Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 24 września 2020, 06:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 4 sierpnia 2009, 09:19 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Chce zgłosić leszcza 48 cm ( 2kg )
Złowiony na Wiśle w Glinach Wielkich (woj. podkarpackie) ok. godz. 15:30 na kukurydze.
Kij to Shimano Alivio. Haczyk nr. 8
Kołowrotek Mistrall z żyłką 0.24mm

Przeczytaj Regulamin, a przynajmniej to co zaznaczyłem na czerwono!
Metoda spinningowa i muchowa.

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bartosz/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/HPIM0837.jpg

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bartosz/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/HPIM0842.jpg

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bartosz/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/HPIM0838.jpg

Ostatnio edytowano Wt, 4 sierpnia 2009, 09:27 przez barteq95, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 5 października 2009, 19:36 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
O takiej postawie warto mówić głośno:
Cytuj:
mikis 6:12:38
Cześć Włóczykiju, dopiero teraz spostrzegłem że jest błąd
mikis 6:13:26
moje ostatnie zgłoszenie w którym zgłaszałem 2 jazie, 20 września
mikis 6:13:41
ten drugi uznaliscie jako 44
mikis 6:14:12
ale on moim zdaniem mial 41-42 i dlatego zglaszalem jako 41 ;)
mikis 6:15:33
wiec mysle ze niesluszne te 66pkt za ta rybe ;)

Przepraszam za pomyłkę.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 27 października 2009, 08:22 
Site Admin

Prośba do zgłaszających ryby:
Jeśli nie chcecie pisać w jakim miejscu i na jaką przynętę złowiliście swoje okazy, to nie piszcie. Lepiej nie pisać nic, niż świadomie wprowadzać w błąd czytających.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 18:36 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 84 razy
Tak oglądałem przed chwilą tabelę na 2010 rok i pomyślałem sobie o tych wszystkich złowionych na spinning białych rybach. Czy nie daloby rady podpiąć w tabeli jako jeden "gatunek" takich ryb jak - płocie, leszcze, liny, karpie, tołpygi, jelce i krąpie?
Punktacja promowałaby większe sztuki takich "przyłowów" zachowując jednocześnie równowagę z drapieżnikami. Pozwoliłem sobie zmodyfikować nieznacznie tegoroczną tabelę jako propozycję do przedystkutowania. Osobiście złapałem w zeszłym roku płoć 27cm ale wielu kolegów złapało ładne leszcze i liny, które wzięły "przepisowo". Za te dolne wymiary punktów nie byloby za dużo ale to zawsze jakiś dodatek :)

Załączniki:
tabela - biala ryba.JPG
tabela - biala ryba.JPG [ 107.18 KiB | Przeglądane 16440 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 19:10 
Site Admin

Morrum proponował to samo.
Wykluczył jednak jelce i ukleje, bo te podobno można łowić na muszkę bez opamiętania :)
Proponował też nieco inny sposób naliczania punktów. Pomysł mi się spodobał, jednak obawiałem się czy nie zaczną wpływać zgłoszenia ryb wyholowanych za szelki. Wtedy padła propozycja, by takie przyłowy dokumentować zdjęciami ryb przedstawiającymi oba boki. Myślę, że pomysł godny uwagi i nie mam nic przeciw takiemu urozmaiceniu :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 19:22 
Zaawansowany Forumowicz

Też się obawiam zgłaszania ryb podchaczonych, ale zdjęcie obu boków "załatwiłoby" sprawę :) Co do uklejek to sprawa jest chyba jasna bo wątpię czy komukolwiek udaloby się zlapać uklejkę 28cm(chociaż na wobka kleniowego uderzyla mi raz uklejka) :P Gorzej jest z jelcami bo na muchę faktycznie można ich nałapać.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 19:58 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Co jak ktoś znajdzie daj by na to ławice krąpi i zanim złapie jedną rybe prawidłowo to znaczy za pyszczek ,wczesniej może 5-10 lub więcej sztuk okaleczyć łapiąc za bok. Jako przyłów rozumie, ale niektórzy moga specjanle mieszać w ławicach, i myślec a nóż może się uda.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 20:52 
Zaawansowany Forumowicz

