Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Pn, 21 września 2020, 13:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 7 stycznia 2010, 12:44 
Forumowicz

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
A niech mnie :cry: normy poszły w górę, ale coś tam postaramy się wyjąć z tej wody :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 7 stycznia 2010, 12:50 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Fakt jak zobaczyłem ta tabele to oczy dęba mi stanęły :wink: Cieszy mnie fakt ze podwyższony został wymiar jazia w tabeli bo co niektórzy mogli wygrać kilku nastoma jaziami złowionymi na wiosnę i ciężko było ich gonić he he he. Najbardziej boli fakt podwyższenia wymiaru okonia i szczupaka ale to zabawa i powalczę :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 7 stycznia 2010, 13:19 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
lawdzoj82 napisał(a):
Najbardziej boli fakt podwyższenia wymiaru okonia i szczupaka

Jak już mówiłem - nie ma tego złego...
Postanowiliśmy bardziej promować ryby duże. Weźmy jako przykład jedne z najczęściej zgłaszanych ryb.
Za zgłoszenie rok temu szczupaka o długości 80 cm otrzymałbyś 112 pkt, w tym natomiast sezonie za takiego samego dostaniesz 160 pkt;
65 cm boleń rok temu warty był 84,5pkt, teraz jest warty 97,5pkt ... :D
Możliwe, że będzie mniej zgłoszeń, ale za to będą to ryby większe.
Widząc jednak wciąż rosnące zainteresowanie naszą zabawą - o ilość zgłoszeń jestem spokojny ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 7 stycznia 2010, 15:36 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 4 razy
lawdzoj82 napisał(a):
Cieszy mnie fakt ze podwyższony został wymiar jazia w tabeli bo co niektórzy mogli wygrać kilku nastoma jaziami złowionymi na wiosnę i ciężko było ich gonić he he he.

Kilka słów obrony - z wiosennych jazi było tylko 6, faktycznie 5 w jednym dniu. Reszta była z końcówki lata. Tylko 2 ryby nie załapały by się w obecne wymiary, a kilka ryb łapało się w normy medalowe wś dla juniorów.
Tak wyszło w ubiegłym roku że na spinning skupiłem się na jaziach i w sumie jest to jedyna ryba którą jakoś tam troszke umiem łowić.
W tym roku postaram się więcej nastawiać i na inne ryby. Na pewno nie będzie łatwo, bo większości z tych ryb nigdy w życiu nie złowiłem w rozmiarze który teraz jest minimalnym ;)

Podsumowując i ja popieram podniesienie wymiarów w tabeli. Będzie trudniej, napewno, ale i ciekawiej. Skupimy się na większych rybach, których każdemu w tym sezonie życzę ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 7 stycznia 2010, 15:56 
Site Admin

Panowie, tu nie ma ani powodów do ataku, ani tym samym do obrony. Przecież każdy miał takie same możliwości, każdego obowiązywały (i obowiązują) takie same normy zgłoszeniowe. Trzeba tylko było odnieść je do swoich wód, a przede wszystkim do swoich umiejętności i punktować, punktować.... Jedni skupili się na jaziach, inni na szczupakach, czy boleniach. Każdy według swoich upodobań i możliwości.
Osobiście, bardzo zazdroszczę mikisowi sztuki łowienia jazi na woblerki. Swoją konsekwencją i skutecznością pokazał nam, że taka specjalizacja bardzo się opłaca.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 16:00 
Forumowicz

mikis napisał(a):
Kilka słów obrony - z wiosennych jazi było tylko 6, faktycznie 5 w jednym dniu.
Ataku na ciebie nie robiłem :wink: Broń boże :wink: Podałem tylko przykład.
włóczykij napisał(a):
Osobiście, bardzo zazdroszczę mikisowi sztuki łowienia jazi na woblerki
Ja tez poniewaz te ryby trafiają mi się przyłowem tylko :wink: Z innej beczki trochę nie sprawiedliwe jest dopuszczenie ryb złowionych z lodu poniewaz taki szary wędkarz jak ja co nie ma o tym pojęcia i boj się wchodzić na lód ma utrudniony start w zabawie bo ci co łowią na lodzie są w lepszej sytuacji poniewaz już mogą brać w zabawie i zdobywać punkty :wink: To tylko moje odczucia i nie atakuje nikogo :grin:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 16:26 
Site Admin

lawdzoj82 napisał(a):
Z innej beczki trochę nie sprawiedliwe jest dopuszczenie ryb złowionych z lodu poniewaz taki szary wędkarz jak ja co nie ma o tym pojęcia i boj się wchodzić na lód ma utrudniony start w zabawie bo ci co łowią na lodzie są w lepszej sytuacji poniewaz już mogą brać w zabawie i zdobywać punkty :wink: To tylko moje odczucia i nie atakuje nikogo :grin:

W takim razie, czy sprawiedliwe jest dopuszczenie do zabawy ryb łososiowatych, skoro Ci sami ludzie, którzy teraz nie boją się wejść na lód, nie mają możliwości łowienia pstrągów czy lipieni, bo po prostu u nich nie ma takich ryb.
Czy wędkarze łowiący na jeziorach nie są pokrzywdzeni dopuszczeniem do zabawy kleni, czy boleni?
To też tylko moje odczucia ;)

Ostatnio edytowano Pt, 8 stycznia 2010, 17:40 przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 17:16 
Forumowicz

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Zgadzam się z Włóczykijem. Ja nie mam możliwości łowienia bolenia, pstrąga, brzany itp. Jedynymi rybami, którym zawdzięczam uczestnictwo w GPWŚ są : szczupak, okoń, sandacz (którego jeszcze nie złowiłem). Być może nawet osoby, które mieszkają nad rzekami (oczywiście nie wszystkimi) mają większy wybór, bo spotkają tam też ryby, które występuja w jeziorach. Jeżeli ryby spod lodu nie są sprawiedlwe to czy wędkarz, który złowił rybę z łodzi, sprawiedliwie zgłasza ją względem wędkarza który łodzi nie ma? GPWŚ nie jest przymusem. Sami się tam zgłaszamy, więc akceptujemy panujące w nim zasady. MI nie przeszkadza, że ktoś łowi 10 kleni czy boleni dziennie i zgłasza je.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 17:20 
Panowie dajcie już spokój wytykania sobie co jest złe i co wam się nie podoba. To ma być tylko zabawa i to ma się liczyć. A nie jednemu to, a drugiemu tamto się nie podoba. Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia to możecie zawsze w normalny sposób je napisać to może w przyszłorocznym GP zostanie to w regulaminie ujęte.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 19:39 
W którym wątku mam zgłosić akces na 2010?

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 8 stycznia 2010, 20:07 
Site Admin

turkućpodjadek napisał(a):
W którym wątku mam zgłosić akces na 2010?

włóczykij napisał(a):
Biorąc pod uwagę Wasze sugestie, maile, komentarze w wolnej rozmowie..., przygotowaliśmy nową tabelę norm zgłoszeniowych.
Jak pewnie zauważycie, podnieśliśmy niektóre progi zgłoszeniowe.
W zamian promujemy ryby duże, zmieniając sposób wzrostu współczynnika.
Dodaliśmy też kilka "nowych" gatunków.
Co do innych zmian:
1. Znosimy obowiązek zgłaszania akcesu.
Od tego sezonu każdy użytkownik FWŚ może przyłączyć się do zabawy, kiedy tylko zechce.
2. Akceptujemy ryby złowione spod lodu na błystkę.
3. Przyznamy 10% premię punktową za każdą zgłoszoną rybę wędkarzowi, który ją wypuści i udokumentuje to.
4. Nie będziemy uznawać zgłoszeń ryb bez miarki, zgłoszeń z niewyraźnymi zdjęciami na których nie będzie możliwe odczytanie długości ryby.

Tytuł:
PostNapisane: N, 10 stycznia 2010, 22:10 
Forumowicz

jeżeli moge wtrącić się z innej beczki, to w tej tabeli punktowej Lipień koledzy jest punktowany bardzo śmiesznie, zeby nikogo nie obrazić.. Ryby od 39 juz są okazami więc 1 pkt moim zdaniem za 39cm rybe to mało a nie mówie juz o 60cm do 64 bo to absurd :/
Nawet bardzo bym prosil administracje o podjęcie decyzji puki się sezon nie zaczął i ustawić tabelę tak aby Lipień punktowany był w ten sposób 35-37 1pkt 38-40 1.25 41-43 1.50 44-46 2pkt 47-50 2.50 51-60 3pkt
w roku 2009 największy Lipień o jakim słyszałem od ludzi z tamtąd byl na 56cm
w tabeli 64cm jest raczej nie osiągalne, więc adekwatnie do innych punktacji np sandacz na 90cm jest mozliwy, zadki ale mozliwy, lipień na 64 to tylko w mongolii slyszałem ;]
inaczej nie widze

DON'T JUST DREAM IT. LIVE IT

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 stycznia 2010, 10:44 
Site Admin

akuku napisał(a):
to w tej tabeli punktowej Lipień koledzy jest punktowany bardzo śmiesznie

Odpowiadam, bo jestem twórcą tabeli.
Nie tylko lipień punktowany jest "bardzo śmiesznie". Nie jest to celowe wyśrubowanie progów zgłoszeniowych, lecz dostosowanie ich do jednolitej tabeli.
Podane przez Ciebie progi są inne niż te w tabeli. Chcąc je uwzględnić, musiałbym stworzyc oddzielna tabele dla lipienia. Później pewnie przyszłaby kolej na kolejne mniej lub bardziej abstrakcyjne normy zgłoszeniowe.
Jeśli jednak chcecie mieć oddzielną tabele dla każdego gatunku - przedstawcie swoje propozycje. Jak zawsze jesteśmy na nie otwarci.
P.S.
Przed publikacją tabeli, przedstawiłem ja adminowi i moderatorom, a oni po przedstawieniu ewentualnych korekt - zaakceptowali ją.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 stycznia 2010, 11:12 
Forumowy Wyga

