Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 21 marca 2019, 21:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 24 października 2008, 15:09 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam.
Czy łowił ktoś woblerkiem Happy Minow 65?
Znalazłem takiego nad wodą i niewiem czego się po nim spodziewać tzn. na jaką wode mi go polecacie itp.
Z góry dzięki :mrgreen: .

PostNapisane: Wt, 5 maja 2009, 17:09 
Otwierając nowy wątek chciałbym by w jednym miejscu znajdowało się większość informacji na temat woblerów, nowości, ich przeróbek, komentarzy i opinii na ich temat.

Pragnę dyskusję rozpocząć od pytania. Kto ma jakiekolwiek doświadczenia z woblerami f. Jaxon?? Jakie są Wasze ulubione modele?? Moim jak narazie najlepszym typem ze stajni Jaxon jest Karaś - dobrze pracująca przynęta szczupakowa w sporym wyborze wielkościowym a także w dwóch wersjach (płytko i głębiej nurkujących).

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 maja 2009, 18:20 
Forumowy Wyga

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 118 razy
Ja to może tak w skrócie, z tych, co mam doświadczenia.
Ferox - agresywnie pracujący wobler niezły na pstrągi, być może na trocie, u mnie lubiany przez okonie.
Classic - mam jeden mały egzemplarz sprzed kilku lat, obdrapany przez liczne okonie i nieduże szczupaki, dobra przynęta do obławiania płytkich łąk.
Horn - przeznaczenie podobne jak modelu powyżej, plus nocny połów sandaczy. Ma jedną wadę wrodzoną, przy oryginalnym uzbrojeniu najczęściej ze wszystkich moich dwuczłonowców zahacza przednią kotwiczką o tylną podczas rzutu.
Panda - niezła propozycja dla łowców okoni.

Przed tym sezonem zakupiłem kilka sztuk serii ATRACT XTR, dokładniej XTRD-D 5D i 6C oraz XTRA 3,5A i 4,5A. Te 2 pierwsze z myślą o okoniach i szczupakach, te drugie pod klenie, jazie, może wybredne bolenie. Jeszcze nie testowane, więc niewiele o nich wiem.

Ogólnie rzecz biorąc, przy całej mojej niechęci do wspominanej marki uważam, że akurat woblery, podobnie jak inne przynęty spinningowe tego importera, są dobre, przynajmniej te, które wyglądają "normalnie" nie są udziwniane (w przypadku niektórych już na pierwszy rzut oka widać, ze są dalekowschodnimi bublami).
Czasem tylko wymagają wymiany kotwiczek, częstokroć ich największą a w zasadzie jedyną wadą jest właśnie logo na opakowaniu :cool: :razz:

Keta mówiłeś o przeróbkach woblerków...
Wiele osób "tunninguje" woblerki boleniowe (Salmo Thrill, Gloog Hermes ) i zwiększa ich łowność jednym prostym zabiegiem - odłamaniem steru możliwie blisko korpusu wabika.
Znam wytrawnych łowców rap, u których mniej więcej na 10 woblerów 8 ma jedynie resztki sterów a reszta ma stery normalne, zostawione tak na wszelki wypadek. Ja jak na razie powoli się do tego rozwiązania przekonuję - żal mi nietanich przecież przynęt :wink:

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 6 maja 2009, 12:11 
Forumowicz

Keta ja posiadam jaxona flagowca , pół czerwone , pół biały i ma na sobie taki połysk. Jest to wobler płytko schodzący ale na jedno łowisko na które jeżdze na szczupaki najskuteczniejszy!

Tytuł:
PostNapisane: So, 4 lutego 2012, 18:15 
Stażysta

Od takich zaczynałem
Obrazek
Dobre na klenie na płytkich łowiskach
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N, 11 stycznia 2015, 21:59 
Stażysta