Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Pt, 28 lutego 2020, 18:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 października 2013, 19:30 
Site Admin

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 123 razy
Udało mi się zebrać 66 osób, które kiedykolwiek brały udział w zabawie.
Proszę sprawdzić, czy kogoś nie pominąłem i zgłosić ewentualny brak.
Lista ułożona alfabetycznie, ale z uwzględnieniem tylko pierwszej litery, dalej już zgodnie z pojawieniem się w zabawie - tyle chyba wystarczy by szybko się odnaleźć.
P.S. nicki pisane drukowanymi (nie uwzględniają oryginalnego sposobu pisania)

02101990
ANGLER-73
AREK
AKUKU
ADZIO
ARCZI
ADI
ANDRZEJ 18
BUCEKK
BINDUS
BOGDAN ZARZECKI
COSMATY
COCAINE
DANIEL Z.
DZIMAN
DAMIAN
DANIEL
DAGO
DARIOON
DAWID KORPYSZ
EKO
EMILIONI
GRZESIEK_RK1
GALIENI
GAZDZIOR
GRISHA
GRZEŚ D.
GLIDER
HABSYS
HAARVESTER
HELLMUTH
JACEK BP
JANKESIK
KILLEREK30
LAWDZOJ82
LUNOV
LENNY
MORRUM
MIKIS
MARIUSZ P-CE
MAREKFIGA
MARBEST
MARIKA
MANIEK72
MINIBAM
MANIUTEK1
NORBERT 78
PITER PN
PUPSI10
PRZEMEK A.
PERCH
PYTON
PAWLAK
RAVER
SOL
SZYBKI
SZPADEL
SPTOM
TIIMI83
TOMEK
WŁÓCZYKIJ
WICIU
WAREG
VEX
XSAVICKASX
ZAMELA

Ostatnio edytowano Wt, 29 października 2013, 21:05 przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 30 października 2013, 19:52 
I miejsce w GPFWŚ 2014

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Do czego służy ta lista? :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 30 października 2013, 20:17 
Forumowy Wyga

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Dobre pytanie, też mnie korciło, żeby o to zapytać. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So, 2 listopada 2013, 12:19 
Site Admin

Norbert 78 napisał(a):
Do czego służy ta lista? :wink:

maniek72 napisał(a):
Dobre pytanie, też mnie korciło, żeby o to zapytać. :lol:

To lista osób, które brały udział w zabawie, a tym samym wiedzą jak uczestnictwo w zgodzie z Regulaminem wygląda w praktyce i mogą się tą wiedzą podzielić z innymi.
Padła propozycja, by to właśnie te osoby były twórcami Regulaminu na przyszły rok, z czym i ja się zgadzam. Żeby więc nie tworzyć nowych zamkniętych grup i jednoczenie, by same ustalenia i sposób dochodzenia do nich był dla wszystkich dostępny - spróbujmy zrobić to właśnie w ten sposób.
Tym razem mamy dwa miesiące na dojście do kompromisu - może więc uda się ustalić wszystko przed nowym sezonem.

Ostatnio edytowano Cz, 1 stycznia 1970, 01:00 przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So, 2 listopada 2013, 12:43 
Forumowy Wyga

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Mnie sie podobają obecne zasady i uważam że sa sprawiedliwe. Mozna delikatnie dopracować progi centymetrowe i będzie malyna

Tytuł:
PostNapisane: So, 2 listopada 2013, 13:06 
Site Admin

Grzes D. napisał(a):
Mnie sie podobają obecne zasady i uważam że sa sprawiedliwe.

Zapewniam, że nie jesteś w tej ocenie odosobniony :)
Grzes D. napisał(a):
Mozna delikatnie dopracować progi centymetrowe i będzie malyna

Chyba o to głównie chodzi tym mniej zadowolonym z aktualnej wersji Regulaminu, więc zapraszam do przedstawiania propozycji zmian.

