Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Pt, 7 sierpnia 2020, 22:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 26 lutego 2009, 08:54 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ten akwen, wodny Tresna ale i nazywany jeziorem Żywieckim jest stosunkowo nie duży około 1000 ha. Jest to zbiornik na rzece Soła,Okręg PZW Bielsko Biała. Jest nie wątpliwie dużą radością dla wodniaków pod żaglami. Żagle na tym malowniczym i cichym w miarę jeziorze to stały element żywieckiego pejzażu. Stałym też elementem tego pejzażu stanowią wędkarze. Z takiej formy odpoczynku korzysta coraz więcej osób. A powiem na ucho, że baza socjalno bytowa jest ogromna, sam nie raz będąc tam na trzy cztery dni korzystałem z tych dobroci. Czy drogo? Średnio, oceniając inne obszary w Polsce. Wędkarska presja jest dosyć duża, Kto? Głównie wędkarze z województwa śląskiego.Ale nie brakuje i z dalszych zakątków naszego kraju, Ryba jest w całym zestawie.
Poniżej jest Międzybrodzie, jeszcze mniejszy ale sandacz tam ogromny, leszcz nie mniejszy, zresztą ryby nie do przejedzenia. Atrakcje to góra Żar z elektrownią szczytową, lotnisko sportowe z lotami turystycznymi no i grzyby w okolicy Czernichowa. A widoki!!!! Cały ten zespól tworzy urokliwą krainę i polecam do wyjazdów weekendowy oczywiście z kijem w bagażniku.

Ostatnio edytowano Pt, 23 lipca 2010, 10:53 przez rudolf, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 27 lutego 2009, 18:30 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Byłem, łowiłem - kilkanaście razy.
Piękna woda, przepiękne okolice.
Wielkie ukleje (jak śledzie).

Do tej pory pamiętam jak pod czas obozu wędkarskiego z młodzieżą w Pietrzykowicach na zbiorniku była bardzo niska woda i można było dojśc do karczy, zaczepów, ale one były obwieszone przynętami, jak choinka na Święta! :grin:

Pozdrawia m i polecam te łowisko.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 16 maja 2014, 17:56 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam jestem z Zywca nie zapraszam nad jezioro bo to strata czasu tak jak powiedzial kolega ukleje ale po za tym lipa ostatnie zarybianie 2010 i to tylko 3 tony karpia masakra na ryby nie ma cl isc a stan wody masakra bylem raz na tzw karpiowisku bylo wody dosc tak na drogi dzien 1, 5 m mniej masakra sake zaczepy a ryba splynela na glebiny masakra nap3awde strata czasu ://teraz to przeja Krakow wiec moze za jakis czas bedzie lepiej przynajmniej mamy taka nadzieje ....

Strefa czasowa: UTC + 1