Dragon

Dragon

Firma Design-Fishing została założona na początku 1989 roku jako spółka cywilna. Na początku swej działalności firma działała jako reprezentant zachodnioniemieckich firm wędkarskich; Balzer i Cormoran, a począwszy od połowy 1990 roku, dodatkowo, jako przedstawiciel firmy D.A.M. Lata 1989-1992 to okres nadzwyczaj dynamicznego rozwoju firmy, polegającego na nawiązywaniu nowych kontaktów handlowych i szukaniu nowych rynków zbytu. W tym samym czasie zaczynamy współpracę z trzykrotnym Mistrzem Świata w wędkarstwie spławikowym, wspaniałym wędkarzem i niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie tworzenia i stosowania zanęt wędkarskich, Wolfem Rudigerem Kremkusem. Dzięki tej znajomości zdobywamy podstawy, umożliwiające nam stworzenie na początku 1993 roku, firmy Record produkującej zanęty pod matkami Kremkus i Dragon.

W latach 1994-1997, współnie z wieloma znanymi wędkarzami, nakręciliśmy 11 filmów o różnorodnej tematyce, od wędkarstwa spinningowego, poprzez łowienie spławikowe, do muszkarstwa włącznie. Wiele z tytułów, które powstały w wyniku naszej współpracy, weszło do kanonu wędkarskiego dokumentu filmowego. Najbardziej znane tytuły to m.in. "Mieszkańcy leśnego potoku", "Jezioro obfitości" czy też "Kapryśne sandacze". Przy realizacji filmów współpracowali z nami tak znani wędkarze jak W.R.Kremkus, Jacek Lorenc, Mariusz Teodorowicz, Robert Taszarek, Jacek Kolendowicz czy Piotr Piskorski.

W 1995 roku zarejestrowaliśmy własną markę – DRAGON, która staje się podstawowym znakiem towarowym naszej firmy. Rok 1996 rozpoczyna naszą współpracę z największym w Polsce producentem woblerów, firmą "Salmo", a jej właściciele Radek Zaworski i Piotr Piskorski stają się nieodłącznymi towarzyszami naszych wypraw wędkarskich, między innymi do Skandynawii i na Alaskę. Lata 1998 do 2000 to okres intensywnego budowania i wprowadzania na rynek marki DRAGON, w Polsce, później w całej Europie a także w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

Przełomowym wydarzeniem jest dla marki DRAGON® wprowadzenie w roku 2000 dwóch pierwszych modeli wędzisk z serii HM62 i późniejsza, bardzo szybka rozbudowa tej oferty. Ręcznie montowane w Polsce, indywidualnie numerowane, wędziska spinningowe i muchowe, oparte na doskonałych, zaprojektowanych specjalnie dla Dragona blankach, uzbrojone w komponenty Fuji czy Gudebrod stają się szybko wyznacznikiem jakości dla innych wytwórców wędzisk. Wprowadzone w roku 2004 wędziska HM80, wykonywane w technologii CGT z najsztywniejszych stosowanych w wędkarstwie włókien grafitowych, są nie mniejszym krokiem na przód i stawiają Dragona na samym szczycie wśród producentów oferujących wędziska spinningowe.

W latach 2003-2004 prowadzimy, uwieńczone sukcesem, rozmowy nad włączeniem do naszej oferty produktów jednego z najlepszych na świecie wytwórców kołowrotków, tajwańskiego potentata, firmy OKUMA. W roku 2005 "Design Fishing" otrzymuje propozycję zostania dystrybutorem w Polsce światowego no.1 w produkcji haczyków i kotwic, norweskiej firmy MUSTAD. Po krótkich negocjacjach wieloletni kontrakt zostaje podpisany już latem tego roku. Od 2006 roku Dragon zostaje przedstawicielem kanadyjskiej firmy Scotty, potentata w produkcji specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do trollingu. W kolejnych latach stawiamy mocno na ofertę z rynku japońskiego, zajmując się dystrybucją marek MOMOI czy VERSUS, a większość naszych plecionek produkując w fabryce firmy TORAY.

Poza bieżącym rozszerzaniem asortymentu oferowanego przez naszą firmę, postawiliśmy na ciągłe podwyższanie jego jakości i nowoczesności stosowanych rozwiązań. W tym celu powołaliśmy do życia grupę testową o nazwie Team Dragon, jedyny taki w Polsce i jeden z niewielu w Europie zespół najlepszych wędkarskich specjalistów, składający się profesjonalnych przewodników wędkarskich, właścicieli sklepów i hurtowni, czołowych zawodników i innych osób związanych zawodowo i hobbystycznie z branżą wędkarską. Wynikiem jego działań jest ciągłe podnoszenie jakości sprzętu ze znaczkiem DRAGON i ekspansja naszej firmy na liczne rynki europejskie. 