Tytuł:
PostNapisane: So, 2 listopada 2013, 15:06 
Forumowy Wyga

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy
Na poczatek pozwole sobie wyrazic radosc, z faktu iz w tegorocznej edycji nie bylo, chyba ze cos przespalem, niedomowien, nieporozumien, zawisci i kombinatorstwa. Bardzo mnie to cieszy. Niezmiernie cieszy mnie tez to, ze ogromna wiekszosc uczestnikow jest zadowolona z nowych, mozna rzec rewolucyjnych zasad naliczania punktow, ktorych w pewnym stopniu bylem autorem.

Ale jak to bywa, zawsze mozna cos udoskonalic. Przedstawiajcie zatem swoje propozycje zmian zapisow Regulaminu, mysle ze wspolnie je rozwazymy i podejmiemy kolektywna decyyje.

Zaczne sam, przedstawiajac propozycje niekoniecznie wlasne (a prawde mowiac nie moje):
Mamy juz dzienny i tygodniowy limit zgloszen. Propozycja wiec padla, by 'wyrownac szanse' i wprowadzic caloroczny, dotyczacy kazdego gatunku limit zgloszen wynoszacy na przyklad 20 sztuk. Kazdy uczestnik mogl by wowczas zglosic w roku 'tylko' po 20 ploci, szczupakow, okoni, jazi etc. To znaczy zglosic mogl by wiecej, ale liczona do punktacji byla by tylko najwieksza dwudziestka sposrod jego zgloszen danego gatunku.
Druga sprawa to powrot do zglaszania checi wziecia udzialu w GP i dopiero od tego momentu, czy tam dzien po mozliwosc zglaszania ryb. W tej chwili nie jest to tak istotne, ale przy zasadach obowiazujacych do ubieglego roku jedna 'przypadkowa' ryba mogla wiele namieszac. Z obowiazku zglaszania checi zwolnieni byli by czynni uczestnicy poprzedniej edycji.
Trzecia propozycja zas, to powrot do dobrowolnych okresow ochronnych dla ryb, ktorym tej ochrony RAPR nie zapewnia- zainteresowani na pewno wiedza o co chodzi.

Ot poki co tyle :)

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 04:06 
Forumowy Wyga

Czyli co Adam proponujesz na 2014? bo nie zrozumialem.

Co do korekty progow, to w przypadku szczupaka, a o niego zapewne najbardziej chodzi, mozna by zmniejszyc prog zgloszeniowy do poziomu 65-68cm przy jednoczesnym obnizeniu punktacji za kolejne centymetry do 4pkt. Zgodnie z zasadami przyjetymi przy tworzeniu punktacji i okreslaniu progow zgloszeniowych prog dla szczupaka mial pierwotnie bodaj 75 cm wiec nie przesadzajmy, z dalszym obnizaniem progu, bo nam doniczek zabraknie :P Mysle, ze 67 plus nadal 5pkt byloby dopuszczalnym kompromisem i w miare trzymalo by sie kupy przy punktowaniu., nawet byloby uklonem w strone lowcow tego drapieznika, bo na progu brazowym i srebrnym mialby o 15pkt wiecej niz wiekszosc gatunkow. Co nie znaczy, ze sie zgadzam oczywiscie :P
Swoja droga ostatnie zale, glownie Manka, ze zalosna liczba szczupakow jest zglaszana niekoniecznie musza wynikac z podwyzszenia progow, od jakiegos czasu liczba zgloszen szczupakow malala mimo zalosnie niskich progow.

Mysle, ze progow ryb 'malych' i 'srednich' , ktore obecnie nie przekraczaja 40cm nie bedziemy ruszac.
Jak myslicie? Moze jednak prog klenia podniesc o 2cm? Moze inne propozycje korekt? Uzasadnione oczywiscie. Choc i tak najladniej i najprosciej byloby przy zachowaniu wielokrotnosci pieciu przy progach.
Idzmy w kierunku jednego i trwalego regulaminu nie zmieniajacego sie juz co rok, bo raz biora uczestnikom te ryby a raz tamte, przy zachowaniu zdrowego rozsadku.
Patrzac na liste w otwierajacym temat poscie z zalem stwierdzam, ze rzeczywista liczba uczestnikow to polowa najwyzej, to znaczy 33 osoby, nie z powodu zawyzenia progow a odejscia z Forum lub zaniechania na nim aktywnosci.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 11:04 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 6 razy
morrum napisał(a):
Mamy juz dzienny i tygodniowy limit zgloszen. Propozycja wiec padla, by 'wyrownac szanse' i wprowadzic caloroczny, dotyczacy kazdego gatunku limit zgloszen wynoszacy na przyklad 20 sztuk. Kazdy uczestnik mogl by wowczas zglosic w roku 'tylko' po 20 ploci, szczupakow, okoni, jazi etc. To znaczy zglosic mogl by wiecej, ale liczona do punktacji byla by tylko najwieksza dwudziestka sposrod jego zgloszen danego gatunku.

Obecny limit zgłoszeń jest moim zdaniem ok. Jak Wam przeszkadza jednak obecny, to ja bym ewentualnie zmniejszył go do 2 szt. dziennie, jednak nie więcej niż 7 szt tygodniowo. Limit 20 szt rocznie dla każdego gatunku to przesada.

morrum napisał(a):
Co do korekty progow, to w przypadku szczupaka, a o niego zapewne najbardziej chodzi, mozna by zmniejszyc prog zgloszeniowy do poziomu 65-68cm...

Progi i punkty dla poszczególnych gatunków są teraz sprawiedliwe. Jak zmniejszamy dla szczupaka, to zmniejszamy też dla pozostałych.

morrum napisał(a):
Trzecia propozycja zas, to powrot do dobrowolnych okresow ochronnych dla ryb, ktorym tej ochrony RAPR nie zapewnia...

Nie widzę takiej potrzeby. Jednak jak przegłosujecie to się dostosujemy.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 11:48 
Site Admin

morrum napisał(a):
Propozycja wiec padla, by 'wyrownac szanse' i wprowadzic caloroczny, dotyczacy kazdego gatunku limit zgloszen wynoszacy na przyklad 20 sztuk. Kazdy uczestnik mogl by wowczas zglosic w roku 'tylko' po 20 ploci, szczupakow, okoni, jazi etc.

Przejrzałem szybko zgłoszenia z poprzednich sezonów i wydaje mi się, że rekordowa ilość zgłoszeń ryb jednego gatunku zgłoszona przez jednego uczestnika to 21 wzdręg Dawida w 2012. Wcześniej, bo w 2011 Maniek jedynie otarł się o proponowany limit zgłaszając 19 szczupaków. Uważacie więc, że jest potrzeba ustalania takiego limitu, który prawdopodobnie będzie martwym zapisem?
Limit dzienny to juz inna sprawa, bo choć uderzałby bezpośrednio także we mnie, a raczej potencjalnie złowione płoteczki to jednak skoro "progowy" szczupak i "progowa" płotka dają równo po 100 pkt, to i limit mógłby być taki sam. Oczywiście temu kijowi też można dorobić drugi koniec, bo "ligowe" płotki biorą przez 2 weekendy, a szczupaki przez weekendów +/- 32, ale to bardzo subiektywne, bo przecież nikt nikomu nie broni próbować je łowić przez cały rok :)
Tak więc moim zdaniem wyrównanie limitów dziennych ma sens, tworzenie rocznych limitów gatunkowych na proponowanym poziomie to lekka abstrakcja, a zmniejszanie go i późniejsze wyłuskiwanie np. największych dziesięciu to dłubanina, dodawanie i odejmowanie punktów... lekkie zamieszanie, które wcale nie musi przynieść wymiernych skutków.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 12:54 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
włóczykij napisał(a):
Przejrzałem szybko zgłoszenia z poprzednich sezonów i wydaje mi się, że rekordowa ilość zgłoszeń ryb jednego gatunku zgłoszona przez jednego uczestnika to 21 wzdręg Dawida w 2012. Wcześniej, bo w 2011 Maniek jedynie otarł się o proponowany limit zgłaszając 19 szczupaków. Uważacie więc, że jest potrzeba ustalania takiego limitu, który prawdopodobnie będzie martwym zapisem?

Wydaje mi się, że przy obowiązujących progach, tak jak piszesz, nie ma to sensu.
Również progi i punktacja są sprawiedliwe.
Jak dla mnie, obecny regulamin jest OK i nie widzę potrzeby jego zmieniania.

