Biwakowa lista

Biwakowa lista

Bagaż zabierany na wędkarską wyprawę to nie tylko sprzęt wędkarski. Zwłaszcza jeżeli spędzamy na łowisku dobę lub dłużej. Dlatego trzeba się tak przygotować do wyprawy, by czas nad wodą spędzić we względnym komforcie i spokojnie skupić się na łowieniu.

Wędkarski wyjazd choćby na jedną dobę wiąże się z zabraniem rzeczy potrzebnych do tego, by czas nad wodą spędzić w miarę wygodnie, sprawnie przygotować posiłek czy złapać odrobinę snu przed powrotem do domu. Każdy wędkarz ma swoją filozofię spędzenia tego czasu, organizacji wyjazdu, pakowania potrzebnego wyposażenia. Dla jednego wystarczająca będzie drzemka na piasku pod peleryną, dla drugiego niezbędnym minimum będzie postawienie na wygodnym stanowisku dwuosiowej przyczepy campingowej z WC i prysznicem. Dla mnie wędkarski biwak oznacza sporą ilość bagażu, który z trudem, ale jednak, mieści się w bagażniku kompaktowego auta. Niekoniecznie jest to sprzęt stricte wędkarski. Jednocześnie wszystko musi być tak zorganizowane, by w sytuacji gdy nie ma dojazdu do wody, łatwo i szybko dało się cały ekwipunek przenieść na stanowisko czy do zacumowanej w przystani łodzi, która służy jako dalszy środek transportu do wybranego miejsca.

Tym razem chciałem napisać o przedmiotach, które zabieram na wędkarski biwak. Mają niewiele wspólnego z bezpośrednim łowieniem ryb, ale w mojej wędkarskiej filozofii zajmują bardzo ważne miejsce. 

Artykuł na ten temat znajdziecie na stronie 62 WŚ 6/2018. 

Autor artykułu

Paweł Daniec
Paweł Daniec stały współpracownik Profil autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon