Dariusz Dusza

Dariusz Dusza

Jest stałym felietonistą Wędkarskiego Świata od 1998 roku. Publikuje również opowiadania i artykuły poświęcone spinningowi.

Autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Karierę rozpoczął w kultowej, punkowej Śmierci Klinicznej. Grał również w takich zespołach jak Absurd, DiM, Chuligani oraz Redakcja. Szerszej publiczności dał się poznać jako szalony, ekspresyjny gitarzysta zespołu Shakin` Dudi. Spod jego pióra wyszły takie przeboje Irka Dudka jak „Au sza la la la”, „Za dziesięć minut trzynasta” czy „Och Ziuta”. W swoim dorobku ma ponad 200 tekstów. Pisał dla zespołu Dżem („Jak malowany ptak”, „Zapal świeczkę” i wiele innych), obecnie współpracuje m.in. z Michałem Urbaniakiem, Lorą Szafran, zespołami Cree i Bracia. Nagrał wiele płyt długogrających, nadal koncertuje z zespołami Shakin` Dudi i Redakcją.

W latach dziewięćdziesiątych współpracował z kultowym Światem Spinningu. Napisał cztery książki o tematyce wędkarskiej: „Łowić z duszą i głową”, „Sekrety mistrzów spinningu”, „Właśnie wróciłem z ryb” i „Wędkarski kalendarz brań”.  Wędkuje grubo ponad trzydzieści lat. Jego ukochanymi metodami są spinning i sztuczna mucha. 

Najnowsze artykuły autora

Nordic fishing

Tak mnie jakoś naszło... Za chwilę Nowy Rok. Przed chwilą nowy Prezes PZW (przy okazji gratuluję i obserwuję). A przede wszystkim nowe wskazanie wagi łazienkowej. Mniejsze, znacznie mniejsze niż rok temu. Co, zazdrościcie, piwni oponiarze? To polecam zmodyfikowaną wersję nordic walking. Pakujcie się!

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2017-12-25
Zamrażarka

Nie rozumiem, o co ten krzyk i lament? O okres ochronny suma? I bardzo dobrze, że władze PZW tak bardzo zabiegały o jego skrócenie. W ten sposób reprezentują interesy... Rybaków? A może reprezentują interesy pana Zdziska. 

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2017-12-03
Punkt widzenia

Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Trudno temu twierdzeniu zaprzeczyć. Nasze poglądy zależą od naszej pozycji w hierarchii społecznej. To samo zjawisko inaczej oceni człowiek młody, inaczej stary. 

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2017-10-29
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon