Edmund Gutkiewicz

Edmund Gutkiewicz

Współpracuje z Wędkarskim Światem od kilkunastu lat – ma w WŚ stałe rubryki, w których przekazuje swą przebogatą wiedzę zarówno początkującym jak i zaawansowanym wędkarzom. Wśród najmłodszych czytelników WŚ znany jest jako Pan Gucio.

4-krotny mistrz Polski w spławiku. Wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy. Od kilkunastu lat trener spławikowej kadry narodowej, obecnie reprezentacji młodzieży do 23 lat. Jego podopieczni wywalczyli na spławikowych mistrzostwach świata aż 8 medali, w tym 3 złote.

Producent uznanych zanęt i spławików Gut-Mix. Jego flagowym wyrobem są dyski – nowatorskie płaskie spławiki, które wymyślił w latach 90. Obecnie dyski to najpopularniejsze na świecie płaskie spławiki do łowienia w rzekach zestawem skróconym. 

Najnowsze artykuły autora

Sposób na duże płocie

Późna jesień to doskonały czas na połowy okazałych płoci. Dlatego gdy tylko aura jest łaskawa, trzeba być nad wodą jak najczęściej.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-09-19
Oczko

Ten niewielki na pozór element spławika ma bardzo duże znaczenie.

Oprócz spławików odległościowych i takich, gdzie żyłka idzie przez środek korpusu, wszystkie inne mają oczko. Jest to jeden z elementów „łączących” spławik z żyłką. Oczko najczęściej umiejscowione jest w górnej części korpusu, ale nie tylko.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-05-25
Okonie na spławik

Niewielu wędkarzy łowi okonie na spławik. Oczywiście mam na myśli łowienie na przynęty inne niż żywiec. Trudno się dziwić, bo są lepsze metody na te ryby, szczególnie na większe sztuki. Nieraz jednak warto sięgnąć po spławikówkę.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-03-29
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Decathlon