Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest So, 11 lipca 2020, 11:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 6 stycznia 2012, 20:45 
Forumowicz

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Oglądając relacje łowiących w rzekach ,zatęskniłem i postanowiłem ze chociaż od czasu do czasu wyskoczę na rzekę, a że jest parę rybek które można łowić zanim zacznie się sezon na szczupaka ,więc pojechałem wczoraj do swego byłego koła opłaciłem składki i dzisiaj wybrałem się na trzy godzinny rekonesans i to co zobaczyłem po latach to totalne załamanie 5-cio kilometrowy odcinek rzeki gdzie ciężko był się z kijkiem przedrzeć przez krzaki jest dosłownie goły ,drzewostan które tworzył piękne zwisy nad rynnami , oraz drzewa porastające brzegi został wycięty przez bobry ,pocieszam się tym że są jeszcze miejsca z zatopionymi konarami drzew i kamieniami które przetrwały znak czasu a to były dobre miejscówki ,(jak to ktoś kiedyś powiedział powroty są trudne) trzy godziny spędziłem na swoim ulubionym odcinku rzeki , bez kontaktu z kleniem ,następnym razem wybiorę się z Fedderem.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 6 stycznia 2012, 20:59 
Forumowy Wyga

Otrzymał podziękowań: 6 razy
Tak to jest nad rzekami . Za każdym razem jak wracamy po przerwie nad rzekę to orientujemy się ,że przyroda lub człowiek coś nam zabrały z jej uroku . Choć przyroda czasem potrafi też coś fajnego dodać to cżłowiek już nic dobrego nie pozostawi .
Życzę sukcesów i więcej wiary w spinning rzeczny :grin:

Tytuł:
PostNapisane: So, 10 marca 2012, 13:07 
Stażysta

Otrzymał podziękowań: 0 razy
Dokładnie. Moje miejscówki pod Olsztynem z roku na rok zmieniają się nie do poznania. Miejsce, w którym łowiłem jeszcze dwa lata temu po prostu nie istnieje :/ bobry powaliły drzewa, a woda podmyła brzegi.

Tytuł:
PostNapisane: So, 21 kwietnia 2012, 21:28 
Forumowicz

Wybrałem się dzisiaj ze spinningiem nad rzekę połazić za kleniami ,mimo że dwa dni nie padało woda w rzece wysoka i brudna ,oprócz tego płynęło dużo syfu ,ale 3-rzy miłe godziny spędzone nad wodą od dłuższego czasu , jedno wyjście rybki do woblerka własnej roboty po którego sięgnąłem od niepamiętnych czasów, trudno mi określić czy był to Klenik czy Jaź typując po miejscu ,wyszedł z pod trawy na głębokości około 1m do woblerka ciągniętego około 5cm pod powierzchnią wody, gdzie wcześniej oczkował, mimo ze ryba nie była dużych rozmiarów i się spięła to sam widok ataku do przynęty jest nie samo wity , dawno tego nie doświadczyłem łowiąc głęboko szczupaki i okonie w jeziorze ,wypad uważam za udany .

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 21 maja 2012, 18:10 
Forumowicz

Znalazłem trochę wolnego czasu więc napiszę parę słów, od czego zacząć ,od 3.05.2012 wybrałem się na jezioro bardziej rekreacyjnie bo z rodziną ,ale znalazłem trochę wolego czasu od tych wszystkich zakusów cywilizacji grile itp. załapałem za wędkę i poszedłem połowić płotki z pod trzcinki ,bez wcześniejszego nęcenia i jakich kol wiek przygotowań ,jedynie z puszką kukurydzy ,o dziwo parę ziaren do wody , kukurydza na hak i zaczynamy zabawę po około 15-stu minutach zaczęła brać płoć 20-26cm i jedna 27cm no i całą zabawę posuł jakiś drapieżca ,zakotłował a się drobnica rozprysła się na wszystkie strony i koniec po zabawie .

Obrazek

Sobota 20.05.2012 jezioro 750h ,postanowiłem że dzisiaj popływam sobie za zębatym i udałem się na wiadomą mi miejscówkę gł. od 3 -6m linia brzegowa o długość około 1500m tworząca łuk ale nie zatokę i porośnięta rzadką świeżą zieloną trzciną , dno porośnięte podwodną roślinnością ,rzadko tak że spokojnie można poprowadzić przynętę głębiej i pokombinować z różnymi wabikami i metodami jak opad itd. pływałem od goz.15-tej do 20-tej efektem moich zmagań były tylko 3-y skróty po 50cm i jeden 66cm .

Niedziela 21.05.2012 to samo jezioro ,ta sama miejscówka czas połowu od 15-20 efekt 5-ć skrótów po 50cm.

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 09:53 przez Perch, łącznie edytowano 6 razy

Tytuł:
PostNapisane: N, 27 maja 2012, 10:54 
Forumowicz

Wczoraj wybrałem się trochę popływać za okoniem i mogę spokojnie stwierdzić ,że się ruszył i ładnie bierze ,co prawda nie byłem na swoich typowych okoniowych miejscówkach ze względu na krótki pobyt nad wodą ,obłowiłem napotkany spadek około 4-rech metrów od brzegu który z gł.2,5m przechodził do 6m ,gdzie stała ławica drobnicy i podobne miejsce przy wyspie ,okonie brały bardzo agresywnie ,łowiłem na boczny trok kijek Mikado Diamond Spin 2,10 cw 1-7g ,gumki koloru denaturatu i zielone z brokatem ,rybki rozmiarem były różne takie od 15-20cm brały najczęściej i parę sztuk26- 27 i jeden 31 cm do tego jeszcze jeden szczupaczek 50cm i dwie obcinki .

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 09:20 przez Perch, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 czerwca 2012, 20:56 
Forumowicz

W sobotę wybrałem się z kolegą na jedno z naszych jezior w pogoni za okoniem kiedy o godz. 9-tej wyruszaliśmy z domu była piękna słoneczna pogoda, po dwóch godzinach łowienia parę brań okonków i zmiana pogody ,zrobiło się ciemno ,zaczęło padać i zero wiatru, więc postanawiamy że spływamy do przystani i kończymy łowienie , w drodze powrotnej się rozjaśniło i przestało padać ,więc decydujemy z kolegą ,że popłyniemy na stare miejscówki dawno nie odwiedzane i to było to zaczęły się brania ,brały sztuki jak by z jednego rocznika w granicach 24 -27cm ,kolega złowił kilka sztuk w granicach 30cm ja dwie sztuki 28 i 28 z groszami te większe brały po kilka sztuk z jednej miejscówki ale za to zdecydowanie ,dosłownie zasysały gumki , łowiliśmy na zboczach górek i spadach ,średnio na 4-6m na boczny trok, kolory paproszków to ciemna zieleń i denaturat .

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 09:20 przez Perch, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 25 czerwca 2012, 09:52 
Forumowy Wyga

24.06.2012
Jezioro Krzywe
Pogoda: pochmurnie z przejaśnieniami
Metoda: spinning
Połów: u mnie 3 niewymiarowe szczupaki i kilka okonków, u taty kilkanaście okoni w granicach 25cm.
Uwagi: większych ryb brak...

Tytuł:
PostNapisane: So, 21 lipca 2012, 20:33 
Forumowicz

Od miesiąca nie byłem na wodzie , ja tylko doczekałem się wolnej soboty to padało, wiało i grzmiało aha jeszcze grad ,w końcu przestało padać ,wiać no i nie ma burz ,można spokojnie wypłynąć na jezioro pogmerać trochę za okoniami , lecz te zbytnio nie garnęły się do brania , najczęściej przynętę atakowały okonki 15-sto cm , kilka sztuk 25-27cm i jeden łapiący się do GP. Brały tylko na boczny trok inne przynęty się nie sprawdziły , myślę że jak się pogoda ustabilizuje to w następny weekend będzie lepiej, dzień spędzony na wodzie i człowieka tak nie nosi .

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 09:21 przez Perch, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 10:21 
Forumowy Wyga

Swój sezon zacząłem na Krzywym, jednak dopiero w sobotę i niedzielę trafiłem po szczupaku (57 i 56 cm). Co ciekawe obie ryby złowione zostały na znienawidzone przeze mnie czerwone gumy...
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 6 maja 2013, 19:43 
Stażysta

Witam w piątek i sobotę wybrałem się na Łynę za kleniuchem. Efektem kilka kleni i boleń.
Wobek numer 1 to salmo minov 5 . Wszystkie rybki jak zwykle wróciły do wody

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 18 lipca 2013, 19:23 
Forumowy Wyga

Z połowami ostatnio bardzo marnie przynajmniej moimi, ale mój tata coś tam łowi. W niedzielę przechytrzył 2 liny: 26 i 34cm. Na zdjęciu ten większy:
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 13 listopada 2013, 19:50 
Forumowicz

W tym sezonie nie miałem zbyt dużo czasu na wędkarskie wyprawy ,parę wyjazdów nad rzekę, która się bardzo zmieniła ,miejscówki z przed 10-ciu lat praktycznie nie istnieją ,bobry i czas zrobiły swoje , głównie wypady były za kleniem ,boleniem ale zniechęciło mnie to łażenie po pokrzywach i trawach ponad głowę, na jeziora może z 10 razy i tu wyjazdy były już przyjemniejsze ,łowienie okoni na spina to jest to zwłaszcza kiedy okonie ładnie biorą, szczupaki te brały trochę gorzej ,przeważnie takie między 50-60 cm, te większe mam zamiar dopiero połowić ,a tu parę fotek .

