Dobry system na szczupaka

Dobry system na szczupaka

"Rybą maja jest dla mnie szczupak, główny drapieżnik naszych wód, i to chyba wszystkich wód, zaczynając od niewielkich sadzawek i strumieni, a kończąc na wielkich jeziorach i rzekach. Opiszę dziś Wam pewną historię, która zdarzyła się kilka lat temu i spowodowała, że do dzisiaj w moim pudle z przynętami jest kilka przynęt uzbrojonych w system, którym łowię piękne ryby. (...)

Gumy, które stosuję do tej metody, w swojej konstrukcji są raczej smukłe i walcowate, o przekroju w środkowej części korpusu przypominającym okrąg, jednak z dość dużą łopatą na ogonie. Ich wielkość mieści się w przedziale od 8 do 15 cm i choć górną granicę nieraz przekroczę, to poniżej 8 cm nigdy nie schodzę. Należy także pamiętać, że zawsze możemy nożem lub nożyczkami ściąć od spodu nadmiar gumy w naszej ulubionej przynęcie szczupakowej i zaadaptować ją do tej metody.

Uzbrójcie się zatem w kilka odpowiednich haków i na najbliższej majówce wypróbujcie je w gęstej roślinności, łowiąc opisaną metodą. Gwarantuje Wam, że możecie być mile zaskoczeni efektami, a branie dużego szczupaka na Waszych oczach na zawsze pozostanie w pamięci."

A jaka to metoda? Zajrzyjcie do tekstu Marcina Kotowskiego na stronie 66 WŚ 5/2018. 

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon