Dragon

Dragon

Firma Design-Fishing została założona na początku 1989 roku jako spółka cywilna. Na początku swej działalności firma działała jako reprezentant zachodnioniemieckich firm wędkarskich; Balzer i Cormoran, a począwszy od połowy 1990 roku, dodatkowo, jako przedstawiciel firmy D.A.M. Lata 1989-1992 to okres nadzwyczaj dynamicznego rozwoju firmy, polegającego na nawiązywaniu nowych kontaktów handlowych i szukaniu nowych rynków zbytu. W tym samym czasie zaczynamy współpracę z trzykrotnym Mistrzem Świata w wędkarstwie spławikowym, wspaniałym wędkarzem i niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie tworzenia i stosowania zanęt wędkarskich, Wolfem Rudigerem Kremkusem. Dzięki tej znajomości zdobywamy podstawy, umożliwiające nam stworzenie na początku 1993 roku, firmy Record produkującej zanęty pod matkami Kremkus i Dragon.

W latach 1994-1997, współnie z wieloma znanymi wędkarzami, nakręciliśmy 11 filmów o różnorodnej tematyce, od wędkarstwa spinningowego, poprzez łowienie spławikowe, do muszkarstwa włącznie. Wiele z tytułów, które powstały w wyniku naszej współpracy, weszło do kanonu wędkarskiego dokumentu filmowego. Najbardziej znane tytuły to m.in. "Mieszkańcy leśnego potoku", "Jezioro obfitości" czy też "Kapryśne sandacze". Przy realizacji filmów współpracowali z nami tak znani wędkarze jak W.R.Kremkus, Jacek Lorenc, Mariusz Teodorowicz, Robert Taszarek, Jacek Kolendowicz czy Piotr Piskorski.

W 1995 roku zarejestrowaliśmy własną markę – DRAGON, która staje się podstawowym znakiem towarowym naszej firmy. Rok 1996 rozpoczyna naszą współpracę z największym w Polsce producentem woblerów, firmą "Salmo", a jej właściciele Radek Zaworski i Piotr Piskorski stają się nieodłącznymi towarzyszami naszych wypraw wędkarskich, między innymi do Skandynawii i na Alaskę. Lata 1998 do 2000 to okres intensywnego budowania i wprowadzania na rynek marki DRAGON, w Polsce, później w całej Europie a także w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

Przełomowym wydarzeniem jest dla marki DRAGON® wprowadzenie w roku 2000 dwóch pierwszych modeli wędzisk z serii HM62 i późniejsza, bardzo szybka rozbudowa tej oferty. Ręcznie montowane w Polsce, indywidualnie numerowane, wędziska spinningowe i muchowe, oparte na doskonałych, zaprojektowanych specjalnie dla Dragona blankach, uzbrojone w komponenty Fuji czy Gudebrod stają się szybko wyznacznikiem jakości dla innych wytwórców wędzisk. Wprowadzone w roku 2004 wędziska HM80, wykonywane w technologii CGT z najsztywniejszych stosowanych w wędkarstwie włókien grafitowych, są nie mniejszym krokiem na przód i stawiają Dragona na samym szczycie wśród producentów oferujących wędziska spinningowe.

W latach 2003-2004 prowadzimy, uwieńczone sukcesem, rozmowy nad włączeniem do naszej oferty produktów jednego z najlepszych na świecie wytwórców kołowrotków, tajwańskiego potentata, firmy OKUMA. W roku 2005 "Design Fishing" otrzymuje propozycję zostania dystrybutorem w Polsce światowego no.1 w produkcji haczyków i kotwic, norweskiej firmy MUSTAD. Po krótkich negocjacjach wieloletni kontrakt zostaje podpisany już latem tego roku. Od 2006 roku Dragon zostaje przedstawicielem kanadyjskiej firmy Scotty, potentata w produkcji specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do trollingu. W kolejnych latach stawiamy mocno na ofertę z rynku japońskiego, zajmując się dystrybucją marek MOMOI czy VERSUS, a większość naszych plecionek produkując w fabryce firmy TORAY.

Poza bieżącym rozszerzaniem asortymentu oferowanego przez naszą firmę, postawiliśmy na ciągłe podwyższanie jego jakości i nowoczesności stosowanych rozwiązań. W tym celu powołaliśmy do życia grupę testową o nazwie Team Dragon, jedyny taki w Polsce i jeden z niewielu w Europie zespół najlepszych wędkarskich specjalistów, składający się profesjonalnych przewodników wędkarskich, właścicieli sklepów i hurtowni, czołowych zawodników i innych osób związanych zawodowo i hobbystycznie z branżą wędkarską. Wynikiem jego działań jest ciągłe podnoszenie jakości sprzętu ze znaczkiem DRAGON i ekspansja naszej firmy na liczne rynki europejskie. 

