Artur Furdyna

Artur Furdyna

Stały współpracownik Wędkarskiego Świata od 2002 roku. Autor licznych prelekcji oraz artykułów o tematyce ekologicznej i wędkarskiej. Ichtiolog w drugim pokoleniu, od urodzenia związany z rybactwem, najpierw śródlądowym, później morskim. Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie (dziś Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny) Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa. Bezpośrednio po studiach przez 10 lat pracowały w rybołówstwie – dalekomorskim i przybrzeżnym, najpierw jako rybak na trawlerze, później armator łodzi na Zalewie Szczecińskim.

Od 2000 roku aktywny w ekologicznych organizacjach pozarządowych. Aktywny uczestnik konsultacji i działań na rzecz zmian w zarządzaniu rybołówstwem, rybactwem i gospodarką wodną. Współautor opracowań: „Wodny Okrągły Stół” w ramach projektu o tej samej nazwie Eko Unii Wrocław, „Raport z liczenia gniazd wędrownych ryb łososiowatych w rzekach północnej Polski w roku 2012”, „Monitoring Pracy Państwowej Straży Rybackiej w Województwie Zachodniopomorskim w Aspekcie Zwalczania Kłusownictwa” oraz analiz i opracowań o tematyce ekologii wód.  Konsultant WWF Polska ds. ochrony wód.

Wędka towarzyszy mu od najmłodszych lat. Początki jego samodzielnego wędkowania związane były z krakowską szkołą muchową, Rabą i Dunajcem. Od studiów związany z pomorskimi rzekami pstrągowymi – najczęściej spotkacie go nad Gowienicą, Regą lub Iną. 

Najnowsze artykuły autora

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

Komentarze (0)

Zaloguj się tutaj, aby dodać komentarz
« Wróc do listy
Dargon