Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Pt, 28 lutego 2020, 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Czy jesteś za wprowadzeniem umownych okresów ochronnych w konkursie Grand Prix FWŚ, dla ryb które go nie mają?
Ankieta wygasła Pn, 15 lutego 2010, 12:30
Tak 71%  71%  [ 32 ]
Nie 29%  29%  [ 13 ]
Liczba głosów : 45
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 8 lutego 2010, 20:01 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
całkowicie się zgadzam z pierwszą wypowiedzią morrum,

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 lutego 2010, 08:13 
Site Admin

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 123 razy
Dla mnie temat jest już praktycznie wyczerpany - Ci którzy łowią omawiane gatunki i biorą czynny udział w zabawie, już się wypowiedzieli. Cieszę się, że solidarnie opowiedzieli się za wprowadzeniem okresów ochronnych. Cieszę się też, że wynik ankiety jest zdecydowanie na TAK. Przesłanie ankiety jest nieco głębsze i nie nazwałbym jej dyskusją akademicką. Ważne jest, że chcemy w jakiś sposób wpłynąć na ochronę ryb, o których Twórcy RAPR zapomnieli. Chwała Wam za to. Pozostaje więc sprecyzować czasowo te okresy i wprowadzić je w życie, a tym samym wnieść zmiany na lepsze - jeśli nawet nie w RAPR, to przynajmniej w podejściu do ochrony ryb naszych Forumowiczów.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano Wt, 9 lutego 2010, 10:25 przez włóczykij, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 lutego 2010, 08:27 
Ankieta trwa jeszcze kilka dni. Mam nadzieję, że Ci co jeszcze nie zagłosowali, a biorą udział w zabawie również się określą.
Jak widać po wyniku ankiety warto czasami próbować i być upartym.

Ostatnio edytowano Wt, 9 lutego 2010, 09:40 przez tiimi83, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 lutego 2010, 09:23 
Witajcie
Moim zdaniem nasza ankieta ,mogła by się przerodzić w petycje ogólno krajową ,która można by zgłosić do władz PZW i okres ochrony powinien być ustalony w regulaminie .
Moim zdaniem gatunki jak ,okoń, jaż ,kleń maja być chronione

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 lutego 2010, 11:06 
Forumowicz

Jeszcze i ja jedno zdanie "wtykne"między akapity do tematu.Wiele argumentów już padło za wprowadzeniem okresów w których nie będziemy zgłaszać do zabawy swoich rybek.Jestem oczywiście za większością głosów,bo tak mi sumienie podpowiedziało.Osobiście raczej swoje zgłoszenia będę opierał na kleniu i okoniu jako priorytet.Jak wiemy możemy piękne klenie łowić przed tarłem,tak jak i zaraz po nim.Nikt nie wie jednak kiedy ten okres u "nich" nastąpi.Ustalając w tej zabawie okres,w którym nie będziemy zgłaszać tych ryb na pewno przyniesie szczególnie naszym zdobyczom więcej pozytywu niż nam :grin: Bo zbędne będą fotki,wyjmowanie miar,tarzanie w między czasie ryb w piachu,trawie itd.Dlatego jeżeli wejdzie w życie plan umownego okresu to pragnę zaproponować wprowadzenie "starych" wymiarów z tabeli dla ryb KLEŃ,JAZ.Okonie bym zostawił ponieważ i tak dostały szanse łowienia ich z pod lodu(czyli 30 +).naświetlam sprawę,ponieważ jeżeli ktoś będzie bazował na tych rybkach to ciężko będzie mu w tej zabawie uczestniczyć :wink: Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 lutego 2010, 21:28 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 2 razy
morrum napisał(a):
andrew napisał(a):
Wiecej sensu ma wprowadzenie zakazu fotografowania ryb w błocie, na piasku, wytarzanych w lisciach, trawie, śniegu i Bog wie czym jeszcze, przytulonych do lowcy ;) itd.

Jakieś propozycje?

Moze warto umiesic zapis ze podloze na ktorym ryba jest fotografowane nie moze byc blotem, piaskiem itd. Zapewne dla ryby miej szkodliwa jest fotka podczas tarla na np.: zielonej trawie niz poza tarlem na blocie. Ktos zgaszal w zeszelej edycji piekne buzanskie bolenie polozone na blocie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 lutego 2010, 21:34 
Forumowy Wyga

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy
Najgorszy na pewno byłby piasek i beton. Jednak mokre dla ryby jest zdrowsze niż suche, niby banał a jednak. Bałem się tylko, że będziesz chciał, ażeby każdy nosił ze sobą matę karpiową do robienia fotek rybom :wink:

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 lutego 2010, 21:40 
Zaawansowany Forumowicz

Maty bylyby bez sensu no i koszowne. Mozna zrobic ladna fote rybie bez szkody i tez bez maty.

Poza tym nie uczestniczylem w zabawie i nie glosowalem w ankiecie wiec tylko dziele sie pomyslem.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 10 lutego 2010, 11:12 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Witam!

