Wędkarski Świat

Forum
Teraz jest Śr, 23 września 2020, 04:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1182 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 28 marca 2006, 18:37 
Site Admin

Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy
Dzień: 25.03.2006.
Łowisko: rzeka Krzna w Białej Podlaskiej
Charakterystyka łowiska: prosty odcinek, dno piaszczyste, głębokość 1,5 m
Pogoda: pochmurno z przejaśnieniami, 7 C
Metoda przepływanka
Przynęta, zanęta, sprzęt: matchówka 3,90, żyłka 0,14/0,10, spławik 1,5g, haczyk 14 OWNER, zanęta-własna kompozycja, przynęta-pęczak z kurkumą i anyżem
Połów: 29 płoci 18-25cm, 7 jazi 20-33cm, 1 krąp 22cm, 1 kleń 27cm
Przebieg połowu: Na łowisku byłem około 10-ej, łowiłem do zmroku
Uwagi, wniosk, itp.i: mimo gwałtownego ocieplenia woda nadal w korycie, bardzo dużo ludzi, większość łowiła na białe
Nasza ocena wyprawy: 8

Dzień: 26.03.2006.
Łowisko: rzeka Krzna w Białej Podlaskiej
Charakterystyka łowiska: prosty odcinek, dno piaszczyste, głębokość 1,5 m
Pogoda: pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, 3 C
Metoda przepływanka
Przynęta, zanęta, sprzęt: matchówka 3,90, żyłka 0,14/0,10, spławik 1,5g, haczyk 14 OWNER, zanęta-własna kompozycja, przynęta-pęczak z kurkumą i anyżem
Połów: 31 płoci 16-27cm, 5 jazi 15-20cm, 1 krąp 15cm
Przebieg połowu: Na łowisku byłem około 9-ej, łowiłem do zmroku
Uwagi, wniosk, itp.i: woda szybko się podnosi, cały dzień brała drobnica, dopiero godzinę przed zmrokiem w zanętę weszły płocie 25-27 cm
Nasza ocena wyprawy: 6

Ostatnio edytowano Pt, 31 sierpnia 2007, 21:56 przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 23 kwietnia 2006, 10:51 
Site Admin

Dzień: 22.04.2006
Łowisko: zalew Terebela I
Charakterystyka łowiska: dwa połączone zbiorniki o powierzchni kilkunastu ha, średnia głębokość ok. 1,5 m,
Pogoda: pochmurno, wietrznie, przelotny deszcz - 14C
Przynęta, zanęta, sprzęt: sprzęt: dwie odległościówki zakończone 4g waglerami, żyłka 0,16/0,12, haczyki 12 i 10 ;
przynęta: kukurydza, pęczak i białe w różnych zestawieniach
zanęta: Dragon Millenium+Dragon Magnum+dodatki
Połów: 34 płocie (18-23cm), 2 liny (24 i 35 cm), 1 jaź ok.20cm,1 okoń 20cm;
Przebieg połowu: na miejsce zajechałem około 7:30 - łowiłem do zmroku
Uwagi, wnioski itp.: tłumy ludzi - nie tylko wedkarzy, gwarno jak na miejskim deptaku, psy, wózki, rowery, modele zdalnie sterowane pływające miedzy spławikami - koszmar, ale rybom to nie przeszkadzało - chyba już przywykły. Dwie ryby urwały przypony - jak się póżniej dowiedziałem kilka dni wcześniej wpuszczono min. 400kg karpia różnej wielkości - pewnie to one rwały żyłki;
Ocena wyprawy: 5/10[/quote]

Dzień: 23.04.2006
Łowisko: zalew Terebela II
Charakterystyka łowiska: dwa połączone zbiorniki o powierzchni kilkunastu ha, średnia głębokość ok. 1,5 m,
Pogoda: słonecznie, wietrznie, - 20 C
Przynęta, zanęta, sprzęt:
sprzęt: lekka spławikówka;
przynęta: pęczak
zanęta: Dragon Millenium+Dragon Magnum+dodatki
Połów: 39 płoci (18-23cm):
Przebieg połowu: na miejsce zajechałem około 14:00- łowiłem do 19:00
Uwagi, wnioski itp.: j.w.;
Ocena wyprawy: 6/10

Ostatnio edytowano Pt, 31 sierpnia 2007, 22:02 przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 maja 2006, 21:36 
Site Admin

Dzień: 26.05.2006
Łowisko: rzeka Krzna
Charekterystyka łowiska:glebokosc od 1,5 do 3,0m
Pogoda: silny wiatr, przelotny deszcz, chwilowe przejaśnienia
sprzet,zanety,przyneta; spining; żyłka 0,14, wobler Kamatsu Vibra Mini Bait 28mm
Połów: 7 okoni 18-25 cm; kleń 35 cm
Przebieg połowu: łowiłem od 16:30 do zmroku
Uwagi, wnioski, itp.: wszystkie okonie stały przy starej faszynie i nie interesowały się jakimikolwiek gumkami, kleń wyskoczył spod drzewa w chwili gdy wobler zaczął się zanurzać (tuż po spłynięciu i zamknięciu kabłąka)
Nasza ocena wyprawy:5/10

Dzień: 27.05.2006
Charekterystyka łowiska:glebokość od 1,5 do 3,0m
Pogoda: silny wiatr, przelotny deszcz, chwilowe przejaśnienia
sprzet,zanety,przyneta; spining; żyłka 0,14, woblerki, obrotówki, małe gumki
Połów: szczupaczek ok. 40 cm
Przebieg połowu: łowiłem od 14-ej do 18-ej (później rozpadało się na dobre)
Uwagi, wnioski, itp.:woda ta sama,warunki podobne, ale rybom coś nie pasowało
Nasza ocena wyprawy:1/10

Ostatnio edytowano Pt, 31 sierpnia 2007, 22:03 przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 18 czerwca 2006, 11:22 
Site Admin

.Noc:17-18.06.2006.
.Łowisko:Jezioro Czarne Sosnowickie
Ch.rakterystyka:Jezioro na Poj.Łęczyńsko Włodawskim, powierzchnia 34ha, gł.maks. 18 m
Pogoda: Parno
Przynęta,Kukurydza+b.robak
sprzęt: gruntówka i odległościówka
zanęta: Traper z pinką,białymi,kukurydzą i atraktorem
Połów: 17 leszczy 25-38 cm i 25 sumików karłowatych 20-28cm
Przebieg połowu:wędkowanie odbywało się w godzinach 18-7
Uwagi, wnioski itp.:Coraz mniejsze leszcze, coraz więcej dzikiego ptactwa,
Ocena wyprawy:5/10

Tytuł:
PostNapisane: N, 25 czerwca 2006, 18:37 
Site Admin

Dzień: 25.06.2006.
Łowisko: Bug w okolicach m.Pratulin;
Charakterystyka łowiska: jedna z wielu tzw. jam - przewężenie, woda bijąca w białoruski, wzmocniony kamienną opaską brzeg. Po białoruskiej stronie ujście małej rzeczki. Po naszej stronie plaża;
Pogoda:Upalnie, bezwietrznie;
Sprzęt: Klasyczna sandaczówka;
Przynęta:Żywe ukleje;
Przebieg połowu: Był to raczej rodzinny weekendowy wyjazd nad wodę, wędka była tylko dodatkiem (dla mnie niezbędnym) :D ;
Połów: szczupaczek 47,5 cm;
Wnioski: przez 5 godzin łowienia miałem dwa brania - jedno to ww szczupak, drugie to z pewnością sandacz, gdyż w charakterystyczny sposób została "skasowana" uklejka. Wniosek jest taki, że może wreszcie coś drgnie na Bugu, bo do tej pory była katastrofa. Spotkałem też spiningistę dumnie maszerującego z przewieszonym przez plecy ledwo wymiarowym bolkiem. Cóż, jest niedziela i niedzielnych łowców nie mogło zabraknąć :D . Najciekawsze jest to, że póki mnie nie spotkał, był przekonany, że upolował pięknego klenia :!:
Ocena:7/10 - ocena może trochę na wyrost, ale sam fakt przebywania nad Bugiem bez względu na wynik to już 5 pkt, kolejne 2 pkt za błysk nadziei na lepsze jutro :D

