wód szwedzkich... jeśli weźmiemy pod uwagę, że u nas szczupak ma lepsze przyrosty to owszem. Niedawno sam pisałeś, że Twoi koledzy jeżdżą co rok, z sentymentu bo ryb już tam nie ma . Wody na które wyjazdy organizuje Eventur bardzo szybko stają się taką samą rewelacją jak większość naszych.
Tam gdzie byliśmy w zeszłym roku od dwóch sezonów nie padła metrówka a nasz wynik - 3 osób w tydzień - był ilościowo zbliżony do dziennego wyniku 2 osób w poerwszych ekipach wysłanych tam przez E. Ilościowo, bo jakościowo było duużo gorzej.

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 18:34 
Site Admin

Nie łowią tyle co kilkanaście lat temu, ale jednak wciąż więcej niż "w domu". Widzę też analogię do Was. Kręci ich samo planowanie, kompletowanie sprzętu... i odliczanie dni i to nazwałem sentymentem. Nie zamierzam się wypowiadać, bo nie lowilem w Szwecji. Mogę się natomiast wypowiadać na temat choćby Rogoźna, bo byłem tam na majowce i nawet śledzika nie zlowilem, mimo że pojechałem na szczupaki. To mnie jednak nie upoważnia do porównywania wód, bo nie mam namacalnego odniesienia i dlatego liczyłem, że jako osoba posiadająca doświadczenie na obu łowiskach (w obu krajach) szczerze odpowiesz na zadane Ci pytanie.

PostNapisane: N, 24 listopada 2019, 18:54 
Forumowy Wyga

Najlepszą wodą w Szwecji na jakiej łowiłem była Mörrum. Rzeka łososiowa. 3 szczupaki 80+ w 10 minut - inge problema ;) to było jednak nic przy znajomym na dzikim jeziorku. Czy szwedzka średnia jest lepsza niż polska , no oczywiście. Gdyby było tak samo nikt by kasy nie tracił bez sensu.
Mam jednak info o jeziorach w naszym kraju, gdzie Szwecja się chowa, nawet ta lepsza ;)
Jeśli będzie okazja, nie omieszkam sprawdzić :D

PostNapisane: Cz, 28 listopada 2019, 11:02 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Panowie przecież to tylko zabawa. Tak jak gadałem z Zamela jak by ktos mieszkał na stałe za granicą to inna sprawa... a tak przecież może być że ktos z nas pojedzie i nie bedzie miał co zgłosić. Może inaczej punktujmy tych co maja do wody 15km minimum i tych co maja jak ja 70km minimum. Albo Xi co lowili z brzefu i tych co mają łodz i echo . Pamietajmy to tylko zabawa. ( ja w tym roku mialem pare ryb do zgłoszenia i nie zglosiłem , procz tej co michał wrzucił) . Bo to tylko zabawa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1