Dawno nie odwiedzałem tego działu i nie ukrywam, że jako pomysłodawca i w końcu twórca jakichś zasad całego GP widzę, że regulamin przeszedł wiele nowelizacji. Nie mówię, że to źle. A odnośnie tematu to myślę, że najlepiej byłoby kupić sobie aparat do robienia zdjęć pod wodą i absolutnie nie wyciągać ryby z wody a tym samym jej nie dotykać tylko robić zdjęcia pod wodą. Myślę, że to chyba bezsprzecznie najlepszy pomysł. Jest oczywiście kilka kwestii do rozwiązania chociażby pomiaru długości ryby ale patrząc na przebieg dyskusji i widząc jak koledzy nawet proponują wprowadzenie okresów ochronnych dla okoni, które "mordowane" są przez cały rok przez wędkarzy łowiących paprochami na troka szczególnie na zawodach wędkarski, to z takimi drobnymi kwestiami sobie na pewno poradzą.

Pozdrawiam i życzę owocnych pomysłów i dyskusji!

Paweł

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 10 lutego 2010, 21:45 
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Mam nadzieję, że terminy ochronne są jako tako ustalone i juz wkrótce je poznamy. Mam nadzieje również, że to co napisał pawełwoblerek nie stanie się faktem i nie będziemy musieli szukać zamiast wędek, przynęt itp., kamer czy aparatów. Tak czy inaczej okres ochronny minie, a w czasie jego trwania możemy sie przygotować jeszcze bardziej na te rybki :wink: lub skoncentrować się na innym gatunku :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: So, 13 lutego 2010, 02:51 
Stażysta

Jeszcze ja chciałem dorzucić swoje 5 groszy... Oczywiście jestem "za", argumenty były już przytaczane przez innych - nie będę powtarzał...
Co do tych okresów ochronnych, chcę tylko dopowiedzieć, że na odcinkach granicznych rzek: Olza, Odra i Piotrówka jest już okres ochronny klenia i jazia. Co prawda jest on dzięki Czechom, no ale jest... Poniżej wrzucam skan z dodatkowego regulaminu Okręgu Katowice. Może przyda się jako odniesienie do ustalenia okresu ochronnego klenia i jazia.

Załączniki:
skanowanie0011p.JPG
skanowanie0011p.JPG [ 259.49 KiB | Przeglądane 8964 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 15 lutego 2010, 16:34 
Jak widać ankieta zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem osób chcących wprowadzenia umownych okresów ochronnych. Teraz w takim razie proszę o konkretne propozycje tychże okresów, tak żeby zmiany zostały zawarte w regulaminie GP.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 16 lutego 2010, 08:36 
Site Admin

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 123 razy
Uwzględniając Wasze wypowiedzi, złożyłem w całość propozycje okresów ochronnych. Przy okazji dotarło do mnie, że można to zrobić w taki sposób, by nie było w naszej zabawie martwych okresów - popatrzcie sami i wnieście ewentualne poprawki. Pora wprowadzić wyniki ankiety w życie, bo byłoby szkoda, gdyby tak szczytna inicjatywa umarła śmiercią naturalną.

okoń - 01.03. - 30.04.
jaź - 15.03. - 15.05.
kleń - 01.05. - 30.06.
wzdręga 01.05. - 30.06.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 16 lutego 2010, 11:14 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Brawo :!:
Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę interes ryb i nasz, okresy są dobrane idealnie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 16 lutego 2010, 15:23 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 3 razy
I ja popieram, myślę że jest ok, rozumiem że z np jaź do 15 maja włącznie.
Pozostaje jeszcze kwestia żeby ktoś nie wrzucił np 15 maja rybki z 2maja, ale to tylko zabawa wiec liczmy na uczciwość. No i jakoś tam mozna sprawdzić po EXIFie (zatem do uczestników - sprawdzajcie daty w aparatach)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 16 lutego 2010, 17:01 
Cytuj:
I ja popieram, myślę że jest ok, rozumiem że z np jaź do 15 maja włącznie.
Pozostaje jeszcze kwestia żeby ktoś nie wrzucił np 15 maja rybki z 2maja, ale to tylko zabawa wiec liczmy na uczciwość. No i jakoś tam mozna sprawdzić po EXIFie (zatem do uczestników - sprawdzajcie daty w aparatach)

Mikis to jest zabawa i niech taką pozostanie. Nie ma co gdybać tylko wierzyć w uczciwość uczestników i w czystą rywalizację.
A co do okresów również uważam, że są odpowiednio dobrane. W maju zamiast kleni i jazi, zawsze można łowić bolenie i szczupaki:) Wiec wielkiego przestoju w zgłaszanych rybach nie powinno być.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 16 lutego 2010, 19:37 
Forumowicz

ja bym trochę zmodyfikował okres wzdręgi i okonia jeśli chodzi o poznańskie realia

okonia bym przesunął tak od 15 marca do 15 maja ze względu że na wodach które znam tarło okonia przypada na połowę kwietnia a czasem nawet na początek maja .

wzdręga od 1 kwiecień do 30 maja również ze względu że na okolicznych wodach tarło wzdręgi przypada na okres kwietniowy

ale ostateczne słowo pozostawiam organizatorom ;d

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1