Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Cz, 24 września 2020, 06:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 7 lutego 2008, 22:37 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Nie będę się wykłócał :P Ufam w wasza mądrość i szczerze powiedziawszy mnie tabelka leży jak ulał.

Na większe modyfikacje możemy sobie pozwolić po zakończonym pierwszym sezonie. BTW, kiedy otwarcie?

Co do zdjęć to wystarczy limit wprowadzić i spokój ze stertami... Liczy się 5 naj-rybek. Chcesz- możesz robić 200 zdjęć. Liczy się 5 największych/wyprawę.

I jeszcze jedno, coby nie było niedomówień, każda rybka musiałaby być na oddzielnym zdjęciu a nie 30 okoni na trawie i odnośnik co do wielkości...

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 8 lutego 2008, 16:35 
Stażysta

Ja tez się zgłaszam i jestem za. Troche cięzko bedzie złapać wiele szczupaków powyżej 60 cm na takich łowiskach jak Wisła w Warszawie ale niech bedzie. KIedy zaczynamy? :smile:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 13 lutego 2008, 11:49 
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Panowie kiedy zaczynamy? bo cos widze że temat ucichł :neutral:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 13 lutego 2008, 14:27 
Forumowicz

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Temat nie umarł :mrgreen:

Żyje i się rozwija chociaż może tego nie widać!
Jak pchniemy pewne sprawy do przodu"bo nie ukrywam ja założyłem ten wątek i czuję się za niego odpowiedzialny" z włóczykijem który się w temat formalnie zaangażował to obwieścimy co i jak.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 13 lutego 2008, 15:01 
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Miło to słyszeć no bo w końcu szkoda by było, gdyby to nie wypaliło, bo pomysł super. Pozdrawiam :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 13 lutego 2008, 17:55 
Forumowicz

Ja też jestem za :!: Tylko że w moim przypadku raczej za często nie bede zgłaszał ryb ponieważ żeby złapać okonia powyżej 30cm bardzo dużo musiał bym sie nachodzić a nawet to często nie pomaga:/ ale jak już mówiłem biore udział :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 14 lutego 2008, 08:48 
Forumowicz

Witaj Bartku!

Oprócz okoni w Warcie, na której pewnie łowisz występuje wiele gatunków ryb - nie tylko okoń. Są przede wszystkim szczupaki i piękne nierzadko medalowe jazie. Oprócz tego do wyboru masz konińskie kanały, na które sam zapraszałeś i jeziora.
Głowa do góry :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 14 lutego 2008, 17:15 
Forumowicz

Witaj Pawle :mrgreen:

Szczupaki są bardzo łatwo złapać komplet ale o smiesznych rozmiarach :razz: chociaz czasem złapie się coś wiekszego . Co do jazi to jak narazie nie nastawiałem sie jeszcze na nie :razz: kiedys pare razy próbowałem je zajść na płyciżnie lecz są za czuje :razz: ale tak jak mówisz są ładne :twisted: Dobra nie bede juz sie uzalal zobaczymy jak pójdzie :mrgreen:

pozdrawiam

ps. jak bedziesz w Kole daj znać, połapiemy razem :razz:

PostNapisane: Cz, 14 lutego 2008, 19:47 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 6 razy
pawelwoblerek napisał(a):
Witam!

Dzisiaj przeglądając forum przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Moglibyśmy zorganizować sobie małą rywalizację w spinie i zorganizować sobie GPFWŚ spina. Zawody trwały by do końca roku i polegały by na tym, że każdy kto by się zgłosił do GP zgłaszał by z wyjazdu prywatnego rybki które złowił w postaci fotki i fotki z miarką żeby ocenić długość. Najpierw robiłoby się zestawienie z miesiąca a później roczne. Rybki łowione np.: na wspólnych spotkaniach liczyłyby się podwójnie w klasyfikacji. Trzeba by napisać regulamin dokładny "co i za ile" i wprowadzić w ten sposób trochę rywalizacji koleżeńskiej na forum. Podsumowanie i klasyfikacja w grudniu.

Co Wy na to??????????

Paweł.Jako,że to Twój projekt,mam dla Ciebie propozycję by wliczyć w to metodę muchową.
Druga sprawa,to zdjęcia.Ja zawsze chodzę sam nad rzekami i zrobienie dwóch fotek:
-z miarką
-z łowcą
będzie dla mnie niemożliwe.Użycie samowyzwalacza nie gwarantuje mi dobraj fotki,która się zakwalifikuje do ligi,a przedłużanie niepotrzebnie czasu ryby poza wodą nie ma sensu w moim wypadku,bo 99,9% ryb wypuszczam i nie zamierzam zmienić przyzwyczajeń.

Aktualne warunki eliminują mnie z zabawy i skoro nie da się tego zmienić to życzę dobrej rozrywki.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 15 lutego 2008, 10:20 
Forumowicz

Witam!

1. Daniel regulamin nie jest jeszcze ustalony.
2. Nad muchową metodą trzeba się zastanowić.
3. Zdjęcie nie musi być dobre, chodzi o fakt złowienia ryby, jeżeli wykazać odrobinę zaufania wystarczy sama fotka z miarką.
4. Nikt Ci nie karze zmieniać przyzwyczajeń, ja też wypuszczam ryby i nie zamierzam tego zmieniać :grin:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 15 lutego 2008, 19:12 
Forumowicz

A może tak zamiast zdjęć łowcy z rybą wprowadzić możliwośc fotografowania ryby z jakimś unikatowym, orginalnym, specyficznym przedmiotem. Na przykład, idę na ryby biorę z sobą swoją ulubioną czerwoną czapeczke, gdy złowię punktowaną rybę kładę ją koło czapki i fotografuję albo biorę kartkę z napisem np "Forum WŚ" czy "Bastuś z Bratko". Gdyby każdy z nas wybrał i zaznaczył, że ma jakiś swój ammulet to chyba wyeliminowało by to mozliwość uszustwa i wszelkie trudności wynikające z fotografowania.

Osobiście jestem za rozszerzeniem tego konkursu na wszystkie metody, nie tylko muche.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 15 lutego 2008, 21:24 
Forumowy Wyga

pawelwoblerek napisał(a):
Witam!

1. Daniel regulamin nie jest jeszcze ustalony.
2. Nad muchową metodą trzeba się zastanowić.
3. Zdjęcie nie musi być dobre, chodzi o fakt złowienia ryby, jeżeli wykazać odrobinę zaufania wystarczy sama fotka z miarką.
4. Nikt Ci nie karze zmieniać przyzwyczajeń, ja też wypuszczam ryby i nie zamierzam tego zmieniać :grin:

No to w takim razie może i mnie się uda zalapać na tą ligę...

Co do propozycji Bastusia o rozszerzeniu ligi na wszystkie metody to już by nie było chyba najlepszym wyjściem.Spinn i Mucha są podobne i obie metody dotyczą sztucznych tylko przynęt.
Nie mówię,że ma nie być innych metod,ale powinny być one oddzielnie punktowane.Zostawiam tę sprawę Pomysłodawcy i czekam na finał i decyzję :smile:

Tytuł:
PostNapisane: So, 16 lutego 2008, 10:34 
Forumowicz

Moim zdaniem na początek nie zapędzajmy sie tak daleko. Nasze forum nie ma doświadczenia w prowadzenia tego typu ligi, dlatego najlepiej bedzie jak w tym roku będą punktowane tylko ryby złowione metodą spinningową lub muchową. Prowadzenie kilku metod typu gruntowa, spławikowa, itd to ogrom pracy dlatego na początku moim zdaniem wystarczy 1 liga.
Bastuś z Bratko napisał(a):
wprowadzić możliwośc fotografowania ryby z jakimś unikatowym, orginalnym, specyficznym przedmiotem
Ito jest rozwiązanie. Kladzie sie wtedy dany przedmiot kolo miarki robi jedno zdjęcie i rybke wypuszcza do wody.

Tytuł:
PostNapisane: So, 16 lutego 2008, 11:20 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
Bastuś z Bratko napisał(a):
...Gdyby każdy z nas wybrał i zaznaczył, że ma jakiś swój ammulet to chyba wyeliminowało by to mozliwość uszustwa i wszelkie trudności wynikające z fotografowania...

Ujednoliciłbym to trochę, bo nie sposób sprawdzać za każdym razem, czy zgłaszający rybę użytkownik "X", zadeklarował robienie zdjęć z niebieskim pluszowym misiem, czy ze srebrna zapalniczką Zippo.
Na początku pomyślałem o czapce z emblematem WŚ - jest to przedmiot niedrogi i łatwo dostępny. Później jednak zdałem sobie sprawę, że nie dla każdego może być tak samo niedrogi i tak samo łatwo dostępny, a być może, ktoś zwyczajnie nie chce takiej czapki, bo ma już inną, albo preferuje kapelusze. Wtedy przyszedł mi do głowy inny pomysł: kartka papieru o formacie A7 - czyli wielkości karty wędkarskiej, z napisem, jak w moim przypadku:
[center]LIGA FWŚ
WŁÓCZYKIJ
[/center]
Byłoby to rozwiązanie tanie, nie zajmujące miejsca i zawsze pod ręką, bo przechowywane np. razem z dokumentami upoważniającymi do wędkowania, a co najważniejsze - byłaby to oczywista wizytówka łowcy.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So, 16 lutego 2008, 16:37 
Forumowicz

I to własnie jest najlepsze rozwiązanie, może i banalne ale na pewno szybko tym sposobem zrobimy zdjęcia a na dodatek wszyscy będą mieli pewność że to właśnie ta osoba złowiła tą rybe.

Tytuł:
PostNapisane: N, 17 lutego 2008, 11:26 
Forumowicz

Witam!

Widzę, że temat żyje i cieszy się dużym zainteresowaniem. Piszcie o swoich pomysłach i propozycjach a ja się postaram zebrać je razem w jedną całość i zrobić z tym coś dalej pożytecznego!

PS. Proponowana przeze mnie Liga FWŚ dotyczy wyłącznie metody spinningowej i ewentualnie muchowej, z tego też względu temat założyłem w wątku spina.
nie jest powiedziane, że spławik czy grunt nie może założyć sobie swojej ligi.

Pozdrawiam Paweł

Tytuł:
PostNapisane: N, 17 lutego 2008, 11:59 
Stażysta

Witam!
Ja nie do końca rozumiem jak macie zamiar mierzyć kartką czy np. okoń ma 29cm czy 30cm? (jak popatrzyć na tablicę to ma to dużą różnice). Czy nie lepiej jak każdy kupi sobie zwykłą „budowlaną” miarkę (tak chyba się nazywa:) )? Cena tych miarek jest od 2 zł. I tak myślę, że prawie każdy ma już taki miarki.

Pozdrawiam
Pavlo

Tytuł:
PostNapisane: N, 17 lutego 2008, 12:19 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
Fakt - nie rozumiesz do końca :grin:
Kartka będzie jedynie wizytówką i dowodem na to, że fotka nie jest "zapożyczona", a jej łowca jest użytkownikiem Forum. Długość ryby określimy za pomocą miarki, która też powinna byc na zdjęciu.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N, 17 lutego 2008, 13:19 
Forumowy Wyga

Czyli rozumiem,że kwestia zdjęć jest zamknięta,czyli:
jedno zdjęcie z miarką i karteczką o formacie i nadruku sugerowanym przez Włóczykija??
I rozumiem również,że nikt nie powiedział "NIE" metodzie muchowej.Myślę,że to trafny wybór,bo metody poniekąd spokrewnione i pozwolą mi i Mirkowi wziąć udzial w tej zabawie.
A tak przy okazji,to i tak nie jesteście w stanie sprawdzić,czy dana ryba została złowiona taką a nie inną metodą i musimy polegać na zaufaniu do siebie.
To ja Panowie proponuję już sprecyzować wszystkie wymogi uczestnictwa w tej lidze i zacząć łowić,bo pstrągi już na mnie czekają :mrgreen: Oby tylko chciały brać...

Tytuł:
PostNapisane: N, 17 lutego 2008, 18:35 
Zaawansowany Forumowicz

Czeba zrobić miejsce na forum i zamiescić w nim jasny regulamin,wzór zdjęcia z rybą miarka i karteczka,z tabelą zgłoszen itp.
Mam jeszcze propozycje co do nagród czy wyróżnienień moim pomysłem był puchar adekwatny dla danego zdobytego miejsca przy niku ale też mam propozycje specjalnych nagród(wyróżnień)za np.największą rybe

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 18 lutego 2008, 09:29 
Forumowicz

Witam!

Cierpliwości.

Przyrzekam, że osobiście dopilnuję aby tym razem temat nie umarł śmiercią naturalną.

Pozdrawiam Paweł

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 24 lipca 2008, 20:48 
Stażysta

Mam pytanie: dlaczego głowacicy nie uwzględniliście w tabeli?

Tytuł: Pytanie
PostNapisane: So, 14 marca 2009, 06:52 
Witam,
mam kilka pytań co do regulaminu i punktacji, a mianowicie:
- czy ryby złowione w morzu na spinning liczą się do klasyfikacji?
- jeśli tak to czy belona też do niej będzie się zaliczać?
- dlaczego w tabeli punktowej nie ma ujętego Lipienia, Głowacicy, Troci Jeziorowej?

Tytuł:
PostNapisane: So, 14 marca 2009, 20:17 
Zaawansowany Forumowicz

tiimi83, To była pierwsza edycja zawodów towarzyskich, jakimi są GPWŚ i tabela jak i całe przedwsięwzięcie zostało ustalone jako próbna wersja.Oczywiście można ją zmodyfikować i jak sam zauważyłeś nie ma tam podciągniętych wiele gatunków, ale są to zarazem ryby poławiane sporadycznie i przez cały sezon nikt nie wspomniał o połowie takowych.Wybrane zostały gatunki, które najczęściej są poławiane i na które spiningiści głownie nastawiają się świadomie i celowo, bowiem można by od razu wymienić wszystkie istnioejące.Byli i tacy co twierdzili iż świadomie ze spinem idą polować na liny, karpie, leszcze ale chyba sam rozumiesz.
Wniosek jednak został przyjęty i na najbliższym posiedzeniu narady rozpatrzony będzie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jako że dyskusja obijająca się o ten wontek toczyła się w innym temacie to całość(być może tylko czasowo) do takowego przenosze , by nie rozpocząć znów bicia piany.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1