Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest So, 11 lipca 2020, 11:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nasze połowy
PostNapisane: Cz, 23 marca 2006, 19:53 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
NASZE WYPRAWY WĘDKARSKIE 2006

Otwieram temat w którym będzie opisywać nasze wyprawy na ryby :D Aby zachować ład i porządek nasze wyprawy będziemy opisywac w ten sposób:

Dzień: np. 24.03.2006
Łowisko: np. kanał w Pułtusku
Charakterystyka łowiska: np. mała mierzejka obrośnięta przy brzegu trzcinami, kanał o dość mulistym dnie 1,5 - 2m
Pogoda: np. wietrznie, słonecznie, ok. 5C
Przynęta, zanęta, sprzęt: np. łowiłem na 5m bat, spławik 1g, haczyk 12, zanęta Traper - Płoć, jako przynęty używałem pinek i białych robaków
Połów:np. 4 płocie (17- 23 cm) - wszystkie wróciły do wody
Przebieg połowu: np. Na łowisko dotarłem o 9.30, pare minutęk rozglądałem sie po łowisku, zacząłem przygotowawywać sprzęt ...
Uwagi, wniosk, itp.i: np. zauważyłem że woda stała się czystrza, samo łowisko było dość ładnie posprzątane
Nasza ocena wyprawy: np. 6 (w skali 1-10, bez + i -)

Uwaga: Opisujemy tylko wyprawy od 23.03.2006! Najlepiej by było jakbyście opisywali swoją wyprawę w ten sam lub w następnym dniu.

ZAPRASZAM DO PISANIA :D

Ostatnio edytowano N, 19 listopada 2006, 01:05 przez Dylan, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 24 marca 2006, 14:03 
Forumowicz

włóczykij napisał(a):
Jeśli tak ma wyglądać opis, to dobrze byłoby zrobić taki szablon, który mozna by było pobrać i uzupełnić. Ale pomysł mi się podoba. :lol:

No niestety, nie da się narazie zrobić takiego szablonu.

adams napisał(a):
Dzień: 23.03.2006
Łowisko: rzeka Oława we Wrocławiu
Charekterystyka łowiska: szerokość 30m, prosty odcinek rzeki, dno muliste, głębokość 3-3,5m
Pogoda: słonecznie, lekki wiaterek, temperatura 7C
Przynęta, zanęta, sprzęt: chleb, spławik 4g i 1,2g chaczyk 14, zanęta traper i merlin + własne dodatki, teleskop 3m i feederek 3,3m
Połów: 0 brań (obok mnie miejscowi wyciągali sztuke za sztuka)
Przebieg połowu: zaczełem łowić o 15:20 skończyłem o 18:40
Uwagi, wnioski, itp.: ryby biorą starsznie delikatnie i tylko "stary wyga" dobrze znający łowisko może coś połowić
Nasza ocena wyprawy: 1

Dzień: 26.03.2006
Łowisko: kanał w Pułtusku
Charakterystyka łowiska: grunt około 1,5m, sporo uwad na dnie, przy brzegu warstwa lodu i zgniłe roślinki, nurt powolny
Pogoda: wietrznie, pochmurno, ok. 4C - ogólnie zimno
Przynęta, zanęta, sprzęt: łowiłem na 5m bat, zestawy zmieniałem co jakiś bo nie brało, jednak bez efektów (1g -> 3g -> 0,3g) zanęta Stynka - Płoć :evil: , jako przynęty używałem białych robaków
Połów:1 płoteczka
Przebieg połowu: Na łowisko dotarłem o 8.15, odrazu zająłem się zanętą. Jednak dziwnie sie zachowywała, jak ją wrzuciłem do wody to po paru sekundach wypływała na powierzchnie! już drugi raz mi sie coś takiego wydarzyło i to na tej samej, marnej zanęcie. Przez to że zanęta rozprzestrzeniła sie za łowisko i było juz po zawodach :( Ogólnie 0 brań, nawet stary nyga obok nic nie złowił. Tylko jeden koleś naprzeciwko co chwile ładne płocie wyjmował :oops: Ogólnie słabiutka wyprawa
Uwagi, wniosk, itp.i: ostatni raz używałem tej zanęty
Ocena wyprawy: 1

dziękuje za pierwszy wpis, no cóż zdarzają sie takie wyprawy, mi w tamtym roku i to nieraz, znam te uczucie jak sie widzi jak ktoś obok łowi ryby a my nie :x pozdrawiam i życze sukcesów

Ostatnio edytowano Pt, 31 sierpnia 2007, 21:55 przez Dylan, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 marca 2006, 19:36 
Forumowicz

Dzień: 29.03.2006.
Łowisko: kanał miejski w Pułtusku
Charakterystyka łowiska: łowiłem w różnych miejscach, od betonowego dna o gruncie pół metra po wode z gruncikiem 2 metry. Ogólnie stan wody się podniósł, stąd szerokosc łowisko wynosiła około 15-20 metrów
Pogoda: słonecznie, ciepło, około 15C
Metoda: przepływanka
Przynęta, zanęta, sprzęt: bacik 5m, spławik 1g, biale robaki
Połów: nic
Przebieg połowu: jako wyprawy wędkarskiej to moge nie zaliczać, szybciej jako zwiad łowiska, nudziłem się w domku to wziąłem białe robaczki, bacik i pochodziłem wzdłuż kanałku zobaczyć co się dzieje, widziałem wędkarzy ale nic nie łowili. Ja nie zanotowałem żadnego brania. Oj coś niepokojącego sie dzieje z kanałem
Uwagi, wniosk, itp.: nie pokoi mnie sytuacja rybna na kanałku, całkowite bezrybie, może to tymczasowe? woda sie szybko podniosła, teraz spływa dużo kry no i niestety bardzo dużo brudów teraz spływa :?
Nasza ocena wyprawy: 2

Tytuł:
PostNapisane: N, 9 kwietnia 2006, 13:01 
Forumowicz

Dzień: 09.04.2006
Łowisko: kanał w Pułtusku
Charakterystyka łowiska: łowiłem na kanale, grunt około 1,70m, twarde dno z małą ilością roślin, nut wolniutki, szerokość łowiska około 10m
Pogoda: słonecznie, czasem przeszkadzał wiatr, około 12C
Metoda: przepływanka
Przynęta, zanęta, sprzęt: na łowisko wybrałem się z dwoma batami 4m i 5m, wyposażonymi tak samo, haczyki 10, spławiki 1g, żyłki i przypony troszke przygrube :oops:
Połów: 2 płotki (obie 18cm) --> oczywiście wróciły do rodzinki 8)
Przebieg połowu: na łowisko dotarłem o 8.30, szybkie a zarazem bardzo dokładne gruntowanie, nęcenie i po paru minutach pierwsza płotka, potem cały czas lekkie póknięcia, po 30 minutach kolejna płotka, brania stawały sie coraz rzadsze ale bardziej zdecydowane. Niestety nie wykorzystałem paru, naprawdę dobrych brań, później do 11.00 bez kolejnych ryb
Uwagi, wniosk, itp.: dzisiaj mój refleks był naprawdę spowolniały, może to przez ostatnie połowy kiedy nie było wogóle brań i sie odzwyczaiłem od tańców spławika? następnym razem będzie lepiej :wink:
Nasza ocena wyprawy: 5/10

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 21 kwietnia 2006, 21:18 
Forumowicz

Dzień: 21.04.2006
Łowisko: starorzecze Narwi w Pułtusku
Charakterystyka łowiska: grunt około 2m, lekka roślinność przy brzegu i na dnie, nurt powolny, łowisko niezbyt szerokie
Pogoda: słonecznie, bezwietrznie, ciepło - 20C
Przynęta, zanęta, sprzęt: sprzęt: bolonka 4,5m + spławik 3g + haczyk 10; bat 5m + spławiki 1g i 5,5g + haczyk 12; przynętą były białe robaki, zanęta: Stynka - Krąp, leszcz
Połów: 7 uklei i 7 płotek (drobnica - do 19 cm)
Przebieg połowu: na łowisko dotarłem o 15.30, nęcenie, co jakiś czas brały ukleje. Zdecydowałem sie na zmiane zestawu, by złowić coś większego. Zmiana na bacie na spławik 5,5g i odrazu zaczynam łowić płoteczki. Raz się spieło coś większego, pare brań zepsutych. Szkoda tylko że były to małe płotki były do 19 cm :roll: Łowię do 19.00, rybki oczywiście wypuszczam
Uwagi, wnioski itp.: stan wód jest bardzo wysoki, na łowiskach nareszcie zaczynąją sie spławiać ryby. Dziś przy tak pięknej pogodzie było naprawdę dużo ludzi co w tym łowisku jest rzadkością :wink: Brania + ładna pogoda + cisza, spokój = dość wysoka ocena :wink:
Ocena wyprawy: 7/10

