Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest So, 8 sierpnia 2020, 21:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 13 lutego 2007, 21:03 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Pogoria
Pogoria 4 jest to nowy zbiornik zalany na początku 2006. Ryb już dość sporo bo były tam od lat samoistne i prywatne sadzawki. Jest tam sporo drapieżnika, a szczególnie okonia i szczupaka w rejonach zatopionych drzew które dosyć dobrze widać. Jeśli chodzi o Pogorie 1 to tam jest mało ryby raczej ale konkretnej. Jest dobre miejsce od torów przy skarpie, tam jest od razu głęboko i podchodzi tam na rzut (daleki) karp. "Jedynka" jest też dobra na spławik, przy brzegu od razu jest głęboko można tam znaleźć dużo okonia ,leszcza i lina.

Ja często wędkowałem na "trójce" na lewo od plaży ładne liny zawsze brały. Zdarzają się też karpie ale lepsze miejsce po prawej stronie plaży przy trzcinach.
Dodam jeszcze, ze na 3ce są okonie jak smoki. W 2004 roku facet łowił z lodu a za jego stołeczkiem leżały 2 szt. ok. 50 cm. i kilka po ok. 40 cm
Jak się zakotwiczy ponton/łódkę na głębokości 4-5 metrów ... widać roślinność denną.
Białą rybę rzadziej łowię raczej szczupaka z łódki na troling.

"Dwójka" czyli Bagry to dzicz, nie znajdziemy tam śladu cywilizacji, ale ryb jest mało ze względu na dużą presję. Tam możesz liczyć właściwie na wszystko, jest duży karp, amur, leszcz(właściwie wszystko)na pęk rosówek możesz liczyć na suma.
Jeżeli chodzi o Pogorie 2 to proponuje ci od maja z żywcem stanąć bo jest tam piękny szczupak (sandacz i sum również),ja tam złapałem na żywca swój życiowy rekord 98 cm szczupaka już nie wspomnę o tych co się spięły ale warto tam na żywca. ja go złapałem schodząc na Bagry to przy odpływie jak pójdziesz w lewo to jest zatoka i w niej złapałem tego byczka. na lewo jak pójdziesz też jest zatoczka gdzie jest najgłębiej na Bagrach bo jest tam rów z głębia ostatnio wędkarz złapał tam suma 137 cm. Na drapieżnika warto pojechać.

Z zanęt to raczej wszyscy łowią na swoje tajemne, wszystkie są dobre musisz kombinować. Na haczyk to biały, makaron, czerwony. Zależy jak łowisz czy cienko i lekko na spławik czy z gruntu na koszyk.

Ostatnio edytowano Pt, 23 lipca 2010, 10:55 przez J, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: So, 21 kwietnia 2007, 17:57 
Stażysta

Ello mam zawody 19 maja (mistrzostwa Polski Hutnikow) na tym zbiorniki czy ktoś z was już może tam łowił, wiem tylko ze jest to wyrobisko po żwirowe niby każdą rybkę można tam złowić (przewaga laszczyka 10-20cm). Może macie jakieś sposoby na łowiska po żwirowni(tyczka,bat odległościówka), mieszanki zanęty - za wszelkie informacje bardzo dziękuje :smile: .

Ostatnio edytowano So, 21 kwietnia 2007, 19:43 przez marqs_2005, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Pogoria IV
PostNapisane: Śr, 11 lutego 2009, 23:06 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Pogoria IV Jest to zbiornik stosunkowo młody i po starej kopalni piasku. Zalany i połączony obecnie z rzeką Czarna Przemsza. Znajduje się na terenie gminy Dąbrowa Górnicza i Siewierza, ma 520 ha powierzchni o głębokość do 20 m. Raj w przyszłości no i już teraz dla wędkarzy, jak i dla tych co lubią rekreację, jest trzy razy większy od Pogorii 3.
Dużo okonia i to sporego. Jest i inna ryba. Opiekunem jest PZW k-ce. Zarybiają.
Warto w lecie jak i w zimie wziąć wędki i połowić,jak i wypocząć.
Dojazd dobry.

Ostatnio edytowano Pt, 23 lipca 2010, 10:55 przez rudolf, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 19 października 2012, 19:46 
Stażysta

Muszę wspomnieć iż na Pogorii III wyciąga się ładne płocie 40cm.

Strefa czasowa: UTC + 1