Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest N, 31 maja 2020, 11:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 5 lutego 2010, 17:18 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Karmione są chyba jakimś zbożem.
Na czerwone próbowałem i nic.
Dzięki za podpowiedzi.

Ostatnio edytowano Cz, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Kuba1997, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 5 lutego 2010, 17:58 
Stażysta

Jak napisałem dno jest kamieniste ale spróbuje i dzieki za rade

Ostatnio edytowano Pt, 5 lutego 2010, 19:01 przez Kuba1997, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 5 lutego 2010, 19:01 
Stażysta

Czy macie jeszcze jakies sugestie?

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 5 lutego 2010, 21:18 
Zaawansowany Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Cześć, ja łowię czasami na podobnym stawie, tylko mój jest płytszy i zamulony, ale z racji że jest tam plaga japonki ciężko o złowienie karpika. Na czerwonego jak wziął karp to był cud ;p a więc posłuchałem rady pewnej wędkującej w okolicy pani :) Otóż podpowiedziała, żebym spróbował łowić przy brzegu, w miejscu gdzie na wodę wykłada się jakaś trawa lub rośnie trzcinka, zakładając na nieduży haczyk kukurydzę lub gotowanego ziemniaczka i zawieszając ją na zestawie tuż pod trawą lub między trzciną. znalazłem takie miejsca i podsypywałem tam troszkę kukurydzy i stawiałem zestaw przy trawce i miedzy trzcinkami. Należy odejść od brzegu na kilka metrów i zająć się czymś co nie powoduje hałasu i pozwala na obserwację zestawów. O dziwo karpiki zaczęły brać. Było to jednak latem, gdy było gorąco nie wiem czy poskutkuje to w marcu. Ale może przyda Ci się na wakacje ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 5 lutego 2010, 21:29 
Stażysta

Dzięki za podpowiedz na pewno spróbuje

W wakacje możesz spróbować łowić na ciasto waniliowe. Ja tym sposobem złapałem 4kg karpia.

A oprócz kukurydzy, co jeszcze się nadaje? ( sorry ze dręczę Was pytaniami ale chce spróbować na coś innego od wyżej wymienionych ) Z góry dziękuje za odpowiedzi

Ostatnio edytowano So, 6 lutego 2010, 20:40 przez Kuba1997, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 22 lutego 2010, 20:09 
Stażysta

Karpie wiosną bywają troszkę wybredne, czasem wystarczy po prostu inaczej podać przynętę na haczyku, więc nie zapominaj o tym. Spróbowałbym samych (niedużych) czerwonych robaczków, czerwonych robaczków z jednym ziarenkiem kukurydzy, samej kukurydzy - 1 lub 2 ziarenka (w przypadku 2 ziarenek ułożenie 'bałwanka'), ziarenka kukurydzy z dwoma białymi robaczkami. Brań spodziewałbym się w godzinach karmienia i tak jak Adi pisał,
blisko krzaczków i w płytszych miejscach ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 9 czerwca 2010, 08:22 
Stażysta

Chcę kupic kulki proteinowe,najlepeij owocowe,interesuje mnie firma TDB.Nie wiem jaki smak słodka śliwka,dojrzałe kiwi,brzoskwinia-ananas,kremowy banan?Jak ktoś używał którychś z nich niech coś napisze o nich?

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 25 października 2010, 13:15 
Stażysta

Witam, co polecilibyście koledzy po kiju na karpia?? Chodzi mi konkretnie o ta porę roku czyli jesień. Jakie dipy, przynęty?? Czy muszę długo nęcić karpia na stawie?? I czy można moczyć kukurydze w dipie??

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 25 października 2010, 15:27 
Forumowy Wyga

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
nakop se robaków, i łów tak po prostu, bez nęcenia i na czerwobe robaki, u mnie tak biorą wraz z karasiami :mrgreen: , myśle że o tej porze roku nic mądrzejszego nie wymyślisz :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 listopada 2010, 18:09 
Forumowicz

Jeśli chodzi o smaki to o tej porze w teorii należy używać tzw śmierdzieli np:homar&rak,krab,halibut,ryba koncentrat,gulasz karpiowy i td. Kukurydze można moczyć w dipach ze spokojem. Karpiarzem jestem dopiero drugi sezon ale świetnie sprawdza mi się pellet o smaku rybnym jako zaneta.
Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 28 marca 2011, 19:17 
Forumowicz

Mam pytanko w kwietniu , maju karpia szukac raczej na płytkiej wodzie? Dodam że chodzi o wodę nie przekraczającą 2m głębokości. Z góry dziękuje za odp :wink:
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 28 marca 2011, 19:56 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Tak jak napisałeś. Płytsze rejony zbiorników, zatoczki,miejsca przy zaroślach (pozostałościach w sumie).W miarę ocieplania sie wody karpie spływają na głębszą wodę. W sumie oczywiste.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 28 marca 2011, 20:06 
Forumowicz

A jako przynęta chyba najlepiej o tej porze roku sprawdzi się rosówka ? :wink: Czy lepszym rozwiązaniem będą śmierdziele ?

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 24 maja 2011, 23:13 
Stażysta

Po czterech nieudanych zasiadkach na karpia postanowiłem z kolegą zmienić miejscówkę. Po kilku minutach konsultacji wybór padł na znalezienie wypłycenia. Więc ponton pod pachę, echosonda do plecaka i nad wodę. Po kilku godzinach poszukiwań znajdujemy małą góreczkę. Echosonda pokazała mniej więcej coś takiego:
Obrazek
Zieloną strzałką zaznaczyłem kierunek, z którego będziemy łowili.

Teraz pytanie - gdzie proponujecie umieścić zestawy? Na środku wypłycenia, czy też może na zboczu po stronie głębszej?

Pozdrawiam :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 25 maja 2011, 19:39 
Stażysta

ja obstawiał bym stok

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 10 lipca 2012, 14:47 
Stażysta

Witam kolegów. Jeśli chodzi o karpie to jestem początkujący. Będąc nad jeziorem na plaży postanowiłem poszukać sobie inne miejsce do zasiadki, gdyż na zeszłorocznym miejscu jest tłoczno i nie zadowalały mnie efekty na nim. I tak oto przedarłem się do zarośniętej, zapomnianej zatoczki (jak na 7 Ha jezioro szok) która znajduje się pomiędzy ową plażą, a brzegiem nazywanym wyspą - torfowiskiem. Jest tam dość płytko, dużo roślin (miejscami do powierzchni, choć są czyste połacie, trzcinowiska przy brzegu) no i zdecydowanie spokojniej jak w innych miejscach jeziora. Już w tamtym roku widziałem spławiające się tam karpie. I tak odchodząc myślę, że może warto spróbować.... zaświeciło słońce... wróce zobaczyć jakie dno - przecież to ważne! Ok, piasek - to chyba dobrze.... a co to? na piasku wygrzewa się karp!! DRUGI!! TRZECI!! CZWARTY!! 3 lustrzenie i pełnołuski. były zaledwie kilka metrów ode mnie. Nie były olbrzymami (wiadomo ogolnodostępne jezioro, blisko wsi), jednak pierwszy raz spotkałem się z takim czymś na normalnym jeziorze no i mój śmieszny rekord - 3,5 kg... one może nawet miały więcej, a większe też tu pewnie zaglądają, tylko są bardziej płochliwe! Łowisko już mam!

Teraz zaczynamy pytania - wygarnąć trochę zielska? bo może bez tego być problem z położeniem zestawu.

Jakiego zestawu użyć? (piasek, sporo roślin, głębokość na piasku gdzie były karpie zaledwie ledwo ponad metr, dalej jest lekka skarpa, za nią nie powinno być więcej jak 3 m w tej zatoczce, najprawdopodbniej 2, jeszcze sprawdzę)

Zapewne z powodu roślin polecicie plecionkę - proszę o jakieś porady co do niej, gdyż zawsze używałem żyłek (0.30 - może nie ma potrzeby stosowania plecionki?)

Domyślam się, iż zestawy powinienem lokować w okolicy spadu dna, najlepiej po skosie, nie przed sobą, żeby były dalej ode mnie a co za tym idzie nie płoszyć ryb.

W tamtym roku używałem kulek scopex - ze średnimi wynikami, choć starzy karpiarze nie mieli znacznie lepszych. Podpatrzyłem, że wszyscy oprócz mnie używają krabów - może także powinienem je stosować? Czy mogę mieszać zapachy? (To znaczy karmić krab + scopex i mieć na jednej wędce to a na drugiej tamto?) No i większość zanęty stanowi kukurydza - wiadomo kulki drogie a ja dopiero w liceum to nie stać mnie na sypanie 50 zł dziennie do wody.

Na razie to wszystko, przepraszam, że pytam o tak dużo, rozumiem że nie da się wszystkiego wytłumaczyć nie znajac wody, jednak z góry dziękuję i jestem niezwykle wdzięczny za każdą uzyskaną informację - jeszcze niewiele wiem na temat karpiowania. Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 12 lipca 2012, 22:27 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kulki po taniości możesz zrobić sam, przepisy znajdziesz w sieci. Ewentualnie kup tylko hakowe jakieś godniejsze, albo swoje z jakimś dipem zastosuj. Konopie nie są drogie, możesz mieszać z kukurydzą. Plecionka głównie na duże odległości, wywożenie zestawów itp., jeśli łowisz bliżej, możesz zostać przy żyłce, odpowiednio mocnej (zielsko). Wiadomo, że karp po zacięciu zanurkuje właśnie tam. Jeśli masz ograniczone fundusze, to pokombinuj troche, można samemu przygotować np. fajny booster z małży, na bazie taniego oleju rybnego, także wiele innych rzeczy. Zachowaj przede wszystkim zdrowy dystans do tego, co oferują "karpiowi" producenci. Miałem okazję być kiedyś na londyńskim carp show i do tej pory kręci w nosie od kilkuset różnych zapachów/smrodków.
PS
Karpie lubią też ziemniaki(redukcja kosztów), o ile się je przyzwyczai, zresztą karp jak świniak. Problem z montowaniem na włosie tylko.

Tytuł:
PostNapisane: N, 13 lipca 2014, 19:35 
Forumowicz

Witam mam zamiar wybrać się na 4 dniową zasiadkę na niewielką cegielnię,łowisko już wytypowane lecz pozostaje kwestia jak dużo nęcić?Iile kg kukurydzy na tą 4 dniową zasiadkę będzie mi potrzebne ?i Ile dziennie nęcić ,nie chcę nęcić kulkami te jedynie pójdą na hak,budżet mi na to nie pozwala.Stąd wybór padł na kuku ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad ziemniakami.
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So, 19 lipca 2014, 11:57 
Forumowicz

Zależy ile jest tam karpi i innych ryb ,które mogą Ci kukurydze podjadac.

Tytuł:
PostNapisane: N, 20 lipca 2014, 16:25 
Forumowicz

Już wiem ile kuku mi potrzeba :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 27 sierpnia 2014, 22:26 
Forumowy Wyga

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Dzisiaj podczas spiningowego spaceru coś sprawiło że szczęka mi opadła na ziemię. Łowiłem sobie w płytkiej rzeczce o szerokości 4-5metrów, uciąg leniwy a woda dosyć przejrzysta. W takiej to rzeczce, w miejscu o głębokości 70 cm płynął sobie pan karp. Może nie olbrzym jak na możliwości gatunku ale ponad 60 cm długości, płynąc miedzy zielskiem pod prąd robił wrażenie, jak na taką rzeczkę to olbrzym. Zapragnąłem go złowić, pewnie mam marne szanse ale spróbuje. I tu pytanie do Was. Na co takiego dzikusa przechytrzyć? Nęcenie długotrwałe raczej odpada bo musiałbym co dzień godzinkę w jedną stronę z buta tam chodzić.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 28 sierpnia 2014, 09:24 
Forumowy Wyga

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Szykuj pancerny zestaw, w Twojej rzece raczej nie ma miejsca na długi hol na odkręconym hamulcu :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 28 sierpnia 2014, 17:30 
Forumowy Wyga

To wiem chociaż tego karpia widziałem na odcinku bez twardych zaczepów to i tak zestaw musi być mocny.

Tytuł:
PostNapisane: N, 31 sierpnia 2014, 09:36 
Forumowy Wyga

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy
Przemku, jeśli pamiętasz miejsce zlotu w Czarnowie, to zapewne kojarzysz mały kanalik, który trzeba było przejechać by dotrzeć najpierw do miejsca obozowania a następnie do rzeki. W tymże kanale, tyle że kilkaset metrów w górę, powyżej przepompowni, żył sobie taki właśnie pan karp. Na "upatrzonego" dał się skusić na rosówkę, tyle że porwał zestaw i ostatecznie padł łupem kłusownika, miał bodaj 5,5kg., ale to już zupełnie inna historia.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Tytuł:
PostNapisane: N, 31 sierpnia 2014, 10:20 
Forumowy Wyga

Kanalik pewnie że kojarzę, aż się dziwię że taka ryba się tam zmieściła. A rosówka może się nie sprawdzić u mnie bo tam jest multum okonia wielkości dłoni i zamiast złowić karpia co chwilę bym musiał wyciągać takim pasiakom haczyk z gardła.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1