Tytuł:
PostNapisane: So, 6 maja 2006, 11:13 
Forumowicz

Dzień: 06.05.2006
Łowisko: Narew w Pułtusku
Charakterystyka łowiska: szeroki odcinek Narwii, grunt około 4-6m, nurt szybki
Pogoda: słonecznie, ciepło, pod koniec łowienia mocny wiatr
Przynęta, zanęta, sprzęt: gruntówka 3,6m, żyłka 0,22, przypon 0,14, haczyk 12, przynęta: białe robaki, zanęta: Traper - płoć
Połów: 1 płoteczka (do 17 cm) i krąp (23cm)
Przebieg połowu: na łowisko dotarłem o 6.00, niestety ktoś już łowi w mojej melince która dodatkowo wczoraj zanęciłem, cóż oddalam sie o parenaście metrów. Zarzucam grunt i mam pierwszą płoteczke, po parunastu minutach wziął dość zdecydowanie krąp, po paru godzinach żadnych brań, pod koniec łowienia bardzo dobre branie ale niestety schrzaniłem je :x, podsumowując: 3 brania = 2 rybki. Łowiłem od 6.00 do 10.30
Uwagi, wnioski, itp.: brak
Ocena wyprawy: 3/10

Tytuł:
PostNapisane: N, 21 maja 2006, 16:18 
Stażysta

Dzień: 21.05.06
Łowisko: Glinianka w Biadkach(Elka)
Charekterystyka łowiska:Głębokoś 9m od brzegu ok 2,3m
Pogoda: deszczowo, wietrznie
Przynęta,Pinka,Zanęta Sensas Gardons+0,5kg Etang+cocobelge+ochotka
Połów: 21płoci 10-18cm 2 okonki ok 13cm
Przebieg połowu: Zawody od 8.00 do 11.00
Uwagi, wnioski, itp.: 1st w kadetach było ciężko miałem cały czas 2 rybki a muj rywal miał ich 8 na ostatnie 10min weszły mi płotki i go wyprzedziłęm :) (ale fuks)
Nasza ocena wyprawy:2/10

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 7 czerwca 2006, 20:10 
Forumowicz

Dzień: 07.06.2005
Łowisko: kanał miejski w Pułtusku
Charekterystyka łowiska: głębokość około 2,5m; troszke zielska na dnie, stanowisko przy trzcinowisku
Pogoda: słonecznie, w miarę ciepło, czasem wiał wiatr
Sprzęt: bat 5m; żyłka 0,14; przypon 0,10; haczyk 12,
Przynęta, zanęta, itp.: białe robaki; Dragon - płoć rzeka; Traper - karmel
Połów: 4 malutkie płotki (7-15cm)
Przebieg połowu: łowiłem od 16:15 do 19:00, brań jak na lekarstwo, wokół ludzie łowili tylko na spinning
Uwagi, wnioski, itp.: wędkowanie w tym roku wogóle mi nie sprawia przyjemności :( sama drobnica bierze a do tego bardzo słabo :( chyba nigdy nie połowie płoci i krąpi powyżej 30cm :x przyznam, może łowiłem na zbyt wyekploatowanym łowisku, może chce łowić rybe tam gdzie jej nie ma? musze sie stanowczo poprawić w jak najszybszym czasie bo te hobby przygasa mi w oczach :cry:
Ocena wyprawy: po raz kolejny 2/10 :(

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 3 lipca 2006, 21:22 
Stażysta

Dzień30.06.06
łowiskoJezioro Łąkie 150 km od Wawy
Charakterystyka łowiskaPrzy brzegu dużo trzcin i na bokach.Reszta ładna tafla
pogoda słonecznie bezchmurne niebo 20-25 stopni
przynęta,zanęta sprzetzaneta uniwersalna,białe i czerwone robaki,seryjna wędka Black Panther
połów od 6.00 do 11.36 30 płoci 17-28cm 14 karasi 20-25 Moj rekord :lol: 3 liny 30-40 cm 4 okonie 40 cm i węgorz 70cm
Uwagi wnioski:Woda bez fal, duże brania, musze w te wakacje to powtorzyc
ocena połowu:Wiadomo,że przy rekordach 10/10

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 5 lipca 2006, 19:40 
Forumowicz

Dzień: 05.07.2006
Łowisko: ujście kanału miejskiego do Narwi w Kleszewie k/Pułtuska
Charakterystyka łowiska: sama szerokosć rzeki bardzo duża, ja łowiłem 6-8 metrów od brzegu, troszke zielska na dnie, wokół mnie trochę trzcin itp., nurt bardzo powolny, głębokość łowiska około 2m
Pogoda: słonecznie, bezwietrznie, ok 26C
Przynęta, zanęta, sprzęt: zanęta: Lorpio - fedder, przynęta: białe robaki. Łowiłem na fedder 3,60m i bat 5m.
Połów: 3 płotki, 4 ukleje, 6 krąpi (8-14cm), okoń (18cm)
Przebieg połowu: łowiłem od 16.30 do 19.30, na ryby wyruszyłem z nadzieją na wiekszą rybe, ale niestety skończyło sie jak zwykle. Od początku łowienia zdecydowane brania drobnicy, potem godzinna przerwa. Na fedder złowiłem 1 krąpia i 2 ukleje :oops: Zdecydowałem sie na zmiane na zdecydowanie większy haczyk co poskutkowało brakiem brań drobnicy i jednym bardzo dobrym i zdecydowanym braniem, kiedy zaciąłem nawet czułem sporą rybe ale po paru sekundach już nic nie było :cry: Reszta ryb złowiona na bata. Połów bez rewelacji
Uwagi, wniosk, itp.: brak
Nasza ocena wyprawy: 3/10

Dzień: 06.07.2006
Charakterystyka łowiska: Łowiłem na przystani, wybetonowany brzeg, wokół sporo wędkarzy łowiących na grunt. Spławik zarzucałem w małą zatoczkę między główkami, grunt tam był około 3m, sporo uwad. Grunt zarzucałem m.in. w 1/3 Narwii.
Pogoda: Słonecznie, bezwietrznie, upał, ok 30C
Przynęta, zanęta, sprzęt: Zanęta: chleb, kasza jęczmienna, ziemniaki; przynęta: białe robaki, ziemniaki, rosówki. Łowiłem na fedder 3,60m i bat 5m.
Połów: 3 płotki (13-18cm), 3 krąpie (13-23cm), 1 okoń (12cm)
Przebieg połowu: Łowiłem od 6.30 do 11.30, na spławik ryby brały dobrze jedynie do godziny 9.00 później bardzo sporadyczne brania, na grunt jedno lekkie branie i nie wyłowiłem wreszczie drobnicy, siadł krąp 23cm z racji tego że odrazu miałem haczyk 6 z kanapką z białego i czerwonego robaka
Uwagi, wniosk, itp.: brak
Nasza ocena wyprawy: 7/10, raczej ze względów pogody i znalezienia nowej, ciekawej miejscówki :wink:

Ostatnio edytowano Pt, 31 sierpnia 2007, 22:14 przez Dylan, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 11 lipca 2006, 15:24 
Dzień: 10.07.2006
Łowisko: Sztuczny zbiornik na Mrówce k/Warszawy
Charakterystyka łowiska: Łowisko dobrze pilnowane, 1,5 - 2,0 metrów głębokość. Woda przepływowa z lekkim uciągiem.
Pogoda: słonecznie, Temperatura ~ 30+
Przynęta, zanęta, sprzęt: łowiłem na 4m bat, spławik 0,6 g, haczyk 14, Bez zanęty. Na haczyk biały + czerwony
Połów: 5 płoci, 6 okonków, 3 japońce - wszystkie ryby wróciły do wody
Przebieg połowu: od 19 do 20.
Uwagi, wnioski: widać było dużo ryb w wodzie. Dużo okoni które pływają stadami. Maleństwa, ok 12 cm ale za rok, dwa podrosną.
Ocena wyprawy: 3 +

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 25 lipca 2006, 13:41 
Dzień: 01.24.2006
Charakterystyka łowiska: 1,5 - 2,0 metrów głębokość. Woda przepływowa z lekkim uciągiem.
Pogoda: słonecznie, gorąco, wręcz parno, zanosiło się na burzę Temperatura ~ 30+
Przynęta, zanęta, sprzęt: łowiłem feederem do 120 g, pinki, kukurydza, zanęta leszczowa
Połów: 2 leszcze, 1 karp, płocie
Przebieg połowu: od 16 do zmierzchu około 22.
Uwagi, wnioski: więcej sypkiej zanęty, po 4 godzinach nęciłem samą kukurydzą.
Ocena wyprawy: 4 +

Tytuł:
PostNapisane: N, 20 sierpnia 2006, 20:42 
Forumowicz

Data: 10.08.06
Łowisko: Narew Pułtusku
Charakterystyka łowiska: trudno powiedzieć ale sama głębokość dochodziła pewnie do 5m, mało uwad. ogólnie nurt średni
Pogoda: deszczowo, lekko chłodnawo, ok. 20C
Przynęta, zanęta, sprzęt: jako przynęte używałem 3 białych robaków zakładanych na haczyk 8, używałem gruntu 3.00m Cormorana, kołowrotek tępy :lol: zanęta: Traper - leszcz + pęczak + chlebek belgijski
Połów: 1 leszcz (40cm)
Przebieg połowu: łowiłem od 20 do 22.30, razem z kolegą zamierzaliśmy dłużej posiedzieć ale niestety pogoda sie strasznie rozhuśtała więc spadaliśmy do domu po zaledwie 2.5h łowienia :(
Uwagi,wnioski itp.: wreszcie w tym roku udało mi sie złowić coś większego, przyznam że ostatnio sporo osób łapie leszcze na Narwii z gruntu. Ja pobiłem dziś swój rekord - ustanowiłem go teraz na leszcza 40cm, 0.7kg :wink:
Ocena wyprawy: 6/10

Data: 17.08.2006
Charakterystyka łowiska: Narew, głębokość około 3m, nurt średni, łowiłem na plażyczce, obok filaru mostu
Przynęta, zanęta, sprzęt: fedder 3, ciężarek 80g, haczyk 8 lub 10, jako zanety używałem zanęty Gutkiewicz - leszcz, na haczyk 3 białe robaczki
Połów: 3 leszcze (21-26 cm), 2 płotki, 1 jazgarz (drobnica)
Przebieg połowu: łowiłem od 20 do 6
Uwagi,wnioski itp.: brak
Ocena wyprawy: 5/10 :roll:

Data: 18.08.2006
Charakterystyka łowiska: Narew, głębokość około 3m, nurt średni, łowiłem na plażyczce, tym razem po drugiej stronie Narwi, akurat naprzeciwko wczorajszej melinki :wink:
Przynęta, zanęta, sprzęt: fedder 3.60m, ciężarek 80g, haczyk spory, na haczyk rosówka + 2 białe; zanęta Gutkiewicz - leszcz
Połów: 2 leszcze (50cm, 43cm)
Przebieg połowu: łowiłem od 0.30 do 5.30, miałem 2 dobre brania poprzedzone lekkim puknięciem, ogólnie połów jakże pozytywny :D
Uwagi,wnioski itp.: poprawiłem swój rekord, usatnowiłem go teraz na leszcza 50cm - 1.5kg 8)
Ocena wyprawy: 10/10 :D (w końcu)

Ostatnio edytowano So, 1 września 2007, 08:02 przez Dylan, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 25 września 2006, 10:52 
DZIEN:23-24.09.06
ŁOWISKO:Zalew Zegrzyński.
CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA: Duzy zbiornik, trzeba sie naplywac zeby znalezc dobre miejsca glebokosc 2,0m do 8,0 m (tam gdzie lowilem)
POGODA: 15 stopni o 6 rano, pozniej 20 stopni.
PRZYNENTA<ZANENTA>SPRZĘT: Wedka spinningowa 1-10 g, 2-15 g. Twisterek, obrotówka, ripperek.

