Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 13 listopada 2019, 11:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 18 listopada 2014, 20:49 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam Wszystkich ;) Jestem nowym użytkownikiem forum. Mianowicie poszukuję kolowrotka spinningowego od 150zł do 180zł.Wędkuje przynetami takimi jak gumy do 30g, woblery,obrotowki i wachadlowki. Miejscami są głównie jeziora czasami stawy, rzucam z brzegu lub z pomostu. Używam wędki Dragon Express Spinn 2.70 5-25g. Przy podawaniu jakiegoś kreciolka proszę tylko o taki sprzęt, ktorego sami używanie lub wasi znajomi.

Przepraszam za ewentualne błędy pisze z telefonu.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 28 listopada 2014, 11:26 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Zrobię ctrl+c ctrl+v ze strony 41 tego tematu http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/view ... torder=asc

"W nizszej cenie proponowalbym okume np. zeon. Cena kolo 100-120zl, a sadze, ze sprawdzi sie spokojnie do niezbyt ciezkiego lowienia. Mam, lowilem i nie narzekam. Byl to kolowrotek zakupiony z przeznaczeniem glownie do lekkiego lowienia, chociaz wielokrotnie lowila na niego ciezszymi przynetami moja dziewczyna gdy jechalismy na szczupaki na mazury. Kilka szczupakow tez wyciagnal wiec sadze, ze jesli nie bedziesz go katowal to bez problemu posluzy Ci 2-3 sezony, a moze i wiecej.

Edit
Tak jeszcze dla jasnosci zwrotu "kilka szczupakow". Dniowka szczupakowa na "naszym" jeziorze potrafi wynosic 10-40 sztuk na osobe, a jestesmy tam pare razy w roku na weekendy + urlop."

Kołowrotka dalej używam i dalej daje radę. Po tym sezonie skończył z nawiniętą plecionką 0,18 po łowieniu gumami 15-20cm. W tym roku kumpel siłował się nim ze szczupakiem 80+ (niestety skurczybyk spieprzył przy podbieraniu) i młynek pracował nienagannie. Stosunek ceny do jakości jest naprawdę bardzo dobry. Kołowrotek jest z tylnym hamulcem. Wersji FD nie miałem okazji testować.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 28 listopada 2014, 11:27 
Forumowicz

Zrobię ctrl+c ctrl+v ze strony 41 tego tematu http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/view ... torder=asc

"W nizszej cenie proponowalbym okume np. zeon. Cena kolo 100-120zl, a sadze, ze sprawdzi sie spokojnie do niezbyt ciezkiego lowienia. Mam, lowilem i nie narzekam. Byl to kolowrotek zakupiony z przeznaczeniem glownie do lekkiego lowienia, chociaz wielokrotnie lowila na niego ciezszymi przynetami moja dziewczyna gdy jechalismy na szczupaki na mazury. Kilka szczupakow tez wyciagnal wiec sadze, ze jesli nie bedziesz go katowal to bez problemu posluzy Ci 2-3 sezony, a moze i wiecej.

Edit
Tak jeszcze dla jasnosci zwrotu "kilka szczupakow". Dniowka szczupakowa na "naszym" jeziorze potrafi wynosic 10-40 sztuk na osobe, a jestesmy tam pare razy w roku na weekendy + urlop."

Kołowrotka dalej używam i dalej daje radę. Po tym sezonie skończył z nawiniętą plecionką 0,18 po łowieniu gumami 15-20cm. W tym roku kumpel siłował się nim ze szczupakiem 80+ (niestety skurczybyk spieprzył przy podbieraniu) i młynek pracował nienagannie. Stosunek ceny do jakości jest naprawdę bardzo dobry. Kołowrotek jest z tylnym hamulcem. Wersji FD nie miałem okazji testować.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 7 stycznia 2015, 16:37 
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Witam!

Znalazlem na aukcji kołowrotek Shimano Sedona z hamulcem walki. Młynek wizualnie w bdb stanie. Czy za 150 zł warto nabyć taki egzemplarz?

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 7 stycznia 2015, 19:58 
Forumowicz

stara konstrukcja , powinna posłużyć jeszcze długo , z tego co sie orientuje to nie ma systemu aero , więc pletkę morze kiepsko nawijać

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 7 stycznia 2015, 20:18 
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Miał być właśnie pod spina i plecionki. Odpuszczam go. Dzięki

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 7 stycznia 2015, 23:02 
Forumowicz

poszukaj coś z zaubero podobnych , do 200 zł powinieneś coś znaleźć

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 8 stycznia 2015, 11:48 
Forumowicz

Miałem Sedonę z 4000FD i zajeździłem go w tydzień. Do ciężkiego spina moim zdaniem się nie nadaje, chyba że trafiłem jakiś wybrakowany model. Plecionkę nawijał ładnie i równo. Jak już pisałem wielokrotnie mi wszystko zaubero podobne skręcało strasznie plecionkę. Miałem też Applausa i było to samo.

Edit:
Do dłuższej chwili zastanowienia straciłem pewność, że to była Sedona. Przypuszczam, że równie dobrze mogło być to Seido.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 8 stycznia 2015, 17:30 
Forumowicz

hmmm ? ja mam 2x Spro : blue i arca i zaubera i wszystkie lataja na plecionkach , nie miałem jeszcze żadnej brody, chodziarz łowie tylko na wobki i gumy , może winą plątania u Ciebie jest łowienie na obrotówki , albo łożysko rolki jest do wymiany ?

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 8 stycznia 2015, 20:39 
Forumowicz

Zauber, którego miałem skręcał, a Applaus ciął. Wydaje mi się, że to wina rolki ale trafiło mi się to 3 razy jak wymieniałem kołowrotek w sklepie (2 Zaubery i 1 Applaus). Może to wina sklepu, który sprowadzał jakiś odpad, uszkodzone modele... Tak czy inaczej się strasznie zraziłem i nie kupuję nic Zaubero podobnego. W tym sklepie zresztą też już nie kupuję...

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 8 stycznia 2015, 20:42 
Site Admin

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy
zander napisał(a):
Zauber, którego miałem skręcał, a Applaus ciął. Wydaje mi się, że to wina rolki ale trafiło mi się to 3 razy jak wymieniałem kołowrotek w sklepie (2 Zaubery i 1 Applaus). Może to wina sklepu, który sprowadzał jakiś odpad, uszkodzone modele...

A może to wina plecionki?
Pytam, bo też łowiłem Zauberem i z plecionką nie działo się nic.
zander napisał(a):
Miałem Sedonę z 4000FD i zajeździłem go w tydzień. Do ciężkiego spina moim zdaniem się nie nadaje, chyba że trafiłem jakiś wybrakowany model.

A do matchówki by się nadał?

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 9 stycznia 2015, 08:45 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 343 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Mam JAXON Turbo VX 200 o parametrach:
• łożyska-6szt.
• szpula tupu long cast spool- stop aluminium, rant pokryty azotkiem tytanu
+ 2szt. grafit w zapasie, cienki kołnierz szpuli oraz nafrezowane otwory
dla poprawy balansu pracy rotora
• hamulec-tylny, antypoślizgowa powierzchnia ułatwiająca regulację siły
nawet mokrymi rękami, wielostopniowe płynne sprzęgło
• system natychmiastowej blokady biegu wstecznego-łożysko oporowe
• antywibracyjne wyważenie korbki i rotoru
• kabłąk anodowana stal stopowa
• rolka kabłąka łożyskowana, poszerzona, zapobiega skręcaniu się żyłki
• przełożenie 6,2 : 1
• pojemność szpuli mm/m 0,15/185 ; 0,18/130 ; 0,20/100
• waga-ok.300g.
Bardzo ładnie współpracuje z wędką Jaxon Legend Ripper 240 cw 5-20 g, dł 240 cm.
Plecionka Mikado Sensei Mark-Countdown 0,18 mm.
Co prawda tylko kilka godzin wędkowania w kanale portowym Darłówka, ale żadnych splątań. Niestety tylko jedna trotka 46 cm (wróciła żeby podrosnąć).

Ostatnio edytowano Pt, 9 stycznia 2015, 09:14 przez Alex, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 9 stycznia 2015, 11:57 
Forumowicz

Cytuj:
A może to wina plecionki?
Pytam, bo też łowiłem Zauberem i z plecionką nie działo się nic.

Nie sądzę, bo używałem Power Pro i Techrona. Prędzej to wina sklepu tak jak pisałem, bo chyba sprowadzał odpady i wciskał je ludziom licząc, że ktoś to łyknie. Wymieniłem 3 kołowrotki i dostałem zwrot kasy, ale niesmak pozostał.

Cytuj:
A do matchówki by się nadał?

