Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Wt, 7 lipca 2020, 07:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Rzeka San
PostNapisane: Śr, 13 sierpnia 2008, 13:04 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Witam

San to IMHO najpiękniejsza i najbardziej rybna rzeka Podkarpacia. Piszcie więc "Sanomanaicy" gdzie łowicie, co łowicie i na co.

pozdrawiam Kamyszyn

A oto kilka praktycznych informacji:
Wody krainy pstrąga i lipienia okręgu PZW Krosno
1. Od granicy BPN do ławy przy o środku „Nafty”. (Na terenie BPN oraz rezerwatu przyrody Krywe – od ujścia potoku Hulski do mostu w m.Studenne – obowiązuje całkowity zakaz wędkowania ). Przynety sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01. Lipień okres ochronny  od 01.01. do 31.05. Pstrąg potokowy wymiar ochronny 30 cm.
2. Od elektrowni w m.Zwierzyń do ujścia rzeki Hoczewka. Łowisko specjalne – obowiązują przepisy regulaminu łowiska ZO PZW Krosno
3. Od ujścia Hoczewki do mostu w Postołowie. Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01. Lipień okres ochronny od 01.01. do 31.05. Pstrąg potokowy  wymiar ochronny 30 cm. Lipień wymiar ochronny 35 cm.
4. Od mostu w Postołowie do ujścia Osławy. Przynety sztuczne. Lipień okres ochronny od 01.01. do 31.05. Pstrąg potokowy  wymiar ochronny 30 cm. Lipień wymiar ochronny 35 cm.
5. Od m.Międzybródź (od tablicy poczatek miejscowości) do mostu w Dobrej. Przynęty sztuczne i roślinne. Lipień okres ochronny od 01.01. do 31.05. Pstrąg potokowy  wymiar ochronny 30 cm. Lipień wymiar ochronny 31 cm.
6. Wszystkie dopływy Sanu od źródeł do ujścia potoku Łubienka w Dynowie, nie wymienione niżej wraz ze swymi dopływami (z wyłączeniem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb). Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01. Lipień okres ochronny od 01.01. do 31.05. Pstrąg potokowy  wymiar ochronny 30 cm.
UWAGA :!:
Łączny dzienny limit połowu ryb łososiowatych i lipienia we wszystkich wodach okręgu wynosi 3 szt.
Ryby łososiowate złowione we wszystkich wodach okręgu, inną metodą niż "sztuczna przynęta" należy natychmiast uwolnić.

Wody Nizinne:
1. Od ujścia Osławy do miejscowości Międzybródź,
2. Od mostu w Dobrej do ujścia potoku Łubienka przed Dynowem (granica okręgu krośnieńskiego i przemyskiego)

Ostatnio edytowano Cz, 14 sierpnia 2008, 10:01 przez kamyszyn, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 14 sierpnia 2008, 07:38 
Stażysta

Witam
Zgadzam się całkowicie. Czytałem nawet, że San jest uważany za jedno z najatrakcyjniejszych łowisk w Europie :!:
Ja osobiście najczęściej wędkuję w okolicach Leska, czasem też pomiędzy Przemyślem a Dynowem. W tych miejscach San nie tylko jest piękny ale i atrakcyjny dla uprawiających spining - dno jest kamieniste a woda w wielu miejscach niezbyt głęboka (choć San potrafi być pod tym względem zdradliwy i trzeba być ostrożnym).
O "osiągnięciach" nie będę się rozpisywał bo jestem baaaardzo początkujący :razz: Ale jakoś na Sanie mam szczęście do pstrągów i kilka ich już "wskoczyło" na błystkę :smile:

Teraz tylko trzeba zaczekać aż się poziom wody ustabilizuje po ostatnich opadach. Nurt jest szybki a woda niezbyt klarowna.
BTW, może to dla niektórych nic nowego ale innym może się przyda: stan wód na niektórych rzekach można sprawdzać pod tym adresem: _____________
Dla okolic Leska "przyjazny" stan wody to ok 180cm - przy 200 i więcej już jest "otakło" albo i gorzej :wink:

Ostatnio edytowano Pt, 23 lipca 2010, 10:42 przez mechon, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So, 23 sierpnia 2008, 18:17 
Forumowicz

i śliskie kamole, jeżeli ktoś ma jakieś pytania niech pisze pw, łowie 3 razy w tygodniu jezeli warunki pogodowe pozwalają na to.. znam miejscóweczki, muszki i tamtejszych fachowców.. podziele się radą z kazda chetna osobą... Pozdrawaim! San rz. nr1

DON'T JUST DREAM IT. LIVE IT

Ostatnio edytowano N, 10 stycznia 2010, 22:15 przez akuku, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So, 23 sierpnia 2008, 20:02 
Stażysta

Jak jużnapisałem w innym temacie (o Wisłoku) być może gdzieś tam na Sanie otarliśmy się wczoraj :wink:
Ja - za wczoraj - daję tej rzece "piątkę z plusem". W godzinach wieczornych pstrągi zorganizowały sobie zawody o to, który z nich częściej chwyci moją przynętę :twisted:
Co do brania to wyglądało to tak, że gdzieś do godziny 17-tej była "kicha" zupełna. Bliżej 18-tej zaczęło się coś dziać ale prawdziwe apogeum nastąpiło chwilkę przed zachodem słońca - tak troszkę po 19-tej. Akurat o tej porze ruszyliśmy już w dół rzeki, w stronę miejsca gdzie mieliśmy auta. W okolicach zakrętu, który widać na pierwszym zdjęciu średnio co drugi, co trzeci rzut to było branie :smile:
Ja spiningowałem więc same pstrągi się trafiały. Koledzy którzy wędkowali na muchę mówili, że trafiały się też lipienie - ale, tak jak w przypadku pstrągów, same małe sztuki.
Poniżej dwie fotki z wczorajszej wizyty w miejscowości Łączki, obok Leska. Tak wygląda nasz piękny San:

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam

scalone

Ostatnio edytowano N, 24 sierpnia 2008, 19:23 przez mechon, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 13 października 2008, 23:11 
Forumowicz

wróciem z wieczornej wyprawy pstrąg 44cm, wrocil do h2o + 20 lipieni po około 25-30cm, z okazji jesieni założyłem 13cm woba salmo ala small okoń, 60cm szczupak.. co dziwne w słabej kondycji, chudy bez perspektyw, też wrócił do wody z nadzieją.. jutro wyprawa na grubszego zwierza, będziemy zdawać relacje.. szczupakowo jesienowo. Polecam... rzeka aż rwie, WISŁOK ON TOUR

DON'T JUST DREAM IT. LIVE IT

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 7 stycznia 2010, 20:49 
Stażysta

Mało osób pisze coś o "mojej" rzece więc pozwoliłem sobie wkleić parę fotek z miejsca nad Sanem, w którym spędziłem 3 dni i noce na zeszłorocznych wakacjach i w tym roku też tam pojadę, bo jest tam pięknie :wink: Miejscowość nazywa się Chołowice. Dno na zakolu rzeki jest bardzo muliste i strasznie porośnięte, więc nie trudno o zaczepy. Na dalszym odcinku rzeki na dnie są duże, ostre kamienie i nurt jest znacznie szybszy. Do Sanu wpływa tam górski potok, w którym, jak twierdza miejscowi, gdy na wiosnę jest wysoka woda pływają ładne pstrągi. Jeśli chodzi o ryby na tym odcinku Sanu to brzany(dość pokaźnych rozmiarów), klenie, świnki, bolenie. Wymienione gatunki widziałem sam, a z opowiadań tamtejszych stałych bywalców podobno są tam ładne sandałki i szczupaki.

Załączniki:
Komentarz: A to ten potok ;)
S5304963.JPG
S5304963.JPG [ 271.55 KiB | Przeglądane 23987 razy ]
S5304940.JPG
S5304940.JPG [ 165.82 KiB | Przeglądane 24025 razy ]
S5304939.JPG
S5304939.JPG [ 120.4 KiB | Przeglądane 23994 razy ]
S5304938.JPG
S5304938.JPG [ 99.37 KiB | Przeglądane 23485 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 29 lipca 2010, 15:17 
Stażysta

Witam wszystkich.
San jest moją ukochaną rzeką z której wiele pięknych ryb złapałem.Ja łowie głównie na Sanie w okolicach Ulanowa a dokładniej na odcinku od mostu w Ulanowie do mostu w Zarzeczu.Jeśli chodzi o ryby to występuje tu mnóstwo gatunków, z mocną przewagą cert,świnek,leszczy, kleni i jazi.Poza tym dość licznie występują sum, sandacz,karp,amur, karasie (japonce) szczupaki i nieco rzadziej brzany.Są też wszędobylskie płocie,krąpie, okonie i ukleje.Jest tutaj wiele ładnych miejscówek i głowek.Obecnie łowie głownie na spławik, bawie się w zasiadke leszczowo-karpiową.Mam jedno swoje miejsce które regularnie nęce kukurydzą od niedawna w prawdzie ale kilka ładnych ryb tam złapałem.Ostatnio moge się pochwalić karpiem 3.5 kg i leszczem 2 kg.A jedna ryba poszła z przyponem (4 kg wytrzymałości) pewnie duży karp albo amur.Wcześniej głownie łowiłem na grunt, na główkach, i brały głownie leszcze,świnki i certy.Trafiały sie brzany.łowiłem na styropian + biały robak.Teraz głownie łowie na kukurydze i czerwone robaki.Czasami łowie też na żywca (gruntówka z żywcem bez spławika) a to głownie w okresie jesiennym, choć wyciągnąłem dość ładnego szczupaka (5 kg) na lipcowej zasiadce w zeszlym roku.Na żywca zwykle stosowałem ukleje.Na sandacza tam to przynęta niezawodna.W nocy warto tam zapolować na suma i wspomnianego sandacza oraz wielkiego karpia/amura.Dziś bez zdjęć ale postaram sie porobić pare zdjęć tej bogatej w duże ryby rzeki.

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 1:26 pm ]
O Sanie juz napisalem ale tez wada tej rzeki jest to ze dostepnosc do miejsc jest czasami wrecz niemozliwa przez zgraje ludzi ktorzy urzadzaja sobie jarmark.Trudno nazwac wedkowaniem sytuacje gdy jeden i drugi dra mordy na calego na jednej i drugiej glowce, jeden muzyke nawet pusci, ja stalem wczoraj w mojej zatoczce ze splawikiem (tam zwykle nikt nie lowi bo twierdza ze miejsce do d... i dobrze) na odnodze tuz przy glowce i zdziwko strzelili gdy zobaczyli ze mialem branie duzego karpia albo amura a oni sobie lapali ploteczki i leszczyki na glowkach.Zdziwko zrozumiale tam gdzie stalem byla cisza i spokoj i nic ze woda metr glebokosci.Niestety tej ryby nie wyciagnalem bo urwala sie zylka i ryba poszla z zestawem calym.W soboty w tym roku nie ma co nawet sobie zawracac fujary, przyjedziesz o 3 rano i tak pozastawiane bo namioty mimo ze wedkujacy spia to wedki na przykosach stawiaja i co zrobic wtedy.Ja rozumiem cieszy mnie zaiteresowanie wedkarstwem coraz wiekszej liczby ludzi ale to juz jest przesada, chce sie polowic i nie ma sie gdzie.Łowie zwykle w Ulanowie na glowkach, wczesniej tak nie bylo nie bylo tylko obstawionych miejsc i mozna bylo lowic nawet gdy sie przyjechalo o 8 rano powiedzmy.Albo ci przyjdzie dziadziu i nawija i nawija i w ciszy w spokoju nie polowisz.To z wedkowaniem nie ma nic wspolnego, halas, lomot, jarmark jak w cyrku.

I jeszcze jedna sprawa.Mam takie fajne miejsce w Zarzeczu na pomiarze wody.W tym roku nie trafilem jeszcze zeby tam bylo wolne miejsce.Doslownie, przyjedziesz o kazdej porze to ktos siedzi.Bylem tam raz o 2 w nocy w dizen pracujacy i tak siedzial facio.W tamtym roku lapalem tam nie raz, smialo moglem przychodzic na to miejsce nawet w weekendy.A teraz sie nie da.Szkoda.

PostNapisane: Wt, 6 września 2011, 13:05 
Stażysta

Witam w dniach 10.09.2010 będę przebywał w m.Nisko . I oczywiście chciał bym posmakować wędkarstwa nad rzeką San . Metodą Spining
Zatem orientuje sie ktoś gdzie mogę wykupić zezwolenie na połów i na jaki czas itp .
Oczywiście jak ma ktoś wiedzę na temat rzeki w tym rejonie to z chęcią poczytam : )

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 6 września 2011, 13:40 
Forumowy Wyga

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Wykupujesz pozwolenia dobowe. Oddzielnie na rzeki górskie - 30pln/doba i nizinne 20pln/doba. Wykupić pozwolenia na podstawie karty wędkarskiej możesz w każdym sklepie wędkarskim, jest też stacja Orlen (?) na trasie Sanok-Nisko i tam też możesz kupić pozwolenie a nawet jakieś drobne niezbyt wymyślne zakupy można wykonać :).
Pamiętaj o hakach bez zadziorowych, bardzo tego pilnują strażnicy. Ja zaginałem zadziory w swoich woblerkach.