POŁÓW: łacznie przez dwa dni : Okonie 14 sztuk powyzej 20 cm, 5 sztuk powyzej 25 cm, 5 sztuk powyzej 30 cm, mnostwo okonkow ponizej 18 cm, sandaczyk 30 cm, krapik na twisterka :)
PRZEBIEG POŁOWU: sobota 6-20 , niedziela 8-16
UWAGI WNIOSKI: Wybieram sie tam w piatek, warto !
Ocene wyprawy :8/10

Tytuł:
PostNapisane: So, 28 października 2006, 19:39 
Dzień: 28.10.2006
Łowisko: Zalew Sulejowski
Charakterystyka łowiska: Urozmaicone łowisko, Nurt starej Pilicyz zalewie, konary drze, kanty, górki, liczne spadki i wzniesienia,
Pogoda: wietrznie, pochmurno, ok. 12C woda - 18C powietrze, północny wiatr, fala
Przynęta, zanęta, sprzęt: Sprzęt okoniowy i sandaczowy, różne przynęty od 5 g do 30 g
Połów: Okonie, 30, 28, 26, 26, Sandacz 58 (cm)
Przebieg połowu: Od świtu, 7.00 ( od jutra godzinę wcześniej) :) do 14, Pływałem na łodce 3 osobowej z napędem silnika 8km
Uwagi, wniosk: Mimo zmiany pogody wyprawa bedzie zapamietana bo złowiłem sandacza.
Ocena wyprawy: 4

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 24 listopada 2006, 11:30 
Dzień: 18.11.2006
Charakterystyka łowiska: Łowisko dobrze pilnowane, 1,5 - 2,0 metrów głębokość. Woda przepływowa z lekkim uciągiem.
Pogoda: chłodno, mżawka, Temperatura ~ 14+
Przynęta, zanęta, sprzęt: łowiłem na 4m bat, spławik 0,6 g, haczyk 14, Bez zanęty. Na haczyk biały + czerwony, Spinning okoniowy, przynety, Twisterki i Obrotowki.
Połów: 15 płoci, 6 okonków (12-15 cm) , 3 szczupaczki (około 30 cm) - wszystkie ryby wróciły do wody
Przebieg połowu: od 7 do 11.
Uwagi, wnioski: Ryby z zarybienia, wszystkie wróciły do wody
Ocena wyprawy: 3

Tytuł:
PostNapisane: So, 17 marca 2007, 10:41 
Forumowicz

Dzień: 17.03.2007

Łowisko: rzeka Narew, Pułtusk

Charakterystyka łowiska: zatoczka między główką a brzegiem, głębokość około 3m, zdarzały się spadki, dokładnie nie mogłem ocenić głębokości

Pogoda: deszczowo, zimno, wietrznie

Przynęta, zanęta, sprzęt: pinka, zanęty brak, wędka 3.60m, spławik 6g

Połów: 1 płoć - 30cm

Przebieg połowu: łowiłem od 6.15 do 9, ludzi jak na taką pogode bardzo dużo, trzeba było uważać żeby nie plątać zestawów :razz: wszyscy łowili podobnie - odległościówka + przynęty, nikt nie zanęcał. Trochę trafiłem na złą melinke bo łowiłem na końcu główki a właśnie najwięcej ryb ludzie łowili pośrodku, ja miałem tylko 2 brania, kolega tak samo i obaj po jednym wykorzystaliśmy. Troche denerwowało mnie że sąsiąd co siedzi 10 m - 15m od mnie wyciągał sztuke za sztuką. Pogoda naprawdę paskudna, po pewnym czasie spowodowała że główka sie wyludniła.

Uwagi, wniosek, itp: brak

Nasza ocena wyprawy: 2

Tytuł:
PostNapisane: So, 31 marca 2007, 00:40 
Forumowicz

Dzień: 30.03.2007

Charakterystyka łowiska: zatoczka między główką a brzegiem, głębokość około 3m,

Pogoda: słonecznie, wietrznie

Przynęta, zanęta, sprzęt: biały robak, zanęty brak, wędka 3.60m, spławik 6g

Połów: -

Przebieg połowu: łowiłem od 16 do 17, brań brak - ta wyprawka wędkarska raczej z góry była skazana na niepowodzenie, jakoś tak wzieło mnie z nudów na przechadzke nad wodę. oprócz mnie łowiły z 4 osoby ale bez wyników. w sumie to nad wodą miałem więcej ubawu i śmiechu niż łowienia :razz:

