Edmund Gutkiewicz

Edmund Gutkiewicz

Współpracuje z Wędkarskim Światem od kilkunastu lat – ma w WŚ stałe rubryki, w których przekazuje swą przebogatą wiedzę zarówno początkującym jak i zaawansowanym wędkarzom. Wśród najmłodszych czytelników WŚ znany jest jako Pan Gucio.

4-krotny mistrz Polski w spławiku. Wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy. Od kilkunastu lat trener spławikowej kadry narodowej, obecnie reprezentacji młodzieży do 23 lat. Jego podopieczni wywalczyli na spławikowych mistrzostwach świata aż 8 medali, w tym 3 złote.

Producent uznanych zanęt i spławików Gut-Mix. Jego flagowym wyrobem są dyski – nowatorskie płaskie spławiki, które wymyślił w latach 90. Obecnie dyski to najpopularniejsze na świecie płaskie spławiki do łowienia w rzekach zestawem skróconym. 

Najnowsze artykuły autora

Na wleczonego

Łowię tyczką w rzece o leniwym nurcie. Z doświadczenia wiem, że ryby w tym łowisku najlepiej biorą, gdy przynęta wolniej od nurtu przemieszcza się w zanęconej strefie. Łowię na przepływankę z przytrzymywaniem. Dzisiaj jednak nie mogę w ten sposób nic złowić, bo przeszkadzają silne podmuchy wiatru. Szarpie szczytówką i spławikiem. Muszę zmienić sposób prowadzenia zestawu…

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2017-10-19
Nęcenie na klenie

Przyjęło się, że klenie to ryby wszystkożerne. Już wielkość ich pyska świadczy o tym, że mogą dużo zjeść. Co jednak lubią najbardziej?

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2017-08-25
Spławik z pomostu i z brzegu

Urlopowe łowienie ma swój niepowtarzalny klimat. Nie musimy myśleć o pracy, o obowiązkach. Możemy się poświęcić tylko wędkarstwu. Podczas wakacji wielu wędkarzy spędza wolny czas nad jeziorami. Nie wszyscy jednak mają możliwość wypożyczenia łodzi.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2017-07-19
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Storm