Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 24 września 2020, 06:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So, 29 listopada 2008, 09:34 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
sebeq napisał(a):
brały tylko na małe białe kopytko z czarnym grzbietem

czyli mam rozumieć że na inne przynęty nie chciały brać w tym czasie....a inni zawodnicy jak też im tak brały????????//

PostNapisane: So, 29 listopada 2008, 16:26 
Stażysta

Witam

Jesli komus to pomoze , to chciałbym powiedziec ze dzis okonie uderzały tylko w seledyn i motoroil na ile kolory wogole nie reagowały :???: Drobnica barała z opadu natomiast wieksze sztuki uderzaly w prztnęte ktora malymi skokami , pukała w dno.

Mam nadzieje ze moje obserwacje przydadza sie w najblizszych polowaniach an pasiaki, bo jak wiadomo , gusta tych ryb zmieniaja sie bardzo szybko i za kilka dni moga brac na zupełnie inne kolory :grin:

qudłaty

PostNapisane: N, 30 listopada 2008, 15:29 
A gdzie szukać okoni o tej porze roku i czy pogoda ma jakis wpływ na ich miesce pobytu ??

PostNapisane: N, 30 listopada 2008, 17:08 
Stażysta

Adike napisał(a):
A gdzie szukać okoni o tej porze roku i czy pogoda ma jakis wpływ na ich miesce pobytu ??

Dobre pytanie. Z moich obserwacji wynika ze najlepsze miejsca na znalezienie okonia bardzo nie zmieniaja sie przez cały rok, no może z wyjatkiem srodka zimy kiedy większe osobniki i towarzyszace im ,,dzieciaki" przebywaja w głebszych partiach wody.
Przez wiekszość roku jak pewnie wiesz , bankowa miejscowka są spadki dna, podwodne górki, oraz wszelkiego rodzaju ,,urywacze przynet" czyli powalone drzewa , pobliże trzcinowisk , oraz budowle wodne : filary mostów , pomosty ( bardzo duze sztuki kryja sie tam przed słońcem).
Co do pogody to troche trudniejszy temat, czytałem gdzies że okonie sa bardzo wrazliwe na skoki ciśnienia. Np w ostatnim okresie gdy troche mroziło ( wydawałoby sie ze idealna pogoda na wczesno zimowego okonia ) pasiaki wogole nie brały , natomiast sandacze różnych wymiarów rzucały sie na wszystko . Z koleji wczoraj gdy pogoda zmieniała sie jak szalona,słońce , deszcz, snieg i tak w kółko , przy jednym zwalonym drzewie zlapałem 16 sztuk :mrgreen:
Co moge Ci doradzic to tylko tyle abys cały czas próbował w różnych miejscach i z kolorem i wielkoscia przynet, bo okon to bardzo trudny przeciwnik. Próbuj probuj i jeszcze raz próbuj a napewno woda nagrodzi Cie jakims pięknym trzydziestakiem.

qudłaty

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 kwietnia 2009, 08:45 
Zaawansowany Forumowicz

gdzie ich szukac wszedzie tam gdzie sa podwodne Górki i spady wiadomo tam są zawsze te wieksze sztuki ...takie jak ten :mrgreen:

Załączniki:
Komentarz: złowiony właśnie na dośc głębokim gruncie około 4 metra
DSC00264.JPG
DSC00264.JPG [ 117.64 KiB | Przeglądane 8005 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 kwietnia 2009, 10:18 
Forumowicz

Teraz jest dobra pora na okonie..i tu właśnie na te większe(Te wytarte już startują).Krótkie natężenie aktywności warto wykorzystać,ponieważ póżniej ciężko o większe sztuki.Okonia szukam w średniej rzece na płyciznach(spokojna woda),tam gdzie już roślinki i zielsko odbiło od dna(jest to miejsce w którym jest sporo drobnicy).Przynęta moja ulubiona to obrotówki jedyneczki,kolory w zależności od natężenia światła.Później na następne dobre brania czekam do połowy czerwca i trwają do pierwszych dni lipca.

Załączniki:
Wczorajszy okoń.jpg
Wczorajszy okoń.jpg [ 54.66 KiB | Przeglądane 15182 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 kwietnia 2009, 20:46 
Forumowicz

A oto dziesiejszy :wink:

Załączniki:
Ładny Okoń.jpg
Ładny Okoń.jpg [ 122.1 KiB | Przeglądane 7958 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 1 maja 2009, 20:58 
Forumowy Wyga