Tytuł:
PostNapisane: So, 13 stycznia 2007, 12:23 
Site Admin

Dzień: 06.01.2007.
Łowisko: Bug w Woroblinie i Krzyczewie, starorzecza w Woroblinie i Krzyczewie, zalew "Zaborek" w okolicach Janowa Podlaskiego - tzw. "objazdówka"
Charakterystyka łowiska: największa w Europie nieuregulowana rzeka i jej starorzecza
Pogoda:wietrznie, przelotne opady deszczu, ok. 7C
Przynęta, zanęta, sprzęt: paproszki; spining 270 cm, c.w. 3-12g
Połów: 3 okonie - dwa dłoniaki, trzeci ponad 30 cm - wszystkie wróciły do wody
Przebieg połowu: więcej jeżdżenia i chodzenia niż łowienia
Uwagi, wnioski, itp.: niesamowita cisza, nie słychać żadnych ptaków, owadów, mimo wiosennej aury; niektóre starorzecza wypełnione po brzegi drobnicą, podczas gdy inne wyglądają na zupełnie bezrybne
Nasza ocena wyprawy: 10 - za spokój, wytchnienie, zapomnienie i głęboką refleksję jaka towarzyszyła mi w czasie spaceru opustoszałymi brzegami rzeki

Tytuł:
PostNapisane: So, 17 marca 2007, 20:25 
Site Admin

Dzień: 17.03.2007

Łowisko: rzeka Klukówka - dopływ Krzny

Charakterystyka łowiska: uroczo położony odcinek, z dala od miasta, wokół torfowiska i mokradła, za plecami las
Pogoda: chłodno około 3 st.C, silny wiatr, tłumiony jednak przez las, co chwila przelotny deszcz

Przynęta, zanęta, sprzęt: chruściki, kiełże, ośliczki, larwy ważki i wszystko co można było znaleźć w wodzie, poza tym białe robaki i ochotki; bez nęcenia; matchówka, spławik 1,5g, żyłka 0,14/0,10

Połów: ---

Przebieg połowu: wyjazd o świcie, łowiliśmy do południa, więcej rozmawialiśmy chłonąc zapach ziemi, lasu i wody niż skupialiśmy się na samym wędkowaniu, pełny relaks, klasyczny wypoczynek na łonie natury :grin:

Uwagi, wniosek, itp: mimo, że mieliśmy tylko kilka delikatnych skubnięć, w sumie nie łowiąc nic, takie wiosenne wyprawy zawsze są wspaniałe, to szukanie naturalnego pokarmu ryb, wśród podmokłych nieraz zatopionych fragmentów brzegu, obserwowanie budzacej się do życia przyrody, ta wszechogarniająca cisza, panująca wokół maestria... to coś wspaniałego

Nasza ocena wyprawy: 10

Klukówka latem
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N, 15 kwietnia 2007, 18:25 
Site Admin

Dzień: 14.04.2007

Łowisko: jezioro Krasne - Krzczeń

Charakterystyka łowiska: około 180 ha płytkiej wody przeważnie do 2 metrów kilka głębszych dołków

Pogoda: słonecznie, wietrznie

Przynęta, zanęta, sprzęt: białe, czerwone, kukurydza, zanęta Champion karaś i lin+ karmel + pinka - dwie odległościówki, waglerki 2Ld+2gr z rozproszonym obciążeniem żyłka 0,14/0,12; haczyki 12

Połów: - kilkanaście karasi srebrzystych 18-23 cm, kilka sap, krąpi, uklei, płoci i jeden okoń 33 cm