Połamania.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 24 sierpnia 2012, 15:10 
Stażysta

Za mną kilku dniowa wyprawa nad piękna rzeke San. Piekne krajobrazy, przepiękna rzeka, dla wędkarzy ceniących walory estetyczne i przyrodnicze po prostu wędkarski raj :)
Obrazek

Obrazek

Przemierzałem górskie odcinki Sanu okręgu Przemyskiego. Przez weekend towarzyszyli mi kumple, zastaliśmy trącone wode więc przez pierwsze dni bardziej podziwialiśmy widoki , imprezowaliśmy ale tez łowiliśmy. Kilka ryb udało się złapać były pstrągi, klenie i brzanki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyjezdzie chłopaków woda znacznie opadła i się oczyściła. Ranki i wieczory poświęcałem łowieniu na muche. Łowiłem na suchą, mokrą i nimfe. Na tym odcinku Sanu jest mała populacja pstraga więc trzeba było się zadowolić innymi rybkami. Na suchą brały masowo ukleje,na mokrą klenie, atomowych brań kluch wyrywających kija z ręki, długo nie zapomne :)
Obrazek

Trafiła się tez taka paskuda na nimfe, przez chwile myślałem że mam brzanke , ale niestety ... Nawet miejscowy kolega się ze mnie śmiał i mówił że takiej rybki to na Sanie jeszcze nie trafił :)
Obrazek

Późnym raniem dołączał do mnie Bartek, miejscowy kolega. Jak go nazwał jeden z moich kumpli "Bartek gość który każdą dziuple w Sanie zna" :) Woda już była niska postanowiliśmy katawać najlepsze rynny i przemierzać wode ze spinningiem. Naszym celem była królowa wakacji, pani z wąsem Brzana. Udało się wyjąć kilka sztuk, brzany stały w najgłebszych i najszybszych rynnach. Powiem szczerze że z mojego pudełka woblerów tylko nieliczne udawało się poprowadzić w sposób satysfakcjonujący. Prowadzilismy wobki ślimaczym tempem, stukając o dno. Wszystkie brzany złapaliśmy na Salmo Hornety, nurtu trzymały się jeszcze woblery Andrzeja18 i Tapsy.

Obrazek

Obrazek

Walka z fajną brzaną w tym piekielnym nurcie to dobre kilka minut zabawy, ja używałem żylki 0,20 , Bartek 0,18.
Obrazek

Bartek tez łowił ;)
Obrazek

Mieliśmy rózne brania , najczeście skubniecia i zatrzymanie, na początku wygląda to jak zaczep ale co dzieje się póżniej to juz trzeba przeżyć na własnej skórze :)
Obrazek

Obrazek

Wszystkie ryby wróciły z spowrotem do wody :)
Obrazek

San to jedna z najpiękniejszych rzek na ktorych łowiłem, jeżdze tam co roku i wyjeżdzam, po to by znów tam powrócić :)

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: So, 25 sierpnia 2012, 19:02 
Forumowy Wyga

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
flyDAWID napisał(a):
jeżdze tam co roku i wyjeżdzam, po to by znów tam powrócić
nie jesteś osamotniony, ja również wracam tam co roku jak bumerang :).

Tytuł: Re: Rzeka San
PostNapisane: N, 12 kwietnia 2015, 15:58 
Stażysta

Witam kolegów po kiju. Odgrzebałem i odświeżam temat, ponieważ potrzebuję porad. W maju tego roku mam juz zaplanowany, dwudniowy wypad nad San, miejscowość Łączki. Nigdy nie byłem jeszcze nad Sanem, i zamierzam wędkować przez te dwa dni do oporu, sprzęt jaki zabieram to kijek Kongera Crossmax 2,60 3-18gCW oraz młynek Mistrall Amundson 2000. Powinno wystarczyć, przynęty robię sam konkretnie woblery, więc na pewno z czymś się dopasuję. Moje pytanie dotyczy, czy ktoś wędkował w tych okolicach, jakich gatunków poza pstrągiem się spodziewać? No i przede wszystkim czy nie zbroję się za lekko? Pozdrawiam i czekam na wszelkie dodatkowe porady odnośnie tego odcinka Sanu, pod względem spinningu. Z góry dziękuję za pomoc.

Tytuł: Re: Rzeka San
PostNapisane: Pn, 13 kwietnia 2015, 15:29 
Forumowy Wyga

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy
Miałem Kongera Crossmax'a 240 d0 18 - jeżeli to dłuższa wersja tego samego kija, to zdecydowanie za lekko, ta wklejka miała realną górną granicę CW w okolicach 10g - raz że za delikatna, dwa, że wklejka, nie na kropki taki patyk.

Poza pstrągami można na Sanie na spina piękne klenie połowić, spotkać się z brzaną - jako przyłów jedynie, bo okres ochronny w tym czasie, no i z lipieniem - ale to temat dla spina raczej jesienny.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Strefa czasowa: UTC + 1