 

Adres:
Design Fishing Sp. z o.o.
Szubińska, 86-005 Białe Błota, Polska

http://www.firmadragon.pl/

 

 

 

Sortuj od:
Nowy ProGUIDE X cast

"Na nową odsłonę osławionych już i naprawdę świetnych wędzisk spod znaku Guide Select Dragon kazał nam w tym roku poczekać zdecydowanie dłużej, niż na inne nowości.

Najnowsze blanki pod nazwą ProGUIDE X pojawiły się w sprzedaży dopiero w połowie maja. Powstała swoista rozbieżność dat i spowodowało to, iż część wędkarzy musiała rozpocząć sezon jeszcze ze starymi modelami wędzisk z rodziny „Guide Select”, a druga część chcąca cieszyć się chwaloną czułością tych blanków musiała cierpliwie czekać na ich premierę sklepową."

dodano: 2018-07-06
Lin z podwodnej łąki kontra drgająca szczytówka

Przychodzą takie dni, gdy nie mogę wytrzymać i zarzucam gruntówkę. Ostatnio też tak miałam!

Choć łatwiej i wygodniej złapać w dłoń odległościówkę, by ruszyć daleko w głąb lasu ku jeziorowej przygodzie, postanowiłam spakować dwa feedery w pokrowiec, do tego podpórki ukryłam w bocznych kieszonkach i została jedna pusta komora, w której zmieścił się składany podbierak z gumowaną siatką. Dobrze by było gdyby to z klamotów było już wszystko, ale trzeba jeszcze zabrać zanętę, wiadro, w którym ją rozrobię, przynęty i niezbędne akcesoria gruntowe, a te ostatnie zmieściłam w mojej skrzynce Versus. Fotel pod pachę i załadowana od stóp do głów lecę nad wodę.

dodano: 2018-06-07
Zimowo-wiosenne feederowe testy

W ostatnich latach łowienie gruntowe dość mocno się rozwija. Coraz częściej słyszy się o zawodach feederowych rozgrywanych na różnych szczeblach, od kołowych zawodów towarzyskich przez zawody komercyjne aż na poziomie mistrzostw Polski.

dodano: 2018-05-07
Już niedługo zakwitną wierzby

"Nocami jeszcze trochę mrozi, ale coraz wyższe temperatury w dzień sprawiają, że lód staje się kruchy i dla nas bardzo niebezpieczny. Wtedy odkładam mój sprzęt podlodowy i szykuję się na wiosenne wojaże."

dodano: 2018-03-31
Widzieć uderzenie - bezcenne

„Między nami, po ulicy, pojedynczo i grupkami, snują się okularnicy (…).” To piękna piosenka. Pierwszy raz o okularach polaryzacyjnych dowiedziałem się, gdy miałem może ze 12 lat.

dodano: 2018-03-01
Ekwipunek w X-systemie

Rozpoczęcie sezonu na pstrąga potokowego uważam za najbardziej magiczną datę w swoim wędkarskim kalendarzu. Każdego roku już od wczesnej jesieni myślami jestem gdzie indziej, czyli nad swoją ulubiona rzeką. 

dodano: 2018-02-07
Nie kończ sezonu w październiku

Jeszcze kilka lat temu byliśmy karmieni informacjami o tym, że wędkowanie białorybu z brzegu kończy się w październiku. Później ponoć aktywność ryb spada na tyle, że szkoda czasu na wędkowanie.

dodano: 2018-01-03
Jesienny białoryb z gruntu

Odra przepływająca przez Wrocław dzieli się na kilka koryt i kanałów. Każde z nich to zupełnie inne łowisko różniące się głębokością, uciągiem czy strukturą dna. Różnice są też w rybostanie, który po ochłodzeniu grupuje się w liczniejsze ławice i szuka optymalnych miejsc na ostatni okres intensywnego żerowania.

dodano: 2017-12-08
Wyskocz na troć

Zimno. Trochę wieje, chwilami zacina ziębiącym deszczem. Ogólnie nie jest tragicznie. Najważniejsze, że od kilku dni panuje niż i wieje od morza. Czy to okazja do przerwy wędkarskiej? Nie, gdzieżby tam! To świetny czas na troć.

dodano: 2017-11-07
Nowe agrafki Quick Lock

W zestawie spinningowym najczęściej skupiamy się na jego głównych elementach, takich jak: wędzisko, kołowrotek, żyłka lub plecionka i oczywiście przynęty. Wielu z nas jednak zapomina bądź lekceważy znaczenie innych elementów, jak chociażby dobrej jakości agrafki. 

dodano: 2017-10-03
Sumowe podstawy

Niedbalstwo i brak podstawowej wiedzy na temat tej ryby nie popłaca. Każde niedociągnięcie wędkarza mocarna ryba wykorzysta, co w konsekwencji przyczyni się do porażki. Z sumem nie ma żartów. 

dodano: 2017-09-09
Karaś na feeder – niezła jazda

Wstaliśmy długo przed świtem. Przeciągaliśmy się patrząc za okno na silny wiatr targający koronami drzew, które i tak ledwo mogliśmy dostrzec przez grube krople wolno spływające po szybie. „Padało?” zapytałam ziewając.

dodano: 2017-08-01
Dargon