Przebieg połowu: łowiłem cały dzień, przez większość dnia brania były bardzo delikatne, często z opadu, dopiero około 18-ej ryby stały się mniej ostrożne

Uwagi, wniosek, itp: Wreszcie jakiś emocjonujący hol - piękny okoń połakomił się na kanapkę kukurydza+biały, wspaniale walczył na delikatnej matchówce :grin: - mimo że wyglądał jakby był już po tarle

Nasza ocena wyprawy: - oczywiście 10 :grin:

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 16 kwietnia 2007, 20:19 
Site Admin

Dzień: 15.04.2007

Charakterystyka łowiska: dołek o głębokości 3 m, spowolnienie za podtopionym krzaczkiem

Pogoda: słonecznie, wietrznie

Przynęta, zanęta, sprzęt: chruściki, bez nęcenia, matchówka, przystawka z zestawem przeciążonym, spławik 2,5g, oliwka 3,0gr, haczyk nr 12, żyłka 0,14/0,12

Połów: - wymiarowy jaź, dwie płocie "do zegarka" i babka

Przebieg połowu: wypad bardziej pod kątem przyjrzenia się rzece niż samego łowienia, przynęty pozyskiwane z marszu, łowiłem od 10-ej do 12-ej

Uwagi, wniosek, itp: po złowieniu dwóch płoci, nastała dłuższa przerwa, po której wziął jaź, nie chciało mi się odnosić go dalej od łowiska więc ostrożnie wpuściłem go tam gdzie złowiłem, musiał chyba narobić sporego zamieszania w podwodnym światku, gdyż przez godzinę nic nie brało, a gdy wreszcie doczekałem się brania, na haczyku zawitała babka - co prawda "śliczna rybka", jednak oznaczająca, żemożna na jakiś czas przenieść się w inne miejsce. A swoją drogą to pierwsza babka złowiona w Krznie, zdarzały się od kilku lat na Bugu, ale na Krznie ta była moją pierwszą. Babki to dobry przykład na pokazanie siły ekspansji ryb azjatyckich na europejskie wody.

Nasza ocena wyprawy: - oczywiście 10

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 1 maja 2007, 19:27 
Stażysta

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
dzień: 01 05 2007 :wink:

łowisko: ,,mój" zalew

charakterystyka: kilkuhehtarowy zbiornik o równym dnie i glebokosci około 2m, mało roślin :sad:

pogoda: jak w kalejdoskopie... od słoneczka i lekkiego wiaterku do zachmorzonego nieba i bardzo mocno wiejącego wiatru...

sprzęt: spin 270 7-20g

połów: 1 szczupak 35 cm (mały ale jako pierwszy w sezonie bardzo mnie ucieszył :wink: )
2 okonie ( 24 i 27cm)

przebieg: ponad 10 godzin biczowania wody

uwagi: większy okoń wziął juz w 1 rzucie potem miałem około 6 godzin bez brania co bardzo nadszarpywało nerwy :wink: potem pierwszy w sezonie ,,śledzik" i 3 godziny pozniej kolejny okoń

pogoda nieustabilizowana co najwyraźniej przeszkadzało rybom

ocena wyprawy: 10!! pierwszy kontakt ze szczupakiem! :D

ps. oczywiscie wszystkie ryby wrociły do wody :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N, 3 czerwca 2007, 19:08 
Site Admin

dzień: 03.06.07r.
łowisko: Bug w Janowie Podlaskim ("Pralnia" i "Kołtun") oraz w Borsukach (za "Harcerzami")
pogoda: pochmurno, przelotna mżawka, około 15 C
sprzęt: spiningi 3,00 i 2,40 odpowiednio żyłka 0,14 i plecionka 0,18
Przynęty: gumy wszelkiego kalibru
połów: 2 krótkie szczupaki, 2 okonie do zegarka
przebieg połowu: od 4-ej do 11-ej
opis połowu: zaczęliśmy od starorzeczy szukając okoni, później przenieśliśmy się na rzekę
wnioski: bardzo niska woda, brak aktywności ryb spowodowany chyba wahaniami ciśnienia, wszystkie rybki złowiłem praktycznie w jednym miejscu - płytkim zastoisku za zakrętem rzeki
ocena wyprawy: 10 - jak za każdy wypad nad Bug :grin:

Tytuł:
PostNapisane: N, 17 czerwca 2007, 00:41 
Site Admin

Dzień:16.06.2007.
Łowisko:Zalew Nowy Witulin
Pogoda: 16 C zachodni wiatr, gwieździsta noc, od wschodu zachmurzone niebo
Sprzęt: dwie gruntówki uzbrojone w 20g koszyki; żyłka 0,18/0,14; haczyki nr 10 kute Hikara
Zanęta: Dragon Magnum + atraktor owocowy
Przynęta: Kukurydza
Przebieg połowu: Od 19:30 do 00:30
Połów: 7 karasi srebrzystych 30-33 cm i płotka około 20 cm
Uwagi wnioski: Po dłuższych upałach, warto wybrać się na ryby przed załamaniem pogody
Ocena: 10 - każda nocka nad wodą jest niepowtarzalna

Miejsce połowu:
Obrazek

Ostatnio edytowano N, 17 czerwca 2007, 10:47 przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 19 czerwca 2007, 09:50 
Stażysta

W dniu 17.06.2007 o godz. 18 wyjeżdżam z kolegą Grześkiem na ryby, planujemy zapolować na lina. Na lowisko wybieramy zbiornik retencyjny "Podwdwórze". Na miejscu jesteśmy ok godz. 19, wodowanie lódki, przygotowanie zanęt i wyplywamy...Na nasz plac boju wybieramy uroczą zatoczkę otoczoną trzcinowiskiem. Po zakotwiczeniu badamy dno, gruntujemy, zanęcamy i ok 21 rozpoczynamy lowienie, Pierwszymi gośćmi w naszej zatoczce są, krasnopiórki i plotki. Po ok 20 min splawik znika pod wodą i po zacięciu czuję jakąś większą rybę na haku po silowym holu w lódce ląduje 39 cm linek. Następuje godzinna przerwa po której mam piękne branie spawik lekko się podniósl a następnie majestatycznie zanurzyl w toni, skuteczne zacięcie jęk hamulca i 30 metrowy odjazd ryby, po 5 min lin ląduje w podbieraku :pomiar i 46 cm. W ciągu następnych 2 godz. lowię w podobny sposób 2 linki 30 cm i 42. Kilka minut po pólnocy mam zdecydowane branie które kończę pewnym zacięciem hol tej ryby jest najbardziej emocjunojący, robi ona kilka mlynków pod wodą i uparcie próbuje uciec w trzciny, jednakże powoli udaje mi się doholować lina do lodzi i skutecznie podebrać miarka wskazuje 52 cm. Przerwa w braniach nastąpia do godz 3 nad ranem zacinam kolejnego lina który mierzy 38 cm.
Kolega zowil kilka plotek i piękne krasnopióry ( ok 30 cm) jednego lina miąl na haku lecz podczas holu zawiódl przypon i pozostalo tylko pytanie Jaki Byl?
Łowienie zakończyliśmy ok 5.00
Podsumowanie:
Lowisko
Podedwórze, glębokość ok 1,3
Sprzęt
- wędzisko matchowe 4,2 m ciężar wyrzutu do 30 g
- żyka 0,2, przypon 0,2
- spawik przelotowy typu wagler 3 gr + 1 gr
- obciążenie 1 śrucina 0,6 gr + krętlik lączący przypon z żylką

Zanęty przynęty
- zanęta przygotowana przez Grześka ( prywatny przepis)+pinka+kukurydza
- biale robaki + kukurydza

Wyniki
- 6 linów (30 cm, 38,39,42,46,52 cm)
- kilkanaści krasnopiór i plotek

Pozdrawiam :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 21 czerwca 2007, 08:55 
Dnia 16.06 razem z Wóczikijem wybrałem się na ryby nad zalew. Włóczikij już opisywał warunki jakie były wiec nie będe sie powtarzał.
Jednak w przeciwieństwie do niego ja wybrałem inną metode łapania.
Robiłem to na maczówke Firmy Zebko i Kowrotek daiwa regal Z
Żyłka 0.14 łapaliśmy na fali wiec żeby utrzymać zestaw w jednym miejscu przegrutowałem go. Metoda okazała się dobra. Wynik koncowy był 8 karasi srebrzystych. Był podobny do wyniku Włóczykij plus jeszcze leszczyk 80dkg. ps.Gdy są upalne dni, a ponich przychodzi dzien z wiatrem najlepiej łapać po wietrznej stronie pod wiatr. Woda jest wtedy bardziej dotleniona. Tam ryba lepiej żeruje.

Tytuł:
PostNapisane: So, 23 czerwca 2007, 10:17 
Site Admin

Dzień:22.06.07r
Łowisko: Glinianki w okolicach Białej Podlaskiej
Charakterystyka łowiska: kilka niewielkich śródpolnych oczek o głębokości do 3 m
Pogoda: Pochmurno, umiarkowany zachodni wiatr
Przynęta, zanęta, sprzęt: Kukurydza, białe robaki; Dragon karaś-lin; matchówka, żyłka 0,16/0,14, wagler 3gr
Połów: kilka linków około 15cm, płotka około 20 cm
Przebieg połowu: Od godziny 19:00 do 22:00.
Uwagi, wnioski, itp.: Bardzo delikatne brania, większe ryby spławiały się na środku zbiornika, jednak brać nie chciały, te które brały robiły to bardzo ostrożnie; szkoda, że nie wziąłem spina - kilka linków pogryzionych przez szczupaki; stał się cud - moja "przyjaciółka" dała się wreszcie namówić na ryby i nawet nie marudziła zbytnio :grin:

ObrazekObrazek

Tytuł:
PostNapisane: So, 30 czerwca 2007, 18:30 
Site Admin

Dzień:30.06.07r
Łowisko: Bug i starorzecza w okolicach Łęg
Pogoda: słonecznie, chwilowe zachmurzenia, płd. wiaterek około 20-22 C
Przynęta, zanęta, sprzęt: dwa spiningi - jeden klasy "medium" :grin: , drugi do paproszków
Połów: okonek
Przebieg połowu: 12:00 - 18:00
Uwagi, wnioski, itp.: Katastrofalnie niski stan wody na Bugu, mimo nie najgorszej pogody brak jakichkolwiek oznak żerowania drapieżników, na starorzeczach wielu amatorów zasiadki na lina - podobno mają niezłe wyniki, trafiają się dzikie karpie, które weszły wiosną do starorzecza i już nie wróciły do Bugu. To naprawdę niezwykle silne i sprytne sazany - z tymi największymi kilkakrotnie miałem do czynienia, jednak zawsze kończyłem "na tarczy".
Wnioski - no cóż, może już czas przeprosić inne metody połowu :grin:

Obrazek

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N, 8 lipca 2007, 18:19 
Site Admin

Dzień:08.07.07r
Łowisko: Bug
Pogoda: słonecznie, chwilowe zachmurzenia, umiarkowany, chwilami porywisty wiatr około 18 C
Przynęta, zanęta, sprzęt: kukurydza, białe robaki, zanęta Dragona na rzekę, matchówka z lekkim koszykiem, żyłka 0,16/0,12, haczyki nr 10 Hakira
Połów: kilka płotek, krąp, klenik
Przebieg połowu: 13:00 - 17:00
Uwagi, wnioski, itp.: wyjazd rozpoznawczy w poszukiwaniu odpowiednich miejsc na dłuższe nęcenie, woda coraz wyższa, dojazd coraz gorszy, mimo to wędkarzy nad rzeką nie brakuje

