Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 21 marca 2019, 21:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 4 lutego 2010, 11:30 
Rzeczka Ołoboczek zwana inaczej kanałem Nietkowickim z racji swojego wyglądu jest jednym z ciekawszych łowisk w woj. Lubuskim. Znaleźć w niej możemy praktycznie wszystkie gatunki Odrzańskich ryb. Odcinki, które poniżej opisze oddzielone są od siebie około 3 metrowym progiem wodnym. Rybniejszym odcinkiem jest ten zaznaczony kolorem czerwonym na mapce. Rzeczka na tym odcinku w niektórych miejscach osiąga głębokość 4 m przy ustabilizowanym stanie wody. Bardzo skuteczną metodą jest łowienie na przepływankę oraz pickera, gdzie łowione ryby to leszcz, płoć, kleń, jaź i okoń. Spinningiści również znajdą coś dla siebie starając się złowić okonia lub szczupaka, a czasami klenia lub bolenia. Na jesień do rzeczki tej wchodzi duża ilość ryb która pozostaje w niej do wiosny. Latem dolny odcinek staje się dla spławikowców i grunciarzy mało atrakcyjny, ale spinningiści z dużym powodzeniem mogą zapolować na klenie i bolenie, których latem tam nie brakuje. Przy samym wpadzie do Odry możemy spodziewać się Sandaczy oraz Sumów, które nocami potrafią pięknie nahałasować.
Drugi odcinek zaznaczony na czarno jest o wiele trudniejszy niż dolny głównie z powodu bardzo dużej ilości drzew zwalonych przez bobry,ale również z powodu dużej przejrzystości wody na tym odcinku. Sporo ryb spływa z jeziora które jest połączone z rzeczką progiem wodnym. Ale warto próbować tu łowić, co prawda może ryb jest mniej niż na dolnym odcinku, ale ich rozmiary potrafią zaskoczyć niejednego wędkarza. Trafić tu możemy na spore okonie, potężne karpie (miejscowi znaleźli śniętego ponad 30 kg karpia), liny, płocie, leszcze, szczupaki. Na tym odcinku możemy się delektować ciszą i spokojem, bo naprawdę rzeczka bardzo ładnie się prezentuje. Bardzo skuteczne na tym odcinku jest długotrwałe nęcenie, którym ściągniemy przede wszystkim ładne leszcz, karpie i liny. Jeżeli chodzi o spinning to przede wszystkim tak samo jak na dolnym odcinku boczny trok, który jest na tej rzeczce najskuteczniejszą metodą połowu okoni. W przeciwieństwie do dolnego odcinka latem śmiało możemy próbować tu swoich sił.
Jeżeli chodzi o dojazd to z Sulechowa kierować się na Krosno Odrzańskie przez Brody. Jeżeli ktoś będzie jechał od strony Zielonej Góry to kierować się na prom w Brodach i stamtąd tak samo na Krosno Odrzańskie.

Ostatnio edytowano Pt, 23 lipca 2010, 08:41 przez tiimi83, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 29 marca 2010, 22:29 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Kilka lat temu kiedy jeszcze mieszkałem w Zielonej Górze wędkowałem tam ze znajomym,który zabrał mnie w to dość ciekawe miejsce.Spinningowaliśmy na odcinku poniżej mostu na drodze do Nietkowic.Pomimo iż było dość ciepłe lato winiki były zadowalające.Wedkując wieczorem można było natrafić na dość agresywne żerowanie okoni.Trafiło się kilka szczupaków (jednak niezbyt okazałych).Latem w wodzie jest już sporo ,,kapelonów" co może utrudniać prowadzenie przynęty, ale właśnie tam poprawiłem swoją celność rzutów i prowadzenie błystki między roślinami.Miłe wspomnienia z ziemi, do której tęsknię:(

Strefa czasowa: UTC + 1