Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Wt, 27 października 2020, 13:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 399 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szczupak
PostNapisane: N, 30 kwietnia 2006, 18:04 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Jak łatwo złapać szczupaka i na co ??

Ostatnio edytowano Śr, 14 marca 2007, 22:12 przez papek24, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 30 kwietnia 2006, 19:10 
Forumowicz

Osobiście łowię szczupaki metodą podwujnego podbicia. Mój zestaw składa się z przyponu wolframowego, żyłki 0,30. Na przynętę najczęściej daje 7 cm twistera o białym korpusie i pomarańczowym ogonku. Ta metoda polega na podwujnym energicznym podrywaniu wędziska i w tym samym czasie nawijania żyłki na kołowrotek. Po poderwaniu i zwijaniu czekam aż przynęta spowrotem opadnie na dno.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 1 maja 2006, 10:18 
Forumowicz

initi16 pisze;
Cytuj:
Na przynętę najczęściej daje 7 cm twistera o białym korpusie i pomarańczowym ogonku.

Tu mam pytanie: jaką do tego twistera stosujesz główkę?

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 1 maja 2006, 10:54 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 6 razy
Witam.Initi16,czemu taką żyłkę grubą stosujesz?Myślałem,że już nikt na takie grube żyłki nie łowi.Moim zdaniem 0,30 to przesada przy połowie szczupaka na spinning.Ale kto wie,moze Ty okazy łowisz?Rozumiem,że są jeszcze zaczepy,ale mimo wszystko ja bym takiej żyłki nie nawinął na szpulę przy połowie na spinning.Przecież to się żle rzuca,chyba że stosujesz główki do tego twistera takie po 50 gram,ale 7 cm i 0,30 to nijak nie idzie w parze.Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 1 maja 2006, 11:10 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 6 razy
Do autora tgo tematu.Nie jestem specjalistą przy połowie "kaczogłowych",ponieważ jest juz ich malo i trudno się na nie nastawiać.Jednak,jeżeli mam Ci doradzić to coś spróbuję.Najlepsza metoda to chyba na żywca,choć ja tej metody nie popieram.Jeżeli chodzi o spinning,to nie wiem gdzie zamierzasz wędkować.Ja bym postawił na duże woblery i błystki (zarówno wahadłowe jak i obrotowe).Szczupaka powinno się szukać przy róznych nierównościach dna,roślinności(zanurzonej i wynurzonej).Na rzece w spowolnieniach nurtu i zatokach,w klatkach między ostrogami.Przynętę powinno się prowadzić raczej wolno i przerywać skręcanie zyłki,naśladując w ten sposób chorą zdobycz.Na koniec chciałem jeszcze napisać,że znam osobiście człowieka,starego wędkarza,który łowi szczupaki tylko na żywca.Jeżdzi rowerem na Odrę lub starorzecza i stawy i nęci drobnicę.Dużo nęci.Na obrzeżu nęconego obszaru stawia zywca.Wyniki ma zaskakujące.Jednak mnie ta metoda nie przekonuje,ponieważ jak napisałem wyżej,nie jestem zwolennikiem zywca.Aha.Warto łowić też na filety z morskich ryb(świeżych)np.makrelki(mogą być całe).Mają specyficzny zapach i są dobrą przynętą na drpiezniki,w tym na szczupaki.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 1 maja 2006, 12:29 
Forumowicz

Z tego też samego co Ty bambo powodu, swoje zadałem pytanie,

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 1 maja 2006, 15:03 
Forumowicz

temat brzmi Jak łatwo złapać szczupaka i na co ??

moim zdaniem w tych czasach nie jest latwo zlapac szczupaka ja osobiscie zeby zlapac chociaz 1,5 kg szczupaka nieraz musze sie nachodzic przez caly tydzien

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 1 maja 2006, 15:48 
Forumowicz

Ja stosuje główki o masie koło 30 g na rzeke i około 20g na jeziora. Przy tej grubości żyłki dosyć dobrze mi się żuca spinningiem.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 1 maja 2006, 15:50 
Stażysta

Otrzymał podziękowań: 1 razy
A koło Zamościa jest zbiornik zaporowy na Wieprzu w Neliszu... A jeśli po całym dniu pływania nie masz kompletu z conajmniej jedna 80 to albo lipny dzień albo wędkarz. Zarzerają głównie na wachadła pewnie dlatego że ja głównie na wachadła je łowię, bo na woblery i obrotówki też łowiłem.
Gorąco polecam, to piękny kawałek wody.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 3 maja 2006, 22:04 
Stażysta

Witam,

Błystki, wahadłówki "gnomik", Gumki, kopyta, Małe zestawy Mepps - tandemiki- zapomniałem nazwy,

To na spinning.