Telefoniczne portrety krąpia, płoci i klenia

Załączniki:
Obraz_0094.jpeg.jpg
Obraz_0094.jpeg.jpg [ 22.48 KiB | Przeglądane 37697 razy ]
Obraz_0092.jpeg.jpg
Obraz_0092.jpeg.jpg [ 23.22 KiB | Przeglądane 37699 razy ]
Obraz_0088.jpeg.jpg
Obraz_0088.jpeg.jpg [ 24.5 KiB | Przeglądane 37701 razy ]

Ostatnio edytowano So, 1 września 2007, 08:29 przez włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 22 lipca 2007, 11:06 
Site Admin

Data: 21-22.07.07;
Pogoda: czyste niebo, czasami słabe północne podmuchy wiatru;
Łowisko: Jezioro Czarne-Uścimowskie;
Sprzęt: dwie odległościówki, waglery 4+2gr...;
Przynęta/zanęta: białe+kukurydza - Leszcz Trapera+Atraktor Trapera+Pinka;
Połów: 1 leszcz, 2 krąpie, 3 płotki, około 20 sumików karłowatych;
Przebieg połowu: 19:30 - 4:00
ocena: łowiłem w nowym miejscu, gdzie w zasięgu rzutu głębokość nie przekraczała 2,5 m, dlatego od razu zakładałem, że leszcz może mi nie wejść w zanętę - tak też się stało, tylko jeden zawieruszył się na płytką wodę - jednak rano po rozmowie z kolegą, który łowił na 6,0m dowiedziałem się, że i tam leszcze nie chciały zbytnio brać. Stąd wniosek, że chyba upały dają się we znaki także rybom

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 26 lipca 2007, 21:26 
Stażysta

dzień: 26.07
łowisko: ,,mój" zalew
pogoda: na złość słonecznie i ciepło, choć z lekkim wiaterkiem
sprzęt: spin 7-20
przynęty: trochę tego było...
połów: jeden grubiutki szczupak 50cm na 7cm gumę o pomarańczowym brzuszku i czarnym grzbiecie
wnioski: bardzo słaby dzień, jeden wziął bo przeciągnąłem mu przynętę przed samym pyskiem :roll:
ocena: 6

ps wziąłem szczupaka do domu i teraz mam wyrzuty sumienia :neutral:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 2 sierpnia 2007, 10:29 
Dzień 29.07.07
Pogoda chłodno, silny wiatr pochmurnie
Łowisko,Jezioro Białka koło Parczewa
Przynęta Kukurydza
Połów ,karpik 2,5kg, 3 Płocie 20cm ,1 Leszczyk 35cm
Czas od 4rano do 7rano
Ocena 8 żeby nie ten wiatr

Dzień 1.08.07 godz 20 do 21
Łowisko Wisła –Warszawa
Przynęta wobler
Od niedawna mieszkam w Wawie wybrałem się drugi raz na Wisłę
Nigdy wcześniej nie łowiłem na Wiśle
Nad wodą widać żerowanie drapieżnika przy samym brzegu wiec postanawiam łowić na pływającego woblera i bacznie patrzę na wodę gdy widać jakieś ruchy na wodzie zwijam
woblerka i po jakimś chwili są wyniki :grin: Obrazek

Ostatnio edytowano So, 1 września 2007, 08:31 przez galieni, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 28 sierpnia 2007, 12:24 
Stażysta