Uwagi, wniosek, itp: łowisko została chyba nieźle przetrzebione jeśli już nawet brań nie ma których było pod dostatek w ostatnich dniach

Nasza ocena wyprawy: - (nie ma sensu oceniać)

Dzień: 04.04.2007

Charakterystyka łowiska: bardzo szybki nurt, woda na bardzo wysokim poziomie (z 1-2 m ponad norme) troche zielska przy brzegu

Pogoda: słonecznie, wietrznie

Przynęta, zanęta, sprzęt: biały robak, zanęta Gutmix - special płoć - czarna,

Połów: -

Przebieg połowu: łowiłem od 16 do 19, miałem dokładnie 3 brania, oczywiście niewykorzystane :evil: wszystkie ryby (nawet miarowe bo juz je dobrze czułem po zacięciu) spoczęły w pasie podwodnych roślinek. sama wyprawa oczywiście bardzo fajna tylko szkoda że ryb nie złowiłem a przecież po to jest ten sport :sad:

Uwagi, wniosek, itp: woda strasznie wysoko :roll: myśle że na prawdziwe łowienie trzeba bedzie poczekać z 3 tygodnie aż nadmiar wody opadnie

Dzień: 06.04.2007

Charakterystyka łowiska: bardzo szybki nurt, woda na bardzo wysokim poziomie (z 1-2 m ponad norme) troche zielska przy brzegu

Pogoda: pochmurnie, wietrznie

Przynęta, zanęta, sprzęt: biały robak, zanęta Gutmix - special płoć - czarna,

Połów:2 płotki (ok 18-20cm)

Przebieg połowu: łowiłem od 6 do 9, znowu miałem 3 brania, tym razem 2 wykorzystane ponieważ łowiłem pare metrów od poprzedniej melinki gdzie miałem problemy z przedostaniem sie przez uwady, troche osób nad wodą lecz nikt dzisiejszego dnia nie oceni za udany

Uwagi, wniosek, itp: jak w poprzednim "raporcie"

Nasza ocena wyprawy: 3

Tytuł:
PostNapisane: N, 29 kwietnia 2007, 21:03 
Dzień:25 kwiecień 2007
Łowisko: Narew za Serockiem
Charakterystyka łowiska: Głeboczki, ostrogi, płycizny, bardzo dużo roślinności podwodnej i brzegowej
Pogoda: 10-15 s C, lekki wiatr, ogólnie znośnie
Przynęta, zanęta: Woblerki jaziowe, kleniowe, błystki i gumki okoniowe
Połów: kilkanaście ryb w tym: Klenie, Okonie, Sumik (wypuszczony)
Przebieg połowu: Łowiłem 6 do 14
Uwagi wnioski: Wreszcie jakieś nowe łowisko. Widziałem małe kaczki :) Mnóstwo drobnicy i bolenie.
Ocena wyprawy: 8+

Tytuł:
PostNapisane: N, 20 maja 2007, 19:49 
Site Admin

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Dzień 19.05.2007.
Łowisko Rzeka Wisła, Wyszogród, w górę i doł rzeki
Pogoda Temperatura +20 do +24 s C, Lekki wietrzyk i lekka falka na Wiśle. Prąd rzeki i poziom wody stabilny, Slip dla łódek dostępny.
Sprzet+przyneta Wędka Spinningowa 198 cm c.w. 8-24 g, Wędka Spinningowa 270cm c.w. 1-11 g. Woblerki jaziowo-kleniowe, kopyta z brokatem, wahadłówki
Polów 1 Kleń 36 cm na 3,5 cm woblerka, maluchy w wielkości 15-20cm na woblerki 2 cm, Okonki na gumki wolno i powoli prowadzone w miejscach gdzie woda zwalnia, Szczupak 56 cm:) Wahadłówka i jeden niewyholowany też na wahadło. Kilkadziesiąt zaczepów roślinności podwodnej. Wszystkie rybki po odhaczeniu wracaja do wody.
Opis polowu Wyruszyłem o 5.30 z pod stacji, samochodem dotarłem na miejsce o 6.30. Po drodze widać było przepiekny wschód słońca. 15 minut na rozpakowanie i złożenie wędek, plecak na grzbiet i hajda na miejscówki okoniowe. Jeden największy od razu połakomił się na gumkę jasno seledynową, tzw paproszka. zagryzł płytko, także nie miałem problemu z odhaczeniem. Następne okonki brały przez około godzinę.
Po tym godzinnym szaleństwie poszedłem w drugą stronę w kierunku mostu aby dobrać się do miejscówek kleniowych. Poranne godziny do dobra pora na Okonki i Szczupaki, lecz Kleń też lubi wtedy podjeść. Cicho namierzyłem miejsca gdzie mogły one być i się znów zaczęło. następnie 6km drałowania z brzegiem rzeki aż do 4 główek z pół otwartymi klatkami. Tam miełem szansę na Szczupaka wedłóg wskazówek kolegi. No i miałem szczęście:)
Kilkakrotnie jeszcze zmieniałem miejscówki i sposoby łowienia aż do 17.00. Powrót do domu na 20.00. Po drodze grochówka.
Uwagi Zaczyna się sezon na dobre, pogoda wyśmienita, konieczne są wodery aby dobrać się do większych ryb które lubia szczyty ostróg.
Nasza ocena wyprawy 8+

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 20 czerwca 2007, 14:53 
Forumowicz

Dzień:20.06.07r
Łowisko: Rzeka Narew
Charakterystyka łowiska: Jak typowa rzeka nizinna
Pogoda: Słońce, lekki wietrzyk.
Przynęta, zanęta, sprzęt: Jako zanęty używałęm Leszcz rzeka Lorpio, na hak zakładałem pinki. Łowiłem na feedera :)
Połów: BRAK!!!
Przebieg połowu: Od godziny 7:00 do 10:00.
Uwagi, wnioski, itp.: brak

Tytuł:
PostNapisane: So, 4 sierpnia 2007, 08:46 
Forumowicz

Dzien- 4 sierpnia 2007 r.
Czas połowu- od 5 do 9,30
Pogoda- pochmurno, wiatr
Metoda polowu- feeder + pusty koszyczek jako obciazenie
Przyneta- czerwony robak XD
Polow- 3 polcie od 22-29 cm, zerwany (chyba) sum
Ocena- 10 za chyba sumka XD
Wnioski- Nigdy wiecej nie bede dokrecal hamuca kolowrotka :/ i bede mial podbierak rozlozony... ech...

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 6 sierpnia 2007, 21:36 
Dzień:25 kwiecień 2007
Łowisko: Narew za Serockiem i powyżej, łowy z łódki, przygotowania trwały kilka dni, sprawdzanie pogody i sprzętu
Charakterystyka łowiska: Głeboczki, ostrogi, płycizny, bardzo dużo roślinności podwodnej i brzegowej
Pogoda: 15-120 s C, lekki wiatr, ogólnie znośnie i ciepło
Przynęta, zanęta: Woblerki baryłki Kamatsu i Rapalki
Połów: Sum 22,5 kg
Przebieg połowu: Łowiłem od 18 do 3 w nocy
Uwagi wnioski: Ostatnie ciepłe dni, Sumy żerują na całego, jak sie ochłodzi będzie można łowić conajwyżej ;) sandacze
Ocena wyprawy: 9

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 9 sierpnia 2007, 06:48 
Forumowicz

Dzień:8 sierpnia 2007r
Łowisko: Wisła
Pogoda:lekki wietrzyk
Metoda:grunt potem sinning
Przynęta:czerwone robaki, woblerki i wirówki
Przebieg połowu:od 17:30 do 21:00
Połów:brak
Uwagi:
Ocenka:5 za czas spędzony na świeżym powietrzu i piękne żerowanie drapieżników...

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 16 sierpnia 2007, 07:28 
Stażysta

dzień: 13.08.07

łowisko: stary staw przeciwpożarowy

pogoda: skraj dzień i nocy

sprzęt: spinning 2.70 do 40g zyłka 20

przynęty: malutka blaszka i pare obrotówek

czas połowu: ok 17-19

połów: niewymiarowy szczupaczek i czczupak ok 75cm (jak na razie życiówka :mrgreen: )

wnioski: tam są szczupaki!!!! :shock: Obie rybki trafiły zpowrotem do wody

ocena: 10/10

Ostatnio edytowano Cz, 16 sierpnia 2007, 11:24 przez koszykarz, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1