Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 20 lutego 2020, 14:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 6 maja 2010, 13:33 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
włóczykij napisał(a):
arhuku napisał(a):
Pytanie tylko, które gatunki powinny trafić do tego sezonowego panteonu

Patrząc na wyniki poprzednich lat, a szczególnie na fakt, że przez cały czas zabawy zgłoszono tylko jednego pstrąga, żadnego łososia czy troci, podobnie jak suma... myślę, że skończyłoby się tylko na pomyśle. Z drugiej jednak strony, gdyby mieć taki plan, że muszę złowić to, to i to. Można byłoby fajnie sobie rozplanować sezon i ukierunkować się w odpowiednich miesiącach na poszczególne gatunki :) Ale to zabawa często wymagająca nakładów finansowych i nie możemy tego wymagać od naszych uczestników, bo przestanie to być "zabawą ogólnodostępną".
Może po prostu ograniczyć się do tego, że konkurs na wszechstronnego wygra osoba, która zgłosi najwięcej gatunków. W przypadku remisu zadecydowałaby wyższa pozycja na liście.

I to jest bardzo dobry pomysł. Wiadomo, że wiele osób nie ma możliwości w okolicy złowić każdą z tych ryb i chęć ich złowienia wymaga sporych funduszy. Ilość gatunków jest dobrym pomysłem. Owszem, można polemizować, że u jednych jest większa różnorodność, u innych mniejsza, ale tak można zawsze polemizować i nie oto chodzi. Ogólnie pomysł mnie się podoba i jak najbardziej jestem za. Pytanie tylko czy ma to być oddzielny ranking, bo myślę że tak najlepiej?

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 28 czerwca 2010, 12:27 
Site Admin

Podziękował : 68 razy
Otrzymał podziękowań: 123 razy
Przypominam o możliwości zdobycia dodatkowych punktów w przypadku, gdy nasza ryba kwalifikuje się do tabeli "nasze rekordy".
Czasami trzeba po prostu samemu się o nie upomnieć, bo jury nie ma obowiązku pamiętać aktualny wygląd tej klasyfikacji.
Jako przykłady podam ostatnie zgłoszenia piter'a i sol'a.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 28 czerwca 2010, 14:36 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy
Nie spodziewałem się, że się mój sandaczyk załapie do rekordów :wink: Da się to zmienić?? następnym razem od razu się upomnę.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 28 czerwca 2010, 14:39 
Site Admin

Jak się chce to się da :wink:
Przy następnej aktualizacji wyników uwzględnię ten szczegół :D

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 19 lipca 2010, 20:29 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 0 razy
Niepotrzebnie w naszych rekordach napisałem i teraz się poprawiam choć nie dołączę do zabawy z racji tego że dodajecie tylko ryby z Polskich wód.
Co prawda nigdzie nie widziałem zapisu w regulaminie że obejmuje on tylko polskie wody a jedynie że trzeba być uczestnikiem forum i że ryby muszą być złowione po zarejestrowaniu i dlatego pytałem.

Pozdrawiam Artur

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 20 lipca 2010, 10:28 
Zaawansowany Forumowicz

Faktycznie nie ma takiego zapisu czytając twój post też próbowałem znaleźć czy gdzieś jest napisane że tylko ryby z terytorium RP i nie ma nigdzie.
Jednak na pewno część ludzi biorących udział będzie nie pocieszona faktem że będą musieli rywalizować z zgłoszeniami ryb z poza Polski gdzie jest ich dużo więcej i większych rozmiarów.
Wszystko wyjdzie w praniu może nikt nie będzie miał żadnych ale do tego żeby cię podpiąć do GP i pozwolić na zgłaszanie ryb z poza terytorium RP.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 20 lipca 2010, 10:42 
Site Admin

Cytat z innego wątku
Avallone napisał(a):
Może zadam pytanie oczywiste ale nie umiem znaleźć odpowiedzi.
Czy użytkownicy z zagranicy mogą dołączyć??
Bo jak widzę to tylko spinning to obejmuje?? (na spina to tylko sumy brzany i klenie zdarza mi się łapać)

włóczykij napisał(a):
Avallone napisał/a:
Czy użytkownicy z zagranicy mogą dołączyć??

Oczywiście, że mogą.
Jednak zgłoszeniom podlegają ryby złowione w polskich wodach.
Avallone napisał/a:
Bo jak widzę to tylko spinning to obejmuje??

pawelwoblerek napisał/a:
1. Grand Prix FWŚ jest formą zawodów towarzyskich rozgrywanych pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami Forum Wędkarskiego Świata i dotyczy wyłącznie metody spinningowej i muchowej.

włóczykij napisał/a:
2. Akceptujemy ryby złowione spod lodu na błystkę.

Gdyby równie łatwo było złowić metrowego szczupaka czy łososia w Polsce, Skandynawii, na Wyspach Brytyjskich... to "turystyka wędkarska" nie byłaby zjawiskiem tak wśród polskich wędkarzy popularnym.
Możemy oczywiście utworzyć nową ligę dla kolegów spoza Polski, potrzebne jest tylko zainteresowanie takim tematem i osoba, która zdecyduje się ułożyć tabelę norm adekwatną do możliwości łowisk zagranicznych.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 20 lipca 2010, 16:27 
Forumowicz

Cytuj:
Gdyby równie łatwo było złowić metrowego szczupaka czy łososia w Polsce, Skandynawii, na Wyspach Brytyjskich... to "turystyka wędkarska" nie byłaby zjawiskiem tak wśród polskich wędkarzy popularnym.
Możemy oczywiście utworzyć nową ligę dla kolegów spoza Polski, potrzebne jest tylko zainteresowanie takim tematem i osoba, która zdecyduje się ułożyć tabelę norm adekwatną do możliwości łowisk zagranicznych.

Oprócz suma klenia i brzany nie widziałem żadnej z ryb w rankingu a szczupaka złapałem jednego niewymiarowego szczupaka. Francja to nie Skandynawia czy Ebro ale dobrze że o nas tak ładnie myślicie :lol: Sądząc po osiągach moich kolegów po kiju w połowie suma ( mówię o tych co go łowią świadomie) to mamy porównywalne łowiska ( nie wliczając Małego Rhonu na południu Francji gdzie jest więcej suma). Patrząc na klenie to też to można porównać, brzany mamy więcej niż w Polsce a o szczupaku mogę pomarzyć ;)

Jeszcze nie spotkałem się z turystyka wędkarską do Francji bo łowiska i rybostan mamy podobny wbrew temu co twierdzi wielu zazdrosnych " internetowych wędkarzy" (nie wliczając karpia bo jednak tu we FR łowiska karpiowe są przepiękne a do tego karpie kolosalne co nie przeszkadza Francuzom jeździć na karpia do Polski)

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 20 lipca 2010, 17:04 
Site Admin

Avallone napisał(a):
eszcze nie spotkałem się z turystyka wędkarską do Francji

Nie jesteś jedynym użytkownikiem tego Forum, łowiącym poza granicami Polski, dlatego też moja wypowiedź nie dotyczyła wyłącznie Francji.
Jest ona natomiast odpowiedzią, na powtarzające się co jakiś czas pytania kolegów łowiących w innych krajach, bądź tych, którzy wybierają się na ryby za granicę.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 20 lipca 2010, 17:08 
Forumowicz

Zatem szkoda że nie można dołączyć ;) Jeśli kiedyś będzie można chętnie dołączę dodając od czasu do czasu suma , klenia czy brzankę ;)
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 23 lipca 2010, 20:47 
Zaawansowany Forumowicz

Grzesiu niech zacytuję w całości regulamin GP :

Cytuj:
Wysłany: Sro Mar 05, 2008 1:45 pm Regulamin GP FWŚ
Witam!

Proponuję żeby honorowy patronat nad Grand Prix FWŚ objął Admin, a do komisji proponuję:
1.włóczykij - z ramienia administracji;
2.pawelwoblerek (czyli ja) - z ramienia metod spinningowych;
3.mirek - z ramienia metod muchowych;

Komisja bierze udział w Lidze poza konkursem :mrgreen:

Regulamin Grand Prix

1. Grand Prix FWŚ jest formą zawodów towarzyskich rozgrywanych pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami Forum Wędkarskiego Świata i dotyczy wyłącznie metody spinningowej i muchowej.
2. Użytkownik forum wyrażający chęć wzięcia udział w Grand Prix powinien zgłosić swój akces.
3. W celu uczciwej koleżeńskiej rywalizacji, użytkownik może zgłosić swój akcent uczestnictwa w Grand Prix FWŚ, w ciągu pierwszych 3 dni każdego miesiąca.
4. Klasyfikowane gatunki ryb wraz z liczbą punktów zestawione są w tabeli.
5. Punkty przyznawane są na podstawie długości ryby mierzonej od czubka głowy do końca płetwy ogonowej.
6. Zgłoszenie ryby odbywa się przez zamieszczenie w bazie GP FWŚ (zamieszczenie w wątku) zdjęcia ryby wraz z miarką, oraz podaniem metody, miejsca i daty połowu.
7. Gatunki ryb złowione podczas okresu ochronnego nie podlegają klasyfikacji.
8. Akceptację zgłoszenia na podstawie tabeli dokonuje komisja w składzie:
• włóczykij
• pawelwoblerek
• mirek
9. Punkty uzyskane w ciągu każdego miesiąca są sumowane, a uczestnik GP, który w danym miesiącu zgromadził na swoim koncie najwięcej punktów zostaje mianowany łowcą miesiąca. Uczestnik, który na swoim koncie będzie miał największą sumaryczną liczbę punktów zostanie mianowany Liderem GP FWŚ.
10. W grudniu bieżącego roku punkty zostaną zsumowane. Uczestnik, który na swoim koncie zgromadzi największą liczbę punktów otrzyma tytuł Wędkarskiego Mistrza GP FWŚ.
11. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem, zastosowanie ma Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
Ostatnio zmieniony przez włóczykij Sro Lut 11, 2009 4:28 pm, w całości zmieniany 11 razy

Nie widzę nigdzie wzmianki o tym by w tej zabawie mogły uczestniczyć osoby na co dzień wędkujące, mieszkające, zameldowane w Polsce. No chyba, że jestem już ślepy...
Z drugiej jednak jakbyś ten regulamin poprawił o tą wzmiankę to się zastanów dwa razy i napisz email do Wydawnictwa o zgodę, bo taka sprawa dyskryminacją śmierdzi...

Cytuj:
Dyskryminacja (łac. discrimino - rozróżniam) oznacza odmienne traktowanie różnych podmiotów, które znajdują się w podobnej sytuacji.

... nie żebym chciał udział brać, bo reguły GP kaleczą bardzo moje zasady, ale smród pozostaje.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 23 lipca 2010, 21:54 
Site Admin

Na wstępie pragnę Ci serdecznie podziękować za przypomnienie treści regulaminu, którego współtwórcą jestem. Przypominam na marginesie, że wersja, którą cytujesz od dawna jest nieaktualna (nowelizację znajdziesz linijkę niżej). Jestem też wdzięczny za wyjaśnienie pojęcia dyskryminacja, którego bez Twojej pomocy z pewnością nie potrafiłbym właściwie zinterpretować.
A poznając wreszcie znaczenie tego słowa, chciałbym zauważyć, że właśnie w tym przypadku nie wydaje mi się zbyt trafnym określenie, że osoby o których tu mowa, czyli wędkarze są w podobnej sytuacji, skoro jedni mają do dyspozycji wody o wiele zasobniejsze od drugich. Ale to tylko moja interpretacja. Tak się jednak składa, że pomysł tej zabawy też jest mój. Moja też jest idea, by brały w niej udział ryby złowione w polskich wodach, bo uważam to za sprawiedliwe.
Dziwi Cię, że tak uważam? Więc pewnie dziwi Cię też, że Wędkarski Świat prowadzi dwa niezależne konkursy - jeden pod nazwą "Rekordy Polski", a drugi "Międzynarodowe Rekordy Wędkarskiego Świata". Nie muszę chyba wyjaśniać, czym się różnią. Może więc to właśnie Ty powinieneś napisać do Nich mail'a z informacją, że według Ciebie to dyskryminacja.
Forum WŚ nie zamyka się na wędkarzy łowiących poza Polską. By Ci o tym przypomnieć, przytaczam fragment swojej odpowiedzi na podobnie brzmiące pytanie:
Cytuj:

Nie zamierzam niczego zmieniać w Regulaminie, bo uważam, że jest dobry. Może nie idealny, ale spełniający swoje zadanie. Nie mam więc powodów, by w tej sprawie konsultować się z Wydawnictwem, bo nasza Liga to niezobowiązująca zabawa grupki znajomych. Jej zasady są nieoficjalne, nie były konsultowane z żadnym prawnikiem, nie są też w jakikolwiek sposób wiążące dla Wydawnictwa. Pomysł samej zabawy też nie wypłynął od Wydawnictwa, ale powstał w Pawła i mojej głowie. Był ustalany zgodnie z naszymi przemyśleniami, konsultowany wielokrotnie z użytkownikami tego Forum i późniejszymi uczestnikami tej zabawy.
A że akurat Tobie coś tu śmierdzi, to już tylko i wyłącznie Twój problem. Masz swoje forum, stwórz więc bardziej pachnącą zabawę, a nam nie przeszkadzaj bawić się swoją, tym bardziej, że jak sam piszesz - nie chcesz w niej brać udziału, a tylko doszukujesz się smrodu.

Byś mnie jednak w następnym poście nie posądził o despotyzm (z góry dziękuję za ewentualne wyjaśnienia tego pojęcia), proponuję by głos w tej sprawie zabrali sami zainteresowani. Jeśli Oni uznają za uczciwe konkurowanie z wędkarzami łowiącymi poza granicami Polski i będą chcieli rywalizować z Nimi na tych samych zasadach, to nie pozostanie mi nic innego, jak tylko pójść Im na rękę, bo to w końcu zabawa dla Nich.

Tytuł:
PostNapisane: So, 24 lipca 2010, 09:51 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Zapewne nie we wszystkich krajach jest dużo lepiej niż u nas. Pewnie zasoby niektórych zbiorników będą podobne do naszych. Jednak uważam zdecydowanie za niesprawiedliwość stawianie na równi szczupaka z polskiej wody, a szczupaka ze Szwecji. W takim wypadku nie ma mowy o dyskryminacji, gdyż nie jest to podobna sytuacja.

Były już tutaj spory o nie równe szanse na samym tylko terytorium Polski. Jedni mogą łowić każde ryby u siebie, inni do dyspozycji mają tylko określone gatunki.
Co dopiero byłoby gdybyśmy dołączyli inne kraje(wtedy przecież najlepiej byłoby dołączyć także inne gatunki ryb, co by nie dyskryminować), nie mówiąc już o zróżnicowanych akwenach i szansach na daną rybę w danych krajach i łowiskach.

Tytuł:
PostNapisane: So, 24 lipca 2010, 12:32 
Forumowy Wyga

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Przemek Szymański, nikomu do tej pory nie śmierdziało a Ty nagle jakiś smród wyczułeś.
Przemek Szymański napisał(a):
nie żebym chciał udział brać, bo reguły GP kaleczą bardzo moje zasady, ale smród pozostaje.

Skoro nie masz zamiaru brać udziału w zabawie to nie bardzo wiem po co zaglądasz do tematu, chyba tylko po to żeby tego smrodu poszukać.

Tytuł:
PostNapisane: So, 24 lipca 2010, 14:42 
Site Admin

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Koledzy przestańcie najeżdżać na Przemka, wyraził swoją opinię i ma do tego prawo tak samo jak i Wy. Również nie jestem zwolennikiem aby ryby złowione za granicą, brały udział w tym konkursie - zabawie GPFWŚ w tym udział. Jeśli jednak forumowicze zgłoszą chęć, a tym samym zgłaszają pisząc tutaj, chęć wzięcia udziału w konkursie, to można stworzyć GPFWŚ na łowiskach Europejskich jak i Światowych, ustalając normy punktowe. Jeszcze raz podkreślam, że to co złowiono w Polsce to jest jeden konkurs, a to co złowione ma być w innych krajach, może być konkursem oddzielnym, m.in. dlatego, że nie każda ryba jest do złowienia w Polsce, ale też z innych powodów.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: N, 25 lipca 2010, 10:59 
Zaawansowany Forumowicz

Artur dzięki za wsparcie.
To, że Polska i to miejsce ma nikłe podstawy moralne nie mam wątpliwości. Wyzywanie na portalach, na forach, ciągłe kłótnie, dogryzanie to domena Polskich stron www.
Drogi Grzesiu. Mam swój portal, który merytoryką opowiada o jednej, jedynej rybie. Uwierz mi, że poziom jest tam wysoki.
Mógłbym zrobić oczywiście taki odpowiednik konkursu, ale uderza on w normy c&r tak poważnie, że dyskwalifikuje go na starcie. Jeśli nie wiecie o jakie standardy chodzi to popatrzcie na zdjęcia waszych pociech i jak je prezentujecie. Ordynarnie leżą na piachu, na kamieniach, zapewne nam podskoczą kilka razy zanim ujęcie z miarą wyjdzie dosyć dobrze by Junior Administrator mógł to ocenić, czy ryba miała te 55.5 cm, czy może 60. Wiadomo jak nie zauważy wymiaru to zgłoszenie nie przejdzie, więc każdy łowca skrupulatnie mierzy swoje zdobycze co przedłuża okres mierzenia, ustawiania miary i robienia zdjęć o minutę, dwie.
A potem wpis, że ryba w super kondycji wróciła do wody, by za sto metrów ugrząźć w zastoisku.
I dlatego nie biorę udziału w takich zabawach.
Mam prośbę Grzesiu o poprawienie regulaminu, by w przyszłości nikt się nie zawiódł jak Avallone.
Dziwi Cię, że zabrałem głos, a nie powinno. Brakiem reakcji na posty i wyzwiska Galieniego udowodniłeś, że FWŚ to forum „kolesi”. Admin musi być bezstronny. Mam to gdzieś, że łowicie/łowiliście razem. Wpada ktoś z zagranicy i pokazuje swoje zdjęcia, bo ma do tego prawo i lecą bluzgi w jego stronę, a Ty mu strofujesz. Dlatego mnie to ugodziło, bo z tym typem miałem już do czynienia i też mieszkam na zachodzie europy.
Moja postawa jest i tak miła, więc ją doceń.

Tytuł:
PostNapisane: N, 25 lipca 2010, 12:16 
Site Admin

Przemku to, że udzieliłem wsparcia aby zakończyć tą nie miłą dyskusję nie oznacza przyzwolenia na bezpodstawne zarzuty względem Polskich portali i userów na nich piszących. Pisząc, że Polska ma nikłe podstawy moralne nie wiem co chciałeś osiagnać, ale chyba moją niechęć do takich jak twoje stwierdzeń. W poprzednim tygodniu na którymś z portali nie dotyczącym wędkarstwa, wyczytałem historie Polski oczami anglika, który całkowicie wyśmiał nasze osiagnięcia ostatnich 20 lat, a ponad 1000 letnią historię Polski streścił w kilku linijkach. Nie będę cytował poszczególnych zdań, pokazuję jednak że niekt nie ma prawa na ocenianie moralaności.

Konkurs GPFWŚ który jest formą zabawy, skupia userów z Naszego Forum, jedną z podstawowych nie pisanych zasad na której powstał to zaufanie Komisji do zgłoszeń w konkursie i tak też do tego podchodzimy. Nie ma jednak mowy o automatycznym akcepcie wszystkich zgłoszeń, do czego zresztą wędkarze biorący udział w konkursie nie mają zastrzeżeń. Wręcz odwrotnie jak na razie są zadowoleni.

Konkurs istnieje od 3 lat, jest to jego 3 edycja i co roku wprowadzamy zmiany, które podpowiadają nam nasi uczestnicy, aby uatrakcyjnić samą zabawę.

Przyjmowane są zgłoszenia ryb łowione na spinning i muchę, nie na spławik - grunt czy na morzu, a Avalon o którym wspomniałeś swoje ryby łowi właśnie na żywca, jest na forum od kilku dni i już chce abyśmy tylko dla niego stworzyli osobną kategorię konkursu, nie czekając na zakończenie tegorocznej edycji. Myślisz, że wprowadzając zmiany w połowie roku postąpilibyśmy etycznie?

Galieni i Avalon dostali ostrzeżenia po równo, ponieważ obaj podkreślam obaj stworzyli nie przyjemną atmosferę obrażając sie wzajemnie a przy okazji innych uczestnikó forum. Po tym incydencie, i jeden i drugi sie uspokoili i był to właśnie efekt interwencji.

W tym temacie włóczykij napisał:

włóczykij napisał(a):

A Avalon mu odpisał:

Avallone napisał(a):
Zatem szkoda że nie można dołączyć Jeśli kiedyś będzie można chętnie dołączę dodając od czasu do czasu suma , klenia czy brzankę
Pozdrawiam

Zatem wszystko zostało wyjaśnione miedzy zainteresowanym wędkarzem, który miejmy nadzieję będzie łowił na spinning, a szanownym przewodniczącym komisji GPFWŚ 2010.

Nie wiem zatem po co, jeszcze raz zabierasz głos w tym temacie, tym bardziej że nie chcesz brać udziału w tej zabawie.

Wiesz dobrze, jakie mam zdanie na temat połowów Polaków za granicą, chętnie czytam o tym jak ewoluuje ich wiedza zdobyta w kraju i wykorzystują mix swoich umiejętności za granicą. Potrafią zaadaptować się w środowisku zagranicznych wędkarzy i ryb, mówie o poztywnych przykładach, bo są też negatywne zjawiska.

Reasumując nie wymuszaj na nas (Komisji GPFWŚ i uczestnikach) zmiany w Regulaminie i zasad które wynikły z rozmów na przestrzeni 3 lat. Nie zmuszaj nas abyśmy zrobili to w czasie trwania Konkursu w 2010 roku. Takim wypowiedziami tylko zniechęcisz jeśli nie mnie, to część z userów którzy dobrze się bawią i uczą na tym forum.

Z pozdrowieniami i szacunkiem.

Admin

Tytuł:
PostNapisane: N, 25 lipca 2010, 12:50 
Zaawansowany Forumowicz

Artur w moim poście jest wzmianka o konkursie (pomyślcie co chciałem przekazać ) i lepiej jakbyśmy zakończyli już tą dyskusję, bo i tak do niczego nie poprowadzi, a zrobi tylko off top, który będzie usunięty.
Odnośnie...

Cytuj:
przyzwolenia na bezpodstawne zarzuty względem Polskich portali i userów na nich piszących.

... porozmawiajmy w innym temacie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 26 lipca 2010, 17:50 
Forumowicz

Przemku.
Temat GP trzeba zostawić, nawet jeśli w regulaminie jest błąd który nie wyklucza uczestników z zagranicy to nie wolno psuć nam tej zabawy. Ja wszystkim szczerze życzę połamania kija a przecież najważniejsze jest łowienie a nie konkursy więc nie ma o czym mówić.
Co do tematu przyzwoleń na coś to też proponuje go zamknąć bo kto czytał posty po moim zarejestrowaniu to już to podsumował, kto czyta teraźniejsze zaczepki ładnie owinięte w papierek od cukierka to również to podsumuje bez względu na to że Admin odpowie że nic takiego nie widzi ;)

Myślę że kiedyś moglibyśmy zrobić wspólną zabawę bo o wielu gatunkach to ja osobiście mogę tu pomarzyć. Na pewno istnieją tu super miejscówki na szczupaka ale ja na nie nie pojadę z racji tego że zawsze łowię z dziećmi.

Już wcześniej pisałem że jak będzie możliwość to dołączę ale na pewno nie wykłócając się o to bo to popsuje atmosferę zabawy a przecież właśnie o to chodzi gdyż to nie walka o nową Toyotę ;)

Pozdrawiam wszystkich i połamania kija :smile:

Tytuł:
PostNapisane: N, 31 października 2010, 09:22 
Forumowicz

Podziękował : 2 razy
Witam

Mam kilka pytań co do punktacji zgłoszenia kolegi sol-a

O ile mnie pamięć nie myli to punkty były przyznawane za cm widoczne na zdjęciu a nie poza nim sam kolega sol w zgłoszeniu napisał że zgłasza sumka 122 cm bo tyle widać na miarce a dostaje punkty za 130 cm .

A druga sprawa to bonus za wypuszczona rybę żadnej fotki chociaż próby wypuszczenia ryby a bonusie jest.

Wiec pytam się czy coś się pozmieniało w tej lidze??? czy może są równi i równiejsi ???

Szczerze powiedziawszy poważnie zaczynam się zastanawiać nad dalszym uczestnictwem w tej zabawie jak dostane odpowiedzi to podejmę decyzje.

Pozdrawiam Piotr Mazurkiewicz (piter pn)

Tytuł:
PostNapisane: N, 31 października 2010, 09:46 
Site Admin

Do informacji zainteresowanych:
Od jakiegoś czasu przestałem się zajmować naliczaniem punktów i aktualizowaniem tabel. Zrobiłem to na prośbę Artura, który uznał, że sam się wszystkim zajmie w sposób profesjonalny, a co najważniejsze - jako admin nie biorący czynnego udziału w zabawie, nie zostanie posądzony o stronniczość.
Tak więc wszystkie ewentualne pytania dotyczące punktacji czy tabel proszę kierować do Niego.

Tytuł:
PostNapisane: N, 31 października 2010, 10:57 
Forumowy Wyga

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy
Po wczorajszym numerze Artura postanowiłem zrezygnować z uczestnictwa w "zabawie". Doskonale rozumiem, że każdy ma w sobie chęć zwycięstwa, nie zawsze fair. Cieszyły mnie zgłoszenia Piotrka, który często "zmniejszał" swoje ryby o centymetr, ot tak, widać, że jest uczciwy. Kiedy złowiłem na Wiśle największego w tym roku mojego szczupaka zdjęcia były złej jakości i nie zgłosiłem go bezpośrednio, uważałem, że nie kwalifikują się do zgłoszenia zgodnie z regułami, zrobił to za mnie Włóczykij sprawiając mi niemałą niespodziankę, nie przyznał mi jednak punktów za wypuszczenie, bo zdjęć nie było (do dziś mam jeszcze ślad po zębach szczupaka - uciekiniera) a wszystkie zgłoszone przeze mnie ryby odzyskały wolność, niektóre nawet kilkukrotnie, nie przyznał mi też punktów za centymetry spoza kadru (zdjęcie było częściowo "obcięte", minimalnie ale zawsze).
Sol, jesteś świetnym spinningistą ale Twoje zgłoszenia wielokrotnie wywoływały kontrowersje, to żadna tajemnica. Bardzo często podawałeś nie wiedzieć skąd informacje o długości ryb nieco inne niż te widoczne na miarkach. Były też inne zastrzeżenia. Pamiętam jak wyglądała sytuacja gdy jeszcze byłem modem, zanim Artur z radością mnie z tego grona nie usunął. Nie mam bezpośrednich pretensji do Ciebie, szczerze gratuluję suma - niestety jedynym jakiemu dałem radę na spina był ten 86 a wiem co to znaczy mieć Suma na kiju, zwłaszcza niezbyt pasującym mocą do siły ryby.
Mam za to pretensje do Artura, choćby za to, że olewając pozostałych członków Komisji, w tym jednego z ojców-założycieli, jakim bez wątpienia wespół z Pawłemwoblerkiem jest Włóczykij, akceptował bez mrugnięcia okiem zgłoszenia, które "wisiały" niezaakceptowane, bo były wobec nich jakieś "ale". Nawet gdy szersze gremium jednogłośnie wyrażało swoje wątpliwości.
Artur na pewno będzie miał do mnie pretensje za moją prowokację, jakiej kiedyś dokonałem by coś udowodnić, rzekomo go ośmieszyłem.

Powiem krótko, w zeszłym roku nie było zastrzeżeń, gdy zgłoszenie nie spełniało jakichś norm, po prostu było odrzucane. Od kiedy w GPFWŚ zaczął wtykać nos Artur jest jak jest, bo w jego niezrozumiałych dla nikogo decyzjach widzę przyczynę wcześniejszych i ostatnich zamieszań.