 

Adres:
Design Fishing Sp. z o.o.
Szubińska, 86-005 Białe Błota, Polska

http://www.firmadragon.pl/

 

 

 

Sortuj od:
Ekwipunek w X-systemie

Rozpoczęcie sezonu na pstrąga potokowego uważam za najbardziej magiczną datę w swoim wędkarskim kalendarzu. Każdego roku już od wczesnej jesieni myślami jestem gdzie indziej, czyli nad swoją ulubiona rzeką. 

dodano: 2018-02-07
Nie kończ sezonu w październiku

Jeszcze kilka lat temu byliśmy karmieni informacjami o tym, że wędkowanie białorybu z brzegu kończy się w październiku. Później ponoć aktywność ryb spada na tyle, że szkoda czasu na wędkowanie.

dodano: 2018-01-03
Jesienny białoryb z gruntu

Odra przepływająca przez Wrocław dzieli się na kilka koryt i kanałów. Każde z nich to zupełnie inne łowisko różniące się głębokością, uciągiem czy strukturą dna. Różnice są też w rybostanie, który po ochłodzeniu grupuje się w liczniejsze ławice i szuka optymalnych miejsc na ostatni okres intensywnego żerowania.

dodano: 2017-12-08
Wyskocz na troć

Zimno. Trochę wieje, chwilami zacina ziębiącym deszczem. Ogólnie nie jest tragicznie. Najważniejsze, że od kilku dni panuje niż i wieje od morza. Czy to okazja do przerwy wędkarskiej? Nie, gdzieżby tam! To świetny czas na troć.

dodano: 2017-11-07
Nowe agrafki Quick Lock

W zestawie spinningowym najczęściej skupiamy się na jego głównych elementach, takich jak: wędzisko, kołowrotek, żyłka lub plecionka i oczywiście przynęty. Wielu z nas jednak zapomina bądź lekceważy znaczenie innych elementów, jak chociażby dobrej jakości agrafki. 

dodano: 2017-10-03
Sumowe podstawy

Niedbalstwo i brak podstawowej wiedzy na temat tej ryby nie popłaca. Każde niedociągnięcie wędkarza mocarna ryba wykorzysta, co w konsekwencji przyczyni się do porażki. Z sumem nie ma żartów. 

dodano: 2017-09-09
Karaś na feeder – niezła jazda

Wstaliśmy długo przed świtem. Przeciągaliśmy się patrząc za okno na silny wiatr targający koronami drzew, które i tak ledwo mogliśmy dostrzec przez grube krople wolno spływające po szybie. „Padało?” zapytałam ziewając.

dodano: 2017-08-01
Nerwus X-Fast

Nerwus. Tak określam wędziska o akcji X-Fast. Szczerze mówiąc, wolę kije o akcji Fast albo Med.-Fast. A może takie miałem skłonności, dopóki nie wziąłem do ręki Team Dragona Big River 2,90 m?

dodano: 2017-07-10
Methoda na nocnego leszcza

W zależności od techniki łowienia i zanęcania, zanętę tę można podawać nie tylko w koszyczku do metody, doskonale się donęca kulami opuszczanymi z łodzi, podczas wywózki. Zamiast kul można przygotować dywan zanętowy – ta zanęta bardzo ładnie pracuje nawet na miękkim dnie. Jeśli spodziewam się dużych ryb, dodaję grube kąski do porcji dozowanej poza koszyczkiem.

dodano: 2017-06-02
Muchówka Millenium FF na kleniach

Jak co roku, moją przygodę wędkarską zaczynam wczesną wiosną. W tym okresie spinningowanie ryb na Słowacji jest zabronione. A ponieważ uwielbiam łowić ryby aktywnie, to zawsze wybieram się nad wodę z muchówką.

dodano: 2017-05-10
Steelhead to trociowa kosa!

Pod koniec lutego zadzwonił do mnie Waldek Ptak z propozycją wysłania mi na testy tytułowego HM-X. Jednocześnie informując mnie, że mam złowić troć i na podstawie swojej praktyki napisać, co myślę o tym kiju.

dodano: 2017-04-11
Millenium HDG FL 1-7 g

Zima to dla mnie szczególna pora roku, a w pewnym sensie nawet wyjątkowa. Jako, że wędkarstwo podlodowe jest poza kręgiem moich zainteresowań, okres ten poświęcam głównie na przygotowania do nadchodzącego sezonu spinningowego.

dodano: 2017-03-06
Dargon