Dzień:28.08.2007
Łowisko:Żwirownia w Woskrzenicach
Pogoda:Zachmurzone niebo i wietrznie
Sprzęt:2 gruntówki z koszyczkami na drgającą szczytówkę
Przyneta: Kanapka z Kastera białego robaka i zierka kukurydzy
Przebieg połowu:od 6:30 do 12
Połów:Dużo drobnicy :oops:
Wnioski:Na Woskrzenicach jest sporo ryb bynajmniej tych małych czepiały się płotki długości palca ( środkowego ) :mrgreen: lecz nic wielkiego wiem jednak że popędziła mnie chmura duża chmura burzowa :???: ogólnie połów udany :razz:
Ocena:10 :twisted: :twisted: :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 1 października 2007, 14:09 
Dzień 29.09
Jezioro Zagłębocze - 59 ha powierzchni i 23,3 m. głębokie. Dostępne niemal ze wszystkich stron, dno twarde, piaszczyste, woda czysta,
Pogoda słoneczna wiatr średni,tep.20c
przynęty ,wahadła i woblery
przebieg połowu od 5rano do 15.
Rano dwa brania i 5 po południu .2 wymiarowe szczupaki pozostałe małe
woda przejrzysta
ocena 8
Wyprawa bardzo fajna przyroda, woda ,czyste powietrze i ładne jeziorko i cisza

tak było
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano Wt, 2 października 2007, 16:51 przez galieni, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: So, 13 października 2007, 11:10 
Site Admin

Z samego rana wyskoczyliśmy z kumplem na krótką chwilę nad Witulin. Uzbrojeni w pontony i spiningi przeczesywaliśmy Stary zbiornik w poszukiwaniu okoni i szczupaków. Niestety, w ciągu kilku chwil, zaciągnięte dżdżyste niebo, nagle przetarło się, a po ciężkich chmurach nie został nawet ślad. To chyba było główną przyczyną naszych niepowodzeń. Front, który miał nadejść dzisiaj, przetoczył się nad Podlasiem w nocy. Mieliśmy kilka delikatnych puknięć w najmniejsze kopytka i ripperki, ale jak się później okazało, były to okonie porównywalne wielkością do owych gumek.

Pozdrawiam

Załączniki:
S6300702.JPG
S6300702.JPG [ 397.19 KiB | Przeglądane 24171 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 29 października 2007, 13:10 
Zaawansowany Forumowicz

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dzien: 24/10/2007
Lowisko: Bug w okolicach Woroblina
Metoda: opad
Przyneta: guma
Pogoda: 8-12C, slonce, lekki wiatr z poludniowego wschodu
Polow: Sandacz 45cm, szczupak lekko ponizej wymiaru, dwie spiete ryby, kilka pukniec
Wrazenia: moj pierwszy w zycu sandal do tego zlowiony jak najbardziej typowa metoda na wyprawie na ktorej nastawilem sie wlasnie na sandala, nawet wymiar w dodatku na nienalepszej miejscowce. Na upatrzonym miejscu zlapano 3kg sandala.
Ocena: jak to nad Bugiem 10 na 10

Załączniki:
20071027(002).jpg
20071027(002).jpg [ 262.34 KiB | Przeglądane 24151 razy ]
20071027(005).jpg
20071027(005).jpg [ 314.63 KiB | Przeglądane 24143 razy ]
Komentarz: Warunki nie byly latwe
20071027(017).jpg
20071027(017).jpg [ 183.2 KiB | Przeglądane 24216 razy ]
20071027(008).jpg
20071027(008).jpg [ 418.47 KiB | Przeglądane 24183 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: N, 4 listopada 2007, 13:24 
Site Admin

Typowa objazdówka.
Na początek Bug w okolicach miejscowości Żuki, później Michalków.
Z Bugu przenosimy się na "Rogatkę" - starorzecze położone na obrzeżach Terespola. Nigdzie nic się nie dzieje. Postanawiamy wracać. Po drodze zaglądamy jeszcze na Cegielnię w Chotyłowie. Tu paproszkiem oszukuję dwa małe szczupaczki.

Pozdrawiam

Załączniki:
Żuki.jpg
Żuki.jpg [ 350.57 KiB | Przeglądane 24202 razy ]
Rogatka.jpg
Rogatka.jpg [ 326.51 KiB | Przeglądane 24156 razy ]
Chotyłów.jpg
Chotyłów.jpg [ 329.38 KiB | Przeglądane 24171 razy ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1182 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1