Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Wt, 7 lipca 2020, 07:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N, 7 września 2008, 23:25 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Tam gdzie ludziki to mniej wiecej osoba rzucająca, a kwadraciki to woblerek. Woblerek w niektórych miejscach musi być prowadzony płyciutko ale klenie i tak sie kuszą do ataku, nie jest to banalna rzecz dla kazdego.. z brzegu by tak nie połapał napewno -100zł w pudełku z wobami. Wybraliście piękny fragment wisłoka :D
zdjęcie robione zapewne z mostu :)

w każdym razie na początku rzucam na płyciznę tą po prawej jak sie patrzy i tam lubią bolki latać za drobnicą, w krzaczorach klenie i bolki.. brzany ale to juz inny sposób..No i oczywiście sie okoń trafi.Mowilmy o spinie ;]
no i co i tyle ;] heh zwyczajnie.. teraz jest woda marzenie, byłem przed chwilą pod m. Lwowskim i mowie wam strumyczek.. nie żadko sie widuje taki stan wody na Wisłoku.
Nawet mam zdjęcia w aparacie ale baterie padły i lenistwo :P

DON'T JUST DREAM IT. LIVE IT

Ostatnio edytowano Pt, 23 lipca 2010, 10:47 przez akuku, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 września 2008, 08:27 
Stażysta

Da się wejść do wody w miejscu gdzie kończy się obręb ochronny i pójść w dół aż poniżej spustu wody z elektrowni? Dawno tam nie byłem ale w tym tygodniu to naprawię.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 września 2008, 09:38 
Forumowicz

bez problemu da sie dojść aż do progu.. przy samym progu jest z 70cm głębokości przy takim stanie wody, a droga do progu to okolice 10cm - 50cm głębokości.. wzdłuż drugiego brzegu jest lej o głębokości z 100cm może więcej, ale tam jescze nie wchodziłem, więc nie polecam sie zapuszczać:P
Niech sie tylko pogoda utrzymuje

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 września 2008, 09:49 
Stażysta

To że do progu da się dojść to ja wiem. Mnie interesuje odcinek od końca zakazu połowu czyli 150 metrów poniżej progu w dół aż do momentu do którego da się dojść w woderach. W Radomiu lało całą noc może i u nas zacznie lać t o woda skoczy i rybki zaczną brać.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 września 2008, 09:51 
Zaawansowany Forumowicz

akuku napisał(a):
zdjęcie robione zapewne z mostu :)
lą pod m. Lwowskim i mowie wam strumyczek.. nie żadko sie widuje taki stan wody na Wisłoku.

Staliśmy dokłądnie na moście. Przez 10 minut naliczyłem się z 15, 50cm kleni.
Natomiast nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak boleń wpływa na tą płycizne i zaczyna żer... W nocy napewno musi być tam ogromna wojna rybek. :D Do samegro progu da się w kaloszach dojść, ale można fiknąć na zielsku.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 września 2008, 11:56 
Stażysta

Co do wątku ze zdjęciem, wydaje mi się że wędkuje w podobnym miejscu, koło mostu w Trzebownisku, jednak w trochę inny sposób. Mianowicie stoje na brzegu i posyłam małą błystkę obrotową lekko pod prąd, lub w poprzek nurtu jak najdalej pod drugi brzeg w miejsce wolne od roślin, lub pomiędzy luki miedzy nimi, a jak tylko błystka wpadnie do wody rozpoczynam wolne kręcenie kołowrotkiem i wykorzystując siłę nurtu naprowadzam ja łukiem w miejsca gdzie stoi ryba (min między rośliny). Sposób fajny, bo widać często atak na przynętę :smile: jednak na długiej żyłce ryby czasami się spinają :sad:

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 września 2008, 09:29 
Stażysta

@Michu, nadal jesienią widać duże brzany stojące na płyciznach w okolicach mostu? Miejscowi łowią je? Dawno tam nie byłem a miejsce na spiningową brzanę jest idealne. W dołku za filarem jesienią ustawią się pokaźnie stado okoni. Można połowić i to w dużych ilościach. Słyszałem że wzdłuż opaski po drugiej stronie rzeki można połowić szczupaki. Lubiłem odwiedzać te rejony do momentu gdy nie został uregulowany zakręt jakieś 2,5km poniżej. Miejscówka na szczupaka i to przyzwoitego była bankowa.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 10 września 2008, 17:42 
Stażysta

