Dariusz Dusza

Dariusz Dusza

Jest stałym felietonistą Wędkarskiego Świata od 1998 roku. Publikuje również opowiadania i artykuły poświęcone spinningowi.

Autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Karierę rozpoczął w kultowej, punkowej Śmierci Klinicznej. Grał również w takich zespołach jak Absurd, DiM, Chuligani oraz Redakcja. Szerszej publiczności dał się poznać jako szalony, ekspresyjny gitarzysta zespołu Shakin` Dudi. Spod jego pióra wyszły takie przeboje Irka Dudka jak „Au sza la la la”, „Za dziesięć minut trzynasta” czy „Och Ziuta”. W swoim dorobku ma ponad 200 tekstów. Pisał dla zespołu Dżem („Jak malowany ptak”, „Zapal świeczkę” i wiele innych), obecnie współpracuje m.in. z Michałem Urbaniakiem, Lorą Szafran, zespołami Cree i Bracia. Nagrał wiele płyt długogrających, nadal koncertuje z zespołami Shakin` Dudi i Redakcją.

W latach dziewięćdziesiątych współpracował z kultowym Światem Spinningu. Napisał cztery książki o tematyce wędkarskiej: „Łowić z duszą i głową”, „Sekrety mistrzów spinningu”, „Właśnie wróciłem z ryb” i „Wędkarski kalendarz brań”.  Wędkuje grubo ponad trzydzieści lat. Jego ukochanymi metodami są spinning i sztuczna mucha. 

Najnowsze artykuły autora

Cyfry

Boleniowo mi. Zielono ni. Bo leniwie mi.

Uwaliłem się na szeleszczące, wyschnięte trzciny. Bardzo wygodny materac, doskonale nadaje się na boleniową drzemkę. Boleniową drzemkę? Tak, bo dzisiaj wszystko jest boleniowe. Boleniowa pobudka o drugiej w nocy. Boleniowe śniadanie z boleniowym kubkiem kawy. Potem boleniowe pakowanie boleniowego auta i boleniowa podróż boleniową drogą na boleniowe ostrogi... Boleniowy boleniowy maj.

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2018-04-22
Pinokio

Miałem nadzieję, że Jurek nie zadzwoni. Jednak zadzwonił. Taki pełen entuzjazmu, radosny jak wiosenny poranek.

– Jedziemy w sobotę? – spytał prosto z mostu.

No i co mu miałem powiedzieć? Już kiedyś pisałem, co sądzę o łowieniu pstrągów w weekend. Nie pamiętacie? 

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2018-03-18
Marcowy pech

Kobiety a wędkarstwo... Temat rzeka. Rzeka nieuregulowana oczywiście. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w praktyce.

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2018-02-25
Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon