Dariusz Dusza

Dariusz Dusza

Jest stałym felietonistą Wędkarskiego Świata od 1998 roku. Publikuje również opowiadania i artykuły poświęcone spinningowi.

Autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Karierę rozpoczął w kultowej, punkowej Śmierci Klinicznej. Grał również w takich zespołach jak Absurd, DiM, Chuligani oraz Redakcja. Szerszej publiczności dał się poznać jako szalony, ekspresyjny gitarzysta zespołu Shakin` Dudi. Spod jego pióra wyszły takie przeboje Irka Dudka jak „Au sza la la la”, „Za dziesięć minut trzynasta” czy „Och Ziuta”. W swoim dorobku ma ponad 200 tekstów. Pisał dla zespołu Dżem („Jak malowany ptak”, „Zapal świeczkę” i wiele innych), obecnie współpracuje m.in. z Michałem Urbaniakiem, Lorą Szafran, zespołami Cree i Bracia. Nagrał wiele płyt długogrających, nadal koncertuje z zespołami Shakin` Dudi i Redakcją.

W latach dziewięćdziesiątych współpracował z kultowym Światem Spinningu. Napisał cztery książki o tematyce wędkarskiej: „Łowić z duszą i głową”, „Sekrety mistrzów spinningu”, „Właśnie wróciłem z ryb” i „Wędkarski kalendarz brań”.  Wędkuje grubo ponad trzydzieści lat. Jego ukochanymi metodami są spinning i sztuczna mucha. 

Najnowsze artykuły autora

O Wendce, co łowić nie chciała

W rzece Wiśle zamieszkał potwór. Sum, jakiego wcześniej żadna rzeka nie nosiła. Zjadał dziewice, zjadał też inne niewiasty, bardziej ukierunkowane na konsumpcyjny i rozpasany styl życia.

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2018-10-28
Street fishing

Od kilku lat bardzo nudzą mnie tradycyjne metody łowienia. Czuję przesyt tymi wszystkimi wyjazdami, wycieczkami i eskapadami. Tymi tonami sprzętu pakowanymi do bagażnika. Czuję niechęć do posługiwania się tą całą nowoczesną elektroniką. Kiedyś to, co mam na łódce, wystarczyłoby do nawigacji promem kosmicznym.

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2018-09-23
Lekcja

– Dzień dobry, dzieci! – nauczyciel zwrócił się do swoich podopiecznych.

– Dzień dobry, panie profesorze! – odpowiedziały chórem.

– To nasza pierwsza lekcja przyrody po wakacjach. Dzisiaj przyjrzymy się gatunkowi, który zamieszkuje brzegi rzek, jezior i stawów. Występuje w całym kraju. W górach, nad morzem, na nizinach. Tak Jasiu? 

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2018-09-02
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
rapala pike program