Dużo czy mało?

Dużo czy mało?

"Taktyka długotrwałego nęcenia musi być dopasowana między innymi do wielkości łowiska. Na małej parkowej wodzie na otwarcie nie wsypiemy przecież kilku wiader pelletu lub ziaren, bo może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego najpierw trzeba określić wielkość zbiornika – duży czy mały – i na tej podstawie zdecydować, ile karpiowego żarełka powędruje do wody.

Wędkarskie pogadanki z dziećmi i młodzieżą dają mi niezłego „pałera”. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchają i chłoną jak gąbka każdą informację. Na ostatnim z takich spotkań w kameralnym gronie na koniec padło pytanie związane z nęceniem miejscówek na łowiskach o różnej wielkości. Wtedy ze względu na ograniczony czas nie mogłem rozwinąć tematu, ale obiecałem, że odpowiedzi udzielę za pośrednictwem naszej gazety.

Małe wody

To określenie odnosi się do łowisk o powierzchni od jednego do kilkudziesięciu hektarów. Znalezienie odpowiednich miejscówek w tego typu łowiskach to odrębny temat. Załóżmy, że mamy już określone miejsca do łowienia i trzeba je zanęcić. Ja działam następująco. ..."

Artykuł Roberta Adamskiego czeka na Was na stronie 36 WŚ 1/2019.

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Kalosze