Z dodaniem białorybu chodzilo mi głównie o mały dodatek punktowy dla osób które przy okazji polowania na drapieżnika złowiły np. pięknego leszcza. Jeśli ktoś zgłosi jednorazowo albo w przeciągu tygodnia powiedzmy 10 krąpi lub leszczy to będzie podejrzane. Chodzi mi głównie o przyłowy. Nie znam nikogo kto regularnie łowi na spinning leszcze z częstotliwością małych okonków.
19ŁuKaSz08. Podałeś moim zdaniem zbyt skrajny przykład. Owszem, może się coś podobnego zdarzyć, ale taka sama sytuacja może się zdarzyć jak ktoś znajdzie ławicę wzdręg lub stadko okoni.
Zdjęcie obu boków ryby pozwala dokładnie przeanalizować poprawność połowu. Specjalnie zaproponowałem małą punktację żeby wyeliminować celowe nastawianie się na białoryb.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:00 
Forumowy Wyga

Podziękował : 135 razy
Otrzymał podziękowań: 212 razy
Pozwólcie, że przedstawię Wam moja propozycję, o której wspomniał Włóczykij.
Otóż pomyślałem, by za każdą rybę nie wymienioną w tabeli a złowioną zgodnie z Regulaminem metoda muchową i spinningową punktować w sposób stały, po 1 pkt za centymetr. Nie jest to dużo, ale też zwykle nie nastawiamy się łowiąc na sztuczne przynęty na liny czy leszcze, są one tylko przyłowami i jako takie niecodzienne zdarzenia były by zgłaszane i premiowane. Lin 25 cm (wymiar ochronny) złowiony na spinning - 25 pkt, lin 40 cm - 40 pkt, podobnie jak 40 cm płoć.

Zastrzeżenia zawsze będą :)

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:05 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Nie chce wprowadzać zametu ,więc może zróbmy głosowanie.Czy zgadzamy się na biało ryb czy nie. Ja podałem taki przykład ponieważ u mnie na Warcie własnie tacy agenci zrobili sobie takie zawod że będą łowic ryby na spinning i każda sztuka sie liczyła ( nie waga czy wielkośc ,tylko ilośc) i własnie łatwiej było im złapac płoć , krapia leszczyka podhaczonego niż okonia za pyszczek.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:08 
Zaawansowany Forumowicz

Tu tkwi właśnie sedno sprawy :)
Jeśli ustalono by 1pkt za cm ryby nie uwzględnionej w tabeli to mielibyśmy natłok zgłaszanego białorybu. Dlatego wolałbym, żeby za takie ryby dawać minimalne stawki punktowe. Takie punkty "na otarcie łez". Np. 0,10 do 1,00 pkt. w kategoriach podanych w tabeli. I ten 1pkt = 1cm to byłoby moim zdaniem za dużo.
P.S. Te maks. 3pkt podane w tabeli to jest przyklad :)

Ostatnio edytowano Wt, 5 stycznia 2010, 21:24 przez Adzio, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:24 
Forumowicz

Napiszę krótko co myślę.Jestem przeciwnikiem wprowadzenia białorybu do tej tabeli.Ciekaw jestem co inni uczestnicy GPWŚ myślą? Może jakieś ogólne głosowanie kto za a kto przeciw?Wnioski można wyciągnąć na koniec i oficjalnie potwierdzić jak to wszystko będzie wyglądało.Nie brałem udziału we wcześniejszych edycjach tej zabawy,ale sądzę,że tak jak było jest ok.Podwyższenie miar ryb do zgłoszenia też może zdać egzamin(będzie trudniej o wpis :wink: )
P.S. Tą wzdręgę też bym zdjął z tabeli,jeżeli ma nie być białorybu w ogóle.Prędzej trafi się wiosną na spinning leszcz i w tym kierunku bym tylko tabelę brał pod uwagę,jeżeli ma być dodany jakiś gatunek z białorybu.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:30 
WITAM WSZYSTKICH
To co napisze to jest teoria : ktoś bliżej nie określony kupuje [ białoryb ] rybę od wędkarze spławikowego , rybaka lub porzycza do zdięcia i prezentuje ją na łamach FORUM .
Jaką mamy pewność że została uczciwie złowiona na spining ????????
JESTEM PRZECIWNY WPROWADZANIU POPRAWEK DO TABELI.
Pewien pacjęt o nie poszlakowanej opinni może pomyśleć że nikt mi tego nie udowodni , a pare punktów do przodu i będe leprzy od innych.