Jeśli chodzi o mnie to najczęściej w tym miejscu łowie latem i we wrześniu, co do opaskowych szczupaków: to są, i to niemałe :!: ale dostep do nich jest niemożliwy przez miejscami stromy brzeg zarośnięty krzaczorami trawskami pokrzywami i innym badziewiem, a jeśli jakoś się przez to przebrnie to trudno oddać rzut wzdłuż opaski :sad: a szkoda bo czasem widać jak biją tam naprawdę ładne zębate. Co do brzany to nigdy nie widziałem i na brzegu sam nie miałem, ale...w tamtym roku łowiąc okonie z filaru mostu prowadząc obrotówkę nr1 poczułem któreś już z kolei branie jednak okoń to nie był :twisted: bardzo silna ryba zaczęła murować do dna i co parę sekund płynęła znów pod prąd, szarpiąc przy tym jakby machała łbem, nie dała się oderwać od dna. Po chwili takiej zabawy rozgięła kotwiczkę :cry: . może mogła być to właśnie brzana?

Zaraz za filarem mostu nurt usypał coś na kształt mikro przykosy.A ogólnie okonie na tym odcinku są przez większość lata. Jest też kleń w tym Duży i Bardzo DUŻY, ale trudno go złapać. Teraz akurat bardzo niska woda i trudno cokolwiek tam dorwać tym bardziej bez spodniobutów.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 września 2008, 11:25 
Stażysta

To nie mogła być brzana bo to była brzana. Tylko ona walczy w ten sposób. Popróbuj głęboko chodzącymi wobkami, które co jakiś czas musną o dno. Tylną kotwiczkę wymień na
Ownera i może dasz radę. Jak temperatura utrzyma się na ok 23 kreskach i woda skoczy o jakieś 20cm to tam wpadnę. Zaglądasz na przelewy za strażą pożarną w Nowej Wsi?

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 września 2008, 13:52 
Stażysta

Nie tam jeszcze nie byłem, ale jakiś czas temu pamiętam zaczęli regulować odcinek w Nowej Wsi kopary stały na brzegu który cały był rozwalony :mad: . wcześniej łowiłem parę razy na początku Nowej Wsi tam gdzie wpada do Wisłoka taki drobny ciek (takie betonowe ujście tam jest). Ale tam głównie białoryb z gruntu i czasem okonki, raz trafił się sandaczyk słyszałem że łowiono w tym miejscu jeszcze niewielkie sumy, ale dawno tam nie byłem. Do Trzebowniska jeżdżę rowerem bo mam tam blisko z domu :wink: poza tym wg mnie fajne miejsce.

p.s Siksa czy to Twoje są te fajne artykuły w necie o łowieniu boleni?

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 września 2008, 15:46 
Stażysta

W necie jest bardzo wiele fajnych artykułów o łowieniu boleni, wszystkie na pewno nie są moje :mrgreen: Gdzie go znalazłeś? Kliknij w link jaki mam w podpisie, w górnym lewym rogu jest zakładka "forum" tam sie zaloguj a dowiesz się ciekawych rzeczy. Na pierwszej stronie też się możesz zalogować, będziesz miał możliwość dodawania zdjęć. Polecam

Gdzieś w tych okolicach siedział mój kumpel na nocce i złowił 3 małe sumiki ale bardzo małe i 4 klenie wielkości tych sumików.

Tytuł:
PostNapisane: So, 11 października 2008, 18:09 
Forumowicz

W Wisłoczku woda opada, czas na polowanko, coś cicho się zrobiło w naszym temacie :) Pobudka!!

Tytuł:
PostNapisane: N, 23 stycznia 2011, 18:15 
Stażysta

A łowi ktoś z was na odcinku Krosno-Iskrzynia??? Jak tam jest obecnie i na jakie ryby mozna liczyc??

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 24 czerwca 2011, 13:23 
Stażysta

Zaczynają regulować odcinek Wisłoka od nowego os. Wisłok (ul. Trembeckiego i Siemińskiego) do Olszynek, ogólnie porażka.. :evil: :evil: jedyne w miarę niewyregulowany brzeg zostanie na Staromieściu gdzie mieszkam choć i tam powycinali wszędzie krzaki..

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1