Pozdrawiam

"Szczupak"

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 15:19 
Forumowicz

papek24
Cytuj:
Jak łatwo złapać szczupaka i na co ??

initi16
Cytuj:
Osobiscie łowie szczupaki metodą podwujnego podbicia. Mój zestaw składa się z przyponu wolframowego, żyłki 0,30. Na przynętę najczęściej daje 7 cm twistera o białym korpusie i pomarańczowym ogonku. Ta metoda polega na powwujnym energicznym podrywaniu wędziska i w tym samym czasie nawijania żyłki na kołowrotek. Po poderwaniu i zwijaniu czekam aż przynęta spowrotem opadnie na dno.

initi16
Cytuj:
Ja stosuje główki o masie koło 30 g na rzeke i około 20g na jeziora. Przy tej grubości żyłki dosyć dobrze mi się żuca spinningiem

Witam. Zacznę może tak: postawiłem sie w roli obserwatora i na pytanie Papek24 znalazłem prostą odpowiedź; niema prostszego nic na świecie jak łowienie szczupaków. Brakuje mi wprawdzie kilka „drobnych” szczegółów ale co mi tam, jakoś sie dopytam.
Pytam więc initi16 jak rozwiązuje problem związany z taką sprawą a mianowicie: wiadomo, że po tarle ryb karpiowatych i z coraz wyższą temperaturą wody część szczupaków odchodzi na nowe, typowo letnie stanowiska. Te, co zostają na coraz bardziej zarośniętych , płytkich łowiskach ,a koniec czerwca to już totalna dżungla, żarcia mają pod dostatkiem więc nie ma siły aby je z tych miejsc ruszyć. Jak na 20 cm porośniętej grążelą płyciźnie radzi sobie z 20 gramową główka skoro ja z wielkim trudem „poperem „ operuję (spolszczeń będę dla wygody używał) ściągając go z liścia do wody, jeżeli ten bezsterowiec zbyt nagle do wody wchodzi to nie wiem czy stosowne jest użycie sporej suchej muchy, czy może wystarczy gumowa żaba na pół gramowej bezzaczepowej główce. Pominę dopytywanie o żyłkę bo i tak tylko plecionkami łowię.
'
„Przy tej grubości żyłki dosyć dobrze mi się żuca spinningiem.” pisze dalej -kolejne mam więc pytanie: czy idea spinningu na tym polega czy może na doborze sprzętu do warunków i umożliwienie rybie brania.
No chyba, że łowisz tylko na głębokich akwenach lub za cel główny przyjąłeś wyczyszczenie jeziora z wszelakich roślin.
Już heer'owi obiecałem, że spinningiem sie zajmę jak tylko jakiś porządek utrzymany będzie ale pewnie decyzję
zmienię bo to co Panowie napisali podstaw nauki połowu szczupaka nie przyspieszy.
bartek tęgos
Cytuj:
moim zdaniem w tych czasach nie jest latwo zlapac szczupaka ja osobiscie zeby zlapac chociaz 1,5 kg szczupaka nieraz musze sie nachodzic przez caly tydzien

- i wcale się Bartku nie dziwię jeżeli podobne stosujesz metody to tylko przypadek jest Twoim sprzymierzeńcem.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 15:37 
Forumowicz

Witam. Troche nie na temat to bedzie ale proszę o wysłuchanie a w szczególności Ty Czesławie. Dział " metody połowu " ulegnie zmianie prawdopodobnie powstana 3 sekcje ; spiningowa , gruntowa i spławikowa , każda z tych sekcji bedzie mieć po 3 tak jakby doradców, i prosze ciebie Czesławie abys Ty był wśród nich, dobrze równiez było by jezeli też Włóczykij by chciał przyczynic sie do funkcjonowania tego działu jako doradca no i myśle że na trzeciego można by było dać albo Andzrzeja Jemioła albo Bambo. Jeżeli tylko powstanie nowy podział tego działu to myśle że każdy będzie rozsądnie i z przemyśleniem pisał tematy i posty i dzięki temu się pożądek utrzyma . Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 15:40 
Forumowicz

No to czekamy na zmiany.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 16:15 
Forumowicz

A gdzie dział muchowy :?:
:D :D Jeśli niema muszkarzy to może dadzą się przekonćc po paru artykułach?? :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 16:18 
Forumowicz

Jeżeli Andrzej myślisz że dział muchowy też powinien powstać no to daj znać moderatorowi działu "metody połowu" Szczupakowi

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 16:26 
Forumowicz

Zartowalem sobie. Chyba oprocz mnie niema na forum zadnego muszkarza (przynajmniej sie nieujawnili) wiec niema po co takowego zakladac. Chyba ze obiecacie zjac sie muszkarstwem :D :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 16:26 
Forumowicz

to samo zaproponowalem szczupakowi zeby powstal dzial muchowy a ty w roli jego moderatora poniewaz moim zdaniem znasz sie najlepiej na polowie mucha

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 16:29 
Forumowicz

na forum rejestruje sie coraz wiecej nowych osob i niektore napewno czasami lowi na muche.
polow na muche jest trudny i dlatego jest malo osob lowiacych na nia i moze gdyby powstal taki dzial i bys nam cos doradzil w tej dziedzinie napewno wzrosla by liczba muszkarzy na tym forum

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 17:01 
Forumowicz

Ty sobie Andrzej nie żartuj z poważnej sprawy :lol: bo i bambo i ja już swój udział mamy zgłoszony. Tylko jak łowić ???? na co ??? jakim sprzętem????Jaką techniką ???
Mało jeszcze ptyań?- mogę dołożyć !!!!
Skąd możemy wiedzieć na ile jest to ciekawe skoro ..... no właśnie : co robisz? Wymigać sie chcesz :wink: :lol: o nie; domagamy sie muchy

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 4 maja 2006, 19:50 
Forumowicz

o tak powinien powstac dział z metodami połowu na muche , dla mnie ten bardzo elegancki i etyczny sposób połowu ryb niestety jest obcy , z miła checią poczytam twoje posty odnosnie łowienia na muche :wink: pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So, 6 maja 2006, 09:26 
Zaawansowany Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Muszkarze - ujawniajcie się.

No to się ujawniam. :)

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N, 7 maja 2006, 18:44 
Site Admin

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
A ja nawiążę jeszcze do tematu. Mam taki patencik, który być może pomoże papkowi24 złowić szczupaka, a intiemu16 spożytkować jego "wielkie główki". Jest to bardzo prosty sposób na uatrakcujnienie pracy dużej gumy, który sprawdza się zarówno na wodzie stojącej jak i na spokojniejszych odcinkach rzek. Otóż kupuję główkę 2 razy cięższą niż jest mi potrzebna i obcęgami obcinam ją tuż za oczkiem prostopadle do haka. Następnie pilnikiem wyrównuję powstały "ząb". Po takim zabiegu guma uzbrojona taką główką zaczyna nabierać cech przypisanych woblerom, tzn. zaczyna niespokojnie rzucać "głową" na boki zatracając pracę w linii prostej. Jeśli jeszcze dodamy do tego grę wędziskiem, podszarpywanie, zatrzymania i przyspieszenia to mamy do czynienia niemal że z idealną imitacją żywej ryby. Próbowałem również ścinać główki pod innym kątem, jednak te ścięte prostopadle do haka najlepiej zdają egzamin. Dodam jeszcze, że efekt jest tym lepszy im lżejsza jest główka.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 maja 2006, 08:05 
Forumowicz

Jestem właśnie w trakcie pracy nad Twoim patentem. Jutro z rana, wbrew swoim wcześniejszym zapowiedziom, że na szczupaka od 15, jadę ten zestaw testować . Gdybyś jeszcze zdążył z odpowiedzią co rozumiesz pod pojęciem " dużej gumy" byłbym zobowiązany.Czy dziesiątka kopyto to już duża???
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 maja 2006, 14:56 
Site Admin

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Tak Czesławie - kopyto dziesiątka to dla mnie duża guma. :lol: Wypadałoby dodać, że tej samej wielkości rippery sprawują się jeszcze ciekawiej, a to chyba ze względu na ich większą powierzchnię boczną.

Połamania kija !

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 maja 2006, 15:26 
Forumowicz

Tak tez sobie myślalem i na wszelki wypadek zbudowałem 4 różne gumy.
Zastanawiam sie jednak co jest tego przyczyną,że do gumek wracam, fakt kiedyś bez "gumek" :wink: na ryby się nie wybierałem ale żeby dzisiaj... w tym wieku... :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 399 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1