Wędkarski Świat
https://wedkarskiswiat.pl/forum/

Łowisko Wędkarskie Zbrojewsko /k Częstochowy pow. Kłobucki
https://wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=50&t=4981
Strona 1 z 1

Autor:  wojtek_dz [ Cz, 17 kwietnia 2014, 22:57 ]
Tytuł:  Łowisko Wędkarskie Zbrojewsko /k Częstochowy pow. Kłobucki

Jeśli ktoś by szukał łowiska niedaleko Częstochowy

Łowisko Wędkarskie Zbrojewsko, można tam złowić ryby różnych gatunków m.in. karpia, amura, tołpygi, jesiotr, lin, okoń, leszcz, karaś szczupaka czy suma. Prowadzi sprzedaż ryb detaliczną oraz hurtową.

Łowisko Wędkarskie Zbrojewsko jest otwarte w sezonie letnim w niedziele od godziny 7-12. Ze względu na duże zainteresowanie, należy umówić się wcześniej telefonicznie.


Kontakt: http://www.stawy.monkowie.pl


Kompleks stawów na Zbrojewsku

Stawy zlokalizowane są w miejscowości Zbrojewsko, na południowy-zachód od Lipia – siedziby gminy, w odległości ok. 4km od tej miejscowości, ok. 20 km od Kłobucka oraz ok. 2km od miasta Krzepice. Kompleks stawów hodowlanych „Zbrojewsko” składa się z 12 zbiorników wodnych o łącznej powierzchni około 12 ha. Od strony wschodniej stawy graniczą z drzewostanem mieszanym, na południu i zachodzie – z podmokłymi łąkami i polami, na północy – z wiejskimi zagrodami.

Pierwsze stawy rybne w Zbrojewsku powstały w latach 80-tych XIX wieku. W okresie międzywojennym stanowiły własność rodziny Steinhagen. W latach powojennych obiekt hodowlany upaństwowiono i przekazano Spółdzielczemu Kombinatowi Rolno-Spożywczemu w Lipiu. W roku 2000 obiekt został podzielony i sprzedany osobom prywatnym.

W latach 1970-tych, z uwagi na zły stan techniczny obiektu, wykonano odbudowę stawów. Poszczególne zbiorniki odmulono oraz wykonano nowe budowle stawowe. Po 2000 roku na stawach został przeprowadzony kolejny remont, zbiorniki nr 1 i 2 zostały pogłębione i poszerzone do właściwych parametrów. Wzmocnione zostały groble, a na stawie nr 2 wykonano dwie wysepki oraz drewniane molo. Teren w obrębie stawów został uporządkowany. W miejscu, w którym niegdyś istniał staw, lecz uległ zanikowi powstał nowy zbiornik o nazwie „Nowy”. Niestety obiekt został rozebrany przez niekończące się spory z jednym z sąsiadów, którego jedynym celem jest uniemożliwienie prowadzenia hodowli ryb na obiekcie.

Stawy są przystosowane do produkcji karpia (oraz innych ryb) od narybku do ryby handlowej. Znaczącą ich funkcją są również walory rekreacyjne z uwagi na ich położenie w rejonie śródpolno-śródleśńym.

Obecnie hodowle prowadzimy w 2 stawach o powierzchni lustra wody ponad 2 ha.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/