Daniel napisał(a):
Obecny limit zgłoszeń jest moim zdaniem ok. Jak Wam przeszkadza jednak obecny, to ja bym ewentualnie zmniejszył go do 2 szt. dziennie

Jeżeli już, to trzeba by zmniejszyć do 1 szt. dziennie, bo są przecież ryby, których dzienny limit według RAPR to 1 szt.
Tak więc zawsze można się czegoś doszukiwać.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 13:03 
Site Admin

lenny napisał(a):
Jeżeli już, to trzeba by zmniejszyć do 1 szt. dziennie, bo są przecież ryby, których dzienny limit według RAPR to 1 szt.

Idąc tą drogą to i jedną rybę tygodniowo można ustalić (patrz limit głowacicy) ;)

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 13:10 
Forumowy Wyga

Czyli propozycja ograniczenia limitow do poziomu 2/7, mi tam sie podoba, choc faktycznie ukluje to lowcow ryb mniejszych, temperujac trafiajace sie czasem 'dni dziecka'.

Danielu, jestem goracym zwolennikiem nie lowienia ryb w okolicach ich tarla i stad moja upierdliwosc w kwesti dobrowolnych okresow ochronnych. Niektore ryby, chocby klenie, okonie, liny, wzdregi sa latwe do namierzenia i tez zlowienia w trakcie tarla lub tuz po. Niektorzy korzystaja z tego faktu, nie mowie tu o uczestnikach GP a o miesiarzach, ktorzy wlasnie w takich okolicznosciach napelniaja lodowki rybami. Podobnie jak o pseudosumiarzach wspominanych czasem przez Marka Szymanskiego, ktorzy sumy lowia w maju, bo biora na gniazdach, i co z tego, ze wypuszczaja. Swiata nie zmienie, wiem o tym, ale probowac warto i dawac przyklad.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 19:35 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Wraz z paroma osobami z forum przestałismy brac udzial w gp przez zglaszanie kleni i jazi ktore byly wedlug mnie niesprawiedliwie punktowane- kiedys. Mniejsza. A czy przejdzie pomysl z limitem ryb np 5-10 ryb najwiekszych danego gatunku? Nie byloby nabijania jaziami i klenikami wynikow. Patrze tez na ludzi, tak jak ja, lowiacych okazyjnie na spina. Takie luzne wtracenie sie.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 19:56 
Forumowy Wyga

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
emilioni, co masz do tych jazi i kleni i w jakim celu ten limit 5-10 sztuk? Jak Daniel efektywnie łowi piękne jazioklenie to trzeba mu utrudnić udział wprowadzając udziwnienia?
Jeżeli łowisz okazjonalnie jak ja to musisz się pogodzić z tym że nie wygrasz z kimś kto poświęca na to więcej czasu, wyniki nie biorą się z powietrza.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 20:39 
Forumowy Wyga

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Jeśli o mnie chodzi, to mógłbym poprzeć kosmetyczną obniżkę progu dla szczupaka, do jakichś 67cm. W przypadku większej obniżki należałoby proporcjonalnie obniżyć progi dla wszystkich ryb, nie wiem czemu szczupak miałby być jakiś wyjątkowy. Lepiej jednak zostawić pozostałe progi w spokoju, są dobrze opracowane, nie ma co wyciągać pochopnych wniosków po jednym sezonie. Były sezony kiedy mieliśmy lawinę sandaczy i takie, kiedy było ich tylko kilka. Podobnie wygląda sytuacja z wzdręgą czy szczupakiem. Tak już jest, wędkarstwo jest nieprzewidywalne i niech takie pozostanie, bo to jego urok :)

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 20:45 
Forumowy Wyga

morrum napisał(a):
Danielu, jestem goracym zwolennikiem nie lowienia ryb w okolicach ich tarla i stad moja upierdliwosc w kwesti dobrowolnych okresow ochronnych. Niektore ryby, chocby klenie, okonie, liny, wzdregi sa latwe do namierzenia i tez zlowienia w trakcie tarla lub tuz po.

Ustal Michał takie okresy dla tych gatunków ( nie zapomnij o jaziach ;) ) i zobaczymy jak Ty to widzisz.

emilioni napisał(a):
A czy przejdzie pomysl z limitem ryb np 5-10 ryb najwiekszych danego gatunku? Nie byloby nabijania jaziami i klenikami wynikow.

Przejdzie, jak wyjdzie taka propozycja do przegłosowania i zostanie przegłosowana. Jaziami i kleniami nie nabijesz dużo punktów jak nie będą to ryby medalowe. Podobnie jest z innymi gatunkami, więc skończy się nabijanie punktów wszelkimi gatunkami. Więc jak chcesz ukrócić nabijanie punktów jaziami kleniami to wysuń propozycję limitu sztukowego dla tych tylko gatunków. Może przejdzie.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 20:56 
Forumowy Wyga

Powiem tak, fajny tekst 'nabijanie jaziami i klenikami'.
Mimo, ze przez cwiercwiecze wedkowania mialem te ryby pod nosem w duzej ilosci,, dopiero niedawno nauczylem sie je lowic celowo i w miare skutecznie.
Nie sa to ryby latwe do zlowienia i mimo, ze nie osiagaja wielkich rozmiarow sa zdobycza cenna i dajaca satysfakcje, choc oczywiscie nie te najmniejsze a podrosniete i ostrozne kluski. Jedyna ryba jaka uwazam za trudniejsza do zlowienia jest pstrag potokowy. Latwo jest kleniojazie 'zchwaszczac' komus, kto nie spedzil miesiecy a nawet lat na poznawaniu ich zwyciajow i gustow by dojsc do wprawy pozwalaj2ej je lowic regularnie. W Warcie masz naprawde sporo tak jazi jak i kleni, dlaczego nie sprobujesz ich lowic? Zareczam ze warto! Hol ladnego klenia w nurcie to niezapomniane przezycie. Zreszta nie sa to ryby tylko spinningowe, wrecz od stosunkowo niedawna lowi sie je skutecznie ta metoda i to tez nie wszedzie.

Zabawa w GP powinna byc traktowana tylko i wylacznie jako zabawa. Choc sam mam zawodnicze nalecialosci i zapedy, to zdaje sobie sprawe, ze nijak nie da sie porownac wynikow dwoch wedkarzy z ktorych jeden moze sobie pozwolic na wypad nad wode raz na tydzien, do tego nad pobliska glinianke o ogromnej presji z kims kto ma mozlhwosc byc nad woda niemal co dzien, do tego nad rybna woda. Ma to byc zabawa z nutka rywalizacji a nie bieg za wszelka cene, po trupach, do zwyciestwa. Jesli masz propozycje, zastrzezenia, pisz, od tego jest ten temat i masz pelne prawo brac udzial w dyskusji.

Okresow nie trzec ustalac, byly juz przeciez przez bodaj jeden sezon, wystarczy je odkurzyc :)

Ostatnio edytowano N, 3 listopada 2013, 21:08 przez morrum, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 21:05 
Forumowy Wyga

Daniel napisał(a):
Ustal Michał takie okresy dla tych gatunków ( nie zapomnij o jaziach ;) ) i zobaczymy jak Ty to widzisz.

Nie dajmy się zwariować. Chociaż jaź u mnie w marcu jest już często wytarty, gorzej z kleniem, który trze się w czerwcu. A lin? :lol:
Daniel napisał(a):
jak chcesz ukrócić nabijanie punktów jaziami kleniami

Jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś w tym roku nabił sobie punktów jaziami i kleniami.
A wracając do tamatu, to ja zaakceptowałem już właściwie regulamin takim, jaki jest- czy ten wcześniejszy, czy ten obecny jest w sumie OK i nie ma co kombinować. Tylko jedna rzecz mi nie pasuje, i za cholerę nie mogę tego zrozumieć; Jeżeli RAPR i miesięcznik Wędkarski Świat akceptuje ryby złowione na żywca (mam tu na myśli konkretnie sumy), to dlaczego GP, albo inaczej; moderacja tego forum tego nie akceptuje? Dlatego też ja mam prawo (to juz złośliwy żart :lol: ) nieakceptować nabitych ikrą marcowych płoci, czy czerwcowych kleni, o leszczach, okoniach, linach już nawet nie wspominając, ale jeżeli okresy ochronne i limity podlegają pod regulamin amatorskiego połowu ryb, to dlaczego techniki łowienia nie podlegają? Przecież nie jest to już liga tylko spiningowa.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 21:26 
Forumowy Wyga

maniek72 napisał(a):
Jeżeli RAPR i miesięcznik Wędkarski Świat akceptuje ryby złowione na żywca (mam tu na myśli konkretnie sumy), to dlaczego GP, albo inaczej; moderacja tego forum tego nie akceptuje?

Dlatego, że regulamin GPFWŚ jest inny niż RAPR czy regulamin WŚ dotyczący zgłoszeń ryb medalowych. Będzie regulamin zmieniony, będą ryby na żywca złowione akceptowane. Wszystko Maniek przed nami. Jestem skłonny przystać na każde warunki, byle wszyscy byli zadowoleni.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 21:29 
Forumowy Wyga

Podziękował : 35 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
morrum napisał(a):
Zabawa w GP powinna byc traktowana tylko i wylacznie jako zabawa.
Ale nie wszyscy o tym pamiętają. Wytworzył się jakiś wyścig szczurów w "zawodach o pietruszkę". Teraźniejszy kształt zabawy daleko odbiega od tego z przed trzech/czterech lat, a szkoda.
maniek72 napisał(a):
Tylko jedna rzecz mi nie pasuje, i za cholerę nie mogę tego zrozumieć; Jeżeli RAPR i miesięcznik Wędkarski Świat akceptuje ryby złowione na żywca (mam tu na myśli konkretnie sumy), to dlaczego GP, albo inaczej; moderacja tego forum tego nie akceptuje?
Bo to jest forma zabawy a nie męczenie jednej ryby żeby złowić drugą. Są wędkarze którzy dwumetrowe sumy na spinning łowią i trzeba im do tego żywca w postaci klenia 50 cm.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 21:29 
Forumowy Wyga

Daniel napisał(a):
Jestem skłonny przystać na każde warunki, byle wszyscy byli zadowoleni.

To tylko odrobina mojej przekory, ale jeżeli trzymamy sie RAPR-u, to trzymajmy sie go od początku do końca. Wydaje mi się, że tak było by uczciwie.

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 21:34 
Forumowy Wyga

Jacek_bp napisał(a):
Bo to jest forma zabawy a nie męczenie jednej ryby żeby złowić drugą

Tak, czy inaczej meczę jedną rybę, aby złowić drugą, bo regulamin mi na to pozwala, pozostaje tylko kwestia tego, że skoro i tak już ją złowiłem, to dlaczego nie mogę wstawić jej zdjęcia w GP ?
Jacek_bp napisał(a):
Są wędkarze którzy dwumetrowe sumy na spinning łowią i trzeba im do tego żywca w postaci klenia 50 cm.

Tak, to prawda, znam (z internetu oczywiście) dwa takie przypadki złowienia takiego suma na spining.

Ostatnio edytowano N, 3 listopada 2013, 21:36 przez maniek72, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 21:34 
Forumowy Wyga

maniek72 napisał(a):
To tylko odrobina mojej przekory, ale jeżeli trzymamy sie RAPR-u, to trzymajmy sie go od początku do końca.

A gdzie poza nie uwzględnieniem metody żywcowej nie trzymamy się RAPR-u jeszcze :?: Co jeszcze chcesz zmienić :?:

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 listopada 2013, 21:42 
Forumowy Wyga

Daniel napisał(a):
A gdzie poza nie uwzględnieniem metody żywcowej nie trzymamy się RAPR-u jeszcze :?:

No właśnie chodzi o to, że generalnie się trzymamy, z tym małym wyjątkiem, i oscylował bym za tym, żeby po prostu trzymać się RAPR-u od początku do końca. Po prostu; ryba ma być złowiona zgodnie z obowiązującymi przepisami i tyle. :smile:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1