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Ładny
Ale to że u Ciebie na Łynie dobrze biorą duże okonie po tarle nie jest regułą na innych rzekach. Każda rzeczka ma swoją specyfikę i to jest w nich fajne.
Na mojej rzeczce naprzykład okonie biorą dopiero w drugiej połowie maja wcześniej na co by nie łowić i tak będą brały tylko szczupaki. Z mojego skromnego doświadczenia wynika że w połowie maja po deszczach na mojej rzeczce zwykle jest spory przybór woda nawet wylewa na łąki i dopiero gdy stan wody w rzece wróci do normy zaczynają brać okonie. To jest koniec maja a czasami nawet początek czerwca. A na duże okonie najlepsza jest jesień. Prowadze wędkarski dzienniczek to wszystko mam zapisane i mogę sobie tak analizować :grin: Tak jest na Kostrzynie ale na Liwcu, Muchawce i Świdrze już jest inaczej ale tych rzeczek jeszcze tak nie znam.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 10 lipca 2009, 17:16 
Stażysta

No to jak pan nie wierzy to proszę obejrzeć jig master...pozdrawiam;]

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 lipca 2009, 07:42 
Stażysta

Bartek p4 napisał(a):
No to jak pan nie wierzy to proszę obejrzeć jig master...pozdrawiam;]

Obejrzę, Bartku (po raz dwudziesty piąty). Mów mi na "ty", pozdrawiam :cool:

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 lipca 2009, 17:21 
Stażysta

No ja już ze 35 razy oglądałem :)

Tytuł: okon
PostNapisane: N, 23 sierpnia 2009, 17:24 
Stażysta

Cześć. Dopiero zaczynam przygodę z wędkarstwem i chciałbym złowić na początek okonia. Łowiłem już leszcze i płotki ale to, że tak powiem narybek :mrgreen: i mam do was pytanie, czy okonie wolą białe czy czerwone robaki?? bo widziałem w postach że czerwone raz białe. Czy biorą tylko na te czerwone?? Z góry dziękuję za odpowiedź

Tytuł:
PostNapisane: N, 23 sierpnia 2009, 21:10 
Forumowicz

Kolego na okonia jest spinning ;) a tak serio to według mnie czerwony na białe zawsze bierze narybek :P

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 24 sierpnia 2009, 18:15 
Stażysta

ok dzieki za spinning sie jeszcze nie zabieram :mrgreen: moze w przyszłym roku ale napisze czy cos zlowilem na robaka, bo moj kolega na innym jeziorze na robaka zlapal 20cm okonia wiec wszystko jest mozliwe :smile:

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 25 sierpnia 2009, 20:39 
Stażysta

dobra bylem nad jeziorem i zlapałem 2 okonie, 2 był troche większy, a były łowione koło trzcin na robaka czerwonego średniego :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 listopada 2009, 13:41 
Zaawansowany Forumowicz

Gatunek : KARPIOKSZTAŁTNE
Nazwa polska : Słonecznica
Nazwa łacińska : Leucaspius delineatus

Ochrona: Całkowity zakaz połowów

to mnie ciekawi czy aby na pewno był zakaz odłowu tej rybki? rozmawiałem z dość obeznanym w przepisach kolegą i twierdzi że niema już ochrony na tę rybką.No jak wiadomo jest to SUPER przynęta na okonie... :wink: :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 listopada 2009, 13:52 
Forumowy Wyga

Podziękował : 135 razy
Otrzymał podziękowań: 212 razy
Słonecznica tak samo jak różanka są objęte prawną ochrona gatunkową w Polsce. Mimo, ze słonecznica jest miejscami całkiem liczna. Usprawiedliwiane jest to faktem, że środowisko życia i wygląd ma bardzo podobne do strzebli błotnej, która jest bardzo rzadkim gatunkiem.
Nie zmienia to faktu, że na przykład w Siedlcach słonecznica jest sprzedawana jako żywiec w sklepach wędkarskich pod nazwą "stynka" i pod tą nazwą okoliczni wędkarze ją znają.
Obie rybki są chętnie stosowane przez "wędkarzy" jako przynęty.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 listopada 2009, 16:45 
Forumowy Wyga

U mnie to jest jej zatrzęsienie. W dorzeczu Kostrzyna jest sporo stawów rybnych i jesienią rzeka jest "zarybiana" słonecznicą. Teraz późną jesienią każde zastoisko jest wypełnione słonecznicami więc okonie i szczupaki mają pokarmu pod dostatkiem i nie chcą brać. Zrobiłem nawet dzisiaj zdjęcie takiej ławicy, słabo widać ale było ich tyle że można je ręką czerpać.