Obrazek

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 09:21 przez Perch, łącznie edytowano 5 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 25 listopada 2013, 16:48 
Forumowicz

Pogoda była bardziej na okonia ,ciepło ,spokojnie niebo lekko zachmurzone i masa drobnicy spławiająca się na powierzchni wody ,a tu sprzęt okoniowy ,niestety został w domu z racji że nastawiliśmy się z kolego na szczupaka ,ten zaś nie wykazywał zbytniej ochoty do zagryzania naszych woblerow , w sumie mieliśmy po trzy brania , w zasadzie skubnięcie bardzo delikatne z czego tylko jeden konkretnie zapięty .

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 09:22 przez Perch, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 29 listopada 2013, 20:00 
Forumowicz

Z dzisiejszego krótkiego wypadu na jezioro ,taki sobie szczupaczek ryby stały dosyć głęboko od 10m do 20m no i branie było w połowie wody na głębokości 10m ,uderzenie było mocne i zapiął się na dwie kotwice , atak nastąpił od dołu czyli podniósł się do woblera,który schodzi na 9m.

Obrazek

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 10:12 przez Perch, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 29 listopada 2013, 21:33 
Forumowy Wyga

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Do Gp by sie pewnie załapał. Ładna rybka :smile:
Perch napisał(a):
branie było w połowie wody na głębokości 10m

Rozumiem, że troling :?:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 29 listopada 2013, 22:25 
Forumowicz

Tak ten okres poswiecam trolingowi .

Tytuł:
PostNapisane: So, 30 listopada 2013, 08:33 
Stażysta

Otrzymał podziękowań: 2 razy
Perch napisał(a):
krótkiego wypadu na jezioro
Nazwa jeziora jest tajemnicą? :wink: Za niedługo mam nadzieję pojawi się zima ,poszukuję jeziora gdzie można połowić . W tamtym sezonie sprawdziło się jedynie Śniardwy , na Orzyskim,Przytulskim,Toczyłowie , Ełckim słabo było.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 3 grudnia 2013, 22:51 
Forumowicz

Dzisiaj wybrałem się popływać za szczupakiem ,droga okazała się bardzo ślizga po przejechaniu 20 kilometrów prędkością 40-50 km/h myślałem już nad powrotem do domu lecz chęć spotkania się z rybą wzięła górę, po drodze napotkałem dwa auta w rowie ale powoli powoli dojechałem , rybki bardzo delikatnie skubały wobki i dopiero pod koniec dnia doczekałem się dwóch pewnych brań ,dzisiaj natomiast ławice stały na głębokości 8-9 m i brania były przy dnie.

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 09:57 przez Perch, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: N, 8 grudnia 2013, 09:41 
Stażysta

Perch,

jakiej echosondy używasz?

Tytuł:
PostNapisane: N, 8 grudnia 2013, 13:12 
Forumowicz

Humminbird 728

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 13 grudnia 2013, 19:50 
Forumowicz

Takie dzisiaj miałem wodowanie łodzi po śniegu
Obrazek
na domiar tego zero brań ,szczupłych jak by nie było ,a ławic w koło pełno,ale do końca sezonu jeszcze parę dni zostało.
A jak bym wziął podlodówkę to bym okoni z polodu połowił.
Obrazek

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 10:13 przez Perch, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 19 grudnia 2013, 19:43 
Forumowicz

Już myślałem że po ostatnim wyjeździe będzie koniec sezonu ,ale dzisiaj tak mnie nosiło od samego rana aż w końcu o godzinie 10 wybrałem się na jezioro trochę popływać i okazało się że to była dobra decyzja ,co prawda pływania było ledwie dwie godz. parę skubnięć i jedno branie zakończone lądowaniem rybki w łodzi.
troling,wobler rapala magnum X-RAP 30 .kij robinson troler ,multi okuma Maga 20 i myślę że do końca roku jeszcze parę razy wyskoczę na szczupłego.

Obrazek

Ostatnio edytowano Śr, 19 lutego 2014, 10:14 przez Perch, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 19 grudnia 2013, 21:26 
I miejsce w GPFWŚ 2014

Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Piękna ryba Perch, gratki. Ile mierzył? :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 20 grudnia 2013, 09:45 
Forumowy Wyga

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Piękny. Gratulacje. :mrgreen:
Pewnie 80 + :grin:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1