Właśnie nie pamiętam czy to był Seido czy Sedona, dlatego też zrobiłem edit we wcześniejszym poście. Pamiętam, że nazwa była na "S" i był on wtedy strasznie reklamowany. Z każdej gazety wyskakiwało "kup nasz wspaniały kołowrotek!!!". To kupiłem. Pojechałem na mazury i po tygodniu miałem świetną grzechotkę z takimi luzami że ja pie... To było jakoś w okolicach 2006-2008 roku.
Czy do matcha się nada to, co miałem trudno mi powiedzieć bo na matcha aż tak nie łowię.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 9 stycznia 2015, 13:03 
Forumowy Wyga

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Alex napisał(a):
cienki kołnierz szpuli oraz nafrezowane otwory
dla poprawy balansu pracy rotora

Opisy producentów są dobre :mrgreen: Moim zdaniem ażurowy kołnierz szczupli ma taki sam wpływ na poprawę balansu obracającego się wokół rotora jak dziurawe nadkole na wyważenie koła w samochodzie :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 9 stycznia 2015, 14:02 
Zaawansowany Forumowicz

Sorry, to nie mój wymysł, tylko przedruk ze strony sklepu...
Niezależnie od tego jak go opisali, kołowrotek pracuje bez zastrzeżeń. :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 9 stycznia 2015, 16:16 
Forumowy Wyga

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Cytuj:
Sorry, to nie mój wymysł, tylko przedruk ze strony sklepu...

Wiem dlatego napisałem że opisy producentów są śmieszne a nie Twój post.

Tytuł: Re:
PostNapisane: Cz, 5 marca 2015, 20:51 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 2 razy
Cytuj:

Właśnie nie pamiętam czy to był Seido czy Sedona.....

To był Seido. A co Zaubera - ten egzemplarz leży u mnie. Nie narzekam jak jego pierwszy właściciel.

PostNapisane: Pt, 6 marca 2015, 13:32 
Stażysta

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem kołowrotka rybki ecusima w wielkości 3000 jest to tańsza wersja zaubera znajdziesz go w cenie ok150 pln. Kupilem go bo wszyscy znajomi go zachwalali i nie narzekam...pracuje cichutko i płynnie nawinięta ma na szpule zylkie 0.25 i jest ok znajomi używają plecionki i nie narzekają...jedyna wada dla mnie to sposób składania korbki, jest wyczuwalny spory luz ale nie ma to wpływu na prace kołowrotka i po paru wypadach nad wodę juz nie przeszkadza to tak jak na poczatku....podobno jest nowa wersja nazywa się ecusima CD sport i w zależności od koloru orange red .... Jest sporo droższy (przekracza 200pln) ale zastosowano wyższej jakości elementy i dorównuje jakością dużo droższych modeli...z tego co mówił mi znajomy sprzedawca w sklepie wedkarskim.
P.S do ecusimy dostaniesz zapasowa szpule ale wygląda jak zabawkowa i sprawia wrażenie strasznego badziewia za to na allegro znalazłem zapasowe szpule aluminiowe od 30 PLN

PostNapisane: Wt, 15 września 2015, 11:58 
Stażysta

Sprawdź tego Mistralla, Kronos ma całkiem solidny sprzęt, może Cię zainteresuje: http://wedkarz.pro/kolowrotek-kronos-su ... 1?ad=nella

PostNapisane: Pn, 6 listopada 2017, 08:16 
Site Admin

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Witam serdecznie.

Chciałbym dobrać do wędki 2-6 gramów c.w długość 181 cm z dostępnych w ofercie firm kołowrotek do połowów małymi przynętami, będę łowił cienką żyłką i plecionką, spinningował, drop shot, trok boczny, dlatego chciałbym mieć z młynkiem dwie szpule z nawojem zamiennym linki, możecie coś polecić? Już trochę się rozglądałem w sklepie u mnie, mam kilka typów ale porady są zawsze dla mnie zawsze cenne.