PRZEPRASZAM JEŻELI SWOJĄ PISANINĄ MOGĄ KOGOŚ URAZIĆ .WSZYSTKO JEST TEORIĄ.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:33 
Ja powiem krótko ,po co zmieniać co się sprawdziło ????
Jak coś to można zrobić inne GP z biała rybą

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:34 
Forumowicz

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Co do punktacji za białoryb jestem za w dzisiejszych czasach można praktycznie metodą spinningową poławiać każdy gatunek. Nie raz jako przyłów zdarzały mi się płotki, krąpie, leszcze, jelce a nawet uklejki i cierniki .
Adzio 28 cm jelec to już nie lada wyczyn. I nawet na muszkę trudno takiego ;d
Wojtek co do tej trudności złapania 40 cm jazia i 40 cm lipka to chyba wszystko zależy nad jaką wodą masz okazje wędkować , obydwa gatunki żyją w odmiennych środowiskach i spotkać je na jednym odcinku rzeki to już nie lada wyczyn .
Podsumowując jestem za punktacją adzia.
PS. Adzio wiem że są ludzie którzy celowo nastawiają się na białoryb ze spinningiem , mam tu na myśli wędkarzy co łapią na mikro gumy i mikro woblery szczególnie w okresie wiosennym , a nie ludzi co szarpią

spistar to samo może zdażyć sie z drapieżnikiem

raver wzdręga jest nawet zaliczana w spinningowych mistrzostwach polski

Ostatnio edytowano Wt, 5 stycznia 2010, 21:40 przez piter pn, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:39 
Forumowicz

Spinstar i to co napisałeś jest też jednym z moich mocnych argumentów,które przemawiają jednogłośnie o WYELIMINOWANIU BIAŁORYBU Z TABELI.Będzie panowie jeden wielki chaos i nie domówienia.Przy okazji namawiam uczestników do oddania głosu w tej sprawie :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:43 
Site Admin

Dobrze, że dyskutujecie.
Powiem tylko byście się zbytnio nie rozpędzali. Jeśli chodzi o nową tabelę, to jest już ona zaakceptowana, zatwierdzona i obowiązuje w tym sezonie. To automatycznie oznacza, że wzdręga też jest w niej liczona. Jak wyżej zauważyli koledzy - to ryba jak najbardziej spinningowa, sam wielokrotnie jeździłem pospinningować nastawiając się właśnie na nie, bo gwarantują świetną zabawę. Na wielu zawodach wzdręgi ratują wędkarzy przed zerem, na innych pozwalają nawet je wygrywać.
Rozmawiamy więc o ewentualnym rozszerzeniu tabeli o pozostały białoryb bo niektórzy widzę zapomnieli, że klenie i jazie, które są w naszej tabelce też do białorybu należą :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:47 
Zaawansowany Forumowicz

Spinstar - Takie same "akcje" można przeprowadzać z innymi rybami z tabeli. Dla mnie to jest żaden argument. Tu chodzi o zabawę, nie możemy zakładać z góry że ktoś będzie specjalnie kombinował z punktami jakby walczył o mistrzostwo świata. Dotychczas GP działało doskonale i nie widzę sensu w doszukiwaniu się w tej propozycji prób matactw. Wasze obawy mogą dotyczyć równie dobrze i innych ryb. Moja propozycja dotyczy skromnej premii za złowione ryby spoza tabeli. To ma być drobna nagroda pocieszenia za trud a nie sposób na masę punktów.
P.S. To może żeby nie rozpędzać dyskusji, zaproponuję tylko jedno dodatkowe miejsce w tabeli "Przyłowy"(przy zachowaniu wymiarów w tabeli i zaczynając punktację od 0,10)

Ostatnio edytowano Wt, 5 stycznia 2010, 21:51 przez Adzio, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:50 
Forumowicz

Jestem za wyeliminowaniem białorybu ponieważ tak jak już wcześniej wspomniano na 100% będą przypadki że np.leszcz będzie złowiony na spławik, a na zdjęciu ryba i obok leży spining i teoretycznie gumka okoniowa. I na jakiej podstawie mamy wiedzieć czy to nie oszustwo? A z podhaczeniem zdjęcia boków nic nie dadzą- czasem przypadkowo zahacza się leszcze i nic nie widać... Najlepiej zrobić oddzielne gp dla białorybu gdzie mogą być ryby łowione na spławik,feeder i... spining. Jak ktoś złapie leszcza na gumkę-niech go zgłosi wtedy będzie wiadomo że na pewno to będzie prawda bo jaki byłby sens zgłaszania ryby złowionej na gumkę gdzie z większym powodzeniem można ją skusić na kukurydzę... ;) Dokładnie to chodzi mi o oddzielne GP dla białorybu gdzie można łowić wszystkimi metodami w tym spiningiem ;) Rozumiecie o co mi chodzi? :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:50 
Forumowicz

włóczykij napisał(a):
Rozmawiamy więc o ewentualnym rozszerzeniu tabeli o pozostały białoryb bo niektórzy widzę zapomnieli, że klenie i jazie, które są w naszej tabelce też do białorybu należą :)

Nie no niech te klenie zostaną,bo co ja zgłoszę ? :mrgreen:
Z tymi wzdręgami to nie wiedziałem...poważnie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 21:56 
Dla mnie jeżeli to jest Gp spinningu i muchy niech będą tylko ryby, które są akceptowane na zawodach spinningowych i muchowych. Żadnych leszczy, linów czy płotek. Wszystkie ryby które powinny być są zawarte w tabelce i niech taka tabelka zostanie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 22:03 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 4 razy
Na pewno wprowadzenie białorybu do tabeli rozszerza możliwości oszustwa, ale jeśli ktoś będzie chciał oszukiwać to i tak to zrobi. Inna sprawa że bardzo nieliczni łowią białoryb na spinning świadomie, zwykle jest to kwestia szczęścia, nie umiejętności. Myślę że można by to punktować. Sam widziałem zdjęcia holu i wyciągniecia karpia ponad 10kg jak dobrze pamiętam na warcie na gumę. Wiadomo że można to sfabrykować, ale wszystko można sfabrykować, to zabawa a nie walka, kwestia ludzkiego sumienia ;)
Co do jazi, wzdręg i kleni to są to ryby jak najbardziej także spinningowe ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 22:15 
Zaawansowany Forumowicz

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wprowadzeniu białorybiu do GPWŚ.Znam na Warcie miejsca gdzie z dużym prawdopodobieństwem bym łowił leszcze na spining i płocie po 30-35cm na paprochy ale jaki to miało by sens skoro konkurujemy w połowie ryb drapieżnych i złowienie bolka czy sandała daje dodatkową radość gdy ją sie zgłasza a nie 5 leszczy po 50cm i 10 płoci po 30cm wynik jest i pkt.mnóstwo ale co z tego.Można uwzglednić tylko przyłowy jak mój jakiś czas temu leszcz 65cm na kopyto zassane pod ogon ale tu by trzeba było liczyć na uczciwość zgłaszającego.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 22:42 
ZGADZAM SIĘ Z KOLEGAMI PO KIJU
RYBY TAKIE JAK: wzdręga , kleń , jaż , to są ryby spinningowe .
I powinny być w tabeli

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 5 stycznia 2010, 23:18 
Stażysta

Cytuj:
Jestem za wyeliminowaniem białorybu ponieważ tak jak już wcześniej wspomniano na 100% będą przypadki że np.leszcz będzie złowiony na spławik, a na zdjęciu ryba i obok leży spining i teoretycznie gumka okoniowa. I na jakiej podstawie mamy wiedzieć czy to nie oszustwo?
A nie można złowić szczupaka na żywca, a potem do zdjęcia włożyć mu gumę w pysk?? Jeśli od razu zaczniemy zakładać, że będą oszustwa to moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu... Musimy wierzyć w uczciwość wędkarzy i w to, że zgłaszane ryby będą łowione regulaminowo. Przecież to tylko zabawa a nie rywalizacja o nie wiadomo jakie nagrody.
Pozdrawiam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1