Tak więc tak jak na początku napisałem rezygnuję w tej sytuacji z uczestnictwa w "zabawie", bo dzięki postawie Artura to coś przestało być zabawą. Dziękuję też wszystkim, szczególnie Piterowi za wspólną, zdrową i uczciwą rywalizację, a Włóczykijowi i Piotrowi za ich wkład, mierzony nieprzespanymi godzinami do późnej nocy przed monitorem, dociekliwość i wątpliwości, maksymalną bezstronność i umiejętność obserwacji i poprawnego liczenia. O wiele większą frajdę będziemy mieć z rywalizacji w realu, kiedy uściśniemy sobie wszyscy graby i nad jedną wodą będziemy łowić w duchu braterstwa i przyjaźni, czego wszystkim uczestnikom Ligi z całego serca życzę.
Dziękuję.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Ostatnio edytowano Cz, 1 stycznia 1970, 01:00 przez morrum, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 31 października 2010, 10:57 
Site Admin

piter pn napisał(a):
O ile mnie pamięć nie myli to punkty były przyznawane za cm widoczne na zdjęciu a nie poza nim sam kolega sol w zgłoszeniu napisał że zgłasza sumka 122 cm bo tyle widać na miarce a dostaje punkty za 130 cm .

A druga sprawa to bonus za wypuszczona rybę żadnej fotki chociaż próby wypuszczenia ryby a bonusie jest.

Masz rację piter_pn, dlatego zmienię punktację zarówno w długości ryby jak i za wypuszczoną rybę, Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: N, 31 października 2010, 11:38 
Site Admin

morrum napisał(a):
Sol, jesteś świetnym spinningistą ale Twoje zgłoszenia wielokrotnie wywoływały kontrowersje, to żadna tajemnica. Bardzo często podawałeś nie wiedzieć skąd informacje o długości ryb nieco inne niż te widoczne na miarkach. Były też inne zastrzeżenia. Pamiętam jak wyglądała sytuacja gdy jeszcze byłem modem, zanim Artur z radością mnie z tego grona nie usunął. Nie mam bezpośrednich pretensji do Ciebie, szczerze gratuluję suma - niestety jedynym jakiemu dałem radę na spina był ten 86 a wiem co to znaczy mieć Suma na kiju, zwłaszcza niezbyt pasującym mocą do siły ryby.

O i tego mi brakowało, przyznania że sol jest wytrwałym spinningistą, zamiast naskakiwania że łowi tylko w jednym miejscu lub że nie gra fair.

morrum napisał(a):
Artur na pewno będzie miał do mnie pretensje za moją prowokację, jakiej kiedyś dokonałem by coś udowodnić, rzekomo go ośmieszyłem.

Nie mam pretensji zbyt wielkich, za nadużycie zaufania, jednak pamiętam to zdarzenie, dlatego też kiedy teraz wkleiłes szczupaka na którym nie widać miarki, nie dziw się, że musiałeś czekać na akceptację.

Tytuł:
PostNapisane: N, 31 października 2010, 14:57 
Forumowy Wyga

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy
morrum napisał(a):
Tak więc tak jak na początku napisałem rezygnuję w tej sytuacji z uczestnictwa w "zabawie", bo dzięki postawie Artura to coś przestało być zabawą . Dziękuję też wszystkim, szczególnie Piterowi za wspólną, zdrową i uczciwą rywalizację, a Włóczykijowi i Piotrowi za ich wkład, mierzony nieprzespanymi godzinami do późnej nocy przed monitorem, dociekliwość i wątpliwości, maksymalną bezstronność i umiejętność obserwacji i poprawnego liczenia. O wiele większą frajdę będziemy mieć z rywalizacji w realu, kiedy uściśniemy sobie wszyscy graby i nad jedną wodą będziemy łowić w duchu braterstwa i przyjaźni, czego wszystkim uczestnikom Ligi z całego serca życzę.

Ile razy muszę powtarzać? Wywal moje posty z Ligi, bo nie mam zamiaru brać udziału w czymś takim, tym bardziej firmowanym przez twoją osobę. A zmienianie punktacji po czasie jest nie fair, tak w stosunku do Sola jak i innych uczestników, pokazuje tylko jaki jesteś. To ukoronowanie twojego "wkładu" w Ligę. Gdyby to był pierwszy przypadek, nie było by tu żadnego postu.
Czekanie na akceptację mi nigdy nie przeszkadzało panie profesjonalisto.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1