Załączniki:
Image004.jpg
Image004.jpg [ 57.81 KiB | Przeglądane 14803 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 listopada 2009, 17:21 
Zaawansowany Forumowicz

A powiedz kolego czy ona jest pod ochrona jeśli możesz dowiedz się więcej ,może ktoś z tych którzy zarybiaja maja i więcej informacji..co do ochrony tego maleństwa.. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 listopada 2009, 17:43 
Forumowy Wyga

To zarybienie było wzięte w cudzysłów bo to nie jest żadna zorganizowana akcja. Właściciele stawów spuszczają z nich wodę a słonecznice po prostu spływają razem z tą wodą do rzeki. Wiele informacji na temat słonecznicy nie mam ale wiem że jest ona pod ochroną. W stawach jest szkodnikiem bo wyjada zooplankton co powoduje nadmierny rozwój fitoplanktonu (glonów) i przez to woda zakwita i wygląda jak zupa. Ja tego przepisu z ochroną słonecznicy nie rozumiem, jedynym racjonalnym wytłumaczeniem tego przepisu jest teoria morruma że to ma na celu ochronić strzeblę błotną. Nie mam zamiaru nikogo namawiać do łamania prawa ale jak już napisał Michał w Siedlcach sprzedaje się słonecznicę pod nazwą stynka i nikomu to nie przeszkadza, sporo osób łowi na nią na spławik, grunt i boczny trok.

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 listopada 2009, 21:14 
Zaawansowany Forumowicz

Wojtek B. napisał(a):
O ile pierwszy przypadek ma choc minimalne racjonalne wytłumaczenie o tyle ten jest poprostu czystą ignorancją prawa-dlaczego się tak dzieje>?Bo polskie prawo jest słabym prawem, który nie budzi w człowieku respectu,pzdr Wojtek

Wiem z dosyć wiarygodnego źródła a opiera się ono na koledze redaktorze z W P Że słonecznica niema już okresu ochronnego...

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 listopada 2009, 21:21 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
samael napisał(a):
słonecznica niema już okresu ochronnego...

Żadna ryba objęta ochrona gatunkową nie ma okresu ochronnego.

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 listopada 2009, 21:25 
Forumowy Wyga

Podziękował : 135 razy
Otrzymał podziękowań: 212 razy
samael, to zapytaj kolegę, na jakiej podstawie słonecznica chroniona już nie jest?

Co prawda, na mocy Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18 września 2004 słonecznica nie jest gatunkiem objętym całkowita ochroną prawną, natomiast wciąż jest chroniona przez Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.

Inaczej mówiąc - w sklepie słonecznica ma takie same prawa jak karaś - oczywiście pochodząca na przykład z prywatnej hodowli, natomiast używając jej na wodach PZW jako przynęty, bez względu na jej pochodzenie, łamiesz regulamin teoretycznie w większym stopniu, niż powiedzmy zabierając do domu w marcu 5 szczupaków o długości 25cm.

Podobnie jest z podrywką, na wodach PZW jest zakazana - na mocy RAPR.

Znacie zresztą moje zdanie na temat żywczarstwa

Respekt, może budzić egzekutywa, natomiast uczuciem pożądanym wobec prawa jest poszanowanie.

Czasami widuję pewnego jegomościa, łowiącego na żywca z gruntu na trok. Właściwie paternoster, może o takie łowienie Przemkowi chodziło? Zaś jeśli ktoś spinninguje żywą rybką, to brak mi słów na opisanie takiego kogoś a raczej czegoś.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Ostatnio edytowano Pn, 30 listopada 2009, 08:44 przez morrum, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 30 listopada 2009, 08:31 
Zaawansowany Forumowicz

włóczykij napisał(a):
Żadna ryba objęta ochrona gatunkową nie ma okresu ochronnego

Ochrona gatunkowa hm no rozumiem ze jest objęta ochroną całkowicie ..Ale gdzie to jest zapisane??? Jakiś przepis ustawa nie wiem coś takiego co jest twardym przepisem bo no niestety ale w internecie niema nic dokładnego na ten temat , PRAWDOPODOBNIE .SŁYSZAŁEM I takie tam ja chcę FAKTÓW. :neutral:

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 30 listopada 2009, 08:42 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
samael napisał(a):
Ochrona gatunkowa hm no rozumiem ze jest objęta ochroną całkowicie ..Ale gdzie to jest zapisane??? Jakiś przepis ustawa nie wiem coś takiego co jest twardym przepisem bo no niestety ale w internecie niema nic dokładnego na ten temat , PRAWDOPODOBNIE .SŁYSZAŁEM I takie tam ja chcę FAKTÓW. :neutral:

Jesteś wędkarzem, obowiązuje Cie więc Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb, a w nim stoi:
Cytuj:
9. OCHRONA RYB
§ 8
(...)
5. Zakazowi połowów wędkarskich podlegają następujące gatunki ryb prawnie
chronionych:
- alosa,
- babka czarna, babka szczupła, babka czarnoplamka
- babka mała,
- babka piaskowa,
- ciosa,
- dennik,
- głowacz pręgopłetwy, głowacz białopłetwy
- iglicznia,
- jesiotr zachodni,
- kiełb białopłetwy,
- kiełb Kesslera,
- koza,
- koza złotawa,
- kur rogacz,
- minogi - wszystkie gatunki
- parposz,
- piekielnica,
- piskorz,
- pocierniec,
- różanka,
- słonecznica
- strzeble - wszystkie gatunki,
- śliz,
- wężynka.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1