Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest So, 24 października 2020, 21:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sum
PostNapisane: Śr, 2 grudnia 2015, 21:06 
Forumowy Wyga

Podziękował : 145 razy
Otrzymał podziękowań: 220 razy
Jeżeli spin to sugerowałbym woblera. Co do zestawu gruntowego - klasyczna ciężka denka, przelotowy ciężarek, przypon z żyłki równie mocnej co linka główna (osobiście nie ufam plecionkom ani fluorokarbonowi w przypadku konfrontacji z sumową tarką) a na końcu solidny hak z przynętą.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

PostNapisane: So, 12 grudnia 2015, 08:51 
Forumowicz

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy
Dzięki za cenne wskazówki. morrum w przyszłym roku jeśli chodzi o suma skupię się głównie na gruncie.Pomijając duże żywce możecie polecić jakąś przynętę na którą nie połakomi się maluch . Nie chcę na żywca łowić. Tylko nie mówcie nic o turkuciach.

PostNapisane: So, 12 grudnia 2015, 08:59 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Wiadomość podesłałem na Priv. Mam nadzieję, że pomoże.

- informatykowi, który ma dziewczynę

"Nigdy nikt nie będzie bardziej kompetentny w byciu Tobą niż Ty sam. I Ty nigdy nie staniesz się lepszy od kogoś w byciu nim" - zajebistość roku

PostNapisane: So, 12 grudnia 2015, 09:31 
Forumowicz

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy
Dzięki.Widzę że jeszcze dużo pracy przede mną by zmontować sprzęt i samą przynętę :? ale do lipca dam radę.

PostNapisane: Śr, 5 lipca 2017, 11:49 
Forumowy Wyga

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Cześć
z racji że spinning ostatnio nie przynosi nawet mizernych efektów to chcę wyskoczyć na zasiadkę której celem ma być sum
i teraz pytanie jakie miejsce wybrać ? gdzie go szukać ? mam na myśli teraz zbiornik zaporowy okolo 40 hektarów .
Stanowisko które wytypowałem to górka na odnodze w sumie taki grzbiet gdzie głębokość z 4m zmniejsza siędo 1,8m z twardym dnem i wielkimi pniami zakotwiczonymi ogromną siecią wymytych korzeni - to moje ulubione miejsce do łowienia sandaczy na spinning i tak właśnie pomyślałem żeby w tej okolicy postawić zestaw na wąsatego.
Miejsce to oddalone jest o około 75m od mojego stanowiska .
Często spotykałem informacje żeby szukać miejsca w którym widać żerujące sumy hmmm wędkuje 20 lat i nigdy nie widziałem żerującego suma cmokania ani pływania w nocy pod powierzchnią , może nie mam szczęścia ale po 40 nocek w roku i nie było mi dane zobaczyć króla wod w akcji dlatego nie typuje miejsca na tej podstawie .

PostNapisane: Śr, 5 lipca 2017, 15:48 
Forumowicz

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy
Ja nocą na zbiornikach stojących szukam suma niedaleko brzegu w głębszych miejscach, a najlepiej jak by ze dwa metry od brzegu było min. półtora metra głębokości - na takie miejsca sum przypływa w nocy na stołówkę - oczywiście pod warunkiem że ma nie daleko swoją kryjówkę.
Na takich zbiornikach suma można nawet nęcić co znacznie wpływa na ilość brań.
Na jeziorze znacznie trudniej o suma niż na rzece, bo aromat np. wymywanej krwi z wątroby smuży i potrafi zwabić żerującego suma ze sporej odległości, na jeziorze to się nie uda i trzeba typować miejscówki.
Proponuję zarzucić w opisane przez Ciebie miejsce i czekać ze dwie godzinki, jak będzie bez efektów przerzucić zestawy o 10-15m, jeden na płytszą wodę, drugi na głębszą, bo skoro są tam korzenie i dołki to będzie i sum nieopodal. Ciekawe zjawisko zaobserwowałem ostatnio na Warcie mianowicie sumy mają określone trasy żerowania, bywa że z kryjówki sum wypływa na żer ze środkowym nurtem ok 30-40m po czym wraca po dwóch godzinach już całkiem inną trasą ze spokojniejszym nurtem. Jeśli ktoś zna miejsce i czas to może mieć podwójne szanse na tego samego osobnika. Możliwe że tak też jest na jeziorach ale tam rzadko zastawiam przynęty na wąsate.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1