Podziękował : 135 razy
Otrzymał podziękowań: 212 razy
Fakt, nie miałem zastrzeżeń, może nie zauważyłem albo skupiałem się na innych gatunkach. Ale Akuku ma rację. Lipień jest rybą bardzo specyficzną, rośnie szybko i umiera młodo więc jego przyrosty i związane z nimi ewentualne progi w tabeli nie są porównywalne z innymi rybami

Może nie zmieniać przedziałów, ale inaczej nieco punktować, na przykład:

37-39 - 1pkt
40-44 - 1,5 pkt.
45-49 - 2 pkt.
50-54 i więcej - 3 pkt.

Albo nawet:
40-44 - 1 pkt
45-49 - 2 pkt.
50+ - 3 pkt.
Co Wy na to ?

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Ostatnio edytowano Pn, 11 stycznia 2010, 11:18 przez morrum, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 stycznia 2010, 11:13 
Site Admin

morrum napisał(a):
Może nie zmieniać przedziałów, ale inaczej nieco punktować, na przykład:

Właśnie zacząłem tworzyć na papierze coś na tej samej zasadzie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 stycznia 2010, 15:16 
Forumowicz

ta pierwsza wersja wydaje się być lepsza, bo jak mówie Lipień powyżej 40cm powinen być traktowany jak szczupak 70cm a powyzej 52 cm Lipień jak 90-100 cm szczupak. Według tabeli Lipień jest traktowany jak pstrąg, a złapanie pstrąga na 60cm nie graniczy z cudem a lipienia zlapanie jest praktycznie nie mozliwe..

Tytuł:
PostNapisane: So, 16 stycznia 2010, 07:59 
Chciałem podziękować dla Piotra P
Za prezencik niespodzianka super dziękuje bardzo

:mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: So, 16 stycznia 2010, 09:49 
Site Admin

galieni napisał(a):
Chciałem podziękować dla Piotra P

Przyłączam się do podziękowań.
Mimo, że brałem udział w zabawie poza konkursem, otrzymałem bardzo oryginalny zestaw przynęt i akcesoriów spinningowych.
Dziękuję bardzo :grin:

Tytuł:
PostNapisane: So, 16 stycznia 2010, 15:03 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 4 razy
i Ja muszę podziękować. Serdeczne dzięki Piotrze :)

Tytuł:
PostNapisane: So, 16 stycznia 2010, 19:05 
Zaawansowany Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Spoko chłopaki, niech służą.
W tym roku, jak co roku, również będą upominki.

Pozdrawiam

Tytuł: Tabela
PostNapisane: N, 24 stycznia 2010, 19:50 
Stażysta

Czy do tabeli można by dodać gatunki morskich ryb (płastugi, belony, dorsze)? :smile:

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 26 stycznia 2010, 07:59 
Forumowicz

dorsze to chyba niezbyt dobry pomysł moim zdaniem, są to ryby zwykle duze i jest ich dosyc duzo wiec napewno punktacja musialaby byc dopasowana, jest to rowniez jedno stronna rybka ;] ci co mieszkają w tatrach nie maja szans na codzień trzaskać na morzu i tym samym wedkarze z nad wybrzerza mogli by bardzo latwo deklasowac konkurencję :D

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 26 stycznia 2010, 08:07 
Site Admin

Panowie - już to przerabialiśmy. Rozważane były ryby morskie, ryby łowione poza granicami naszego pięknego kraju, a także ryby łowione innymi niż mucha i spinning metodami. W tej zabawie udział biorą ryby złowione w śródlądowych wodach Polski metodą spinningową i muchową. Jeśli macie ochotę pobawić się w ten sposób łowiąc innymi metodami lub na innych wodach to stwórzcie np. ligę morską. Nikt nie będzie Wam stwarzał problemów, a wprost przeciwnie - chętnie popatrzymy na Waszą, dla wielu wciąż egzotyczną rywalizację :grin:

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 26 stycznia 2010, 20:15 
Stażysta

Ponieważ zadałem tylko pytanie, pozwólcie, że tym postem podziękuję za informację i wymianę poglądów - zgadzam się z tymi sugestiami... :smile:

Tytuł:
PostNapisane: N, 7 lutego 2010, 09:50 
Forumowicz

:cry: :cry: :cry: :cry: wcale mi się te fotki nie podobają zgłaszam bojkot tego tematu
oraz informuje że okres ochrony na okonia powinien być

Post przeniesiony z tematu "Zgłoszenia 2010"

Ostatnio edytowano N, 7 lutego 2010, 10:24 przez jeux, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1