PostNapisane: Wt, 7 listopada 2017, 11:59 
Zaawansowany Forumowicz

KONGER KOŁOWROTEK ULTRIS FD 1110:
Uniwersalny kołowrotek wykonany z najwyższej jakości materiałów. Dziesięć stalowych łożysk kulkowych i jedno oporowe, precyzyjnie spasowany korpus i rotor gwarantują wyjątkowo cichą i płynną pracę wszystkich mechanizmów. Wielotarczowy przedni hamulec umożliwia bezpieczne holowanie ryb nawet przy użyciu cienkich żyłek. Kołowrotek Konger Ultris FD ma wszystkie atrybuty niezawodnego kołowrotka spinningowego.
• 10 łożysk kulkowych + 1 oporowe;
• Precyzyjny przedni hamulec wielotarczowy;
• Obudowa i rotor z tworzywa kompozytowego;
Szpula główna aluminiowa;
• Szpula zapasowa grafitowa tej samej pojemności co główna;
• Komputerowo wyważony rotor;
Nawój krzyżowy;
• Korbka aluminiowa CNC;
Rurkowy kabłąk;
Tytanowe pokrycie rolki.
Cena koło 130.- zł.

DRAGON KOŁOWROTEK MAXIMA HS SPINN FD 1020i:
Seria kołowrotków wyprodukowanych według tzw. koncepcji "V". Rozchylone ukośnie w kształcie litery V ramiona rotora i kołnierz szpuli o stożkowym kształcie, wpasowanym w rotor, pozwalają zredukować masę kołowrotka i zoptymalizować kształt szpuli pod kątem zwiększenia jej pojemności. Bardzo duże przełożenie (6.2:1) pozwala na stosowanie ich do metody odległościowej (MAXIMA HS MATCH) oraz do spinningu w sytuacjach, kiedy przydatna jest możliwość szybkiego zwijania linki.
•Korpus i rotor wykonane ze sztywnego kompozytu grafitowego;
•9 japońskich łożysk kulkowych + 1 łożysko oporowe;
2 duraluminiowe szpule typu "V";
Główna przekładnia o wydłużonym zazębieniu, wykonana z trudnościeralnych stopów metali (Marine Brass);
•Korbka wycinana mechanicznie z pręta duralowego;
Rurkowy kabłąk o supertwardej powierzchni, pokrywany azotkiem tytanu;
•System blokady kabłąka w pozycji otwarcia;
•Tytanowa rolka kabłąka, zabezpieczająca przed skręcaniem żyłki;
Multitarczowy, hermetyzowany hamulec przedni;
•Pełne, dynamiczne wyważenie obracających się elementów.
Cena około 200.- zł.

PostNapisane: Wt, 7 listopada 2017, 17:00 
Forumowicz

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Aleks te wszystkie kołowrotki terażniejsze ile to im łożysk wkładają i tak nie dorównują Reksom z lat 60tych proste przekładnie są ze stopów aluminium a Reksy miały frezowane z brązu praktycznie dożywotnie ,dzisiaj są owszem kołowrotki z takimi przekładniami ale cena to ponad 600zł , kręciołki do 300zł pochodzą 3-5 lat i klops taka jest niestety prawda.Z uściskami pozdrawiam Wiesiek.

PostNapisane: Śr, 8 listopada 2017, 06:47 
Zaawansowany Forumowicz

Niestety, nic dodać, nic ująć, smutna prawda... :(

PostNapisane: Cz, 9 listopada 2017, 08:28 
Site Admin

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Alex, wiesiek12 a Wy, jakie macie kołowrotki do małych przynęt?
Rzeczywiście tylko z górnej półki? Może tylko z podwójna rączką?

PostNapisane: Cz, 9 listopada 2017, 22:34 
Site Admin

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy
Przerabialem to wiosną. Też się zastanawiałem i nie mogłem się zdecydować. W końcu przyszła majówka, a ja wciąż byłem bez mlynka. Skonczylo się szybką wizytą w sklepie wedkarskim. Szybką, bo w godzinach pracy. Cztery młynki na lade, nazwijmy je tymi że średniej półki, rozmowa ze sprzedawcą i biorę Shimano Nasci 2500HGS. Jest ze mną od pół roku i w zupełności spełnia oczekiwania. Nie oszukujmy się - to nie Stradic, ale i tak jest lepszy od nastoletniego Stradica, którego zastąpił. Minusem będzie dla Ciebie być może brak zapasowej szpulki, ale można ją dokupić jeśli jest potrzebna. No i jeszcze jedna sprawa. Kołowrotek bardzo zwarty w swej budowie. Wiedziałem o tym zanim go kupiłem, ale wtedy wydawało się to bez znaczenia. Teraz gdy chciałem go przesmarowac przed zimą, po jednej próbie stwierdziłem że nie będę się z nim szarpał na własną rękę bo mogę tego żałować (ciężki do demontażu). Zawioze do serwisanta, albo wyślę na Podlasie ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1