Edmund Gutkiewicz

Edmund Gutkiewicz

Współpracuje z Wędkarskim Światem od kilkunastu lat – ma w WŚ stałe rubryki, w których przekazuje swą przebogatą wiedzę zarówno początkującym jak i zaawansowanym wędkarzom. Wśród najmłodszych czytelników WŚ znany jest jako Pan Gucio.

4-krotny mistrz Polski w spławiku. Wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy. Od kilkunastu lat trener spławikowej kadry narodowej, obecnie reprezentacji młodzieży do 23 lat. Jego podopieczni wywalczyli na spławikowych mistrzostwach świata aż 8 medali, w tym 3 złote.

Producent uznanych zanęt i spławików Gut-Mix. Jego flagowym wyrobem są dyski – nowatorskie płaskie spławiki, które wymyślił w latach 90. Obecnie dyski to najpopularniejsze na świecie płaskie spławiki do łowienia w rzekach zestawem skróconym. 

Najnowsze artykuły autora

Podstawy budowy zestawu wyczynowego (1)

Rozpoczynanie zawodniczej kariery nie jest dla młodych wędkarzy łatwe. Koła wędkarskie i kluby, w których działaczom zależy na edukacji najmłodszych, cieszą się dużym zainteresowaniem. Niestety, są też organizacje, które nie przykładają należytej uwagi do promowania sportu wędkarskiego wśród młodzieży.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2019-07-06
Dystansowa przepływanka

Dzikie, nieuregulowane rzeki o zmiennej głębokości mają swój urok i w zależności od specyfiki miejsca, można w nich spotkać klenie, jazie, leszcze, płocie, krąpie i inne ryby spokojnego żeru. Łowię je metodą przepływanki, a gdy interesujący fragment wody znajduje się w większej odległości od brzegu, sięgam po bolonkę.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2019-05-28
Sposób na duże płocie

Późna jesień to doskonały czas na połowy okazałych płoci. Dlatego gdy tylko aura jest łaskawa, trzeba być nad wodą jak najczęściej.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-09-19
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze