Feeder w zaczepach

Feeder w zaczepach

Łowienie feederem w pełnym zaczepów łowisku nie jest łatwe. Traci się dużo zestawów i holowanych ryb. Na szczęście modyfikując w prosty sposób zestaw końcowy można ograniczyć straty ryb. (…)

Podczas połowu w stojącej wodzie często korzystam z zestawu z bocznym trokiem, który jest bardzo wygodny także do łowienia w trudnych łowiskach z zaczepami. Jeżeli łowi się zestawem wiązanym na potrójnym krętliku, to wystarczy z odpowiednio słabszej żyłki wykonać trok, na którym jest zawiązany koszyk lub ciężarek. Dobrze, gdy trok ma wytrzymałość mniejszą nie tylko od wytrzymałości żyłki głównej, ale także od przyponu. Dzięki temu jest najmniej wytrzymałym elementem zestawu i zrywa się jako pierwszy. Nie trzeba obawiać się zerwania troka podczas zarzucania zestawu, jeśli łowimy np. żyłką główną 0,23 mm z przyponem 0,18 mm i trokiem z żyłki 0,16 mm. (…)

Pamiętam swoje pierwsze wyprawy z feederem na warszawski odcinek Wisły kilkanaście lat temu. Miałem mnóstwo silnych brań, powodujących wygięcie w podpórce prawie całej wędki. Niestety, tylko niewielka część z nich kończyła się udanym holem ryby. Większość zaciętych ryb traciłem razem z zestawami w zaczepach, których na wyłożonym betonem i wysypanym kamieniami odcinku rzeki było wręcz zatrzęsienie. (…) Rozwiązaniem, dzięki któremu skuteczność holi wzrosła kilkukrotnie, okazało się…

Ciekawe i skuteczne sposoby na łowienie „Feederem w zaczepach” znajdziecie w „Wędkarskim Świecie” 2/2018 na stronie 60.

Autor artykułu

Paweł Daniec
Paweł Daniec stały współpracownik Profil autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon